PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son zamanlarda OPET in yakıtı ve hizmetlerin den memnunmusunuz?

vek66
06/03/2012, 17:06
arkadaşlar merhabalar. fiat kullanıcıların opetten yakıt alma gibi bir zorunluluğu var yakıt güvence sistemi adı altında. son zamanlarda opet ten aldığınız yakıtlarda ve istasyonlarda verilen hizmetlerde çok büyük kalite düşüklülüğü olduğunu düşünüyorum özellikle de yakıtta. Çevrem de opet kullanan çoğu kimse aynı böyle düşünüyorlar. sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. böyle düşünen kimse varmı aceba.

since1453
06/03/2012, 17:09
yakacık opet ve avrupa yakasındaki mehmetçik opeti taavsiye ederim.maltepe opet ile yaacık opet arası çok ciddi yakıt tüketimi farkı oluyor.2 depo yakacıktan 1 depo e5ten aldım

SKELETER
06/03/2012, 17:11
Ankara da Uzaltaş Çukurambar'ı tavsiye ederim (Konya Yolunda). Ayrıca gerek istasyonda verilen hizmet, gerek yakıt kalitesi konusunda opet müşteri hizmetlerine mail atın. Aynı gün geri dönüş yapacaklardır.

fiery_hunter
06/03/2012, 17:15
opetten aldıgımda motor sesi fazlalaşıyo ve daha az km yapabiliyorum bu yüzden artık almıyorum

effect1903
06/03/2012, 17:16
Benzin 5 liraya dayanmış, motorin 4 liraya arabaya binme zekimiz gidiyor valla hizmet kalitesini düşünmeye yer kalmıyor... Keşke yakıt ucuz olsa da hizmet kötü olsa...

vek66
06/03/2012, 17:25
opetten aldıgımda motor sesi fazlalaşıyo ve daha az km yapabiliyorum bu yüzden artık almıyorum
motor sesi, az km yanında performans düşüklülüğü mevcut oluyor. yakıt ibresi sanki eskiye göre daha hızlı iniyor.2010 model ford focus marka aracı olan arkadaşım bı kac aydır bu 3 sorundan ve egzosdan siyah duman atma problemlerınden cok şikayetçiydi. oda YGS den dolayı opet ten alıyordu. gecen deneyim diye bp den almış ve bu problemlerin hiçbirini yaşamamış. özellikle siyah duman olayı kesilmiş.

tayfux
06/03/2012, 17:25
çok doğru bir tespit..bugünlerde opetin yakıtlarından memnun olmayan kişilerin sayısı arttı gibi..

vek66
06/03/2012, 17:30
arkadaşlar birde şöyle bişey farkettim iki hafta önce kayseri ye gidip geldim. ankara dan aldığım yakıt ile kayseri den aldığım yakıt o kadar cok farkettiki. gerek performansda gerekse aracın yaktığında. tabi kayseri den aldığım yakıt daha iyiydi. forum sitelerini araştırın eylül ayından itibaren opet ile ilgili şikayetler o kadar artmış kı.

aykut_1914
06/03/2012, 17:46

eray nerden alıyosun yakıtı?
fahrettin altaydaki shell çok iyi diyolar var mı fikrin bunla ilgili :)

sadece_erhan
06/03/2012, 17:53
bi kere öyle bi hata yapmıştım, geçen hafta tekrar yaptım :( araba gitmiyor abi opetten alınca. mecbur kalmadıkça asla tekrar almam.....

fiery_hunter
06/03/2012, 18:41
eray nerden alıyosun yakıtı?
fahrettin altaydaki shell çok iyi diyolar var mı fikrin bunla ilgili :)
evet oranın kide güzel ama ben mümkün oldugunca narlıderedeki shellden alıyorum hem tanıdıgım insanlar hem müşterim hemde cidden baya farkediyo 230 tl ye fulledim suanda 700 km oldu bi 80 daha giderim şehiriçinde :)

rbcn
06/03/2012, 18:44
ben opeti terketim artık po vmax dizel alıyorum

takres
06/03/2012, 18:46
ben memnunum gayet iyi bence... özellikle po dan...

BeCkS
06/03/2012, 18:49
bende opetten alıyorum ama mazot ibresi çok çabuk düşüyor ve gerçekten çekişte bi sıkıntı var..

ktpunto
06/03/2012, 18:53
ben bir kısım farkların tesadüf ve veya psikolojik olabileceğini düşünüyorum.bence bileşim olarak yakıtların arasında bu kadar fazla fark yoktur

lektonstar17
06/03/2012, 19:07
Bende artık opeti kullanmıyorum.araba gitmiyor,yakıt çabuk bitiyor,motordan çok ses geliyor.Opet kullanma gibi bi zorunluluğum yok,her firmanın yakıt garantisi var. Total excelliumu keşfettim ve opeti bıraktım,özellikle altunizade deki totali şiddetle tavsiye ederim.

sadece_erhan
06/03/2012, 20:19
şimdi po vmax, total excellium, shell normal eurodizel (shellin eurodizelinin adı yok heralde. gtl eurodizel mi oluyo bilmiyorum daha prof. bi yakıt bence) ben full alıyodum eskiden opetten bile iyiydi. ama shell daha iyi gibi. kulllanan varsa shell inkiyle diğer euro dizelleri kıyaslar mı bizim için.

zafer murat
06/03/2012, 20:24
İstasyondan istasyona değişir ben sürekli zaten opet'ten alıyorum bugüne kadar sıkıntı yaşamadım verilen hizmetten'de memnunum.

flood01
06/03/2012, 21:56
bende opetten alıyorum hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar araç gayette iyi gidiyor.

emreonur
06/03/2012, 22:00
full istasyonları ilk açıldığında, yetkili birisi çıkıp, hepimiz tüpraştan alıyoruz, fark yok vs. diyordu. mantıklı gelmişti...bir de bu aralar TP görüyorum, bu da denenebilir, hem de 3.60 mıydı neydi? yakıt güvence sistemini terk edenler için...

epcel
06/03/2012, 22:20
3-4 aydır 1 depo benzin ile daha az km gitmeye başladım. Bir farklılık var sanırım.

uraaal
07/03/2012, 01:14
abi bildigim teksey var en az 50-60 benzin istasyonu denemişimdir 10-15i sürekli olmak üzere kesinlikle markadan cok istasyon önemli aynı paraya aynı sürüş şartlarında fulya bjk opetten alıyorum daha az km daha kotu performans pangaltı opet veya dolapdere çevreyolu opetten alıyorum en az 30-40 km fark oluşuyor arada benim oyum kesinlikle markadan cok istasyona dikkat edilmesi yonune.nasılki her gittiğiniz restaurant zincirinde aynı yemek kalitesini bulamıyorsunuz yakıttada oyle oldugunu dusunmekteyım

nightblue_35
07/03/2012, 08:05

Kesinlikle katılıyorum.Hatta bende opet fahri müfettişlik kartı var bugün mail atacağım opete şikayetleri belirteceğim vede bornovada herzaman mazot aldığım benzinlik opet kapandı.Bi katakulle var heralde o benzinlikte.Şimdi ben shell den alıyorum ve daha fazla km gidiyorum ve ses daha az...

Stalker
07/03/2012, 08:26
Eskiden LPG'de shellgas ile aygaz birbirlerinin aynısı gibiydi. Şu sıralar shell'den aldığım lpg performans olarak farkettirmeye başladı.

ayaman
07/03/2012, 08:48
Bende artık opeti kullanmıyorum.araba gitmiyor,yakıt çabuk bitiyor,motordan çok ses geliyor.Opet kullanma gibi bi zorunluluğum yok,her firmanın yakıt garantisi var. Total excelliumu keşfettim ve opeti bıraktım,özellikle altunizade deki totali şiddetle tavsiye ederim.

ümit kardeşimiz bu konuda bir konu açmıştı. totalı çok övmüştü şimdiye kadar hiç totaldan yakıt hiç almamıştım çok övünce deneyeyim dedim ne olacak ki dedim ve aldım gerçekten opetten aldığım yakıtla totaldan aldığım yakıt arasında km ve çekiş farkını gerçekten bariz bir şekilde gördüm. ümit kardeşime de bu konu da bizi aydınlattığı için çok teşekürler. ama TOTAL den yakıt alırken özel yer olmasın yani totalin kendi yeri olsun. petrole girdiğinizde sorun burası totalin kendi yeri mi yoksa totalin mi diye ? totalin ise alın :X :X :X :X :X :X
sonuç olarak aynı parayla daha çok km yapacaksınız , aracınızda his edilir dercede çekiş farkı ve motordaki ses azalacak denemesi bedava

puntor
07/03/2012, 08:56
abi lamı cimi yok Opete bağlı kalmak rekabet kanununa aykırı bişey dizellleri bilmemde benzinliler en azından ser bırakılmalı. İdda ediyorum orası burası şu bu istasyon değil shell in herhangi bi istasyonundan benzin alın birde en iyi dediğiniz opetten; bakın bakalım fark var mı??? Shell 10 basar yakıt sarfiyatıda düşer....Opet yağ katıyo benzine...

ayaman
07/03/2012, 09:00
aracınız dizel ise TOTAL exselıum denenmeli bence buna değer bir şey kaybetmezsiniz ;) ama totalin kendi yeri olsun özel yer olmamasına dikkat edin

BabyShee
07/03/2012, 09:32
Opet Reklamını Yaptı Millete Kendini Kanıtladı Şimdide Karnı Doydu Daya Kötü Mazotu Benzini Nasıl Olsa Yerler...

lektonstar17
07/03/2012, 09:44
ümit kardeşimiz bu konuda bir konu açmıştı. totalı çok övmüştü şimdiye kadar hiç totaldan yakıt hiç almamıştım çok övünce deneyeyim dedim ne olacak ki dedim ve aldım gerçekten opetten aldığım yakıtla totaldan aldığım yakıt arasında km ve çekiş farkını gerçekten bariz bir şekilde gördüm. ümit kardeşime de bu konu da bizi aydınlattığı için çok teşekürler. ama TOTAL den yakıt alırken özel yer olmasın yani totalin kendi yeri olsun. petrole girdiğinizde sorun burası totalin kendi yeri mi yoksa totalin mi diye ? totalin ise alın :X :X :X :X :X :X
sonuç olarak aynı parayla daha çok km yapacaksınız , aracınızda his edilir dercede çekiş farkı ve motordaki ses azalacak denemesi bedava

Azda olsa faydalı olabildiysem ne mutlu bana :) Dediğim kadar varmış demek.Asıl etkiyi bir-iki depo sonra görücez sanırım.Totalin kendi istasyonu olarak benim bildiğim bi altunizade var.Başka bilen varsa öğrenelim oralarıda kullanabiliriz.

paren
07/03/2012, 09:46
arabayı aldığımdan beri opet alıyorum ama sırf yakıt güvencesi diye opet alıyorum iskenderunda birkaç opet bayisini denedim ama herkesin yazdığı gibi çok çabuk bitiyor,
içindeki yakıt bitsin gidip shell deneyeceğim...

vek66
07/03/2012, 11:00
bende bugun opet müşteri hizmetlerine mail attım şikayetlerimi. shell müşteri hizmetlerini de arayıp bilgi alacağım YGS hakkında ve shell e dönüş yapacağım sanırım ama aklımda hala bir kuşku var bir sorun olduğunda fiat zorluk çıkarmaz mı?

PARS
07/03/2012, 11:44
bende aracımı sıfır almıştım 2007 model o zaman 1 kere opetten aldım bu ne ya dedim sanki traktör çalışıyor ygs kartı vermelerine rağmen o zaman beri shell vpower eurodiesel ama gtl çıktığından beri 3 depo vpower 1 depo gtl dolduruyorum aracım 125000 km olmasına rağmen ne çekiş nede bir sorun yaşadım bügüne kadar shelde fuelsave mazotun rengi yeşil sarı arası vpower açık sarı gtl saf su gibi arkadaşlar ben vpower kullanmanızı ama hemen etki beklemek yanlış olu en 2 depo olması gerekir

mitix
07/03/2012, 13:04
aracınız dizel ise TOTAL exselıum denenmeli bence buna değer bir şey kaybetmezsiniz ;) ama totalin kendi yeri olsun özel yer olmamasına dikkat edin

arkadaşlar totalin kendi yeri ne demek yada özel yeri ne demek bunu nasıl anlarız .. lütfen biri açıklık getirsin ben anlamadım ..

Ziyaretçi034
07/03/2012, 13:31
arkadaşlar totalin kendi yeri ne demek yada özel yeri ne demek bunu nasıl anlarız .. lütfen biri açıklık getirsin ben anlamadım ..

total istasyonunda isim olarak "DOCO petrol v.s." olarak tabela varsa (genelde bonjour marketlerinin girişinde olur) orası total'in kendi istasyonudur. total'in sitesinden istasyon arama kısmından doco diye aratıran adreslerini bulabilirsin

ktpunto
07/03/2012, 13:59
sanırım dizel ciler sıkıntılı bu konuda. benzinli arkadaşlarda sıkıntı yok sanırım

ares666
07/03/2012, 14:03
peki garatisi bitmiş araçlarda böyle bir sorun var mı. benim aracım 2006 model bende opetten alıyorum ama memnun değilim özellikle yapılan km konusunda. şimdi opetten almaya devam ederken bir sıkıntı olsa yakıt pompasında falan servis ücretsiz mi değiştirecek?. ya da başka yerden yakıt aldım diyelim ve yakıttan dolayı arza yaptı aracım bu tespit edildiğinde aldığım yakıt firması karşılamaz mı masrafları? sonuçta her yakıt firmasının kendine ait ygs si vardır heralde. büyük firmalardan bahsediyorum... saygılar...

Misafir047
07/03/2012, 14:17
opet kendini bozmuş fena halde

lektonstar17
07/03/2012, 14:18
peki garatisi bitmiş araçlarda böyle bir sorun var mı. benim aracım 2006 model bende opetten alıyorum ama memnun değilim özellikle yapılan km konusunda. şimdi opetten almaya devam ederken bir sıkıntı olsa yakıt pompasında falan servis ücretsiz mi değiştirecek?. ya da başka yerden yakıt aldım diyelim ve yakıttan dolayı arza yaptı aracım bu tespit edildiğinde aldığım yakıt firması karşılamaz mı masrafları? sonuçta her yakıt firmasının kendine ait ygs si vardır heralde. büyük firmalardan bahsediyorum... saygılar...

Yakıtı nerden alırsanız alın,aracınızın garantisi bitsin yada bitmesin eğer arızanız yakıt kaynaklıysa ve bu kontroller sonucu kanıtlanırsa yakıt firması masrafınızı seve seve karşılamak zorunda.Siz sürekli x firmayı kullanın son deponuz z firması olsun ve bi süre sonra aracınız yakıt kaynaklı arıza yapsın.Uzman gelip aracınızn deposundan numune alır ,hatta yanlış hatırlamıyorsam bi örnekte size verir.Sorunun depodaki yakıttan kaynaklandığı belirlenirse ki % 99 son yakıttan kaynaklanır,firma zararınızı karşılamak zorunda, içiniz rahat olsun istediğiniz yerden alabilirsiniz.

aydintap
07/03/2012, 21:28
bende böyle bir başlık açacaktım. kış dedik. tüketim artar dedik ama havalarda 5-10 derece ısınma oldu benim yakıt tüketimi. arabayı daha ilk aldığım günlerdeki gibi fazla oldu. aynı opetten 3 seferdir randıman alamıyorum. bir bakıyorum 6,1, başka zaman 7,1 kullanımda da dikkat ediyorum. anlamadım bu işi. bu işte firmanın ya da bayinin kabahati varsa Allah tan bulsunlar.

evo_dynmc
08/03/2012, 11:03
ben de opetten alıyorum ama son aldığım yakıtta canlı düşmesini izledim şöyle ki, yakıtın ibredeki çizgilerden birinin hemen sağında yarım toplu iğne başı yanında olduğunu düşünün tabi ki kullandıkça azalıyor ama alibeyköyden eminönüne gidiş gelişde çizginin yarım toplu başı sağında olan ibre eve geldiğimde bir toplu başı kadar soluna geçmiş olabilir mi? bu bana fazla geldi ya sizce?

umarım anlatabilmişimdir km'ler şu anda aklımda değil.

ozgurse
08/03/2012, 11:24
Benim benzin ibreside depoyu doldurduğumda baya uzun süre doluya yakın gösteriyor. Sonraları güldür güldür düşmeye başlıyor. En son hesaplamamda şehiriçi km'de 37 krş yakmıştı. Bu arada bende sürekli opetten yakıt alanlardanım.

vek66
13/03/2012, 15:41
gecen hafta mail atmıştım opete. mail ime mail ile karşılık vermişler. madem şikayetçisiniz servise gidin şikayetlerinizi onlara söyleyin diye kopyala yapıştır tarzında bir cevap vermişler. bende ilk gönderdiğim maili tekrar okumalarını sadece yakıt ve istasyonlarda ki müşteri memnuniyetin deki kalitesizlikten bahsettiğimi söyledim. adamlar demek ki hiç tiye almamışlar. kararsızdım artık bu vakitten sonra opet benim için bitmiştir.

since1453
13/03/2012, 15:44
gecen hafta mail atmıştım opete. mail ime mail ile karşılık vermişler. madem şikayetçisiniz servise gidin şikayetlerinizi onlara söyleyin diye kopyala yapıştır tarzında bir cevap vermişler. bende ilk gönderdiğim maili tekrar okumalarını sadece yakıt ve istasyonlarda ki müşteri memnuniyetin deki kalitesizlikten bahsettiğimi söyledim. adamlar demek ki hiç tiye almamışlar. kararsızdım artık bu vakitten sonra opet benim için bitmiştir.

Bnde opetworld card la ilgili şikayetim için mail atmiştim aynı zamnda şikayetvar.com adresinede aynı msjı yazdım ertesi gün opetten 2 farklı kişi aradı çok nazik bir şekilde açıklama yaptı.

B-O-A
13/03/2012, 16:20
Arkadaşlar ben 3 yıldır yakıtımı İzmir Çiğli Kipa Total'den alıyorum. Ama şimdi siz DOCO petrol falan dediniz. Kendi yeri dediniz. Bende baktım İzmir'de var mıdır diye ama bulamadım. İstasyon arama bölümünde doco olarak aratınca İzmir'de çıkmıyor. Ne yapacağız?

AYTEK AYDIN
13/03/2012, 16:40
geçen hafta aracımın bakımını yaparken usta mozot filtresininin içinden çıkan pislikleri görünce nerden yakıt alıyorsan bir daha alma dedi bende artık opetten shell e geçtim sanki araç daha sessizleşti ve dumanı azaldı gibi geldi.

BeCkS
13/03/2012, 17:33
Bende opetten alıyorum ama memnun deilim depoyu boşalttıktan sonra hangi istasyondan alıyım şimdi sizce_? Evimin yakınında shell ve po var?

rbcn
13/03/2012, 18:47
ben po geçtim menzil güzel performans aracın sesi hersey güzel ama geçen ilk marşta almadı ve bunu 2 kez tekrarladı birde total denicem

patkuma
13/03/2012, 19:06
Merhaba;
Altınuzade opetten alıyordum geçen seneye kadar çalışanlardan dolayı artık Opetten yolda kalsam dahi almıyacağım. Tavsiyem anadolu yakasında olanlar için Bostancıdaki Total dir. Nedeni kendi sevkiyatlarını kendileri yapıyor ve gerçekten çok başarılı yakıtları var. bir kez deneyin bence memnun kalırsınız.

Ziyaretçi034
13/03/2012, 19:22
tüketim değilde benim şikayetim aracın çok gürültülü çalışması. yakıtımı altunizade ve kavacık opetten alıyordum ama ciddi ciddi shell'e geçmeyi düşünüyorum. aracım 7000 kmyi geçti ve ilk aldığımdaki sessizliğinden eser yok. (bakımı yaklaştığı için ses yapıyor diyemem çünkü 2500 km'de yağını değiştirmiştim)

uraaal
13/03/2012, 21:32
evet servis banada aynı seyleri soyledi acıkcası bende opeti değiştirip bp yada shelle geçmeyi düşünüyorum daha once bir süre denedim bp'nin yakıtı kesinlikle cok cok az yanıcı inanılmaz menzille(uzun menzil anlamında) karşılaşabiliyorsunuz , shell'in benzininde ise bir süre aynı yakıtı almaya başlayınca sanki devir saatinde bir rahatlık oluyor ancak ince bazlı bir benzin gibi ve menzil anlamında daha kısa sonuçlanıyor gibi bakalım birkaç mail atıp teknik sonuçlar istedim nasıl sonuclanacak bakalım.

since1453
14/03/2012, 08:31
Merhaba;
Altınuzade opetten alıyordum geçen seneye kadar çalışanlardan dolayı artık Opetten yolda kalsam dahi almıyacağım. Tavsiyem anadolu yakasında olanlar için Bostancıdaki Total dir. Nedeni kendi sevkiyatlarını kendileri yapıyor ve gerçekten çok başarılı yakıtları var. bir kez deneyin bence memnun kalırsınız.

altunizade opet güzel değil.yakacık opet ile arası 50-60km civarı oynadı.E 5 te maltepede ki opettende memnun kalmadım.

vek66
15/03/2012, 12:28
evet arkadaşlar dün resmen shell e geçmiş bulunuyorum. tabi almadan önce depoyu bir güzel boşalttım. suan için pek farkedemedim bişey ama san ki ilk kavramada biraz daha atiklik oldu gibi geldi.bakalım kullandıkça anlarız herhalde farkı.

clubber_style
15/03/2012, 14:32
bu opet konusunda bende sıkıntı cekıyorum.ve konusulanların hepsine katılıyorum.
bu bilgiler icinde tesekkur ederim hepinize

sadece_erhan
15/03/2012, 16:00
full den aldım en son. bizim ordaki 2 shell istasyonu full e dönmüşlerdi. Daha evvel defalrca aldığım gibi yine gidip fullden aldım. opetten bile iyi bence yakıtları.

engincantan33
15/03/2012, 17:13
opetten vazgececegımı hıııc dusunmezdım total ve shell ı denedım total taraftarıyım artık

godfather35220
15/03/2012, 19:33
garanti olayından vazgeçerek bende mi vazgeçsem opetten ?
o kadar olumsuz yorum var ki :(

lektonstar17
16/03/2012, 00:09
opetten vazgececegımı hıııc dusunmezdım total ve shell ı denedım total taraftarıyım artık

Engin nasıl ama total.Valla ben hayran kaldım.Araba kendine geldi.

engincantan33
16/03/2012, 00:26
Engin nasıl ama total.Valla ben hayran kaldım.Araba kendine geldi.

kardesım once opet kullanırken en ıyısı odur dıye dusunuyordum ve sonra gıtgıde olumsuz yorumlarla beraber degısık bır akaryakıt fırması deneyım dedım bı arkadasım mersın ataş da calısıor total de ve bana mutlaka bır kez excellıum dene dedı bununla beraber yıne foruma uye olan arkadasım alı rıza bozpınarda cok memnunum dedı ve denedım kı aldıgım total heralde mersının en temız akaryakıt ıstasyonudur sahıplerını cok ıyı tanıyorum...ıkı full depo denedım daha sonra shell denedım ama total derım bende baska bısı demem cunku en son yarım depo shell ın ustune aldım total ı arac barız degıstı!!! total bencede 10 numara

SKELETER
16/03/2012, 02:04
Ben opetten memnunum. İstasyon ile şikayetleri olan arkadaşlar varsa telefon numarası verebilirim. Kibarca dertlerini anlatırlarsa eminimki karşılık bulacaklar. Sinirlenmeden sakin sakin anlatmaları tabiki şart. Zira karşında mantıklı birini bulmak istiyor insan.

since1453
16/03/2012, 08:09
Benim benzin ibreside depoyu doldurduğumda baya uzun süre doluya yakın gösteriyor. Sonraları güldür güldür düşmeye başlıyor. En son hesaplamamda şehiriçi km'de 37 krş yakmıştı. Bu arada bende sürekli opetten yakıt alanlardanım.

benzinin uzun süre yavaş sonra bir anda düşmesi deponun geometrik şekli ile aynı

saint-4756
16/03/2012, 15:04
Valla arkadaşlar ben de şikayetçiyim opetten .geçen sene aldığım yakıttan daha fazla tüketim olmaya başladı.benim gibi 5 arkadaş daha bu şekilde muzdaribiz.bir arkadaşım opetten shelle geçti( motor dizel).bariz şekilde motor sesi ve yakıt tüketimi azalmış...Şu YGS olayı olması bizi mahkum ediyor...Gerçi Shellinde YGS olayı var ama...Ne yapalım arkadaşlar??????

saint-4756
16/03/2012, 15:15
Arkadaşlar az önce servisteki ustamla görüştüm.Bana dediklerini aynen aktarıyorum ;' Eğer Shell ya da Total size Opet gibi YGS kart verip ben kefilim diyor,yakıtla ilgili bir sorun olduğunda ben yaparım diyorsa yakıt istasyonunuzu değiştirebilirsiniz' dedi .Opete mahkumiyet diye bişey yok yani bilginize...

emreonur
16/03/2012, 15:19
arkadaşlar son zamdan sonra TP, ye gitmeye karar verdik, malum biraz indirimli.
orada tek çeşit motorin var, opet ile aynı yakıtı aldıklarını söylediler, bir de onlardaki tek çeşit olan normalde Vmax vs. gibi pahalı olan motorine denkmiş....

vek66
16/03/2012, 15:40
Valla arkadaşlar ben de şikayetçiyim opetten .geçen sene aldığım yakıttan daha fazla tüketim olmaya başladı.benim gibi 5 arkadaş daha bu şekilde muzdaribiz.bir arkadaşım opetten shelle geçti( motor dizel).bariz şekilde motor sesi ve yakıt tüketimi azalmış...Şu YGS olayı olması bizi mahkum ediyor...Gerçi Shellinde YGS olayı var ama...Ne yapalım arkadaşlar??????

Arkadaşlar az önce servisteki ustamla görüştüm.Bana dediklerini aynen aktarıyorum ;' Eğer Shell ya da Total size Opet gibi YGS kart verip ben kefilim diyor,yakıtla ilgili bir sorun olduğunda ben yaparım diyorsa yakıt istasyonunuzu değiştirebilirsiniz' dedi .Opete mahkumiyet diye bişey yok yani bilginize...

opet ten shelle geçmeden önce shell müşteri hizmetlerini arayarak ygs hakkında detaylı bilgi almak istedim. zaten müşteri hizmetlerini arayınca bilgilendirme mesajları geliyor o mesajların birinde bu konu hakkında bilgi veriyorlar. daha sonra görüştüğüm yetkili bıkmadan usanmadan tam 15 dakika bilgi verdi. illaki bize gelin demiyorlar opetten aldığınız da yakıtla ilgili bir problem olduğunda onlar nasıl bir prosedür uyguluyorlarsa bizden aldığınız yakıtla ilgili problemleriniz dede aynı prosedür işleniyor diyorlar. yani ygs aynen bizim firmamızda da var ve sonuna kadar ürünlerimizin arkasındayız dedi yetkili. güvence olarakta sadece shell den yakıt alırken pompacının bize verdiği fişleri saklamak yeterliymiş. zaten önce ki mesajlarda bir arkadaş demişti yasal olarak fiat-opet ygs olayında böyle bir uygulama olamaz diye. bence opetten memnun olmayan arkadaşlar tereddüt etmelerine gerek yok ygs den dolayı...:thumbup1:

aynı zamanda bende shell gecmeden önce servisi arayarak sorduğumda hiç farketmez istediğim yerden alabileceğimi dile getirdiler.

flood01
16/03/2012, 19:47
bu tartışmada bitmez gibi :) shell sessiz daha az yakar gibi yorumların fazlalaşmasıyla linea sahibi arkadaşım son 2 deposunu shell den almaya başladı ki bugün itibari ile aracının opete göre daha fazla yaktığını ve öyle gözle görülür bir ses azalmasıda olmadığını ve tekrar opete döneceğini söyledi ki bu arkadaşım aracının değerlerini çok sıkı takip eder ecodrive değerlerini de sürekli kontrol eder.Sanıyorum shell daha az yakar lafı birazda psikolojik galiba.Bana göre shell in yakıtı daha ince olduğu için daha fazla yanma oluyor.Üstadlarımızın yorumlarıda böyle. Ben çarşamba aracıma yakıt aldım 90 TL aldı depo dolmuş durumda yani aracım 23 litre yakıt aldı.Aracımda 22 litre yakıt vardı ve Yol bilgisayarıma bakınca 432 km gitmiş görünüyorum.Yani 45 litrede aslında 800 km gibi bir rakam gitmiş oluyorum bana göre gayet iyi. opetten gayet memnunum.

flood01
16/03/2012, 19:53
çalıştığım kamu kurumunun kamyonlarıda anlaşmamız opet ile olduğu için oradan alıyorlar.Bugün şoförlerimizden birisiyle konuştuğumda aynen şunu anlattı
(Önceki anlaşmamız BP ileydi bunu belirteyim öncelikle)
Mersin den Kayseriye malzeme götürüyor 326 km mesafe var buna biz 350 km diyelim kaba taslak gidiş geliş 700 km kamyonun yaktığı yakıt 800-850 TL dedi.(yakıt BP den alındı)
bu hafta başı Mersin-Ankara seferi yaptı mesafe 483 km bunada 500 diyelim yine kamyon dolu bu sefer opetten yakıt alındı gidiş geliş 1000 km falan tutuyor kamyon 1000 TL civarı yaktı dedi.Yılların şoförünün yorumu ve anlattıkları böyle aktarmak istedim sadece

uraaal
16/03/2012, 20:45
bu tartışmada bitmez gibi :) shell sessiz daha az yakar gibi yorumların fazlalaşmasıyla linea sahibi arkadaşım son 2 deposunu shell den almaya başladı ki bugün itibari ile aracının opete göre daha fazla yaktığını ve öyle gözle görülür bir ses azalmasıda olmadığını ve tekrar opete döneceğini söyledi ki bu arkadaşım aracının değerlerini çok sıkı takip eder ecodrive değerlerini de sürekli kontrol eder.Sanıyorum shell daha az yakar lafı birazda psikolojik galiba.Bana göre shell in yakıtı daha ince olduğu için daha fazla yanma oluyor.Üstadlarımızın yorumlarıda böyle. Ben çarşamba aracıma yakıt aldım 90 TL aldı depo dolmuş durumda yani aracım 23 litre yakıt aldı.Aracımda 22 litre yakıt vardı ve Yol bilgisayarıma bakınca 432 km gitmiş görünüyorum.Yani 45 litrede aslında 800 km gibi bir rakam gitmiş oluyorum bana göre gayet iyi. opetten gayet memnunum.

çalıştığım kamu kurumunun kamyonlarıda anlaşmamız opet ile olduğu için oradan alıyorlar.Bugün şoförlerimizden birisiyle konuştuğumda aynen şunu anlattı
(Önceki anlaşmamız BP ileydi bunu belirteyim öncelikle)
Mersin den Kayseriye malzeme götürüyor 326 km mesafe var buna biz 350 km diyelim kaba taslak gidiş geliş 700 km kamyonun yaktığı yakıt 800-850 TL dedi.(yakıt BP den alındı)
bu hafta başı Mersin-Ankara seferi yaptı mesafe 483 km bunada 500 diyelim yine kamyon dolu bu sefer opetten yakıt alındı gidiş geliş 1000 km falan tutuyor kamyon 1000 TL civarı yaktı dedi.Yılların şoförünün yorumu ve anlattıkları böyle aktarmak istedim sadece
daha onceki mesajımda yazdıgım tecrubelerı dıle getırmıs gıbısınız şahsi fikrimde bu yönde :D

puntor
16/03/2012, 21:52
opet tek kelime berbat .

emreonur
16/03/2012, 22:13
kamyonun yakıt tüketimi de baya iyimiş.

mitix
16/03/2012, 22:55
yorumları okuyorumda ortada somut bilgiler yok . sizce opet yakıtı daha az veya çok km yol gitmesi o yakıtın shell veya total göre daha iyi olduğu anlamına gelmez yada daha kötü anlamına gelmez. fakat ortada bir gerçek varsa da ticari çıkarlar açısında fiat opet i tavsiye edecek. bu konuda objektif bir otoritenin laboratuvar verileri ile karşılaştırma yapması lazım.

flood01
16/03/2012, 23:10
kamyonun ne kadar iyi yakıp yakmadığını bilemem ama en azından 25 yıllık şoförün bana aktardığı bilgi böyle.
Ümit Bey dediğiniz gibi tamamen ticari bir olay Koç grubunun yaptığı
bildiğim kadarıyla tüpraş koç grubunda ve özelleşme yapılırken zarara uğramamak açısından yapılan bir anlaşma gereği tüm firmalar yakıtlarının en az %70 ini tüpraştan almak zorunda yani bi nevi koç grubundan almak zorunda.Shell %30 luk kotayı gti getirerek dolduruyor.
Kubilay Bey berbatlık göreceli kavram istasyondan istasyona fark eder.Genelleme yapmamak lazım.

saint-4756
17/03/2012, 11:17
Arkadaşlar sanırım bu olay istasyondan istasyona fark ediyor.Aslında muhabbetimiz şirketleri kötülemek değil birbirimize yardımcı olmak.Bu konuyla ilgili yorum yapan herkesin iyi niyetli olduğunu biliyorum.Ancak devir ekonomi devri...Geçen sene aldığımız yakıt full depo ile bu sene 30-40 lira fark oldu.Ortada kesin veriler de yok ancak Opetten aldığım yakıtın şimdi beni eskisinden daha az götürdüğü kesin.kendimce yaptığım hesaplara göre 30-40 km daha az gitmeye başladım.Diğer istasyonları denemeden anlayamayacağız gibi duruyor.Yinede alternatifleri değerlendirip bizim için en iyi istasyon hangisi ise onu seçmemiz daha doğru olacak diye düşünüyorum...

clubber_style
17/03/2012, 12:03
herseyden once denemek lazım kaybedecek bisey yok sonucta.