PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radarla ilgili

shams
03/03/2012, 03:10
arkadaşlar hız sınırlarının biraz üstünde seyrederken,sivil bir araba (renault symbol sanırım) duble yolun öbür tarafının kenarında, benim geliş yönüme doğru bakacak şekilde park etmiş halde duruyordu. umarım anlatabilmişimdir:D

ilerde bir çevirme falan da olmadı. Bir de yolun karşı tarafında olması "ne radarı be oğlum" düşüncelerine itiyor beni ancak o arabadan kıllandım. Genelde öyle arabalar kullanıyorlar çünkü. Ceza yedim mi yemedim mi bunu gelecek mektubu bekleyerek mi öğreneceğim? Bir de eğer radarsa ve ceza kesildiyse, bunu bana aylar sonra bildirirlerse gecikme faizi falan işler mi ? bu işler nasıl işler biraz anlatsa ya bilen birisi.=)

barisunye
03/03/2012, 08:46
arkadaşlar hız sınırlarının biraz üstünde seyrederken,sivil bir araba (renault symbol sanırım) duble yolun öbür tarafının kenarında, benim geliş yönüme doğru bakacak şekilde park etmiş halde duruyordu. umarım anlatabilmişimdir:D

ilerde bir çevirme falan da olmadı. Bir de yolun karşı tarafında olması "ne radarı be oğlum" düşüncelerine itiyor beni ancak o arabadan kıllandım. Genelde öyle arabalar kullanıyorlar çünkü. Ceza yedim mi yemedim mi bunu gelecek mektubu bekleyerek mi öğreneceğim? Bir de eğer radarsa ve ceza kesildiyse, bunu bana aylar sonra bildirirlerse gecikme faizi falan işler mi ? bu işler nasıl işler biraz anlatsa ya bilen birisi.=)

şimdiye kadar yolun diğer tarafında duran radara ben rastlamadım...sızın gıdıs yonunuzde durur ve radar olsaydı ılerde cevırme olurdu mutlak.......olası bı ce zanın ınternet vergı daıresıne işlenmesı 3 ayı gecer.....ama oraya işlendıgı zamanda 10 ya da 15 gun ıcınde ındırımlı odeyebılıyosunuz..3-5 ay sonra işlense bile

luleburgazli
03/03/2012, 09:10
barışında dediği gibi öyle bir şeye bende rastlamadım... o tür araçlar senin istikametinde durur... şöyle bir durumda var bizim şirket arabasının başına geldi hareket halinde olan gezici radarlar var bizim araç temde bahçeşehirden mahmutbey gişelere gelirken 110 km ile yakalanmış yolda giderken fotorğafını çekmişler... bunlarada dikkat etmek gerekiyor...

krm1983
03/03/2012, 10:04
Yolun karsi tarafindaysa arac senin icin sorun yok bir de su var aracin icindeki kamerali radar olcumlerinde ileride cevirme oluyor.Ama sabit kamerali radarlarda sonra ceza evine gonderiliyor.

lvntdogan
03/03/2012, 10:21
rahat olkardeş bişey olmaz.her duran clio radar olsa işimiz var.takıntı yaparsan ceza gelir.salla gitsin.

shams
03/03/2012, 12:03
yol boştu ya. Radar olma ihtimali çok düşük aslında ama füme renkli renault symbol direk radar aracı özelliğine sahip olduğundan, birde öyle yolun kenarında durmuş olduğundan emin olamadım :)

Heralde radar aracıydı ancak daha tezgahı kurmamışlardı:)

fiery_hunter
03/03/2012, 12:39
karşı şeritte duran radardan ceza yedim 450 TL civarı yozgat yerköy mevkinde

shams
03/03/2012, 12:41
karşı şeritte duran radardan ceza yedim 450 TL civarı yozgat yerköy mevkinde

sözün bittiği yerdeyim :)

fiery_hunter
03/03/2012, 13:15
sözün bittiği yerdeyim :)
eve kağıt gelmesini bekle eger o araç radarsa yazılmıstır ceza 2 hafta sonra gelmişti benim adresime çevirme falan yoktu

shams
03/03/2012, 13:24
iyi geçmiş olsun demirden korksak puntoya binmezdik:D

akca37
03/03/2012, 15:00
Ben bu yıl çok km yaptım, o kadar çok rastladım ki ters yöne çevrilmiş karşı şeritte bulunan cliolara veya megane lara, dikkat edin derim.

Dostlar radar demişken, 2011 yılında iki kez radara girmiş biri olarak birşeyi çok merak ediyorum bir türlü bulamadım, bölgelere göre uygulamada farklılık olan ancak yönetmeliklerde rastlayamadığım bir konu;

Radar uygulamaları bizim ilimizde Kastamonu da şehir içinde veya şehre giriş çıkışlarda hep radar uyarı levhaları birkaç km öncesinden, şehir içiyse 150-250 mt öncesinden uyarı levhası koyuyor bizim trafik ekiplerimiz, ancak bu yıl çok km yaptığım için bazı illerin bölge trafik ekipleri bu uyarı levhalarını koymuyor, bu konu hakkında net mevzuata dayanan bilgisi olan var mı ?

Yani radar uyarı levhasını polis ekiplerinin koyma zorunluluğu var mı yok mu ?

tayfux
03/03/2012, 15:09
zannetmiyorum ters yönde değil de senin gittiğin yönde ama ters bir şekilde arabayı park ederler genelde..küçük yerde yaşıyorsan hemen e-vergiden görürsün 1 aya kadar..

shams
03/03/2012, 16:31
Ben bu yıl çok km yaptım, o kadar çok rastladım ki ters yöne çevrilmiş karşı şeritte bulunan cliolara veya megane lara, dikkat edin derim.

Dostlar radar demişken, 2011 yılında iki kez radara girmiş biri olarak birşeyi çok merak ediyorum bir türlü bulamadım, bölgelere göre uygulamada farklılık olan ancak yönetmeliklerde rastlayamadığım bir konu;

Radar uygulamaları bizim ilimizde Kastamonu da şehir içinde veya şehre giriş çıkışlarda hep radar uyarı levhaları birkaç km öncesinden, şehir içiyse 150-250 mt öncesinden uyarı levhası koyuyor bizim trafik ekiplerimiz, ancak bu yıl çok km yaptığım için bazı illerin bölge trafik ekipleri bu uyarı levhalarını koymuyor, bu konu hakkında net mevzuata dayanan bilgisi olan var mı ?

Yani radar uyarı levhasını polis ekiplerinin koyma zorunluluğu var mı yok mu ?

uyarı levhası yoktu örneğin bende =). mevzuatı bilmiyorum.

kütahyada yaşıyorum. Çok da mühim değil ya ölelim mi yani. Oldu işte.

krm1983
13/07/2012, 23:04
Uyari levhasi olmak zorunda

fhmnl
13/07/2012, 23:33
araba ters de dursa düzde dursa yolun karşısında da olsa seyir halinde de olsa değişmez. Yeni nesil ekipmanlarda ön kamerada 25x arkadaki kamerada 10X e kadar zoom özelliği var. Bu şekilde menzil 1 km civarında dir. Ayrıca radar olan yerlerde uyarı levhası konmak zorunda ister şehir içi olsun isterse otoban. Istisnai durumlar sabit radar levhası olan yerlerde uyarı levhası konmaz.

Mentor
13/07/2012, 23:46
radara yakalansan bıle artık cevırmede durdurmuyorlar posta ıle gelır ceza

farukileri
14/07/2012, 01:02
uyarı levhalarını belirli aralıklarla koymak zorundalar; ancak genelde şu oluyor. Şehir çıkışlarına büyük bir uyarı koyup geçiyorlar. Ha bazen aralara koyanlar oluyor(Denizli'de,Aydın'da ve İzmir'de buna çok rastladım) ki en normal şekliyle olması gereken bu

gunay1987
14/07/2012, 12:01
son 2 ayda 2 defa radara girdim.ikisindede 319 lira yazdılar ama radar aracını hiç görmedim bile sadece cevirmedeki polis söyledi:D peşin ödeyince 239.75 liraya düştü

not: antalya biri topçular askeriye karşısı diğeri kundudan havaalanına çıkan yol bildiğin köy gibi biyer oraya radarmı konur..dahada o yollardan bidaha geçmiyorum:D

gunay1987
14/07/2012, 12:03
birde artık sabit radarlar çıkmış. antalyada dedemanda muratpaşa halı sahadan sampiye gelirken tatlı bi viraj var karsısında ziraat bankası var antalyadaki arkadslar dikkat etsin oraya monte kocaman bı cihaz

kadir07
14/07/2012, 12:16
birde artık sabit radarlar çıkmış. antalyada dedemanda muratpaşa halı sahadan sampiye gelirken tatlı bi viraj var karsısında ziraat bankası var antalyadaki arkadslar dikkat etsin oraya monte kocaman bı cihazbizim arkadaşlarda söyledi hatta o yolda sürekli gazlıyorlar ceza falan gelmemiş kimseye galiba daha aktif değil o cihazlar...

ibrahim06
14/07/2012, 12:19
Bu yiğitler erkekseler Ağrı -Erzurum yada Ağrı Van arasına radar koysunlar ve yürekleri yetiyorsa çevirme yapsınlar.. Batıda çökün vatandaşın cebine.

shellcininabisi
14/07/2012, 12:21
polatlı ankara arasında da 52 km lik ortalama hız ölçüyorlar gelirken gördüm baya ekranlarda plakan ve son 52 km deki hızın yazıyor.

ibrahim06
14/07/2012, 12:24
50 km mi?

shellcininabisi
14/07/2012, 12:30
50 km mi?

hocam şöyle polatlı çıkışında üç şeridin tepesinde radarlar var gördüm ben hah dedim yakalanmadık. bi 20 - 30 metre ileride büyük ekranlar var yine 3 şerittede ekranlarda

35 PK 5..
HIZINIZ: 76 yazıyordu..

sonra ankara girişindeydi sanırım aynı düzenek bu sefer ekranda

35 pk 5.
SON 52 KM DEKİ ORTALAMA HIZINIZ
86
TEŞEKKÜRLER

yazıyordu. yanımdaki araç için 132 yazıyordu ama ona ne yazdı aşağıda göremedim tam uzun bir şeydi.

hocam aha bunlarda resimleri (netten alıntıdır) :) (işin enteresanı ilkine giriyorsunuz sonuncuya yaklaşırken uyarı var BU YOLDA ORTALAMA HIZ TESBİTİ YAPILMAKTADIR diye)

https://www.ankarahaber.com/haber_resim/ankara%20radar%20uygulamas%C4%B1.jpg

https://www.emirdag.net.tr/resimler/arsiv/arsiv/asayis/radar1.jpg

ibrahim06
14/07/2012, 12:52
hocam şöyle polatlı çıkışında üç şeridin tepesinde radarlar var gördüm ben hah dedim yakalanmadık. bi 20 - 30 metre ileride büyük ekranlar var yine 3 şerittede ekranlarda

35 PK 5..
HIZINIZ: 76 yazıyordu..

sonra ankara girişindeydi sanırım aynı düzenek bu sefer ekranda

35 pk 5.
SON 52 KM DEKİ ORTALAMA HIZINIZ
86
TEŞEKKÜRLER

yazıyordu. yanımdaki araç için 132 yazıyordu ama ona ne yazdı aşağıda göremedim tam uzun bir şeydi.

Alacağız cebinden paranı diyordur.