PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşey zamanında

egzo-evo
01/03/2012, 23:03
canımdan daha değerli canlar taşıdığım için güvenlik benim için çok önemliydi. evoyu tercih etmemin en büyük sebeplerinden bir tanesi euro ncapden beş yıldızlı olması, aktif ve pasif güvenlik önlemleriydi.

"abs+ebd, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları" ve çoğu üst segment araçlarda bile bulunmayan "diz hava yastığı" dynamiclerde standarttı. evom dualogic olduğu için "esp asr msr hba ve hilholder" yine zaten standart olarak vardı. ayrıca "assist kitle" birlikte "safety kit" özelliği olmasını istedim. assist kitte "yağmur sensörü, cruie control ve ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası" vardı. safety kitte ise "perde hava yastıkları, ön yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar" bulunuyordu.

sonra paket isimleri değişti. "evo kit" adını aldı. bu pakete bir çok görsel ve teknolojik özellik eklenmiş fakat benim önceliğim olan güvenlik unsurlarından "ön yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar" paketten çıkartılmıştı.

en son şimdi punto "pop easy lounge" versiyonlarında ve değişen paketlerde "diz hava yastığıda" özellikler arasında artık yok. hatta bakıyorum "yağmur sensörü ve ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası" onlarda yok.

herşey zamanında denilen şey bu olsa gerek :)

omer06
01/03/2012, 23:44
canımdan daha değerli canlar taşıdığım için güvenlik benim için çok önemliydi. evoyu tercih etmemin en büyük sebeplerinden bir tanesi euro ncapden beş yıldızlı olması, aktif ve pasif güvenlik önlemleriydi.

"abs+ebd, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları" ve çoğu üst segment araçlarda bile bulunmayan "diz hava yastığı" dynamiclerde standarttı. evom dualogic olduğu için "esp asr msr hba ve hilholder" yine zaten standart olarak vardı. ayrıca "assist kitle" birlikte "safety kit" özelliği olmasını istedim. assist kitte "yağmur sensörü, cruie control ve ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası" vardı. safety kitte ise "perde hava yastıkları, ön yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar" bulunuyordu.

sonra paket isimleri değişti. "evo kit" adını aldı. bu pakete bir çok görsel ve teknolojik özellik eklenmiş fakat benim önceliğim olan güvenlik unsurlarından "ön yan hava yastıkları ve aktif ön kafalıklar" paketten çıkartılmıştı.

en son şimdi punto "pop easy lounge" versiyonlarında ve değişen paketlerde "diz hava yastığıda" özellikler arasında artık yok. hatta bakıyorum "yağmur sensörü ve ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası" onlarda yok.

herşey zamanında denilen şey bu olsa gerek :)
Kazasız belasız binelim Hepimiz :)

fiery_hunter
01/03/2012, 23:55
agzına saglık abi hergeçen gün bişeyler eksilicek sanırım ..

egzo-evo
02/03/2012, 00:09
Kazasız belasız binelim Hepimiz :)

amin ömer kardeşim amin.

agzına saglık abi hergeçen gün bişeyler eksilicek sanırım ..

aman diyim eray kardeşim yerin kulağı var derler.

cihankardes
02/03/2012, 00:20
2006 aracımda şu anca bir çok sıfır km araçta olmayan güvenlik önlemleri var. Benim de tercih sebeplerimden biri güvenlikti.

omer06
02/03/2012, 00:29
Canımız sağolsun sonumuz hayrolsun :)

hakguner
02/03/2012, 10:18
Punto Evo nun siparişi verdiğimde güvenlik paketi kaldırılmıştı. ( perde hava yastığı olan Safety Plus Kit idi sanırım. )
Özellikle bunlarında olmasını çok istemiştim. Aracı belki 15 gün önce sipariş versem olacaktı bunlar.
Kıl payı kaçırmışız yani güvenlik paketini.

krm1983
02/03/2012, 14:10
Yakında kapı falanda takmayacaklar :)

Misafir047
02/03/2012, 15:16
yakında camlarda manuel olursa şaşırmayalım

Ziyaretçi034
02/03/2012, 15:44
yakında camlarda manuel olursa şaşırmayalım

yakında tasarım derdinden kurtarırlar bizi, şaşe üstüne plastik tabure standart donanım, gerisi opsiyon olur :glare000:

sehzadeamasya
02/03/2012, 19:55
fiatın ne yapmaya çalıştığını ben anlamıyorum