PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabanın altını sürttüm yardım arkadaşlar

servt
26/02/2012, 19:49
iyi akşamlar arkadaşlar. dün akşam 8 gibi bursa çevre yolundan inegöle giderken tam kamyon geçiyordum ki yolun ortasında yarılmış kamyon tekerinin üzerinden geçtim. tak diye bises geldi . biraz yol aldıktan sonra sol teker tarafıdan bir ses duydum durdum baktım karanlıkta birşey göremedim. sonra bir benzinlikte durup baktım bişey görünmüyodu ancak yokuş çıkarken ve dönerken bi vurma sesi geliyodu. inegöle girince sanayiye girdim tesadüf bir dükkan açıktı kaldırıp baktık ince demir şerit vardı o bükülmüş ve dönüş yaparken egzoza çarpıp ses yapıyodu o demiri düzelttik ses gitti . ama bu gün gündüz gözüyle bakayım dedim bir şey göremedim ama fren yapınca disk sesi arttı gibi yada bana öyle geldi bilemedim . araca önemli birşey olmuşmudur acaba. birde davlumbazı tampona bağlayan plastik kırılmış sadece orası satılır mı?

tayfux
26/02/2012, 20:17
tamam olan olayı zaten çözmüşsünüz diğer sesler psikolojik gibi :)

M@GIC
26/02/2012, 23:43
öncelikle geçmiş olsun.
davlumbazlar sanayide satılır.hareket halindeyken plastik parçaların titreşiminde ince tıkırtlar gelir. kırılan parçayı değiştirince sesi kesilir.

GP COSKUN
26/02/2012, 23:45
servet geçmiş olsun bu kadarla kurtulman büyük şans

since1453
27/02/2012, 08:26
arkadaşlar bende geçen hafta sancaktepeye giderken yol çalişması olan bir yolda bir tırı takip ediyordum.Önümde tır olduğundan dolayı önümü göremedim biraz ilerleyince arabanın altı birşeyin üstüne oturdu(ışıklar olduğundan ve çalişmadan dolayı dur kalk şekilinde yürüme hızıyla gidiyordum).
Arabadan indim yolun parke taşını söküp sadece dolgu zemin bırakmişlar fakat beton su oluklarını sökmemişler kamyonun tekerler toprağa basmiş ortasında kalan betonda yükselmiş bende ona oturmuşum.
ileri zorlamadan geri geri çıktım.az ilerde baktm çarptığım parça 2 teker arası uzanan metal bir çubuktu.yamulma vb şekil bozukluk yoktu.
o günden sonra 600 km yol yaptım bir sıkıntı görmedim.sadece ilk çarptığım an vites yükselmedi(aracım dualogic) motor çok bağirdi.belkide piskolojikti o sinirle fazla gaz verip vites yükselttirmedim.
O parça nedir ileride başima iş açarmı

krm1983
27/02/2012, 09:15
geçmiş olsun ucuz kurtulmuşsunuz

M@GIC
27/02/2012, 11:35
arkadaşlar bende geçen hafta sancaktepeye giderken yol çalişması olan bir yolda bir tırı takip ediyordum.Önümde tır olduğundan dolayı önümü göremedim biraz ilerleyince arabanın altı birşeyin üstüne oturdu(ışıklar olduğundan ve çalişmadan dolayı dur kalk şekilinde yürüme hızıyla gidiyordum).
Arabadan indim yolun parke taşını söküp sadece dolgu zemin bırakmişlar fakat beton su oluklarını sökmemişler kamyonun tekerler toprağa basmiş ortasında kalan betonda yükselmiş bende ona oturmuşum.
ileri zorlamadan geri geri çıktım.az ilerde baktm çarptığım parça 2 teker arazı uzanan metal bir çubuktu.yamulma vb şekil bozukluk yoktu.
o günden sonra 600 km yol yaptım bir sıkıntı görmedim.sadece ilk çarptığım an vites yükselmedi(aracım dualogic) motor çok bağirdi.belkide piskolojikti o sinirle fazla gaz verip vites yükselttirmedim.
O parça nedir ileride başima iş açarmı

en kısa sürede aracı lift alıp kontrol etmektirmelisin. kafan rahat olur.

shams
27/02/2012, 17:46
için rahat etmediyse yetkili servise de bir göster derim. Ancak sorun çözülmüş gibi duruyor.

ufuk_punto
27/02/2012, 17:59
geçmiş olsn umarm büyük sıkıntı yoktur

tutkuaydin41
27/02/2012, 18:03
hiç bişey olmaz o demırın gorewı yok oraya tornacıda aynı ebat bı demır kestırebılırsın. benım aracım yerle bir gidiyo hergun altını wuruyorum alıstım artık kartere bişey olmadıysa sıkıntı yapmayın.. saygılar

servt
27/02/2012, 20:31
teşekkür ederim arkadaşlar

since1453
28/02/2012, 08:40
teşekkürler arkadaşlar

bbakirtas
28/02/2012, 13:13
Aynı sorunu bende yaşadım. Demiri düzelttiler herhangi bir sorunla karşılaşmadım daha.