PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam filmi ceza yedim

FeyyazYavuz
25/02/2012, 23:37
cam filminden ceza yedim söktürmem için 7 gün süre verdiler. söktükten sonra da arabanın resimlerini çekip trafik tescile göstermem gerekiyormuş. eğer filmleri sökmezsem bağlayacaklarmış. sökmeyip bağlatmamam için ne yapmam gerekiyor bilen varmı

yavuzselim
25/02/2012, 23:39
aracında kaç numara film var ? ön camdada varmı ?

motor delisi
25/02/2012, 23:43
sökmeyip bağlatmamam için ne yapmam gerekiyor bilen varmı
Önleri söküp arkaları bırakacaksın. Yasak bişey kullanıyosun hala yasak peşindesin bazen türk milletini anlamıyorum bi bildikleri varki bu yasayı uyguluyolar. cam filmde kaza anında camı kıramıyorlar ve sürücü gözükmüyor güvenlikaçısından son derece tehlikeli aslında

FeyyazYavuz
25/02/2012, 23:47
aracında kaç numara film var ? ön camdada varmı ?
2 numara var önde film yok

Önleri söküp arkaları bırakacaksın. Yasak bişey kullanıyosun hala yasak peşindesin bazen türk milletini anlamıyorum bi bildikleri varki bu yasayı uyguluyolar. cam filmde kaza anında camı kıramıyorlar ve sürücü gözükmüyor güvenlikaçısından son derece tehlikeli aslında
arabada film olmayınca kendimi çıplak gibi hissediyorum o yüzden bağlatmama gibi bi durum varsa sökmeyecem

rbcn
25/02/2012, 23:47
bi poşet parçasını mı sökemiyorlar hayret

must
25/02/2012, 23:49
Cami kiramamalari bana pek mantikli gelmedi acikcasi ama iceriyi gorememe olayi dogru. Bi yasa uygulaniyorsa herkese uygulanmali eger ki adam kayiriyorlarsa arkadasin olaydan bi kacar yol dusunmesi gayet normal bence.

motor delisi
25/02/2012, 23:52
Cami kiramamalari bana pek mantikli gelmedi acikcasi ama iceriyi gorememe olayi dogru. Bi yasa uygulaniyorsa herkese uygulanmali eger ki adam kayiriyorlarsa arkadasin olaydan bi kacar yol dusunmesi gayet normal bence.
Film cam kaza esnasında kırılmıyor yanı olumsuz olaylarda mecvur kalınıyor camları kırmaya ve kırılmıyor tuzla buz olup o film denen yapışkanın üstünde kalıyor ve kalıp gibidonup kalıyor o şekilde bunun videosunu izlemiştim.

Ayrıcamadem çıplak gibi hissediyorsun arabanı bağlatıcan ozaman mantıklı bişey olsa insanları giydirelim deselerdi fabrika çıkışlı 4 cam kapkar çıkardı

FeyyazYavuz
26/02/2012, 00:01
bi poşet parçasını mı sökemiyorlar hayret
kimsenin bişeyi sökemediği yokki anlamadım

Film cam kaza esnasında kırılmıyor yanı olumsuz olaylarda mecvur kalınıyor camları kırmaya ve kırılmıyor tuzla buz olup o film denen yapışkanın üstünde kalıyor ve kalıp gibidonup kalıyor o şekilde bunun videosunu izlemiştim.

Ayrıcamadem çıplak gibi hissediyorsun arabanı bağlatıcan ozaman mantıklı bişey olsa insanları giydirelim deselerdi fabrika çıkışlı 4 cam kapkar çıkardı
kardeşim ben çıplak hissetme olayını kendi adıma söyledim bütün insanlara mal etmeye gerek yok bunu, o yüzden fabrikanın bütün insanları giydirmek için 4 camı kapkara araba üretmesine gerek yok ben kendi adıma konuşuyorum

yavuzselim
26/02/2012, 00:02
film konusunda kesin bir kanun çıkarsalarda ona göre millet tedbirini alsa keşke. Yeri geliyor 1 numara film bile söktürüyorlar. Ama trafikde 3 numara kapkara arabalar görüyorum birsürü. Hatta ön camda olanlar bile var epey. Trafik polisleri tipe bakıp keyfe keder söktürüyor sanki :) Bende taktırmak istiyorum ama kararsız kaldım.

FeyyazYavuz
26/02/2012, 00:16
film konusunda kesin bir kanun çıkarsalarda ona göre millet tedbirini alsa keşke. Yeri geliyor 1 numara film bile söktürüyorlar. Ama trafikde 3 numara kapkara arabalar görüyorum birsürü. Hatta ön camda olanlar bile var epey. Trafik polisleri tipe bakıp keyfe keder söktürüyor sanki :) Bende taktırmak istiyorum ama kararsız kaldım.
gerek yok valla adamların hiç şakası yokmuş daha yeni anladım :)

ufuk_punto
26/02/2012, 00:24
ben şahsen photoshoplu fotolar gönderirm:D bi daha nerden görckler feyyaz kardesm

FeyyazYavuz
26/02/2012, 00:28
ben şahsen photoshoplu fotolar gönderirm:D bi daha nerden görckler feyyaz kardesm
kanka benimde aklıma geldi ama diyelimki photosoplu gönderdik ondan sonra bidaha yakalandık bu sefer bir daha film yaptırmışsın deyip men etmesinler

ufuk_punto
26/02/2012, 00:30
kardesm benim aracın her camında film var..2 kere ceza yazmışlar habermz yok..trafikten mendi benim araç..tanıdık sayesnde kaldırdık valla.bilgisayardan sildiler olayı:D

FeyyazYavuz
26/02/2012, 00:37
kardesm benim aracın her camında film var..2 kere ceza yazmışlar habermz yok..trafikten mendi benim araç..tanıdık sayesnde kaldırdık valla.bilgisayardan sildiler olayı:D
ne yapıp edip aynı şeyi benimde yapmam lazım. yoksa filmsiz olmaz be kanka

fiery_hunter
26/02/2012, 00:45
tanıdık trafik takipçi varsa halleder feyyaz

ufuk_punto
26/02/2012, 00:45
aynn kanka..arabada valide oluyor.başkaları oluyor..milletin bakması pek hoş değil..ayrıca arabayı gösteren cam filmi:D

gorkem kaan
26/02/2012, 00:48
geçmiş olsun kardeşim. birdaha yaptırıcaksan heyet raporlu göz kusuru ayarlaman işini çözer. yapan biliyorum güneş alerjisi diye alınan bir heyet raporu alırsan göm 3 numara filmi ön cam dahil kimse bişi diyemez :)

ufuk_punto
26/02/2012, 00:54
bunu öğrendiğimz iyi oldu teşekkürler bilgi için:) çözüm bulundu

FeyyazYavuz
26/02/2012, 00:55
tanıdık trafik takipçi varsa halleder feyyaz
dediğin gibi polis bir arkadaşım var, trafikte tanıdıkları varmış bakalım haber gönderdik hayırlısı

aynn kanka..arabada valide oluyor.başkaları oluyor..milletin bakması pek hoş değil..ayrıca arabayı gösteren cam filmi:D
aynen ya içerinin gözükmesi hiç hoş olmuyo

geçmiş olsun kardeşim. birdaha yaptırıcaksan heyet raporlu göz kusuru ayarlaman işini çözer. yapan biliyorum güneş alerjisi diye alınan bir heyet raporu alırsan göm 3 numara filmi ön cam dahil kimse bişi diyemez :)
tamam o zaman pazartesi ilk iş o raporu almak tabi verirlerse

Ziyaretci037
26/02/2012, 00:58
Kanka yapma yaa nerde yakalandın?

shams
26/02/2012, 01:00

kardeşim biraz abartmıyor musun?..arabada valideye başkasına bakacak değil milletin işi gücü yok senin arabayı mı dikizleyecekler.

keyfi bir şey de geç bu kadar savunma yapmana gerek yok kimse karışamaz senin keyfine. daha doğrusu biz karışamayız polisi bilmem :)... bırak millet ne düşünürse ne derse desin.

aykut_1914
26/02/2012, 01:02

kendileri niye kullanıyor?
ikinciisi kaza anında camı kıramıyorlar demişin,önce filmi çiz-çek,ondan sonra kır?

ufuk_punto
26/02/2012, 01:03
abartma yok. hiç kırmızı ışıkta durmadınz heralde..rahatsz olmasak yazmayız..

SchweppeS
26/02/2012, 01:10
Benim anlamadığım siyah cam serken siyah cam filmi niye değil ? İkiside içindeki kişiyi görmeyi engelliyo?

Ayrıca benim güneşe karşı alerjim var diyelim siyah filmde güneşi engelliyo. Şimdi ben siyah cam filmi çektirip araba kullanamıcakmıyım yani ? :)

FeyyazYavuz
26/02/2012, 01:13
Kanka yapma yaa nerde yakalandın?
kanka yunus sahilde

kardeşim biraz abartmıyor musun?..arabada valideye başkasına bakacak değil milletin işi gücü yok senin arabayı mı dikizleyecekler.

keyfi bir şey de geç bu kadar savunma yapmana gerek yok kimse karışamaz senin keyfine. daha doğrusu biz karışamayız polisi bilmem :)... bırak millet ne düşünürse ne derse desin.
kardeşim adam rahatsız oluyordur abartıyorsun demek kimseye düşmez

ikinciisi kaza anında camı kıramıyorlar demişin,önce filmi çiz-çek,ondan sonra kır?
yani, kendileride kullanıyor onlar hiçmi kaza yapmıyor

Ziyaretci037
26/02/2012, 01:18
Oğlum üzüldüm valla yaa bende çok tırsıyorum yakalanıcam diye.Arkadaşım 2 numara filmli twingoyla maltepe sahilde yakalandı.Ona da bi hafta süre verdiler ama söktürmedi.Henüz yakalanmadıda.Söktürmeden halledebilirsen haberim olsun onada bi ayar çekelim..Adam yakalandığından beri sahil yolunu kullanmamaya çalışıyodum sende yakalandıysan harbi adamlar sahilde avlanıyo demektir..Bi arkadaşımda sağ şeritten yavaş yavaş giderken sahilde küçükyalıda arkasından gelip durdurmuş ceza yazmış.Kartalda 9 palmiyelerin orda radar olan ..

FeyyazYavuz
26/02/2012, 01:27
Oğlum üzüldüm valla yaa bende çok tırsıyorum yakalanıcam diye.Arkadaşım 2 numara filmli twingoyla maltepe sahilde yakalandı.Ona da bi hafta süre verdiler ama söktürmedi.Henüz yakalanmadıda.Söktürmeden halledebilirsen haberim olsun onada bi ayar çekelim..Adam yakalandığından beri sahil yolunu kullanmamaya çalışıyodum sende yakalandıysan harbi adamlar sahilde avlanıyo demektir..Bi arkadaşımda sağ şeritten yavaş yavaş giderken sahilde küçükyalıda arkasından gelip durdurmuş ceza yazmış.Kartalda 9 palmiyelerin orda radar olan ..
kanka o mavi i diyosun onlar fena ceza yağdırıyor. aslında birazda ben kaşındım yunus cepte millet sıfır çiziyodu polis dağılın dedi dağılmadık sonra geldi senmisin dağılmayan filmlerden yazdı allahtan öndeki zımbırtıyı görmedi. bakalım arkadaş haber vericek sökmeden cezayı ödeyip sistemden bir kere cam filminden ceza yemiştir ibaresini kaldırabilirsek sorun olmaz bidaha ceza yersem onuda öder aynı şekilde geçiştiririm ama bakalım yapabilirsek

Ziyaretci037
26/02/2012, 01:30
kanka o mavi i diyosun onlar fena ceza yağdırıyor. aslında birazda ben kaşındım yunus cepte millet sıfır çiziyodu polis dağılın dedi dağılmadık sonra geldi senmisin dağılmayan filmlerden yazdı allahtan öndeki zımbırtıyı görmedi. bakalım arkadaş haber vericek sökmeden cezayı ödeyip sistemden bir kere cam filminden ceza yemiştir ibaresini kaldırabilirsek sorun olmaz bidaha ceza yersem onuda öder aynı şekilde geçiştiririm ama bakalım yapabilirsek

Olum ne işler peşindesin yaa genemi şahincilerleydin :D
Kendiniz kaşınmışsınız ozaman kanka ön tarafı farketmediğine şükret sen bence çünkü direk bağlıyolar.İnşallah hallolur valla yoksa "seve seve" sökücen..

shams
26/02/2012, 01:38
kardeşim adam rahatsız oluyordur abartıyorsun demek kimseye düşmez

ben başka bir şeyden bahsetmek istemiştim ama tam anlaşılmadı sanırım.

Neyse önemli değil zaten.

FeyyazYavuz
26/02/2012, 01:40
Olum ne işler peşindesin yaa genemi şahincilerleydin :D
Kendiniz kaşınmışsınız ozaman kanka ön tarafı farketmediğine şükret sen bence çünkü direk bağlıyolar.İnşallah hallolur valla yoksa "seve seve" sökücen..
olm öyle diyosun ama bir kere gelsen bağımlısı olur her hafta gidersin okuldan çok kişi görüyorum orda.. kanka bende ön taraf için şükrediyorum valla.. bakalım inş. ''seve seve'' sökmek zorunda kalmam :S

Ziyaretci037
26/02/2012, 01:45
olm öyle diyosun ama bir kere gelsen bağımlısı olur her hafta gidersin okuldan çok kişi görüyorum orda.. kanka bende ön taraf için şükrediyorum valla.. bakalım inş. ''seve seve'' sökmek zorunda kalmam :S

İnşallah kanka..
Haber verirsin bidahakine gelirim bakariz noluyo ne bitiyo:)

FeyyazYavuz
26/02/2012, 01:49
İnşallah kanka..
Haber verirsin bidahakine gelirim bakariz noluyo ne bitiyo:)
başımın üstünde yerin var gel :)

askin
26/02/2012, 02:56
insan arabanın içine neden bakar?
1- hırsızlık yapmak için
2- dikkat çekici bir şey gördüğü için...

mesela afacan bir bebek..:)

bebek var v.b. şeyler desen anlarımda valide var demek ne demek yavvv...:)) kusura bakmada çoook garibime gitti..:)

SchweppeS
26/02/2012, 04:19
1- hırsızlık yapmak için

bebek var v.b. şeyler desen anlarımda valide var demek ne demek yavvv...:)) kusura bakmada çoook garibime gitti..:)

3-) İçini merak ettiği için veya beğendiği için bakar
4-) Camda kendine bakar ama içine bakar gibi görünür :D
5-) Tesadüfen bakar

uzuncocuk
26/02/2012, 08:44

yalnız fılm ıcerde.... nasıl cızecez???

izoci
26/02/2012, 09:14
Geçmiş olsun panpss

ozay06
26/02/2012, 09:30
Forumda "cam filmi yedim" konusu düzenli aralıklarla açılmaya başlandı Bazı arkadaşlar neden ısrar ediyor Film yasak Kaç numara olduğu önemli değil Önü arkası sağı solu üstü altı farketmiyor Cam filmi yasak "Bana kesiliyorsa diğerlerine de kesilsin" gibi cümleler doğru değil Yasak olan bir durum başkası da yapınca yasak olmaktan çıkmaz

Bu başlık altında yapılan yorumlarda bir gelişme olmuş Önceleri böyle başlık altında "ben hiç yakalanmadım, yakalansam da kimse bana ceza yazamaz, polisle arayı iyi tutun şöyle deyin yazmaz, böyle deyin yazmaz, şu numara yasak değil diye polisi uyarın" vb. cümleler artık azaldı

Başlığı açan arkadaş gelince Sökmeden üzerindeki tedbiri kaldırabilirsin Söktüm demek senin beyanındır fakat ister söktür ister söktürme aynı cezayı tekrar yediğin zaman aracın için bir daha süre vermez direk bağlarlar Ayrıca 2. yakalanmanda sökmende seni kurtarmaz muayeneye girmek zorunda kalırsın

Filmsiz araca binmeye alışın Yok ısrar edecekseniz de görevini yapan polise kızmayın

deor
26/02/2012, 09:56
Aynı şey benimde başıma geldi alibeyköde cam filminden ceza kesip 7 gün filmleri sökmemi istediler yoksa araba ilk çevirmede bağlanır dediler bende söktüm filmleri gayrettepe trafik tescile onaylattım sorun kalmadı.

Punkre4s
26/02/2012, 09:57
emniyettte filan br tane tanıdık trafik polisi oldgu takdirde cezayı ödedikten sonra gidip trafik meninin kaldırabiliyorsun ama o cezayı ödemeden birsey yapamazsın 15 gün içinde ödediğinde ceza değişmediyse 104 tl olarak ödeyceksin:)
tandık sayesnde filmlerle birlkte emnytte gittik trafk meni'ni o sekilde kaldırtmıştık.Arabanın fotosu derseler ki illa araba değilde o zmn işin dahada kolay:D orjinal bi puntoya senin plakayı koy :D fotograf o kadar basitt:)

sagitta
26/02/2012, 10:40
üzüldün feyyaz beni 2 sefer çevirdiler biraz agladım biraz yalvardım saldilar ama 3 de affetmezler gibi gözüküyor araç cok önemli araç dikkat çektigi için polisin direk kucagına geliyor sıradan olsa hiç bakmıyorlar ben cok çektim sanada geçmiş olsun

tayfux
26/02/2012, 10:43
başkasının arabasının fotolarını çek götür :)

ufuk_punto
26/02/2012, 11:23
1- hırsızlık yapmak için

çok mu komik? gerçekten forumun tadı kaçıyor..daha önce söylediler inanmamştm da bu son yazılarda anladm..biz burda samimiyete güvenerek bişyler yazıyoruz..bi olay yaşadık ki oyle yazdık.kaç yıldır forumda üyeyim daha 1 kişiyle tartışmam olmadı .eğer çok komikse özelden mesaj atın size nasıl bakılırmış anlatim..

must
26/02/2012, 12:42
Ankara gibi yobaz kaynayan bi yerde yasiyorum ve hakikaten arkadasa hak veriyorum, nefes alan her seye bakabilen ahlaksiz cok.

ufuk_punto
26/02/2012, 12:57
katılıyorum..mersinde 13 yıl yaşadık bu gibi sıkıntılar yaşadık cam filmi çektirdik..yaklaşk 4 aydır izmirde ikamet ediyoruz böyle bi sıkıntı olmadı..ama arkadaşlara anlatamyorz derdmizi..

husnupasa
26/02/2012, 13:52
Öncelikle geçmiş olsun.Peki her marka için özel üretim denen perdeler var aynı film gibi.Bunlardan kullanan varmı aranızda? Bu perdelerde de herhangi bir yasak varmı?

GP COSKUN
26/02/2012, 14:00
geçmiş olsun feyyaz
filmlerini söktür dah sonra trafikten bağlanmanı kaldır
ondan sonra sanayiye git bir 100-150 tl daha ver
filmlerini tekrar yaptır
öbür türlü rapor mapor sağlık heyetinde uğraşş ruhsata işletip değiştirt çok uğraşırsın

makeles
26/02/2012, 17:40
30/1-b .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
"""Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak"""
-
-
cam filmi için geçerli midir? hayır.
daha çok yanlış yükleme ve aksesuar açısından sıkıntı var.
ha bu arada "görüşü engelleyecek" ten kasıt cam filmi değildir. içeriden sizin açınızdan aracın etrafını görmenizi engelleyecek çıkıntı ve ya engeller.. mesela arka koltukları istifleyip dikiz aynasını engelleyecek şekilde yüklemek. yine misal yan koltuğa sağ aynayı engelleyecek şekilde yükleme yapmak. sağına soluna çıkıntı yaparak aracın dışına taşırılmış yük ve aksesuarlar vs.vs. bunlar anlaşılır.
-
velhasıl cam filmi ile ilgili kesilen bu cezaların hiçbirisi ilgili madde ile ceza verilemez. içeriden görüşü engellemediği sürece bu maddeden ceza kesemezler.
gel gör ki trafik polisleri arasında bir içtahat oluşmuş.
yapıştır 30/1-b söktür yoksa men olur diye salla..
-
savcıların hakimlerin yorumları malumunuz.
polislerden farklı bir şey beklemek saflık olur..
-
uğraşamam diyorsan. cezanı öde gerisini salla (SÖKTÜRME).. ben öyle yapıyorum..

aykut_1914
26/02/2012, 19:36
yasak değil yani öle mi diyorsunuz?

dexter
26/02/2012, 21:01
Devlet bi kanun bi yasak koyduysa uyun beyler başka yollar aramayın... gizlilik çok lazımsa perde taktırın... cam filmi,xenon,acayip kornalar... hepsine karşıyım...

Budweiser
26/02/2012, 21:17
Kardeşim eğer sadece arkalarla ilgili sıkıntın varsa, Bod perde var al tak arka camlar ve bagaj camı olmak üzere camı tamamen kaplıyor. fiyatı 200tl civarında ama polis bu perdelere ses etmiyor. Ceza yemeden filmle ugrasmadan içeriyide görmez. Ki bence araçta film olması daha cezbediyor hırsızları. Filmsiz araçta ne var ne yk içerisi göründüğünden hırsızlıkta olmaz.

FeyyazYavuz
26/02/2012, 22:22
geçmiş olsun feyyaz
filmlerini söktür dah sonra trafikten bağlanmanı kaldır
ondan sonra sanayiye git bir 100-150 tl daha ver
filmlerini tekrar yaptır
öbür türlü rapor mapor sağlık heyetinde uğraşş ruhsata işletip değiştirt çok uğraşırsın
sağolasın abim. bağlatmayı kaldırdıktan sonra bir daha film yaptırısam bu sefer men etmezler mi öyle biliyorum

30/1-b .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
"""Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak"""
-
-
cam filmi için geçerli midir? hayır.
daha çok yanlış yükleme ve aksesuar açısından sıkıntı var.
ha bu arada "görüşü engelleyecek" ten kasıt cam filmi değildir. içeriden sizin açınızdan aracın etrafını görmenizi engelleyecek çıkıntı ve ya engeller.. mesela arka koltukları istifleyip dikiz aynasını engelleyecek şekilde yüklemek. yine misal yan koltuğa sağ aynayı engelleyecek şekilde yükleme yapmak. sağına soluna çıkıntı yaparak aracın dışına taşırılmış yük ve aksesuarlar vs.vs. bunlar anlaşılır.
-
velhasıl cam filmi ile ilgili kesilen bu cezaların hiçbirisi ilgili madde ile ceza verilemez. içeriden görüşü engellemediği sürece bu maddeden ceza kesemezler.
gel gör ki trafik polisleri arasında bir içtahat oluşmuş.
yapıştır 30/1-b söktür yoksa men olur diye salla..
-
savcıların hakimlerin yorumları malumunuz.
polislerden farklı bir şey beklemek saflık olur..
-
uğraşamam diyorsan. cezanı öde gerisini salla (SÖKTÜRME).. ben öyle yapıyorum..
aynen bu maddeden dolayı ceza kesti. ama maddede cam filmiyle ilgili hiçbir ibare yok

lionT-JET
26/02/2012, 22:36
gecmıs olsun.birde yanılmıyorsam bızım aracı bagladıklarında cam fılmı sokumu ıle ılgılı fatura ıbraz etmıstık.yanlız arac yedıemıne cektıklerındende ıstemıs olabılırlermı onu bılemıyorum..

Kerasus
27/02/2012, 00:25
Ben aracı arkadaşımdan satın aldığımda cam filmi vardı ve son muayeneden hafif kusurla geçmişti. Noterde satışı yaptık ve 1 ay geçmesine rağmen ruhsatım gelmedi. Emniyeti aradım, aracınızda film var o yüzden gönderilmemiş. Gidip filmi söktürün, tekrar muayeneye gireceksiniz ve gelip ruhsatınızı alacaksınız dediler. Şok oldum ve gidip 300 TL'ye takılan filmi 50 tl verip söktürdüm. Henüz muayenemin bitmesine 1 yıl varken gidip yeniden filmsiz muayene yaptırdım ve sonrasında muayene sonucuyla gidip ruhsatımı aldım. Umarım sizdende muayene istemezler...

zafer murat
27/02/2012, 00:34
büyükşehirlerde bu cam filmi olayını çok sıkı tutuyorlar sanırım asayiş kontrolleri için güvenlik amaçlı araç içi görünücek vaziyette olmalı diye sanırım.

armi
27/02/2012, 12:02
Cam filmi yasaksa eğer herkese yasak olmalı.

Polis arabalarının çoğunun camları simsiyah. Neden? Kanun herkese eşit uygulanmıyor mu? Eğer güvenlik güçlerine bu konuda bir serlik tanınması gerekiyorsa ve elzem birşeyse eğer, giderler mecliste ilgili kanuna bir madde eklenir bizde biliriz kime yasak kime değil!

Ayrıca şu cam filmine ceza yazılan madde bence bu konuda ceza yazmaya uygun bir madde değil. Uygulamacıların biraz zorlama yorumuyla ortaya çıkan bir uygulama.

Daha cam filminden ceza yemedim ama eğer ceza yersem Sulh Ceza Mahkemesinde dava açarım ve sonuna kadar elimden ne geliyorsa uğraşırım.

Sizlerde eğer ceza yerseniz polisin bağlı bulunduğu yerdeki Sulh Ceza Mahkemesine dava açın lütfen. Yazacağınız iki satır dilekçe.

Ya da daha kolayı var arabanızın sol ön tarafına bir tane TBMM-İç İşleri Bakanlığı falan stikerı yapıştırın..

skystar37
27/02/2012, 12:39
Fotoğraf çekip götürmek ile sistemden silinmezsiniz.
Sistemden fotoğraf ile silmek tamamen polisin insiyatifine kalmış durumdur normal şartlarda sizin muayene istasyonuna gidip ek1 di yanlış hatırlamıyorsam ondan doldurtmanız gerekli mevzuat bu yönde ama cezayi kesen ekiplerin bağlı bulunduğu trafik şube genelde fotoğraf ile düşüm yapıyor ancak fotoğrafı kendileri çekiyorlar aracı görmeden düşüm yapmıyorlar. Ben küçükçekmece üst geçidin orada ceza yedim cezayı kesen şube zeytinburnundaki trafik şubeydi ben ise yakın diye sefaköye gittim ve beni muayene istasyonuna gönderdi fakat zeytinburnundaki şube geldi fotoğraf çekip gönderdi beni. Sefaköy trafikteki memurlar ilgili maddeyi ve nasıl düzeltileceğini içeren maddeleri bana okumuşlardı. İlgili maddede açıkca cam filmi diye geçmiyor "görüşe engel" diye geçiyor ve bu ister 1numara olsun ister 2 numara olsun isterseniz perde olsun kesinlikle yasak. Fabrikasyon bazı araçlarda perde renkli cam oluyor onlar niye yasak değil diye sorduğumda üretim sonrası trafiğe çıkarken o araçlar üzerindeki özelliklerde bunlar belirtiliyor yani üreticinin kanuni şartlara uygun olarak eklediğinden dolayı ceza kesilemiyor ama memura göre onlara da ceza kesilmesi gerekli sonuçta maddeye aykırı bir durum var ama bişey yapamadıklarını söylemişlerdi.

Ben filmleri söktürdüm perdem zaten vardı onlara bişey demediler fotoğraf çektiler düşümü yaptılar filmsiz filmsiz geziyorum yapacak bişey yok yasaksa yasak ama keşke herkese aynı oranda olsa bu yasaklar.

Geçmiş olsun.

makeles
27/02/2012, 22:18
"görüşe engel" çok farklı yorumlanmış burada..
kimin görüşüne engel?!?
sürücünün mü? yoksa dışardan bakan kişinin mi?
elbette ki normal şartlarda normal bir zeka ile okuyunca "sürücünün görüşüne engel şeklinde" anlaşılmalı idi.
ve fakat idare ceza mantığıyla olaya yaklaştığı için "dışarıdan görüşü engelleyecek şekilde" yorumlamış..
-
"içeriden" -görüşe engel- mi kazaya sebep olur yoksa "dışarıdan" -görüşe engel- olma durumu mu kazaya davetiye çıkarır.?!?
burada geçerli olan yanlış yükleme veya gereksiz aksesuarlar ile sürücünün çevreyi hakimiyetini engelleyecek şekilde, ve 30/1-b 'de bahsettiği gibi kara duman atan kamyoncular gibi çevredeki sürücülerin görüşlerini engelleyecek durumda olmaktır ceza konusu..
-
maalesef trafik tam tersini benimsemiş ve bu konulara yabancı herhangi bir kişi çevresine sora sora öğrendiği için yanlış bir uygulama karşımıza çıkmış..
-
her ilde trafik cezalarından mağdurlar derneği kurulup, ülke çapında trafik cezalarından mağdurlar federasyonu oluşturulmadıkça kimse ferdi çabalarıyla bu işin altından gelemez.. böyle gelmiş böyle devam eder.. her yıl mtv nin son hanesini derneğe bağışlansa bla bla bla.... yoksa eksi tas eski hamam...
sıktılar..

FeyyazYavuz
27/02/2012, 22:20
galiba kurtuluş yok filmsiz gezicez bundan sonra, hepinize çok teşekkür ederim

StrawBeeRy
27/02/2012, 22:27
hadi geçmiş olsun :D bendede 2 numara var nesi koyu anlamıyorum millet zifiri siyah camlarla geziyor kimse gıkını çıkarmıyor arkadaş

ozay06
27/02/2012, 22:33
Bugün öğlen Ankara da tam Meclis kavşağında cam filmi olan tüm araçlara ceza yazıyorlardı Gelen geçen araçların camlarına dikkatlice bakıp kenara çekiyorlardı

FeyyazYavuz
27/02/2012, 22:45
hadi geçmiş olsun :D bendede 2 numara var nesi koyu anlamıyorum millet zifiri siyah camlarla geziyor kimse gıkını çıkarmıyor arkadaş
sağol mert. aman dikkat edin ben yandım siz yanmayın şemsiye açılmıyo ona göre :)

StrawBeeRy
27/02/2012, 22:49
filmden önce tamponsuz gezmekten ceza yicem gibi önde plaka yok arkada plaka yok polisler diyor bir daha görmücem inşallah denk gelmeyiz birine :D :D

FeyyazYavuz
27/02/2012, 22:57
filmden önce tamponsuz gezmekten ceza yicem gibi önde plaka yok arkada plaka yok polisler diyor bir daha görmücem inşallah denk gelmeyiz birine :D :D
adamların hiç şakası yok daha yeni anladım sende dikkat et tak plakanı affetmezler

StrawBeeRy
27/02/2012, 23:10
aynen arkayı yaptırıcam zamanım pek yok birde havalar kötü yaptırsam bile gene kırılıcak o yüzden pek üstüne gitmiyorum :) zaten ceza olmuş 1700 62 lira koyarmı bize :D

askin
27/02/2012, 23:37
çok mu komik? gerçekten forumun tadı kaçıyor..daha önce söylediler inanmamştm da bu son yazılarda anladm..biz burda samimiyete güvenerek bişyler yazıyoruz..bi olay yaşadık ki oyle yazdık.kaç yıldır forumda üyeyim daha 1 kişiyle tartışmam olmadı .eğer çok komikse özelden mesaj atın size nasıl bakılırmış anlatim..

komik demedim ki, söylediklerini saçma buldum sadece.. madem öyle bir sorunun var bence perde yaptır.. ceza da yemezsin.. istediğin zaman takar çıkartırsın yolcuna göre.. ayrıca ceza da yemezsin.. şahsen ben öyle yaptırmayı düşünüyorum..ve sana söyliimm koyu renk filmli camlar daha çok dikkat çekiyor.. en azından polisler açısından..

askin
27/02/2012, 23:39
Öncelikle geçmiş olsun.Peki her marka için özel üretim denen perdeler var aynı film gibi.Bunlardan kullanan varmı aranızda? Bu perdelerde de herhangi bir yasak varmı?

yok hocam.. kesin eminim.. en azından biz ceza yazmıyoruz..:)

Budweiser
28/02/2012, 01:58
İnternette Punto uyumlu bod perde diye aratırsanız bulabilirsiniz şimdi link vermek istemiyorum reklam olarak anlaşılması açısından.

uraaal
28/02/2012, 20:44
bişey olmaz benım hala plaka yok 3 numara filmler akşamları şehiriçinde gündüzlerle geziyorum sıkıntı yapma :D ayrıca olm sizin oralardaki polisler cok kibar bu gaziosmanpaşa taraflarında falan bir çevirmeye gelde üslup gör :D :D şaka bir yana bence kapkara olunca araç polisler uğraşmaya çekiniyorlar gibi bir hava yarattı bende :vertag00:

datdat
29/02/2012, 11:27
Geçtiğimiz ay Beylerbeyi'inde polis cam filmi için ceza kesti. Bir hafta süre verdiler. Açık koyu farketmiyor. %30 karartma filan yemiyorlar. Ama her polis nedense ceza uygulamıyor.Araç 2 yıldır trafikte daha şimdi ceza kesildi. Ceza kesildikten sonra verilen 1 hafta süre içerisinde filmleri söktürmek gerekiyor. Önler yetmiyor hepsini istiyorlar. Eskiden aracı muayeneye gönderiyorlarmış ama şimdi. Söktürdükten sonra aracın yanlardan ve arkadan fotoğrafını çektirip cezayı kesen ekipler amirliğine araç ile birlikte gidiyorsunuz. Tespiti oradaki memurlar yapıyorlar.

Eğer bu işlemi yapmaz iseniz aracın plakasına yakalama işlemi giriliyor. aracınız herhengi bir ekip tarafından yakalandığında bağlanıyor. Ondan sonra işler zorlaşıyor. Aracı bu defa trafikten alacağınız bir yazı ile muayene istasyonına götürüp filmlerin söküldüğünü tespit ettirip. Ondan sonra bağlama işlemlerini kaldırtıyorsunuz. Buda çekici parası, muayene parası, otopark parası, ilave trafik cezası ve yeddi emin parası filan derken 1000 TL yi geçen para ve zaman kayıplarına neden oluyor.

Onun için en iyisi araç alırken orjinalinde arka camlar karartılmışı almak.

askin
02/03/2012, 00:22
bişey olmaz benım hala plaka yok 3 numara filmler akşamları şehiriçinde gündüzlerle geziyorum sıkıntı yapma :D ayrıca olm sizin oralardaki polisler cok kibar bu gaziosmanpaşa taraflarında falan bir çevirmeye gelde üslup gör :D :D şaka bir yana bence kapkara olunca araç polisler uğraşmaya çekiniyorlar gibi bir hava yarattı bende :vertag00:
yok ondan dolayı değil... işin cılkı çıkar, cam filmi olan araç sayısı artar, yada cam filmi olup suça karışan araç olur ondan sonra toplayın hepsini denir. veya sana gıcık olur cam filminden takar..
yoksa rutin bir çevirmede kimse cam filmine bakmaz..

StrawBeeRy
02/03/2012, 21:29

istanbul içinde pek çevirmeye girmedim zaten filmlerden çevirmeye bir tek mahmutbey gişelerinde girdim ondada biraz makara muhabbet tatlıya bağladık ondan sonra hiç film çevirmesine girmedim haa unutmayın film çevirmesi ayrı,normal çevirme ayrıdır film için özel ekipler var onlar sadece filmlerle ilgileniyorlar onlara denk gelirseniz uğraştırırlar :)

askin
02/03/2012, 21:37
istanbul içinde pek çevirmeye girmedim zaten filmlerden çevirmeye bir tek mahmutbey gişelerinde girdim ondada biraz makara muhabbet tatlıya bağladık ondan sonra hiç film çevirmesine girmedim haa unutmayın film çevirmesi ayrı,normal çevirme ayrıdır film için özel ekipler var onlar sadece filmlerle ilgileniyorlar onlara denk gelirseniz uğraştırırlar :)
çok doğru..

FeyyazYavuz
02/03/2012, 22:55
bugün filmleri söküp trafik tescile gidip gösterdim. arabayı incelediler önce cam tavanı folyo zannedip bunuda git söktür dedi, o cam tavan iyi bakın dedim sonra ne dese iyi? cam tavanmış ama buna film yaptırmışsın simsiyah duruyor.. dedim ne alakası var girip bakabilirsin film var mı yok mu?
Neyse o olayıda hallettik yine baltayı taşa vurdu.. arabanın etrafında bir kaç tur attıktan sonra şunu bi çalıştır bide gaz ver dinleyelim egsozunu dedi. Dedim araba dizel bağırmaz merak etme! olsun sen yinede çalıştır dedi çalıştırdım ordan da ofsayta düştü memur bey. Sonra içeri girdik çektirdiğim resimleri A4 kağıdına bastırdım 4 adet. bu sefer de demesin mi ben bu resimleri böyle kabul etmem düzgün resim getir! Ben de dedim nasıl istiyorsun vesikalık mı çektirip getireyim? biraz ters ters baktı ordan başka bir memur geldi o anda arayı yumuşatmak için başladı sorulara arabayı kaça aldın? nasıl az yakıyormu. Bidaha cam filmi yaptıracaksan soğanlıkta bir yer var 100 liraya yapıyor git ona. Bende dedim birdaha film yaptırırsam araba men edilmez mi? hayır edilmez menini kaldırıyoruz bu fotoğraflarla demez mi? yüreğime o anda bir su serpildi en kısa zamanda filmciye gidiyorum.. :)

Ziyaretçi034
02/03/2012, 22:59
ya lotodan felan para çıksa bu işin argesine yatıracağım :D düşünün camın içinde özel bir madde, düğmeye basınca elektrik sistemi devreye giriyor ve camlar simsiyah. polismi gördün, bas düğmeye camlar orjinal haline gelsin :D çok iş yaparım herhalde

Ziyaretci037
02/03/2012, 23:51
bugün filmleri söküp trafik tescile gidip gösterdim. arabayı incelediler önce cam tavanı folyo zannedip bunuda git söktür dedi, o cam tavan iyi bakın dedim sonra ne dese iyi? cam tavanmış ama buna film yaptırmışsın simsiyah duruyor.. dedim ne alakası var girip bakabilirsin film var mı yok mu?
Neyse o olayıda hallettik yine baltayı taşa vurdu.. arabanın etrafında bir kaç tur attıktan sonra şunu bi çalıştır bide gaz ver dinleyelim egsozunu dedi. Dedim araba dizel bağırmaz merak etme! olsun sen yinede çalıştır dedi çalıştırdım ordan da ofsayta düştü memur bey. Sonra içeri girdik çektirdiğim resimleri A4 kağıdına bastırdım 4 adet. bu sefer de demesin mi ben bu resimleri böyle kabul etmem düzgün resim getir! Ben de dedim nasıl istiyorsun vesikalık mı çektirip getireyim? biraz ters ters baktı ordan başka bir memur geldi o anda arayı yumuşatmak için başladı sorulara arabayı kaça aldın? nasıl az yakıyormu. Bidaha cam filmi yaptıracaksan soğanlıkta bir yer var 100 liraya yapıyor git ona. Bende dedim birdaha film yaptırırsam araba men edilmez mi? hayır edilmez menini kaldırıyoruz bu fotoğraflarla demez mi? yüreğime o anda bir su serpildi en kısa zamanda filmciye gidiyorum.. :)

:D

İyi kanka gözün aydın yaptırırsın gene filmleri.Bari 3 numara yap bundan sonra nasıl olsa her türlü ceza yazıyolar,yedikçe cezayı yeniden yaptırırsın :D:D

FeyyazYavuz
03/03/2012, 00:07
:D

İyi kanka gözün aydın yaptırırsın gene filmleri.Bari 3 numara yap bundan sonra nasıl olsa her türlü ceza yazıyolar,yedikçe cezayı yeniden yaptırırsın :D:D
aynen kanka 3 neymiş dört beş en koyusundan :)

makeles
03/03/2012, 18:04
-

ah şu forumun kuralları...

FeyyazYavuz
03/03/2012, 19:43
-

ah şu forumun kuralları...
nasıl yani anlamadım?

askin
03/03/2012, 23:40

güzel zarflanmışsın...:)

makeles
04/03/2012, 16:46
nasıl yani anlamadım?

yaşadığın olaylara küfür edemediğim için..

FeyyazYavuz
05/03/2012, 20:25
güzel zarflanmışsın...:)
işimi halletmemek için elinden geleni yaptı ama ne fayda herşeyim tam

yaşadığın olaylara küfür edemediğim için..
abi bende dedim ne yaptık yanlış bişeymi söyledik. ben içinden söylediklerini tahmin edebiliyorum abi :)

Puntoalcaminsallah
05/03/2012, 20:43
işimi halletmemek için elinden geleni yaptı ama ne fayda herşeyim tam

abi bende dedim ne yaptık yanlış bişeymi söyledik. ben içinden söylediklerini tahmin edebiliyorum abi :)

Feyyaz sanırım abimiz ''yine yaptır yine düdük modeli'' yapalım demek istemiş sanırım ya da ben yanlış anladım :D

FeyyazYavuz
05/03/2012, 20:47
Feyyaz sanırım abimiz ''yine yaptır yine düdük modeli'' yapalım demek istemiş sanırım ya da ben yanlış anladım :D
yok kardeşim diğer memur söyledi onu cana yakın bi genç kardeşimizdi yanlış yapmaz bize heralde :)
bu arada allah inşallah nasip eder sanada punto :)

Puntoalcaminsallah
05/03/2012, 20:50
yok kardeşim diğer memur söyledi onu cana yakın bi genç kardeşimizdi yanlış yapmaz bize heralde :)
bu arada allah inşallah nasip eder sanada punto :)

Ne dersin hacı punto için alınır mı? :) :P

Bu arada araç bakıyorum alınık araba bölümüne istediğim özellikleri yazdım bilgine feyyaz:melek:

https://forum.grandepuntotr.com/alinik-araba/35218-grande-punto-16v-90-hp.html

sedat06DF5649
05/03/2012, 21:11
Ankara gibi yobaz kaynayan bi yerde yasiyorum ve hakikaten arkadasa hak veriyorum, nefes alan her seye bakabilen ahlaksiz cok.

bende katılıorum öküzden bol ne varki.

ayrıca gereksiz tartışmalar yapmaya gerek yok arkadaşlar adam yakalanmış fikir istiyo fikri olan söylesin olmayan fazla uzatmasın yok adam görevini yapıyomuşta vs kimse görevini yapmıyor işine geleni çevirir işine gelmeyeni ceviremez hadi bi milletvekili çocuğunu çevirsinde görüyüm neler oluyor burası türkiye unutmayalım..

FeyyazYavuz
05/03/2012, 21:20
Ne dersin hacı punto için alınır mı? :) :P

Bu arada araç bakıyorum alınık araba bölümüne istediğim özellikleri yazdım bilgine feyyaz:melek:

https://forum.grandepuntotr.com/alinik-araba/35218-grande-punto-16v-90-hp.html
alınır ya niye alınmasın ben memnunum 40.000 km dir kahrımı çekiyor. bence al benzinli tak tüpü dizel gibi yakıyor hem almışken tek kapı alırsın allah diyorum :)

Puntoalcaminsallah
05/03/2012, 21:28
Benzinli istemiyorum :) Tek kapıya gerek yok ilk aracım olacak inşallah Allah kısmet ederse. 5kapıdan başlıyayım :)

FeyyazYavuz
05/03/2012, 21:30
Benzinli istemiyorum :) Tek kapıya gerek yok ilk aracım olacak inşallah Allah kısmet ederse. 5kapıdan başlıyayım :)
sadece sen kullanacaksan tek kapı al ama ailende binecekse tabiki 5 kapı. evonun tek kapısı olsa hiç düşünmeden yapıştırırdım tek kapılar bir başka duruyor

ozgur81
14/03/2012, 13:10
Bize cam filminden ceza yedik ama ceza maddesi 44/1-b

Açılımı:
"Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek."

Ceza makbuzunun altında da 7 gün süre verildi diyor. Ne yapmak lazım.

Yagmuradam
14/03/2012, 14:01

Geçmiş olsun. Ben de ceza yememek için filmleri sökmeyi planlıyorum. Nasıl yapılıyor. Zor bir iş mi?

Ek olarak perde kullanımı yasak değil sanırım. Ondan almayı planlıyorum.

since1453
14/03/2012, 14:04
Geçmiş olsun. Ben de ceza yememek için filmleri sökmeyi planlıyorum. Nasıl yapılıyor. Zor bir iş mi?

Ek olarak perde kullanımı yasak değil sanırım. Ondan almayı planlıyorum.

ysk bile olsa polise abi bilmiyordum hemen söküyorum dersin ve sökersin 1 km sonra tekrar takarsın :)

Ziyaretci037
14/03/2012, 14:22
Bize cam filminden ceza yedik ama ceza maddesi 44/1-b

Açılımı:
"Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililere göstermemek."

Ceza makbuzunun altında da 7 gün süre verildi diyor. Ne yapmak lazım.

Geçmiş olsun ama o maddeden nasıl ceza kesipte 7 gün süre tanıyabiliyolar anlamıyorum.Adamlar kafasına göre ceza uyduruyolar.

Filmleri söküp filmsiz halini yanlardan ve arkadan fotoğraflayıp bağlı olduğunuz trafik şubesine götürüp filmlerin söküldüğüne dair işletmeniz gereki 7 gün içersinde yoksa bir sonraki yakalanmanızda aracı bağlıyorlar..

ozgur81
14/03/2012, 14:24
Ama ceza film den değil ki. Ehliyetsiz araçtan sebep. Belki de memur maddeyi yanlış yazdı :D