PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlaşmalı Opet kart ve zararları?

puntor
24/02/2012, 09:46
Arkadaşlar bildiğiniz gibi sıfır km araç alanlara fabrika opetten benzin almalısın yoksaaaaaaaa aracınız yakıttan kaynaklanan arızalarda garanti dışı kalır diyorlar. Bu kelimeleri duydunuz vakit elbette opetten alma gibi bi zorunluluk ortaya çıkıyo. Ben suan opetten alıyorum ve yakıtı tek kelimeyle rezalet neden mi?

1- yakıt araçta inanın bana performans düşüklüğü yaşatıyo..
2- aldığım yakıt daha kısa mesafede bitiyor.
3- aracın çalışması ve motor sesi artıyor diye düşünüyorum.

Diğer yakıt aldığım firma shell ve çok memnundum tabiki diğer aracımda.....eğer bunada shell alırsam araç garanti dışı kalacak bi çözüm önerisi olan var mı?

BabyShee
24/02/2012, 10:07
Öyle Saçma Şey Olamaz İlla Opetten Alıcaksın Diye İstedigin Yerden Al Başka Yerden Yakıt Almakla Araç Garanti Dışına Çıkmaz...

Zaten Akaryakıt İstasyonlarının Yakıt Güvence Sistemleri Var Arıza Yakıttan Dolayıysa Akaryakıt Şirketi Ödüyor

Yakıtta Degilse Garanti Mecbur Yapıyor...

rbcn
24/02/2012, 10:11
hangi zihniyeti bozuk o lafı dediyse burdan ona kucak dolusu selamlar

since1453
24/02/2012, 10:23
Arkadaşlar sıfır alınan araçlarda opet YGS kartı var.benzinden kaynaklı arzalar garanti dışıdır.YGS de yakıttan kaynaklı arzayı OPET karşılıyor.Forumda kötü yakıt nedeniyle milyarlarca zarar eden arakdaşlar var.

Opet YGS nin çalişması için sürekli opetten alıp YGS ye km yi işletmek gerekiyor.Km ile opetten alınan benzin tutarsız olursa opet sorunu karşılamıyor.

Ama şu varki sürekli aynı firmadan yakıt alıp faturalarını saklarsak(buna bile gerek yok kredi kartıyla alıyoruz ekstrelerde alımlar belgeleniyor).satın aldığımız akaryakıt firması sorun bile çıkarsa mahkemede kazanırız.

Şası görüşüm 1 depo shell,yarım depo opet,2 depo full,sonra Bp şelinde dolanırsak benzinden kaynaklı bir sorunda.son benzin aldığımız firmanın pompasından alınan numune temiz çıkarsa çamura yatıp eski aldiğiniz benzin zarar vermiş diyorlar.
ama sürekli aynı yerden alındımı faturalar konur gerekli cevap verilir.

rbcn
24/02/2012, 10:39
ben en son 10 gün önce 50 tl lik mazot aldım nerden bilecekler benim başka yerden alıp almadığımı

BabyShee
24/02/2012, 10:46
Ama Şöyle Bir Sorunda Var Her Yerde Opet Var Tamam Benzin Bitiyor Yol Üstünde Opet Yok Ozaman Napıcaz 50 Liralık Benzin Alıcaz Onlada Gittigimiz Yol Opet YGS ye Göre Açık Çıkıcak ?

since1453
24/02/2012, 10:47
ben en son 10 gün önce 50 tl lik mazot aldım nerden bilecekler benim başka yerden alıp almadığımı

farzedin bugune kadar 15 depo benzinaldınız opetten arada 1 depo başka markadan anlayamazlar.sonuçta ortalama yakıt tüketimi kullanıma göre değişken.
Ama siz 15 deponun 6 sını başka firmadan alırsanız adamlar yakalar tabiki
sonuçta hesap yapılacak değişkenler belli

-yapılan toplam km
-opetten alınan toplam yakıt

örneğin opetten bugune kadar 100 lt benzin almişsiniz ortalama 8 lt yakıt yaksa 1250 km yol demek kullanıma göre bu 1000km olur ama 1500 km

fakat yapılan toplam yol 3000 km çıkarsa ?

uzuncocuk
24/02/2012, 11:11
opet harıcı yakıttan dolayı arac garantı dısı kalırsa ve ben o fıata saydıgımda sesler yukselıyorsa ben hıcbırsey demıyorum artık. yıl 2006 toyota eskı kasa corolla ıle d4d dızel motoru satmaya basladı. kıtapcıkta en bılındık 4-5 markanın ısmı vardı ve burdan almanız saglıklı olacaktır yazıyordu sadece bu kadar. varsayalımkı ben sureklı kredı kartımla total shell opet bp gıbı markalardan yakıt aldım.. ve 3 gun sonra enjektorum problem cıkardı. vay efendım neden opetten almadın??? guneydogu anadolu da sıze envaı cesıt yakıt satan godaman fırma sayabılırım...ıcınde bp gaz satmayıp gaz aldıgında kartına puan yuklemeyen bp var vanda. full pet genel muduru nun neden yakıtı ucuz sattıkları hususunda o kadar reklamı bızde yapsak bızde pahalı satardık. ıstedıgınız bayımden gıdın numune alın ama bende ıstedıgım herhangıbır markanın bayısınden numune alacagım eger bızımkı kotu cıkarsa ısımı bırakmaya hazırım dıyor... mıllet bulmus yolunacak kazları habıre yoluyor.. fıat opetten ne kadar reklam gelırı alıyor acaba yoksa fıata uyacak olursak turkıyedekı tum dıger markalar kotu yakıt mı satıyor... forumda yasadıgı ılcede opet vb. olmadıgını soyleyen bırsuru arkadas vardı gecmıs konularda yazmıstım. ben balıkesır balyalıyım ve tek ıstasyon var oda gulf... sehır 60 km.... e balyalılar ne yapacak???? fıatı kınıyor kınıyor tekrar kınıyorum. turk mılletı yolunacak kaz degıldır sayın fıat efendı....

since1453
24/02/2012, 11:16
opet harıcı yakıttan dolayı arac garantı dısı kalırsa ve ben o fıata saydıgımda sesler yukselıyorsa ben hıcbırsey demıyorum artık. yıl 2006 toyota eskı kasa corolla ıle d4d dızel motoru satmaya basladı. kıtapcıkta en bılındık 4-5 markanın ısmı vardı ve burdan almanız saglıklı olacaktır yazıyordu sadece bu kadar. varsayalımkı ben sureklı kredı kartımla total shell opet bp gıbı markalardan yakıt aldım.. ve 3 gun sonra enjektorum problem cıkardı. vay efendım neden opetten almadın??? guneydogu anadolu da sıze envaı cesıt yakıt satan godaman fırma sayabılırım...ıcınde bp gaz satmayıp gaz aldıgında kartına puan yuklemeyen bp var vanda. full pet genel muduru nun neden yakıtı ucuz sattıkları hususunda o kadar reklamı bızde yapsak bızde pahalı satardık. ıstedıgınız bayımden gıdın numune alın ama bende ıstedıgım herhangıbır markanın bayısınden numune alacagım eger bızımkı kotu cıkarsa ısımı bırakmaya hazırım dıyor... mıllet bulmus yolunacak kazları habıre yoluyor.. fıat opetten ne kadar reklam gelırı alıyor acaba yoksa fıata uyacak olursak turkıyedekı tum dıger markalar kotu yakıt mı satıyor... forumda yasadıgı ılcede opet vb. olmadıgını soyleyen bırsuru arkadas vardı gecmıs konularda yazmıstım. ben balıkesır balyalıyım ve tek ıstasyon var oda gulf... sehır 60 km.... e balyalılar ne yapacak???? fıatı kınıyor kınıyor tekrar kınıyorum. turk mılletı yolunacak kaz degıldır sayın fıat efendı....

ümite bey garanti devre dışı kalmıyor.sizin 3 yıllık garantiniz ayrı birşey

zaten kötü yakıt nedeniyle aracınızda maddi hasar oluşursa Dünyada hiçbir ototmotiv garantisi bunu karşılamaz fiatta karşılamıyor.

Yakıt garanti kartını veren OPET.ikiside KOÇ gurubunun olduğu için opet-Fiat arası bir anlaşma
aynı şekilde FORD-OPET arasıda aynı durum var.

YGS opetin FİAT ve FORD a verdiği bir güvence

puntor
24/02/2012, 11:19
Bunu aracı aldığım firma çalışanları satış temsilcileri ve fabrikanın araç içerisine bıraktığı araç kullanım kitapçığının içine yapıştırılmış vaziyette bulunan opet ygs kartt tanıtımında gördüm,duydum, okudum. Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki....

puntor
24/02/2012, 11:20

zaten kötü yakıt nedeniyle aracınızda maddi hasar oluşursa Dünyada hiçbir ototmotiv garantisi bunu karşılamaz fiatta karşılamıyor.

Yakıt garanti kartını veren OPET.ikiside KOÇ gurubunun olduğu için opet-Fiat arası bir anlaşma

katılıyorum+100000 bana söylenende buydu.

uzuncocuk
24/02/2012, 11:27

garantı ne???? uyanık musterı ısen alabıldıgın yoksa herseyı nerdeyse musterı hatasına sokmaya calısan bır sıstem.. hyundaı gıbı bır marka 5 yıl garantı verırken neden vw 2 yıl verıyor arac ondan kalıtesız oldugundan mı??? ıse yaradıgı yerler var tamam ama garantı 3 yıl boyunca arac alanı otomatık sagmak ıcın yapılmıs eger sagamaz ıse bayının kapısına kılıdı vurduracak yegane sıstem...ayrıca yakıttan dolayı garantı dısı kalacak malzemelere bır bakın motorun tamamı , motor gıttı dıye belkıde vıtes kutusu... on duzene de garantı yok... eee ne kaldıkı arabada... yakıttan dolayı garantıyı karsılamayan fırma , aslında hıcbırseyı karsılamıyor... cıty ıle arka kapı gıcırtısı dısında:) ( bıkac orn artırılabılır....)

uzuncocuk
24/02/2012, 11:36
katılıyorum+100000 bana söylenende buydu.
orn: renault elf yaglarını onerır ancak yagdan kaynaklanan sorun ıcın bozulan parcayı garantı dısı bırakmaz.. bakımdan bakıma kaput acan bırıne elındekı karta ıslettırmedı dıye kotu yakıt aldın enjektoru bozdun 4 enjektor 2000 tl bayıl bakalım.... orn devam: vanda ford un her turlusu ıs yapar en cok da tddı 75 ps ve transıt... neden ??? kaCAgı yakarda o yuzden ve bu yuzden tum guneydogu tapıyor forda... hadı bakalım desınler baskalelıye aracı 3 aylıkken servıse gıttıgınde sen kotu mazot koymussun... dıyemezler servıse gelen aracları tamamı kacak kullanıyor. problemı sen ben cekerız arkadasım... sana dır yapılan yokus buralarda hersey kara duzen ve ben bu sıstemın ıcındeyken bana kımse yutturamaz bu masalları. kısısel bırsey degıl bu ancak kacagı garantıden hallederız vanda ısenız sorun olmaz dıyen servıs var..... var mı otesı

since1453
24/02/2012, 11:41
garantı ne???? uyanık musterı ısen alabıldıgın yoksa herseyı nerdeyse musterı hatasına sokmaya calısan bır sıstem.. hyundaı gıbı bır marka 5 yıl garantı verırken neden vw 2 yıl verıyor arac ondan kalıtesız oldugundan mı??? ıse yaradıgı yerler var tamam ama garantı 3 yıl boyunca arac alanı otomatık sagmak ıcın yapılmıs eger sagamaz ıse bayının kapısına kılıdı vurduracak yegane sıstem...ayrıca yakıttan dolayı garantı dısı kalacak malzemelere bır bakın motorun tamamı , motor gıttı dıye belkıde vıtes kutusu... on duzene de garantı yok... eee ne kaldıkı arabada... yakıttan dolayı garantıyı karsılamayan fırma , aslında hıcbırseyı karsılamıyor... cıty ıle arka kapı gıcırtısı dısında:) ( bıkac orn artırılabılır....)

ümit bey kötü yakıt aracın üretim hatası değildir.siz arabanın benzin deposuna benzin yerine su doldursanız yada mazot çıkan arzayı sizce garanti karşılarmı.aynı şekilde istasyonun size verdiği kalitesiz yakıtta dış etken ferrari bile alsanız garanti kapsamına girmez (yakıtın neden olduğu parçalar)yakıt nedeniyle 3-5 bin tl arası zarar eden insanlar var.zararlarını karşılamk için otomobil firmasına değil akaryakıt firmasına dava açıyorlar.

puntor
24/02/2012, 11:41
orn: renault elf yaglarını onerır ancak yagdan kaynaklanan sorun ıcın bozulan parcayı garantı dısı bırakmaz.. bakımdan bakıma kaput acan bırıne elındekı karta ıslettırmedı dıye kotu yakıt aldın enjektoru bozdun 4 enjektor 2000 tl bayıl bakalım.... orn devam: vanda ford un her turlusu ıs yapar en cok da tddı 75 ps ve transıt... neden ??? kaCAgı yakarda o yuzden ve bu yuzden tum guneydogu tapıyor forda... hadı bakalım desınler baskalelıye aracı 3 aylıkken servıse gıttıgınde sen kotu mazot koymussun... dıyemezler servıse gelen aracları tamamı kacak kullanıyor. problemı sen ben cekerız arkadasım... sana dır yapılan yokus buralarda hersey kara duzen ve ben bu sıstemın ıcındeyken bana kımse yutturamaz bu masalları. kısısel bırsey degıl bu ancak kacagı garantıden hallederız vanda ısenız sorun olmaz dıyen servıs var..... var mı otesı

Ordan konuşmak güzel .Gel bide burdaki servislere anlat o hikayeyi....Burada Vanlı falan kar etmez. Adamın elinden alırlar parasını sisteme dahil ederler..Sonra ya katil olursun yada sabıkalı.....O yüzden sen şöyle beri dur bakalım diğer arkadaşlar bi yorum yapsın herşeye muhalefetsin yanlış anlamada bu siteye girdim gireli hiç iyi yada çözüm önerisi şeklinde bi yorumun yok..O zaman bırakta diğer insanlar ne diyo....Kusura bakma artık böle bi mesaj yazmak zorunda bıraktın....

since1453
24/02/2012, 11:42
Bunu aracı aldığım firma çalışanları satış temsilcileri ve fabrikanın araç içerisine bıraktığı araç kullanım kitapçığının içine yapıştırılmış vaziyette bulunan opet ygs kartt tanıtımında gördüm,duydum, okudum. Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki....

"Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki."

burda nedemek istediğinizi anlıyamadım açarmısınız?

puntor
24/02/2012, 11:44
"Kim diyosa gibi cümlelere gerek yok boşa maval okumuyoruz ki."

burda nedemek istediğinizi anlıyamadım açarmısınız?

Farklı yerden alıntı yapmışım kusura bakmayın. O mesajım Ali Can beye idi.

puntor
24/02/2012, 11:48
Öyle Saçma Şey Olamaz İlla Opetten Alıcaksın Diye İstedigin Yerden Al Başka Yerden Yakıt Almakla Araç Garanti Dışına Çıkmaz...

Zaten Akaryakıt İstasyonlarının Yakıt Güvence Sistemleri Var Arıza Yakıttan Dolayıysa Akaryakıt Şirketi Ödüyor

Yakıtta Degilse Garanti Mecbur Yapıyor...

banada çok saçma geliyo fabrikanın böle bi hakkının olmadığını düşünüyorum....Hukukende bu durum kabul edilemez.Kaçak yakıt olmadığı sürece tutar bir yanı yoktur bu uygulamanın.....

uzuncocuk
24/02/2012, 11:52
Ordan konuşmak güzel .Gel bide burdaki servislere anlat o hikayeyi....Burada Vanlı falan kar etmez. Adamın elinden alırlar parasını sisteme dahil ederler..Sonra ya katil olursun yada sabıkalı.....O yüzden sen şöyle beri dur bakalım diğer arkadaşlar bi yorum yapsın herşeye muhalefetsin yanlış anlamada bu siteye girdim gireli hiç iyi yada çözüm önerisi şeklinde bi yorumun yok..O zaman bırakta diğer insanlar ne diyo....Kusura bakma artık böle bi mesaj yazmak zorunda bıraktın....
arkadasım bende aynı seyı soyluyorum yapılan sana bana... sana orda garantı dıyenler burda hallederız abı deyıp sıfır arac satıyorlar ve halledıyorlar... yoksa bende bılıyorum yakıt garantısının ne oldugunu.. sen ıllada opetten almak zorundasın.. ama burdakı jelıkandan alıyor ve garantı devam... sen sanırım benı yalnıs anladın.. aynı dertten daha 1 ay once 3000 tl den yırttım ben...

puntor
24/02/2012, 11:54
arkadasım bende aynı seyı soyluyorum yapılan sana bana... sana orda garantı dıyenler burda hallederız abı deyıp sıfır arac satıyorlar ve halledıyorlar... yoksa bende bılıyorum yakıt garantısının ne oldugunu.. sen ıllada opetten almak zorundasın.. ama burdakı jelıkandan alıyor ve garantı devam... sen sanırım benı yalnıs anladın.. aynı dertten daha 1 ay once 3000 tl den yırttım ben...

eyvallah doğrudur.İnanıyorum yanlış anlamadım.Sonuçta aynı şeyi farklı yönlerden dile getiriyoruz. Hayırlı Cumalar.....Teşekkürler.

uzuncocuk
24/02/2012, 12:03
bu konu hakkında belkıde 10 konu var... gecmıste yazılan, tartısılan.. belkıde gecmıs konuların uzerıne bır yorum oldu.... ayrıca sen bır durda baskaları yorum yapsın olayı bı garıp geldı bana.... ıyı bakalım ben susayım...
ayrıca olumlu mesaj olarak bırsey yazma hususunda evet haklısınız, ben olumsuzlukları yazmazsam nasıl bıleceksınız?? olumsuzlukları yazmak sahsımın olumsuz bırı oldugunu gostermezkı... ben fıat kullanmayıp forumu takıp etmeye calısan bırı olarak, sadece yazıyorum... kısılere karsı hıcbır onyargım yoktur.. ama lutfen ygs kartı ıle ılgılı yorumlarıma barı alınmayın... hangı konuya olumsuz bırsey yazsam sankı ınsanlar sahıslarına laf soyluyorum sanıyor... servıs bızı sağıyor dıyorum sız alınıyorsunuz... hatta susta baskaları konussun yazabılıyorsunuz.... tum bu yazılanların ıcınde tek sahsı yorum var oda sıze aıt maalesef... yoksa hıckımsenın yakıt sorunu ıle ılgılı problem yasamasını ıstemem... olumsuz orneklerı yazmalıyım kı arkadaslarımı uyarayım...

puntor
24/02/2012, 12:59
bu konu hakkında belkıde 10 konu var... gecmıste yazılan, tartısılan.. belkıde gecmıs konuların uzerıne bır yorum oldu.... ayrıca sen bır durda baskaları yorum yapsın olayı bı garıp geldı bana.... ıyı bakalım ben susayım...
ayrıca olumlu mesaj olarak bırsey yazma hususunda evet haklısınız, ben olumsuzlukları yazmazsam nasıl bıleceksınız?? olumsuzlukları yazmak sahsımın olumsuz bırı oldugunu gostermezkı... ben fıat kullanmayıp forumu takıp etmeye calısan bırı olarak, sadece yazıyorum... kısılere karsı hıcbır onyargım yoktur.. ama lutfen ygs kartı ıle ılgılı yorumlarıma barı alınmayın... hangı konuya olumsuz bırsey yazsam sankı ınsanlar sahıslarına laf soyluyorum sanıyor... servıs bızı sağıyor dıyorum sız alınıyorsunuz... hatta susta baskaları konussun yazabılıyorsunuz.... tum bu yazılanların ıcınde tek sahsı yorum var oda sıze aıt maalesef... yoksa hıckımsenın yakıt sorunu ıle ılgılı problem yasamasını ıstemem... olumsuz orneklerı yazmalıyım kı arkadaslarımı uyarayım...

Olumsuz mesajlar yazdığını kabul etmeni beğendim.tamam kardeşim sende elbette haklısın.Eyvallah uzatmayalım konuyu...

since1453
24/02/2012, 13:30
banada çok saçma geliyo fabrikanın böle bi hakkının olmadığını düşünüyorum....Hukukende bu durum kabul edilemez.Kaçak yakıt olmadığı sürece tutar bir yanı yoktur bu uygulamanın.....

Kubilay bey kaçirdiğin bir nokta var. Hatalı olan aracın motoru vs. değil.yakıt.yakıtların hepsi tüpraştan aynı yerden çıkıyor ama istasyon kendi deposunda su veya katkı malzemeleri katarak yakıtı bozuyor.yani sizin aracınıza zarar veren .... Firmasınıdır.

Aracımıza neden kasko yaptırıyoruz.Bütün kazaları garanti karşılasın.Birinin size gelip çarpmasıyla,aracı bozucak yakıt satması arasında bir fark varmı?

Kaçak yakıt olmadiği sürece hukiki bir yanı yoktur diyorsunuz.
...... firmasının kaçak mazot satmadiğini nerden biliyorsunuz.zaten bütün akaryakıt firmaları TUV a uygun yakıt üretiyor.ama istasyonda yapılan hile ile olan oluyor.

Hukiki olark ta davayı yakıt aldığınız firmaya açiyorunuz.Davayı kazanabilmek için serviste aracınızdan nummune aldırıyorsunuz ve test sonuçlarına göre şekilleniyor.(yakıt aldığınız firmayı çağiriyorsunuz kendileride numune alıyor)

since1453
24/02/2012, 13:34

vanla istanbulu bir tutma.
kanunen servis haklı,vanda bazı şeyleri farklı halledersin ama büyükşehirlerde durum aynı değil(yanlış anlama büyük şehir derken istanbul,ankara,izmir vb.)

puntor
24/02/2012, 13:56
Kubilay bey kaçirdiğin bir nokta var. Hatalı olan aracın motoru vs. değil.yakıt.yakıtların hepsi tüpraştan aynı yerden çıkıyor ama istasyon kendi deposunda su veya katkı malzemeleri katarak yakıtı bozuyor.yani sizin aracınıza zarar veren .... Firmasınıdır.

Aracımıza neden kasko yaptırıyoruz.Bütün kazaları garanti karşılasın.Birinin size gelip çarpmasıyla,aracı bozucak yakıt satması arasında bir fark varmı?

Kaçak yakıt olmadiği sürece hukiki bir yanı yoktur diyorsunuz.
...... firmasının kaçak mazot satmadiğini nerden biliyorsunuz.zaten bütün akaryakıt firmaları TUV a uygun yakıt üretiyor.ama istasyonda yapılan hile ile olan oluyor.

Hukiki olark ta davayı yakıt aldığınız firmaya açiyorunuz.Davayı kazanabilmek için serviste aracınızdan nummune aldırıyorsunuz ve test sonuçlarına göre şekilleniyor.(yakıt aldığınız firmayı çağiriyorsunuz kendileride numune alıyor)

Bende sunu iddia ediyorum.Ben bugüne kadar misalen 5 yıldır akaryakıt aldığım firmaların slip yada faturalarını saklarsam ki benim öyle bi huyum var...Mahekemeye dava açtığım zaman akaryakıtın aracıma açtığı zarara göre çok akaryakıt aldığımdan az akaryakıt aldığıma kadar hepsi belli ölçüde bana bunu tazmin ederler.Tabi mahkemedeki bilirkişi raporu burda yüzde kaç hangi şirtketten ne kadar para alacağımı ve zararın maliyeti gibi konuları hesaplama yükümlülüğü var...
Sonuçta tükeci istediği firmadan alabilir diye düşünüyorum.Ancaaaaak kendimi garanti altına almak ve bu tip uzun meselelerle uğraşmak istemediğim için Opetten alıyorum suan.Ama aracım garantiden çıkar çıkmaz shelle dönecem tekrar...
Ayrıca rekabet hukukunada bu uygulamanın aykırı olduğunu düşünüyorum.Araştırmadım sadece düşünüyorum.

puntor
24/02/2012, 14:01
Bakınız : REKABETİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Kanun Numarası : 4054
Kabul Tarihi : 7/12/1994
Yayımlandığı Resmi Gazete : Tarih : 13/12/1994 Sayı : 22140
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 34 Sayfa :
BİRİNCİ KISIM
Amaç, Kapsam, Tanımlar
Amaç
Madde 1- Bu Kanunun amacı, mal ve hizmet piyasalarındaki rekabeti
engelleyici, bozucu veya kısıtlayıcı anlaşma, karar ve uygulamaları ve piyasaya
hâkim olan teşebbüslerin bu hâkimiyetlerini kötüye kullanmalarını önlemek, bunun
için gerekli düzenleme ve denetlemeleri yaparak rekabetin korunmasını sağlamaktır.
Kapsam
Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde mal ve hizmet piyasalarında
faaliyet gösteren ya da bu piyasaları etkileyen her türlü teşebbüsün aralarında yaptığı
rekabeti engelleyici, bozucu ve kısıtlayıcı anlaşma, uygulama ve kararlar ile piyasaya
hâkim olan teşebbüslerin bu hâkimiyetlerini kötüye kullanmaları ve rekabeti önemli
ölçüde azaltacak birleşme ve devralma niteliğindeki her türlü hukukî işlem ve
davranışlar, rekabetin korunmasına yönelik tedbir, tespit, düzenleme ve denetlemeye
ilişkin işlemler bu Kanun kapsamına girer.

En başta bu iki maddeye uygun değil opet ve fiatın yaptığı!!!! Birinci maddede anlaşma diye bi yer var o kısma dikkat ediniz Kıvançbey... Ve o kısım kanunun amaç kısmı yani kanunun çıkış sebebi ÖZÜ öyle değil mi???

tayfux
24/02/2012, 14:04
aslında bunu birkaç kişinin lafından ibaret yapmak yerine müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmek lazım bence..onlar garanti dışı mı içi mi söylerler böylece tartışma da biter..

since1453
24/02/2012, 14:09
Bende sunu iddia ediyorum.Ben bugüne kadar misalen 5 yıldır akaryakıt aldığım firmaların slip yada faturalarını saklarsam ki benim öyle bi huyum var...Mahekemeye dava açtığım zaman akaryakıtın aracıma açtığı zarara göre çok akaryakıt aldığımdan az akaryakıt aldığıma kadar hepsi belli ölçüde bana bunu tazmin ederler.Tabi mahkemedeki bilirkişi raporu burda yüzde kaç hangi şirtketten ne kadar para alacağımı ve zararın maliyeti gibi konuları hesaplama yükümlülüğü var...
Sonuçta tükeci istediği firmadan alabilir diye düşünüyorum.Ancaaaaak kendimi garanti altına almak ve bu tip uzun meselelerle uğraşmak istemediğim için Opetten alıyorum suan.Ama aracım garantiden çıkar çıkmaz shelle dönecem tekrar...
Ayrıca rekabet hukukunada bu uygulamanın aykırı olduğunu düşünüyorum.Araştırmadım sadece düşünüyorum.

Şunu anlamadınız gitti.Siz opetten benzini aldınız aracınız bozuldu.YGS var diye masrafı fiat karşılamıyor.opet karşılıyor.YGS formalite opet ve FİAT ikiside KOÇ gurubuna ait olduğu için ticari bir kandırmaca.Bütün benzinini ister opetten al,ister Full dan isterde Shell durum aynı ;

servise yetkilileri çağirirsiniz akaryakıt firması numune alır 3 numunede size verir
önmli olan sizin yakıtın sorunlu olduğunu ispatlamanız.

Kanuni olarakta kısıtlama yapmıyor.Yakıtın yol açtığı bütün sorunlar garanti kapsamı dışıdır.

puntor
24/02/2012, 14:14
Şunu anlamadınız gitti.Siz opetten benzini aldınız aracınız bozuldu.YGS var diye masrafı fiat karşılamıyor.opet karşılıyor.YGS formalite opet ve FİAT ikiside KOÇ gurubuna ait olduğu için ticari bir kandırmaca.Bütün benzinini ister opetten al,ister Full dan isterde Shell durum aynı ;

servise yetkilileri çağirirsiniz akaryakıt firması numune alır 3 numunede size verir
önmli olan sizin yakıtın sorunlu olduğunu ispatlamanız.

Kanuni olarakta kısıtlama yapmıyor.Yakıtın yol açtığı bütün sorunlar garanti kapsamı dışıdır.

Gayet iyi anladım..Ozaman sonuç : Opete gitmemek.. bence bu söylediklerinizden bu anlaşılıyo....

since1453
24/02/2012, 14:16
aslında bunu birkaç kişinin lafından ibaret yapmak yerine müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmek lazım bence..onlar garanti dışı mı içi mi söylerler böylece tartışma da biter..

opel,reno veya kendi formumuz da arama yapın garanti kapsamıı dışı olduğunu göreceksiniz..sizden ricam sorucağim soruya evet ve hayır şeklinde cevap vermeniz

1)düz duvara çarpsanız bu araçtaki teknik sorundan değilde kendi haatnızsa parayı garantı karşılamayıp kasko mu karşılar ?

2)az önce bir örnek verdim depoyu açıp içine canınızın istediği sıvıları doldursanız ve bu sıvılar aracı bozsa teknik servis durumu anlasa sorunu garanti kapsamında çözmeyipte para alırmı?

3)yakıta sizin usulsuz katkı katmanız aracın değil de sizin hatanız mıdır?

4)3. maddede geçen konu yu siz değilde kaçak olarak istasyon yapsa bu aracın değilde istasyonun hatasımıdır?

5)Garanti kullanıcının neden olduğu arzalaı değilde aracın üretiminden kaynaklı hataları mı kapsar?

Eğer 4 soruyada evet diyorsanız tartıştığımız konunun cevabını da biliyor olmalısınız

since1453
24/02/2012, 14:18
Gayet iyi anladım..Ozaman sonuç : Opete gitmemek.. bence bu söylediklerinizden bu anlaşılıyo....

İlk başta OPET e YGS için gittim işin aslını öğrenince Evimin yanında kaliteli ir OPET istasyonu olduğu için rutin kullandığım güzergahta 3 tane OPEt olduğu için kullanmaya devam ettim.(E5 maltepe,E5 yanyol kartal,yakacık Tuncer petrol)

puntor
24/02/2012, 14:21
İlk başta OPET e YGS için gittim işin aslını öğrenince Evimin yanında kaliteli ir OPET istasyonu olduğu için rutin kullandığım güzergahta 3 tane OPEt olduğu için kullanmaya devam ettim.(E5 maltepe,E5 yanyol kartal,yakacık Tuncer petrol)

Yani yolunuzun üstünde başka bi firma olsaydı oradan alacaktınız.yada opete gitmek için fazladan yol yapmayacaktınız.Ben kastamonuda yapıyorum işte sıkıntı burada..... Değer mi yani bu çileye ????

since1453
24/02/2012, 14:25
Yani yolunuzun üstünde başka bi firma olsaydı oradan alacaktınız.yada opete gitmek için fazladan yol yapmayacaktınız.Ben kastamonuda yapıyorum işte sıkıntı burada..... Değer mi yani bu çileye ????

Kubilay bey evinize yakın bir istasyon varsa sürekli ordan alın yakıtı bütün faturaları saklayın.allah korusun bir sorun çıkarsa iş hukuk noktasına varırsa bile faturaları ibraz edersiniz bütün yakıtı ordan aldığınızı kanıtlarsınız.servistende kötü yakıt kullanımının neden olduğuna dair resmi yazı alırsın iş biter

Benim için OPET in avantajları ;

-evime yakın
-aldiğim istasyon kaliteli yakıttan memnunum
-yapı kredi bankasına ait OPet world cardım var %4 world puan veriyor.yani yakıtı %4 indirimle alıyorum
-işlevinden tam emin olmasamda YGS devam ediyor

Sizin durumunuzda napardım bilmiyorum?
daha doğrusu yorum yapmak istemiyorum vebaline girmek istemem

puntor
24/02/2012, 14:26
Kubilay bey evinize yakın bir istasyon varsa sürekli ordan alın yakıtı bütün faturaları saklayın.allah korusun bir sorun çıkarsa iş hukuk noktasına varırsa bile faturaları ibraz edersiniz bütün yakıtı ordan aldığınızı kanıtlarsınız.servistende kötü yakıt kullanımının neden olduğuna dair resmi yazı alırsın iş biter

-evime yakın
-yapı kredi bankasına ait OPet world cardım var %4 world puan veriyor.yani yakıtı %4 indirimle alıyorum

Teşekkürler....

akca37
24/02/2012, 14:36
Dostlar yormayın gönlünüzü, burda şu var bence benim görüşümce, öncelikle opet yakıtına güveniyor, sonra da fiatın motoruna, burda önemli nokta şu , olaki bilmediğimiz veya yabancı bir markadan yakıt aldığımızda olaki yakıt nedeniyle arıza oluştuğunda opet diyorki, yakıtı hep benden aldıysan seve seve sorununu ben karşılarım diyor, yok başka bir markanın yakıtını aldıysan ve arıza varsa o beni bağlamaz diyor, kaldı ki şu var, ben yıllar yılı farklı fiat modelleri kullanıyorum kullandım, babamın aracının garantisi bitti yıllardır PO kullanıyor denk gelirse opet alıyoruz, daha hiç yakıttan sorun açmadı ki ? Benim kanımca bilinen markalar var ya , shell, opet, PO, BP (bunda biraz şüpheciyim) böyle sağlam markalardan alınan yakıtta ksr bakmayında bir problem çıkacağını düşünmüyorum, kaldı ki böyle büyük markaların yakıtlarından da bir sorun masraf çıkarsa bir mahkemeden bilirkişi eşliğinde tespit yaptırtırsınız, bunu da fiat servisine ibraz edersiniz, karşı taraftan masraflarınızı alırsınız, gönlünüzü üzmeyin...

since1453
24/02/2012, 14:39
Dostlar yormayın gönlünüzü, burda şu var bence benim görüşümce, öncelikle opet yakıtına güveniyor, sonra da fiatın motoruna, burda önemli nokta şu , olaki bilmediğimiz veya yabancı bir markadan yakıt aldığımızda olaki yakıt nedeniyle arıza oluştuğunda opet diyorki, yakıtı hep benden aldıysan seve seve sorununu ben karşılarım diyor, yok başka bir markanın yakıtını aldıysan ve arıza varsa o beni bağlamaz diyor, kaldı ki şu var, ben yıllar yılı farklı fiat modelleri kullanıyorum kullandım, babamın aracının garantisi bitti yıllardır PO kullanıyor denk gelirse opet alıyoruz, daha hiç yakıttan sorun açmadı ki ? Benim kanımca bilinen markalar var ya , shell, opet, PO, BP (bunda biraz şüpheciyim) böyle sağlam markalardan alınan yakıtta ksr bakmayında bir problem çıkacağını düşünmüyorum, kaldı ki böyle büyük markaların yakıtlarından da bir sorun masraf çıkarsa bir mahkemeden bilirkişi eşliğinde tespit yaptırtırsınız, bunu da fiat servisine ibraz edersiniz, karşı taraftan masraflarınızı alırsınız, gönlünüzü üzmeyin...

şikayet var.com adresine girerseniz dediğiniz her marka ile ilgili sorunlu yakıt şikayetlerini göreceksiniz.

sıkıntı firmada değil iş güzar benzin istasyonu sahibinin karını artırmak için yakıtı sulandırması yada katkı malzemesi katması.birara haberlerde çıkmıştı benzine su değil de başka ir sıvı katıyorlarmiş

xvlkn
24/02/2012, 14:41
Arkadasın tespıtlerıne bende aynen katılıyorum. Tabıkı ıstasyondan ıstasyona gore degısır. Lakın bıraz bu ıslerde calısmıs bırı olarak sunu soyleyebılırım. Opetden ne zman yakıt alsam arabanın moturu bagırmaya baslıyor. Ben bugune kadar hep po dan yakıt aldım. Hem ses hem performans olarak tatmın edıcı. Bp den aldıgımda motor cekısı acayıp dustu. Ama az yaktı :S. Bıde soyle br durum var bazı ıstasyolar eurodıze tankına normal mazot katıyolar. Boyle bır durumda var. O yuzden guvenılır yerlerden almakta fayda var .

since1453
24/02/2012, 14:43
Arkadasın tespıtlerıne bende aynen katılıyorum. Tabıkı ıstasyondan ıstasyona gore degısır. Lakın bıraz bu ıslerde calısmıs bırı olarak sunu soyleyebılırım. Opetden ne zman yakıt alsam arabanın moturu bagırmaya baslıyor. Ben bugune kadar hep po dan yakıt aldım. Hem ses hem performans olarak tatmın edıcı. Bp den aldıgımda motor cekısı acayıp dustu. Ama az yaktı :S. Bıde soyle br durum var bazı ıstasyolar eurodıze tankına normal mazot katıyolar. Boyle bır durumda var. O yuzden guvenılır yerlerden almakta fayda var .

sanırım benzin de sorun daha az asıl hile mazotta alıyor.

akca37
24/02/2012, 14:48

Volkan anladım ne demek istediğini ama işte bende yıllar yılı güvendiğimiz bir benzin istasyonundan alıyorum yakıtımı, neyse teşekkürler, bu arada biz senle telde aracını almazdan önce miydi sonramıydı konuşmuştuk herhalde ben yanlış mı hatırlıyorum yoksa ?

gurik
24/02/2012, 17:48

benim ilk gp deki şanzıman hatası garantiden değişti, kaza yaptığım halde city sistem ve direksiyon milim garantiden değişti,arka kapı kolu değişti, ne dediysem hepsi ile ilgilenildi. Bu işler biraz müşteri servis arasındaki sağlıklı iletişimden geçiyor.Sorunlu servis olabildiği gibi sorunlu müşteriler de var.Herkes karşısındakinin tavrına göre tavır sergiler. Sonuçta haklarınızı ve isteklerinizi doğru ve uygun dille anlatırsanız insanlar size saygı ile hizmet veriyorlar.Bunun marka ile ilgisi yok kanımca. ben tüm markalarla çalıştım oradan biliyorum.

YGS ye gelince onu da 4 aracımda kullandım 2 sinde lazım oldu. depodaki marker den ölçüm yapılıyor ve yabancı yakıt varsa opet karşılamıyor.Opetin yakıtları ince ve yanıcıdır, çabuk biter ancak temizdir.ben tercih etmiyorum artık çünkü pompa fişi yeterlidir. Ygs satış taktiğidir. Ama % 10 indirimli paro olarak işe yarar.

samim
24/02/2012, 17:59

-evime yakın

Kıvanç Bey ben dün opet world kartı ilk defa kullandım ama yüzde 4 indirim ile ilgili bir şey göremedim. Acaba bu indirim ay sonunda mı yansıyor yoksa ben bir şeyi eksik mi yaptım Slipte sadce 165 tl akaryakıt karşılığı 80 world puan yazıyordu

xvlkn
24/02/2012, 20:14
Volkan anladım ne demek istediğini ama işte bende yıllar yılı güvendiğimiz bir benzin istasyonundan alıyorum yakıtımı, neyse teşekkürler, bu arada biz senle telde aracını almazdan önce miydi sonramıydı konuşmuştuk herhalde ben yanlış mı hatırlıyorum yoksa ?

Evet :) Ya turbo sesıydı yada alt koruma ıel ılgılıydı ben danısmıstım yardımcı olmustun galıba :)

puntor
24/02/2012, 20:25
benim ilk gp deki şanzıman hatası garantiden değişti, kaza yaptığım halde city sistem ve direksiyon milim garantiden değişti,arka kapı kolu değişti, ne dediysem hepsi ile ilgilenildi. Bu işler biraz müşteri servis arasındaki sağlıklı iletişimden geçiyor.Sorunlu servis olabildiği gibi sorunlu müşteriler de var.Herkes karşısındakinin tavrına göre tavır sergiler. Sonuçta haklarınızı ve isteklerinizi doğru ve uygun dille anlatırsanız insanlar size saygı ile hizmet veriyorlar.Bunun marka ile ilgisi yok kanımca. ben tüm markalarla çalıştım oradan biliyorum.

YGS ye gelince onu da 4 aracımda kullandım 2 sinde lazım oldu. depodaki marker den ölçüm yapılıyor ve yabancı yakıt varsa opet karşılamıyor.Opetin yakıtları ince ve yanıcıdır, çabuk biter ancak temizdir.ben tercih etmiyorum artık çünkü pompa fişi yeterlidir. Ygs satış taktiğidir. Ama % 10 indirimli paro olarak işe yarar.

siz shellden hiç benzin aldınız mı???

tayfux
24/02/2012, 21:04
o zaman bu mantıkla bütün araç firmaları birtane akaryakıt firması ile anlaşsın böylece birileri zengin olsun böylece rekabet denen birşey kalmasın biz zorunlu olarak hep onlardan benzin alalım..bu pek mantığa sığmıyor..garantisiz araçlarda bile benzinden yada mazottan çıkan bir sıkıntı olduğunda firma karşılıyor diye biliyorum..

since1453
24/02/2012, 21:52
Kıvanç Bey ben dün opet world kartı ilk defa kullandım ama yüzde 4 indirim ile ilgili bir şey göremedim. Acaba bu indirim ay sonunda mı yansıyor yoksa ben bir şeyi eksik mi yaptım Slipte sadce 165 tl akaryakıt karşılığı 80 world puan yazıyordu

web sitesine girerseniz ;

%0.25 world puan
&2.75 opet world puan(sadece opette geçerli)

aylık belli bir tutarı geçerseniz

+2 opet worl puan veriyor

puntor
24/02/2012, 22:27
o zaman bu mantıkla bütün araç firmaları birtane akaryakıt firması ile anlaşsın böylece birileri zengin olsun böylece rekabet denen birşey kalmasın biz zorunlu olarak hep onlardan benzin alalım..bu pek mantığa sığmıyor..garantisiz araçlarda bile benzinden yada mazottan çıkan bir sıkıntı olduğunda firma karşılıyor diye biliyorum..

+9999999 katılıyorummm......

1ocak2011
24/02/2012, 22:28
Opet World Card'la YGS kartı km işletebiliyormusunuz?

gurik
26/02/2012, 21:43
[QUOTE=puntor;646260]siz shellden hiç benzin aldınız mı???[/QUOTE

eskiden evet alırdım bazen.

lektonstar17
26/02/2012, 22:19
Arkadaşlar bu konu defalarca konuşuldu.Hatta daha yeni konu açmıştım.Bakın kendim şahidim yakıttan arızalanan bi aracın zararını yakıt firması karşılamış.Opetten kaynaklı arızalı araçta vardı serviste.Takmayın kafanıza Opet garantisi sadece satış politikası,kar amaçlı.İstediğiniz firmadan alın,devamlılık olursa daha iyi olur.Yakıt kaynaklı bi sorun olursa bütün firmalar seve seve zararınızı karşılar.Benim aracım daha 9200 km de ve opet kullanmıyorum!
En son total altunizadeden aldım ve yakıt süper çıktı.Aracın sesi değişti,çok memnunum.Bir süre totale devam edicem ama sadece altunizadedeki totalden.Çünkü o totalin kendi istasyonu.

Tayfun-E30
26/02/2012, 23:08
1den fazla benzinligi olan arkadasim var, ayni rafineriden dagiliyor herkez kendi katkisini katiyor ucuz buldugun yerden al denetimler cok sIkI kimse yakitta hile yapmaya tenezzul etmez diyorlar buna ragmen ben opet ve shell tercih ediyorum aslinda marka degilde istasyon onemli siz opetten sikayet etmissiniz ama ben piskolojikmidir bilmem maslaktaki mehmetcik vakfinin opetinin yakitindan aldigim verimi baska hicbiryerden almadim..

tayfux
26/02/2012, 23:36
1den fazla benzinligi olan arkadasim var, ayni rafineriden dagiliyor herkez kendi katkisini katiyor ucuz buldugun yerden al denetimler cok sIkI kimse yakitta hile yapmaya tenezzul etmez diyorlar buna ragmen ben opet ve shell tercih ediyorum aslinda marka degilde istasyon onemli siz opetten sikayet etmissiniz ama ben piskolojikmidir bilmem maslaktaki mehmetcik vakfinin opetinin yakitindan aldigim verimi baska hicbiryerden almadim..
adaşım süper bir tespit yapmışsın mehmetçik vakfının opetleri gerçekten çok kaliteli bende kurtköydekinden alıyorum ve mükemmel..

rbcn
27/02/2012, 00:37
ben bugun ilk defa po vmax aldım. aracın ilk kalkış ivmelenmesi bariz bir şekilde değişti mesafe de umarım değişir daha fazla km yaparsam artık yeni yakıtım vmax

ramzy_05
28/02/2012, 11:24
Aracımı ilk aldığımda banada aynı hikayeyi anlattılar fakat opetten alınan benzinle daha az yol yaptığımı fark ettim.Bazı arkadaşların dediği gibi zaten akaryakıt şirketlerinde yakıt güvence sistemleri mevcut.Ben şuanda aracıma shell fullsave kullanıyorum performansı ve yakıt tüketiminde opetten daha iyi...

Ziyaretçi034
28/02/2012, 13:19

o durumu bende yaşadım, yakıtımı kavacık ve altunizade opetten alıyorum, 1,5 sene önce kavacıktan depoyu doldurup uzun yola çıkmıştım. dönüşte kaynaşlı opetten depoyu doldurdum giden araba gitmez olmuştu. her zaman savunurum hangi marka olduğu farketmez, markadan ziyade bayi farkını göz ardı etmeyelim.

since1453
28/02/2012, 13:29
Opet World Card'la YGS kartı km işletebiliyormusunuz?

YGS kartı okutursanız Opet world card a %3 world puan yüklenmiyor.şikayet var.com a bildirdim durumu ertesi gün opet aradı.

opet müşteri temsilcisi ile görüştüm.YGS karta işletmeme gerek olmadiğini ekstre ve sliplerde yakıt alımı ispatlandiği için sorun olmadiğini söyledi.

KOMPAKT
28/02/2012, 13:35
Bir aydan beri raslıyorum yoldan geçerken Yanlış anlaşılmasın reklam faln kastım degildir full istasyonu birde aytemiz sanırım 2 kişi yola çıkmış Tabela tutuyorlar şu kadar indirim var gel diyor :) ben bu davranışları opet shel de flan raslamadm şahsen arkadaşlarında dediği gibi bu bayi fark ediyor opet shel önemli kimisi şikayet ediyor ama bayi önemli kimi çok memnunum diyor kimi şikayetçi

lektonstar17
28/02/2012, 19:37
Arkadaşlar opet world card ta % 4 indirim falan yok.Bugün bankada broşürüne baktım, ayda 1000 tl ve üzeri yakıt alanlara extra world puan veriyormuş. Bu normal binicilere değilde şirket araçlarına yarar sadece.

lektonstar17
28/02/2012, 19:38
Yavvv ayda 2000- 3000 tl harcamadıktan sonra puan dediğin nedir ki ?

since1453
28/02/2012, 20:20
Arkadaşlar opet world card ta % 4 indirim falan yok.Bugün bankada broşürüne baktım, ayda 1000 tl ve üzeri yakıt alanlara extra world puan veriyormuş. Bu normal binicilere değilde şirket araçlarına yarar sadece.

Opet Worldcard › Kartlarımız › Worldcard (https://www.worldcard.com.tr/kartlarimiz/opet-worldcard/default.aspx#world-opet-nasil-puan-kazanirsiniz)

1000 tl ye kadar %3

ayda 400 tl benzin alsanız.ayda 12 tl yılda 144 tl

opetworl card kullanmazsanız %0.25 worlpuan

ayda 400 tl benzin alsanız.ayda 1 tl yılda 12 tl worlpuan veriyor 132 tl temiz para

lektonstar17
28/02/2012, 20:26
Ben ayda 400 tl benzine verirsem aç kalırım be .daha arabanın kredisinin bitmesine 1 yıl var.:(
Daha öncede dediğim gibi bu iş sadece şirketlere yarar.

since1453
29/02/2012, 09:29
Ben ayda 400 tl benzine verirsem aç kalırım be .daha arabanın kredisinin bitmesine 1 yıl var.:(
Daha öncede dediğim gibi bu iş sadece şirketlere yarar.

arkadaşım 1 depo benzin 200 tl olmuş özel bi durum yoksa 1 insan 1-2 depo arası harcar ne şirketi işe servisle gidiyorum zorunlu hallerde kullanıyorum 300 tl her ay kullanıyorum

lektonstar17
29/02/2012, 09:53
Ben daha az çıkarıyorum arabayı.Haftada en fazla 2 gün falan çıkıyor trafiğe.Benim aylık yakıt harcamam 100-150 arası.

guguk
29/02/2012, 21:02
shellden başkasından almıyorum. araç garantisi zaten hiçbirşeyi kapsamıyor saçma bir garanti sistemi var

chief
29/02/2012, 23:21
Önceki Punto'ma Opet'ten alıyordum ama yeni Punto'yla artık Shell'den alıyorum. Aracın sesi azaldı. Yaptığı km arttı. Artık Shell'den başka yerden almam.

puntor
01/03/2012, 08:50
Önceki Punto'ma Opet'ten alıyordum ama yeni Punto'yla artık Shell'den alıyorum. Aracın sesi azaldı. Yaptığı km arttı. Artık Shell'den başka yerden almam.

İşte budur Hakan bey Shell benzini diyorum başka bişey demiyorum opet öğrendiğim kadarıyla belli oranda yağ katıyomuşşşş zaten bundan sonra hayatta almam..

gurik
06/03/2012, 20:55
siz shellden hiç benzin aldınız mı???

Benzini shell den akılı kelden al demişler zaten...:blush000:

epcel
06/03/2012, 22:17
Arkadaşlar 2010 Ağustos ayında aldım aracımı ve o gün bogündür Opet'ten alıyorum benzini.Her ay depoyu dolduruyorum ve şehiriçi ev-iş arası kullanıyorum aracı.3-4 aydır 500 km yi geçtikten sonra yakıt almak zorunda kalıyorum. Daha önceleri 1 depo benzinle 550-570 km yi deviriyordum. Bir farklılık var zon zamanlarda ve hep aynı yerden alıyorum. Bursa'da Jimer Hastanesi'nin karşısındaki Opet'ten alıyorum.Bursalı arkadaşlar bilir...

maddogjr75
08/03/2012, 00:48
bursada totalden ya da shellden dizel alan arkadaş varmı.Hangi istasyonları tavsiye edersiniz