PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaymakama Dolmuşçu Dayağı

the_Algn
21/06/2007, 19:44
Kaymakama dolmuşçu dayağı

Manisa Turgutlu ilçesi Kaymakamı Sadettin Kalkan, ailesiyle birlikte gezerken durak ihlali yaptığı gerekçesiyle uyardığı minübüs şoförü ve arkadaşı tarafından darp edildi. 21 Haziran 2007 02:13

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Kaymakamı Sadettin Kalkan, Manisa'da ailesiyle birlikte gezerken durak ihlali yaptığı gerekçesiyle uyardığı yolcu minübüsü şoförü ve arkadaşı tarafından darp edildi.

Olay bugün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gezmek amacıyla ailesiyle birlikte Turgutu'dan Manisa'ya gelen Kaymakam Sadettin Kalkan, Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada, durak harici yaya geçidinin önünde durduğunu iddia ettiği şehir içi yolcu taşıyan minübüsün şoförü ile tartıştı.

Şoför Yüksel Demir'e (YD) yaya geçidinin önünde beklemesinin yanlış olduğunu ve biraz daha ileri gitmesi gerektiğini belirten Kaymakam kalkan, kendisini dinleyen şoförü trafik ekiplerine bildireceğini ifade edince dolmuştan inen şoför Y.D. ve arkadaşı Murat Karakuş'un (M.K.) saldırısına uğradı. Eşi ve çocuklarının gözleri önünde darp edilen Kaymakam Kalkan'ın bu sırada gözlüğü kırıldı. Şoför ve arkadaşı daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Kaymakam Sadettin Kalkan'ın durumu polise bildirmesinin ardından şoför Y.D. ile arkadaşı M.K. yakalanarak gözaltına alındı.

Şehit Öztürk Polis Karakolu'na giderek kendisini darp eden şahıslar hakkında şikayetçi olan Kaymakam Kalkan, daha sonra darp raporu için Manisa Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Adli tabip tarafından muayene edilen Kalkan darp raporu aldı. Burada gazetecilere olayı anlatan Kaymakam Sadettin Kalkan; "Eşim ve çocuklarımla birlikte Manisa'da gezmeye çıkmıştık.

Beyazfil binası yakınlarında yolun karşısına geçmek isterken ve özellikle yaya geçidini kullanırken, yolcu minübüsü yolcu almak için tam yaya geçidinin ortasında durdu. Ben de şoförü uyararak buranın yaya geçidi olduğunu, durmaması gerektiğini ifade ederek ve biraz daha ileriye gitmesini söyledim. Sonra kendisi durmakta ve yolcu almakta ısrar etti.

Ben kendisini ikinci defa uyardım ancak beklemekte ısrar edince ve ben de trafik merkezine plakayı bildirerek cezai işlem uygulanması için şikayette bulundum. Bunu yaptıktan sonra şoför biraz daha ısrarcı olmaya başladı ve daha fazla bağırığ çağırmaya başladı. Sonra bir yolcuyla beraber minübüsten indiler ve saldırıya geçtiler.

Bunun üzeine ben de asayiş ekiplerinden yardım istedim. Onlar da hızlıca ayrıldılar. Daha sonra da yakalandılar." dedi. Darp edildiğini öne süren Kaymakam Sadettin Kalkan, boğuşma sırasında gözlüklerinin kırıldığını belirtti.
Burnunun üzerinde darp izi olduğu gözlenen Kaymakam Sadettin Kalkan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fikri Özsoy ile birlikte hastaneden ayrılırken, dışarıda polis aracında bekletilen şüpheliler şoför Y.D. ile M.K. rapor için doktor kontrolüne alındı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GaladrieL
21/06/2007, 20:34
enteresan....sıcaktan, sıcaktan.. herkese bi haller oluyor

ABNEW
22/06/2007, 15:33
Tam bir Tr gerçeği işte, geçmiş olsun Kaymakama...
Teşekkürler Ali.