PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Total diyorum arkadaşlar,budur !

lektonstar17
23/02/2012, 09:56
Birkaç gündür netten yakıt araştırması yapıyorum, dizeller için hangi marka daha verimli diye. Gördümki Total Excellium Eurodizel olumlu yorumlar alıyo bende dün gittim Altunizade Totalden Excelium Eurodizel aldım.Alırken " yav ne kadar fark olucakki neyse mazot işte " dedim içimden.

Ancaaaak yola çıktıktan birkaç dakika sonra içeriye gelen motor sesinde farkedilir bi şekilde azalma oldu, sanki sinirli bi insana sakinleştirici vermişsin gibi oldu.Sesi azaldı ,motor rahatladı sanki.Abartıyosun diyebilirsiniz , bi deneyin anlıcaksınız.

Biliyorum bu aralar Fransaya tepkiliyiz ama mjet ini sevenler imkanınız varsa bi deneyin.

Bu arada unutmadan söyliim, yakıtı alırken görevliye sordum "burası Totalin kendi istasyonuymuş doğru mu ? "

Görevli: " evet doğru , kesinlikle şahsa ait değil, direk merkez kontrollü " dedi. Bilginize...

rbcn
23/02/2012, 09:59
yaptığınız mesafe de bi farklılık varmı ?? ölçüp tekrar konuya yazarsanız sevinirim bende opetten alıyorum eğer mesafede değişiklik varsa bende totale geçicem

BeCkS
23/02/2012, 10:00
bende opetten alıyorum ve opet yoksa shellden alıyorum ama totali pek tavsiye etmiyolar

since1453
23/02/2012, 10:05
yanılmıyorsam bu formda shell-bp-po arası kıyaslama yapılmıştı bütün istasyonların birbirine göre avantaj ve dezavantajları varmış

-km +50-100 km yol
-kimi daha sessiz çalişma
-kiminde ise performans artışı ama menzil düşümü

bu noktada kişinn kriterleri giriyor.
kişi iye göre ;

-100 km fazla gidiyim ses önemli değil
-ses yapmasın yeter
-100 km az gidiyim araç hakkını versin

lektonstar17
23/02/2012, 10:12
Valla beyler en son opetten aldım ve inaılmaz kısa mesafe gittim.Ölçmedim ama daha önce aldığımda daha uzun mesafe gitmiştim .Bunun içinde soğuk havanın ve aldığım istasyonun muhakkak etkisi vardır ama gerçektende hiç memnun kalmadım..

Shel e gelince bu son çıkardığı euro dizel lpg karışımlı olduğu için ileriye dönük zararları olabilir diye düşünüyorum.

Dün yakıtı aldıktan sonra Mecidiyeköye gittim , ordanda Ataşehire döndüm.Uzun yol gidemediğim için sanırım, ibrede hiç oynama olmadı.

lektonstar17
23/02/2012, 10:13
Ama beyler sakın unutmayın Totalin kendi istasyonu olması çok önemli.

BeCkS
23/02/2012, 10:15
ümit denemekte fayda var tabiki totalide ama işte servisten opet opet die söleyince insanda ister istemez bi ön yargı oluyor diğer istasyonlara...

emrahisilti
23/02/2012, 10:18
evimin yakınlarında total yok ama devamlı ç.kaleye gider gelirim çanakkale'de oturan varsa mutlaka bilir ç.kale çıkışında kipanın orda bir total istasyonu var.Ne zaman ordan benzin alsam aracın gidişi hızlanması bariz bir şekilde artıyor.

lektonstar17
23/02/2012, 10:27
evimin yakınlarında total yok ama devamlı ç.kaleye gider gelirim çanakkale'de oturan varsa mutlaka bilir ç.kale çıkışında kipanın orda bir total istasyonu var.Ne zaman ordan benzin alsam aracın gidişi hızlanması bariz bir şekilde artıyor.

Vay be memleketim aklıma geldi.Bende Çanakkaleliyim ve çok özledim oraları.

ufuk_punto
23/02/2012, 10:30
totali gerçekten bende tavsiye ederm..mersinde opetten fulledik kayseriye gittiğimzde yarım depodan daha fazla harcamıştı.kayseride totalden fulledik ceyrek depoda geldk.yük aynıydı hızlar aynıydı kullanımda fark yok..her iki yolculukta klima acıktı..ben ibre bozuldu sanmıştı..totalin kendi istasyonlarının mazotu gercekten cok kaliteli

lektonstar17
23/02/2012, 10:32
ümit denemekte fayda var tabiki totalide ama işte servisten opet opet die söleyince insanda ister istemez bi ön yargı oluyor diğer istasyonlara...

Arkadaşlar garanti için opete bağımlı falan değiliz.Her firmanın kendi garantisi var.Sizin aracınız yakıt kaynaklı arıza yaşarsa ve bu testler sonucunda kanıtlanırsa bütün firmalar zararı karşılıyor. Ben kendim 2 hafta önce serviste şahit oldum.Shell den alınan mazot yüzünden arıza yapan bi araç vardı ve örneklerden shel in hatalı olduğu ortaya çıkınca bütün zararı karşılamış.
Ve mutlaka yakıt faturalarınızı saklayın.

BeCkS
23/02/2012, 10:40
totali gerçekten bende tavsiye ederm..mersinde opetten fulledik kayseriye gittiğimzde yarım depodan daha fazla harcamıştı.kayseride totalden fulledik ceyrek depoda geldk.yük aynıydı hızlar aynıydı kullanımda fark yok..her iki yolculukta klima acıktı..ben ibre bozuldu sanmıştı..totalin kendi istasyonlarının mazotu gercekten cok kaliteli hadi yaaa o kadar etkiledi yakıtta yani??

ufuk_punto
23/02/2012, 10:47
aynen keske foto felan cekseydim..benim kullanmama ragmen inanmıyorum:):)

BeCkS
23/02/2012, 11:16
aynen keske foto felan cekseydim..benim kullanmama ragmen inanmıyorum:):) ya aslında denemekte fayda var ve ilk kez totalden menun kalanlar gördüğüm için şaşırdım dorusu:)

emtue
23/02/2012, 12:13
Ben çok memnundum Maltepe'de yaşarken. Bostancı'da yine Total Oil'e ait istasyondan alıyordum, TEB Total karta da %5 indirim yapınca FULL fiyatına geliyor. Bakırköy'e taşındım buradaki Total'den aynı verimi alamıyorum.

Bu arada Lukoil'i de tavsiye ederim. Tek tip mazot satıyorlar ve gerçekten sessiz çalışıyor. Bazı Lukoil istasyonlarında kart çıkartıp ekstra %3 indirimli alabiliyorsunuz.

pasa26
23/02/2012, 12:17
Ben normalde bp den sasmazdım ama ıs yerıme yakın oldugu ıcın bır kere arkdas gıbı Altunızade total den aldım baya memnunun hıc bır sıkıntım yok

fota
23/02/2012, 12:28
ben opete devm valla aynı istasyon aynı pompa genelde :) diğerlerini hiç denemedim.

takres
23/02/2012, 12:30
total bonjour muhabbeti var birde...bunun farkı nedir...

emrahisilti
23/02/2012, 12:38
totali gerçekten bende tavsiye ederm..mersinde opetten fulledik kayseriye gittiğimzde yarım depodan daha fazla harcamıştı.kayseride totalden fulledik ceyrek depoda geldk.yük aynıydı hızlar aynıydı kullanımda fark yok..her iki yolculukta klima acıktı..ben ibre bozuldu sanmıştı..totalin kendi istasyonlarının mazotu gercekten cok kaliteli

yok artık diyorum.Hiçbir yakıtta o kadar fark olmaz.Shell fuelsave diye orda burda reklam yapıyor depo başı 1lt ye yakın yakıt tasarrufundan bahsediyor.Siz totalden alınca çeyrek depo farkediyor..

tayfux
23/02/2012, 13:11
evetr bugünlerde totalın dizeli baya övülüyor..

rbcn
23/02/2012, 13:32
forumdan bi arkadaş hep 50 tl lik alırım opet ile 200 km gittim aynı yolda aynı sürüş tarzı ile totalde 270 km yol yaptım shell de ise 230 km yol yaptım diyordu o yüzden bende totali denicem

oz.frkn
23/02/2012, 13:48
dizelini bilmemde totalinki kadar kötü bi lpg görmedm. bildiğin hava. havayla çalışıyo motor tebrikler total.

ayaman
23/02/2012, 13:54
Ama beyler sakın unutmayın Totalin kendi istasyonu olması çok önemli.
kendi istasyonu olup olmadığını nasıl anlıyacağız hepsinin üzerinde total var ????

senergurbuz
23/02/2012, 14:04
ümit kardeşim teşekkür ederim
total mazotu şirketin doblo ve lınea araçlarının enjektörlerini pert etti.iyi bir masraf çıktı şirkete,sorunun yakıttan kaynaklandığı bosch tarafından belgelendi fakat totalden bunu kabul etmeyen bir yazı ile geri çevrildi
ogünden sonra totale tövbeliyim
seninki de tecrübe ile sabit benimkide....demekki gerçekten istasyonda fark

alibozpinar
23/02/2012, 15:46
total mazotu şirketin doblo ve lınea araçlarının enjektörlerini pert etti.iyi bir masraf çıktı şirkete,sorunun yakıttan kaynaklandığı bosch tarafından belgelendi fakat totalden bunu kabul etmeyen bir yazı ile geri çevrildi

selam arkadaşım,

Merak ettim bu olay nezaman oldu? ve eğer hatırlıyorsanız tabiki araçlar hep aynı yerden(total) mi alıyordu mazotu?
Bende total den alan biriyim .gerçekten memnunum. ama bunu duyunca tırsmadım değil. ondan soruyorum yanlış anlamayın.

akca37
23/02/2012, 16:41
Birkaç gündür netten yakıt araştırması yapıyorum, dizeller için hangi marka daha verimli diye. Gördümki Total Excellium Eurodizel olumlu yorumlar alıyo bende dün gittim Altunizade Totalden Excelium Eurodizel aldım.Alırken " yav ne kadar fark olucakki neyse mazot işte " dedim içimden.

Ancaaaak yola çıktıktan birkaç dakika sonra içeriye gelen motor sesinde farkedilir bi şekilde azalma oldu, sanki sinirli bi insana sakinleştirici vermişsin gibi oldu.Sesi azaldı ,motor rahatladı sanki.Abartıyosun diyebilirsiniz , bi deneyin anlıcaksınız.

Biliyorum bu aralar Fransaya tepkiliyiz ama mjet ini sevenler imkanınız varsa bi deneyin.

Bu arada unutmadan söyliim, yakıtı alırken görevliye sordum "burası Totalin kendi istasyonuymuş doğru mu ? "

Görevli: " evet doğru , kesinlikle şahsa ait değil, direk merkez kontrollü " dedi. Bilginize...

Kardeşim tercih senin saygı duyarım ancak ben kendi fikrimi dile getirim ilk söyleyeceğim normalde yakıt güvencesiydi ancak fransanın tutumu nedeniyle ilki bu yönde olcak ikincisi ise mazottan dolayı herhangi bir arıza durumunda tüm masrafları cebinden karşılarsın, opette yakıt güvencesi var için rahat bir şekilde alabiliyorsun

since1453
23/02/2012, 16:51
Kardeşim tercih senin saygı duyarım ancak ben kendi fikrimi dile getirim ilk söyleyeceğim normalde yakıt güvencesiydi ancak fransanın tutumu nedeniyle ilki bu yönde olcak ikincisi ise mazottan dolayı herhangi bir arıza durumunda tüm masrafları cebinden karşılarsın, opette yakıt güvencesi var için rahat bir şekilde alabiliyorsun

YGS kartı hiç birişe yaramıyor.

WORLD cardımı OPET WORLD card yaptım.YGS kartımı okuttuktan sonra world cardım yapıkredi post makinasında çalişmadı.Başka posttan çektiler.%5 ciavrı world puanım yandı.
Şikayet var.com adresine şikayetimi yazdım OPETTEN aradılar.Durumu anlattım.2 kartada para yüklenemeyeceğinden dolayı opet worl card ın çalişmadiğini söyledi.Daha sonra YGS kartımı saklamamı fakat YGS kartımı kullanmamam gerektiğini zaten kart sliplerinde benzin aldiğim gözükeceği için YGS ye gerek kalmadiğini söyledi.Çok renkvermedi ama anladiğim kadarıyla faturalar ibraz edildikten sonra zararı firmalar ödemek zorunda.

Önemli olan nokta sürekli aynı firmadan yakıt almakta yarar var.en azından numunemiz temiz çıktı eski yakıttadır sorun diyemezler.Örneğin son 10 depo A firmasından ise kalkıpta eski yakıttandır diyemezler.

Ben opeetn yakıtını seviyorum OPETWORL cartada %4-%5 arası worlpuan veriyor

emresahin83
23/02/2012, 20:28
arkadaşlar şu an benzinli kullanıyorum ama bundan bir önceki aracım dizeldi ve total kullandığım en iyi 2. yakıttı. birinci shell gtl'di :)

bu arada total kullanmak isteyenlere teb total card var bonus özellikli ve %5 anında indirim var :)

tayfux
23/02/2012, 20:43
karışık mazot geliyor aklıma..bir ara po da da vardı bu kontrol muhabbeti benzinlik sahibi ayda yılda bir geliyorlar bakıp gidiyorlar falan diyordu merkezden kontrol çok ama çok zor böyle şeylere şahsen inanmıyorum herzaman bayiden bayiye fark vardır..mesela opette de öyle kurtköy tsk mehmetçik vakfı tesislerinin mazotu on numara ama aydın tarafında var birtane berbat..

aykut_1914
23/02/2012, 20:45
opette pompacı abi bile aynıdır benim arabaya :D

makeles
24/02/2012, 10:43
bi ara da shell gtl övülmüştü.
aralarında uçurum yok hepsinden yaktı canavar.
opet ve po en istikrarlı..

Luc
24/02/2012, 10:46
Total 1 liraya benzin versin, yine almam..

samim
24/02/2012, 17:55
Kıvan Bey opet world ile yüzde 4 indirim var demişsiniz. Ben de o kartı ilk defa dün kullandım ama hiç indirim falan yazmadı acaba ay sonunda mı yüklenecek yoksa ben bir şeyi eksik mi yaptım. 165 tl lik mazot aldım 80 world puan verdi o kadar

senergurbuz
24/02/2012, 18:26
selam arkadaşım,

Merak ettim bu olay nezaman oldu? ve eğer hatırlıyorsanız tabiki araçlar hep aynı yerden(total) mi alıyordu mazotu?
Bende total den alan biriyim .gerçekten memnunum. ama bunu duyunca tırsmadım değil. ondan soruyorum yanlış anlamayın.

Ali kardeşim
araçlar istanbulda malzeme dağıtmı ve firma seyahatlerinde kullanılıyor o nedenle çeşitli istasyonlardan alınıyor mazot.
ama başımıza gelen olay bu

SteinGP
24/02/2012, 19:12
araba kullanmaya başlayalı 6 sene oldu.totali hiç değiştirmedim.bir kere 2 3 sene önce yolda kalmayayım diye opetten 10 liralık motorin almıştım araba sanki yola çapa attı bu kadarmı fark olur.Total derim başka bişey demem.Bütün şirket arabalarına aynı istasyondan aldığımız için,adamda babamın 30 senelik filan arkadaşı olduğu için,benim aracımın garantisi kutlay petrol :D

rbcn
24/02/2012, 19:37
opette pompacı abi bile aynıdır benim arabaya :D

hoca bu nasıl bi cümle ya :gatherin:

since1453
24/02/2012, 22:00
Kıvan Bey opet world ile yüzde 4 indirim var demişsiniz. Ben de o kartı ilk defa dün kullandım ama hiç indirim falan yazmadı acaba ay sonunda mı yüklenecek yoksa ben bir şeyi eksik mi yaptım. 165 tl lik mazot aldım 80 world puan verdi o kadar

%0.25 world puan
%2.75 opet worldpuan

aylık belli bir tutarı geçerse +%2 world puan

internet bankacaılığı kullanıyorsanız orda net gözüküyor

emin değilim ama aylık 1000 tl ye kadar benzin alımında %3
1000 tl yi geçerseniz +%2(aylık toplam benzin tutarının %2 si

E_N_D_E_R_
24/02/2012, 22:06

mersin -kayseri yokuş çıkıyorsun
kayseri - mersin iniyorsun be hocam :=)

uzuncocuk
24/02/2012, 22:12
mersin -kayseri yokuş çıkıyorsun
kayseri - mersin iniyorsun be hocam :=)
ızmır van gıderken 400 tl donuste 320 tl ... yokus olayı aynen dedıgın gıbı:)

shams
24/02/2012, 22:13
gittim zamlı zamlı shell den aldım... seviyorum kerataları yapacak bir şey yok. v-power 3.95 bilginize.

total de iyidir kendi çapında onu bilemem:)

SKELETER
24/02/2012, 22:19
Soykırım ve Sarkozy yüzünden Fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.

flood01
24/02/2012, 22:23
yokus olayı çok fark ediyor ben mersin-konya ereğli yapıyorum genelde giderken yokuş çok olduğu için fazla yakıyor ama dönüşte sanki araba kokluyor yakıtı.

aykut_1914
25/02/2012, 01:22
hoca bu nasıl bi cümle ya :gatherin:

her gittiğimde muhabbet çakarız,havaya uçmaktan korkmasak sigara yakcaz ayaküstü :D

lektonstar17
25/02/2012, 09:23
Soykırım ve Sarkozy yüzünden Fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.

Sonuna kadar haklısın ama ben aracımı düşünüyorum.Mazot çok napiim.

SKELETER
25/02/2012, 16:32
Sonuna kadar haklısın ama ben aracımı düşünüyorum.Mazot çok napiim.

Birde kapıya Fransızca propagandası yapar gibi bonjour yazmışlar. Sizi sevmiyorum ki dilinizi seveyim :bash:

rbcn
25/02/2012, 16:57
shell nasıldır peki arkadaşlar

Ersal
25/02/2012, 17:18
soykırım ve sarkozy yüzünden fransızlar'a ayrı bir gıcığım bu ara. Total'den su bile almam.

birde kapıya fransızca propagandası yapar gibi bonjour yazmışlar. Sizi sevmiyorum ki dilinizi seveyim :bash:

+100000000000000000000000

lektonstar17
25/02/2012, 21:02
shell nasıldır peki arkadaşlar

Shellin son çıkardığı gtl kullananlar iyi diyor ama lpg karışımı olduğu için ileriki dönemlerde motora zararı olabilir diye düşünüyorum.

BeCkS
27/02/2012, 09:34
totalide denemekte fayda var anlaşılan...

lektonstar17
27/02/2012, 09:39
totalide denemekte fayda var anlaşılan...

Kesinlikle denemek lazım.Ama aldığın istasyon çok önemli Altunizade köprüden girince sağdaki istasyon.Arka tarafta ters istikamette bi total daha var ama onun firmayamı şahsamı ait olduğunu bilmiyorum.

rbcn
27/02/2012, 10:46
ben bu sefer po vmax dizel aldım düşük vites ivmelenmesinden bariz bir artış oldu

BeCkS
27/02/2012, 12:30
ya total bulmakta zor yani o kadar ağı yok sanırım

engincantan33
27/02/2012, 20:22
ben 2 depodur total kullanıyorum fark goremedım opet ıle...aynı cok az daha az yakıyor o kadar...shell denıcem..

tr112
29/02/2012, 17:22
Merhabalar,
iki-üç yıl öncesinde sahip olduğum ilk arabam 97 uno sx aracıma bp'den benzin alıyordum, benzinlikteki elemanlarla da az çok muhabbeti koyulaştırıp tanışık olmuştum. Uno'yu pert edip altı ay sonra benim kara şahini (2011 gp 1,3mjet) aldıktan sonra, malum hepinizin bildiği üzere fiat bayinin verdiği opet kartla şudur budur burdan alın yakıtınızı dendikten sonra (uzak olmasına rağmen) opet'e talim etmeye başladım. Ammavelakin kafamda bp'nin yeri hep ayrıydı (kalite bakımından) taa ki bir gün yine bp'ye gidip bitmekte olan depoma 20 tl lik (opete gitmeye idare edecek kadar) mazot alıncaya kadar. Benim elemanla görüştük, dedi "abi gelmiyosun çoktandır vs vs." bende aramız samimi olduğu için aracın garanti muhabbetinden dolayı opet'e gittiğimi söylemiştim. Eleman da bana en doğrusunu yaptığımı (bp'de çalıştığı halde) söylemişti ve bana kalite açısından şöyle bir sıralama yapmıştı. 1-opet, 2-shell, 3-bp. diğerleri kalite bakımından bunlardan sonra gelir demişti. tabi bu o şahsın kendi deneyimlerine dair subjektif görüşü. sizin görüşlerinize fikirlerinize ne derece uyar bilemem. ama bunun haricinde benim kendi görüşüm milli sermaye olduğu için opet ve po'dan yana. ve aracın garanti muhabbetinden dolayı opetten yakıt almaktayım, memnunum diyebilirim...

edit.....................
önceki cevaplarda shell yakıtında lpg olduğu ve araca uzun vadede zarar verebileceği belirtilmiş. konuya tam hakim değilim ama benim mantığıma göre sıvı bir yakıtta (motorin ve benzin) lpg zaten bulunamaz. lpg'nin buharlaşma sıcaklığı çok düşük olduğu için (eksi derecelerde) normal şartlarda zaten açıkta kalan sıvı lpg anında buharlaşır. bu yüzden benzin veya motorinin içinde lpg karışımı olması mantıksız geliyor bana. kaldı ki öyle bile olsa veya lpg'li araçları düşünürsek bence lpg aracın motoruna öyle sanıldığı gibi ekstradan zarar vermiyordur diye düşünüyorum. herkesin bu konudaki savunması kuru yakıt olduğu benzin ve motorin gibi yaş olmadığı dolayısıyla bu yaş yakıtların motorda yaptığı yağlamayı lpg'nin yapmadığı... iyi güzel de, zaten motordaki yağlama görevini karterdeki motor yağı yapmakta. belki tam tersi bu yaş yakıtların içinde bulunabilcek (depodan gelebilecek vs.) asitli yoğuşma sularının motor yağına karışıp motor yağının özelliğinin bozulması, ömrünü çabuk doldurması vs. gibi nedenlere yol açmayacağından mevcut motor yağının ömrünü uzatabileceğini düşünmekteyim.

bunlar benim fikirlerim,
herkese kazasız belasız keyifli sürüşler....

kadio34
29/02/2012, 18:10
Akaryakıt şirketlerinin kendi aralarında farkları olduğu gibi aynı şirketin istasyonları arasında da fark var. Aynı yolda aynı kullanım tarzında bp nin iki farklı istasyonun da yaklaşık 200 km fark çıktı.Bonus card ın 4 kez 100 liralık alma kampanyasından yararlanmak için Göztepe bp den 3 kez aldım 800-850 km arası gitti hep..4.yü Kurtköy Bp den almak gibi bir hata yaptım ve 600 km de bitti. Siz siz olun devamlı aldığınız yerden şaşmayın hangi şirket olursa olsun..

ktpunto
29/02/2012, 18:34
ben aliağa petkim ve tüpraşla ilgili bir proje işi için aliağaya gitmiştim.oradaki çalışanlarla da bu konuyu konuştuk. bana aslında hepsi aynı hepsi rafineriden alıyorlar ama yine de benzini total ya da shell den alın demişlerdi

aykut_1914
29/02/2012, 20:40
ben aliağa petkim ve tüpraşla ilgili bir proje işi için aliağaya gitmiştim.oradaki çalışanlarla da bu konuyu konuştuk. bana aslında hepsi aynı hepsi rafineriden alıyorlar ama yine de benzini total ya da shell den alın demişlerdi

benimde kimya mühendisi bir arkadaşım petkimde staj yapmıştı ve her firmadan numune alıp test yapmışlardı,raporları bana okumustu shell benzindede mazottada 1 numaraydı. Benzinde sıralama po,opet diye gidiyordu. Mazotu hatırlamamakla beraber po nun ve bp ninkinin pek iyi olmadıgını sölemişti opet ordada 3.sıradaydı

lektonstar17
12/03/2012, 16:53
Konuyu gene gene hortlatıyorum ama ben bu total dizele hayran kaldım.Aracın sesi o kadar değişti ki ilk kontakta bile o kadar sakin ki, önceden ilk startta çalışmaya başlayınca tak tak tak , küt küt küt vururdu ısınana kadar,ama şimdi o seslerden eser kalmadı hemde daha ilk alışımda.Yeminle valla !

nightblue_35
12/03/2012, 18:08

Arkadaşım total dedin gittim total aldım araba shell ve po yakıtı varken 6.4 lt idi şimdi 7.6 göstermeye başladı.Opette de 7.4 gösteriyor ve daha az km gidiyorum.Ses de arttı araba sanki içine kapandı.PO dan ve shell den aldığımda ses azalıyor ve aynı benzine daha uzun km gidiyorum. Total e sordum bende totalin kendi istasyonumu şahsa mı ait diye bütün totaller şahsa aittir dedi...Bence benzinlikten benzinliğe iş değişiyor...

lektonstar17
12/03/2012, 21:44
Arkadaşım total dedin gittim total aldım araba shell ve po yakıtı varken 6.4 lt idi şimdi 7.6 göstermeye başladı.Opette de 7.4 gösteriyor ve daha az km gidiyorum.Ses de arttı araba sanki içine kapandı.PO dan ve shell den aldığımda ses azalıyor ve aynı benzine daha uzun km gidiyorum. Total e sordum bende totalin kendi istasyonumu şahsa mı ait diye bütün totaller şahsa aittir dedi...Bence benzinlikten benzinliğe iş değişiyor...

Aldığın istasyondaki elemanın işine gelmediği için öyle demiş.Yani illa resmi kanıtmı gerekiyor.E5 ten altunizadeye ilk girişte soldaki istasyon Totalin kendi istasyonudur.Bu kadar memnun kalıcamı hiç tahmin etmezdim Hala şiddetle tavsiye ediyorum.

ayaman
13/03/2012, 00:14
Aldığın istasyondaki elemanın işine gelmediği için öyle demiş.Yani illa resmi kanıtmı gerekiyor.E5 ten altunizadeye ilk girişte soldaki istasyon Totalin kendi istasyonudur.Bu kadar memnun kalıcamı hiç tahmin etmezdim Hala şiddetle tavsiye ediyorum.
ben de tavsiye üzerine total excelium kullandım gerçekten çok ama çok memnunum on numara

lektonstar17
13/03/2012, 00:17
ben de tavsiye üzerine total excelium kullandım gerçekten çok ama çok memnunum on numara

Peki hangi istasyondan aldın.

Ardevo
20/03/2012, 08:47
Ankara'da Yenikent'e giderken organize sanayi kavşağından önceki total istasyonunda 4,05 TL olan Excellium Eurodiesel 3,79 TL den satılıyor. Yolu düşen varsa deneyebilir.

ayaman
20/03/2012, 09:07
Peki hangi istasyondan aldın.
avcılar parsallerden aldım ve kendi yeri ;)