PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp Mi Trafikci Bagladi!!!!!

MEHMET
21/06/2007, 00:11
:busted_b:GP IMLE GEZIYORDUM.. HIZLI BI SEKILDE KOMSERIN YANINDA GECMISIM(ARA SOKAKTAYMIS GORMEDIM) AZ ILERDE BENI DURDULAR. KOMSER EGZOS SESINE SINIR OLMUS BAGLADILAR ARABAMI OTO PARKA KOYDULAR... USTA GOTURUP EGZOSU SOKTURCEM ONDAN OSNRA GP MI VERCEKLERMISSS (BEN NAPCAM EGZOSSUZZZZ) AMA GENE YAPTIRCAM HEHEHEHEHEH EGZOSSUZ ARABAMI OLUR BEEE....

unik06
21/06/2007, 00:16
çok geçmiş olsun mehmet :(

MEHMET
21/06/2007, 00:17
Tesekkur Ederim

shoparr_
21/06/2007, 00:19
geçmiş olsun..

ErdeM53
21/06/2007, 00:21
geçmiş olsun eylemlere devam.. hep gaz full yan alayına isyan :)

MEHMET
21/06/2007, 00:34
erdeM53 kardesım sana katılıyorum full GAZZZZZ FULLL YANNNNN( BU ARADA TESEKKURLER)

Dikici
21/06/2007, 00:45
mehmet abi sen bakma ustayı götür söksün ordan direkman snayiye geri tak.sonuçta abarth bi susturucun war takmassan arabanın hakkı gider...ben gömrdüğümden beride açılmıştır susturucu çünkü ben gördüğümde yeniydi daha.......

shoparr_
21/06/2007, 00:59
dostlarım tebrikleer bakın ne iyi örnek oldunuz gençlere aferin..:D:D :clapping: barış sen uyma abilere kardeşim :melek:sessiz sessiz usul usul binelim GPlerimize:D

MEHMET
21/06/2007, 01:14
hız veya modıfıye herkesın ıcınden gelen bıseydır... babam bana yıllardır dıyor yavas kullandıe ama nafıle ıyı bıseymı hayır ama ıcındekı tutku... bambaska bısey dır...yavas kullancak zaten yavas kullanır hızlı ıste fullll gaz fulll yannn devam dır.... ama uyarı guzel bısıdır bende dıyorum hıız ıyı deıl benıde uyarın arkadaslar sureklı yanlıs anlamam. yanlıs bısı yazdıysam affff ola ıcımde bı kotuluk yokturrr...

Ziyaretçi047
21/06/2007, 01:26
söylediklerin trafiğe kapalı alan için doğru evet. ben de her türlü hıza harekete ve tehlikeye varım ama nerede? tabi ki bu iş için ayrılmış yerlerde. trafiğe kapalı alanlarda. trafikte bu hız tutkun yüzünden bir gün birini öldürürsen veya ölürsen demek istediğimi anlarsın ama sanırım hayli geç olur.

pascal
21/06/2007, 02:20
geçmiş olsun arkadaşım...

ufuk61
21/06/2007, 08:53
geçmiş olsun mehmet demek komser kıskanmış senin gp yi

femoli
21/06/2007, 09:00
Geçmiş olsun valla bence uslan tekrardan yapma yazık .... Sürat felakettir

ufukbzk84
21/06/2007, 09:50
Ya Insanlarin Tutkularina Karişmasak Bence...çünkü Bizim Aman Sürat Yapma Dememiz Bişi Değiştirmicek... Mesela Insan Sürat Yapmayacaksa Atiyorum 200 Beygirlik Bi Arabayi Neden Alsinki (ama Tabi Bunlari Sokaka Aralarinda Değilde Otobanda Yapsan Veya Trafiğin Uygun Olduğu Yollarda Daha Iyi Olurdu Hakikaten çok Tehlikeli)... Yani Bu Bir Tutku Sürat Yapmak Bir Tutukudur... Ama önemli Olan Uygun Yerde Uygun Zamanda Yapmak Tir.... Teşekkürler!!!

Er-NnN
21/06/2007, 10:32
geçmiş olsun ama tabe eksozsuz olmaz... :D

The_Cakhal
21/06/2007, 10:38
geçmiş olsun dostum, polise dikkat...

mehmet1907
21/06/2007, 10:57
mehmetcim geçmiş olsun bizim buradaki polisler bu aralar çoştular geçen gün bizim arkadaşın filmlerini söktürmüşler

Gkhan
21/06/2007, 11:29
Geçmiş olsun kardeş.Egsoz a feci şekilde takmış durumdalar bu aralar.Benim arkadasıda bağlamışlardı.

Geçmiş olsun

Lordrivendel
21/06/2007, 11:32
Kimsenin trafige kapali alan arayip orada surat yaptigina inamiyorum.
Toplum icinde yasayan, toplumun bir bireyi olan bizler o zaman bazi tutkularimiza gem vurmaliyiz.
"Surat bir tutkudur" engel olamiyorum diye sokak arasinda gaza basar bir cocugu ezersen tutkunla beraber omur boyu vicdaninla da basbasa kalirsin.

"Oldurmek bir tutku" ise kafamiza gore sokaga cikip adam olduremiyoruz degil mi? :)

Lutfen arkadaslar biraz bilinc...

Dikici
21/06/2007, 13:33
:Ç:melek2:
dostlarım tebrikleer bakın ne iyi örnek oldunuz gençlere aferin..:D:D :clapping: barış sen uyma abilere kardeşim :melek:sessiz sessiz usul usul binelim GPlerimize:D

Misafir2
21/06/2007, 14:12
geçmış olsun

utku952
21/06/2007, 14:43
gecmiş olsun :)

dreamerdaddy
21/06/2007, 14:44
Walla polisler yüzünden film taktırcam korkuyorum hani bide filmi sökerken rezistansın zarar görmeside var naapmak lazım filmi söktürmemek için koyu renk takmasak bişey demezlrmi acaba..

MEHMET
21/06/2007, 16:03
ilk öncelıkle gecmıs olsun dıyen arkadaslara tesekkur edıyorum... arkadaslardan bırı demıskı trafıye kapalı alanlarda hız yapalım guzel ama nerde kapalı alan? ıkıncı tabıkı mahalle arasında hız yapmak ıyı deıl ozellıkle cocukların olduu yerde. benım hız yaptıgım alanı gorsenız hız yapılcak alandı.

ZATEN ufukbzk84 yetırınce acıklamış konuyu... tesekkurler kardesım.

isok
21/06/2007, 16:11
mehmet polisler bazan abartabiliyorlar (iyi günlerine denk gelmek lazım) sen kötü günlerine denk geldin galibaa geçmiş olsun arkadaşım.. paradiseLost (https://forum.grandepuntotr.com/../members/paradiselost.html) seninde baya abarttığını düşünüyorum eksozdan gelen sesle insan hayatını hiçe saymak arasında bi bağlantı kuramıyorum eksoz sesi=hız=ölüm değildir

Gerekirse polis kontrolünde götürülmeli psikoloğa. bukadar paranoya olmayalım...

GaladrieL
21/06/2007, 16:13
arkadaşlar sakin sakin konuşalım lütfen..aramızda kimsenin arabalarımızla ilgili bir konuda psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, her birimiz akllı ve mantıklı insanlarız..

İbrahimKC
21/06/2007, 16:18
Arkadaslar, konuyu amacından saptırmadan ve birbirimize hakaret etmeden konuşalım lütfen.

djisosakarya
21/06/2007, 16:19
:busted_b:GP IMLE GEZIYORDUM.. HIZLI BI SEKILDE KOMSERIN YANINDA GECMISIM(ARA SOKAKTAYMIS GORMEDIM) AZ ILERDE BENI DURDULAR. KOMSER EGZOS SESINE SINIR OLMUS BAGLADILAR ARABAMI OTO PARKA KOYDULAR... USTA GOTURUP EGZOSU SOKTURCEM ONDAN OSNRA GP MI VERCEKLERMISSS (BEN NAPCAM EGZOSSUZZZZ) AMA GENE YAPTIRCAM HEHEHEHEHEH EGZOSSUZ ARABAMI OLUR BEEE....

gecmisş olsun ama egsozsuz araba olmazda arbasız egsozda bi işe yaramaz be abi :)

paradiseLost
21/06/2007, 16:23
Arkadaslar, konuyu amacından saptırmadan ve birbirimize hakaret etmeden konuşalım lütfen.

BU konunun ne gibi bir amacı olabilirki.Adamın biri ara sokakta hızla gittiğinden bahsediyor ve aracıyla neler yaptığı aşikar bu sokaklarda hepimizin aileleri cocukları kardeşleri vs canımız yollarda gerek varmı bu şekilde araç kullanmaya bu tür olaylara prim vermeyelim herkes sag duyulu olsun lutfen.

MEHMET
21/06/2007, 16:28
Kardes Ben Seni Anlamiyorum Okadar Kisi Farkli Konusuyor Sen Neden Bahsediyorsun!!!! Senin Yazdigin Mesaji Bile Silmisler Niye Sacma Bence Hatta Herkezce Sacmaki Sildiler Deilmi Guzel Kardesim Icinci Ara Sokakta Olan Bendeil Polis..........

Gkhan
21/06/2007, 16:30
Arkadaslar ortamı germeye gerek yok.

Arkadaslarımız sizi düşündükleri için ara sokaklarda hız yapmamanız gerektiğini söylüyorlar hepsi bunan ibaret.Lütfen biraz daha karşımızdakine saygılı yaklaşalım

paradiseLost
21/06/2007, 16:32
Silsinler onlar zaten en iyi o işi yapıyorlar.Ben kendimce doğru olanı yazdım.
Sana gelince Arabanı daha dikkatli kullanmanı tavsiye ederim .

MEHMET
21/06/2007, 16:35
Gkhan BEN ORTAMI GERMEYE KALSAM BOLE BI BASLIK VEYA ILK BASLARDA OLE YAZILAR YAZMAM... ARKADASLARDAN BIRI ARA SOKAKTA GEZDIGIMI SANDI VE BENI YOLDA GORSE PAKETLIYECEGINI SOLEDI BU YANLIS DEILMI? SENCE BEN MI GERDIM ORTAMI ARKADASLR??? ANLAMADAN DINLEMEDEN YORUM YAPAN ARKADASLAR VAR... BENIMDE KARDESIM VAR AKLIMA HERZAMAN GELIR NERDE HIZ YAPILCAGI... KONU NEYSE ONA GORE YORUM YAPSINLAR BAZI ARKADASLAR

Gkhan
21/06/2007, 16:41
Mehmet biliyorsun büyük yazmak bağırmak anlamına gelir internette.Ben ise olumlu bir msj attığımı sanıyorum.Ortamı germeyin derken sadece seni kast etmedim..Ve böyle devam ederse konu kilitlenicek..

paradiseLost uyarı almış bulunmaktasınız!!

Bülent A.
21/06/2007, 16:47
KONU NEYSE ONA GORE YORUM YAPSINLAR BAZI ARKADASLAR

Peki konu ne?
Oturup düşündünmü?
Yazdığın mesajdan anlaşılan

1- Aracında egzost var ve bu yüzden aracın bağlanmış
2- Hızlı gidiyormuşsun.

Şimdi olaya dönersek , bu tür egzostları satmak ser ama takmak , kullanmak YASAK.Eğer takıyorsan aracının bağlanmasını göze alacaksın.Ha illa akıcam diyorsan nerde sesli şekilde kullanacağını bilmelisin.Bu egzostlar alt devirde ses vermez aklında olsun.

Hız konusuna gelirsek caddede veya sokak arasında hız yapmak tehlikelidir ve hız limitleri bu yüzden vardır.Elbet komiser senin hızını radarla ölçmemiştir ama göz kararı bir aaın kaç km hızla gitti anlaşılabilir.

Bu yukarıda saydığım 2 madde de senin olayının özünü oluşturuyor ve arkadaşlara hızla ilgilide yorum yapma imkanı sağlıyor.

Elbetteki bu birnin başkasını tehdit etmesi veya paketlemesi için de güç ve cesaret vermez.

KURALLARA UYALIM - UYMAYANLARI UYARALIM

grande06
kim yazdıysa terbiyesizlik yapmış arkandayım bilmiyosan kullanma heey kim yazdıysa onu okusun burayı burası bir aile forumu bigün paket yaperken sen girme o pakete senin gibiler derken oneyaaaa öleee ayıp ayıp çok yılan var arkadaşlar aramızda kafaları tek tek gidicek onların bende susuyorum ama valla arkandayım arkadaşım sonuna kadar.... yazan okusunda cvp yazsınnnn buraya

MEHMET
buyuk yazmanın bagırmak anlamında oldugunu bılmıyordum özurdılerım. bak ne guzel yazmıs hızlı gıtmemenı tavsıye ederım demıs ne guzel bu sekılde konusulsa hıc bısey yok.. tesekkur ederım onerın ıcın paradiseLost.

grande06
21/06/2007, 16:53
herkesin jendi araması bu yaaaaaa büyük yazılması dmek o arkadaşı kötülemenizi gerektirmez bende bikere yazdım bilmiyosum uyarıldım ama öle senin gibiler falan böle aşşalayıcı laflar yok paket yaparım çıkma karşıma one be eeee öle bende hızlı gidilmesi gerekn yerde hhız yapıyorum haaaa şurasıda var eksoz yasak taktırıyosan katlancaksın bende 2 kere ceza yedim ama böle konuşmaları yapan arkadaşlar forumdan uzaklaştırlması şart ...

shoparr_
21/06/2007, 16:57
Gereken yapılmıştır.Konuyu kapatalım arkadaşlar..:surrende:

Dikici
21/06/2007, 17:01
abileirm sakin yaww.MEHMET abi yaptığı hız sonucu we polisin aksiliği sonucu arabsının bağlanmasından dolayı üzüntüsünü yazmış....bunda bu kadar büyütecek ne war???bu konun amacı ne diyorsunuz bu işte.MEHMET abi üzüntüsün paytlaşmış.....

Misafir2
21/06/2007, 17:02
arkadaşlar yemezmı bukadar yorum ???? tamam kapatın artık ya yazmamayım dıyorum ama olmuyor yeter artık........

Bülent A.
21/06/2007, 17:02
KadriyE hnm.Ara sokakta olan Polis caddeye çıkmak üzereyken arkadaşın hızlı geçtiğini ve egzosunun sesli olduğunu görmüş.Arkadaş ara sokakta hız yapmamış.

Ama bu tabiki cadde de hız yapması hakkını vemiyor.
Nasıl Diğer arkadaşlara tehdit etme veya hakaret etme hakkı vermediği gibi

İbrahimKC
21/06/2007, 17:05
@Ilgın,
Abicim yazdıklarından ben hiç bir şey anlamıyorum. Kime yazdığı söyleyip birde noktalama işaretleri kullansan tam süper olur.

@
Bu forum bir aile forumu olduğu, herkesin karşılıklı saygı çercevesinde hakaret etmeden konuşması gerektiğini sanırım herkes anlamış. Birilerin yaptığı davranış sizi rahatsız edebilir ama bu rahatsızlığı belirtmenin en az 2 yolu vardır.

Birinci güzel bir dille bunları yapmaması gerektiği, yanlış oldu anlatılabilir.
İkinci ise biraz önce yapılan hareket gibi hakaret ederek yaklaşmaktır. Ki o durumda bizde en iyi bildiğimiz işi yapıp mesajı sileriz. Birde uyarı veririz.

Arkadaşın yaptıklarını onaylayan yada onaylamayan bir sürü kişi var, Lütfen fikirlerinizi karşınızdakini kırmadan kelimelere dökünüz.

Dikici
21/06/2007, 17:06
ben bi tehtid göremiyorum ama.....

shoparr_
21/06/2007, 17:09
abi kapatalım mı illa topiği..tamam konuya dönelim tartışmayı unutalım.Barış mesaj silinmiştir.Bizim sitemize mahsus bir durum kişiye cezadan önce uyarı mesajı yazılmıştır.Devam etmediği içinde konu kapatılmıştır..Sizden de anlayış bekliyoruz..

MEHMET
21/06/2007, 17:13
sadece sunu bılmenızı ıstrım ben kımseye terbıyesızlık yapmam... herkese tesekkur ettım GP KARDEŞLİGİ

Dikici
21/06/2007, 17:14
abi kapatalım mı illa topiği..tamam konuya dönelim tartışmayı unutalım.Barış mesaj silinmiştir.Bizim sitemize mahsus bir durum kişiye cezadan önce uyarı mesajı yazılmıştır.Devam etmediği içinde konu kapatılmıştır..Sizden de anlayış bekliyoruz..

tamam abi

Dikici
21/06/2007, 17:17
sakin abilerim mehmet abi en güzel cewabı werdi sanırım....

GP KARDEŞLĞİ...........

Lordrivendel
21/06/2007, 17:18
Tebrik ederim.
Lastik gibi uzamis konu nerden nereye gelmis. :)

Gkhan
21/06/2007, 17:18
grande06 uyarı almış bulunmaktasınız!

the_Algn
21/06/2007, 17:21
Ben tepki çeken mesajı okumuştum , Uslüp olarak biraz ağırdı onun dışında kötü birşey yoktu(sonradan değişit ise bilemem, paket olayını kastedmiyorum). Daha yumşak şekilde ifade edebilirdi. Böyle bir olayda sinirlendiğim nokta illa bir komiserin mi görmesi gerek bu tür kanunlara aykırı işlerin cezalandırılması için kaldı ki cezalandırmada sanırım tam uygulanmıyor gibi..Artı bu site Türkçeyi düzgün kullanmayan arakdaşara uyarı veren (gerektiğinde aşırı hassasiyetle) veya benzeri durumlarda (17 yaş 160 yapan üyemiz gibi) ki olayara tepki gösteren bir hasssasiyet iiçindeyken . bu duruma herkes geçmiş olsun temmenisinde ve hatta tam gaz devam yanlama gibi destekleyici sölerlerle bir ilgi ve alaka içinde yaklaşmıştır. Yarin bir gün bir üyemiz sokakta hız yaptım bir kız çocuğunu ezdim dediğinde bu üye arkadaşlar hala tam gaz devam gibi temennilerde bulunacakmıdır merak ediyorum...Yapan arakdaş şahsına birşey algılamasın Elbet bende hata yapıyorumdur asgari düzeyde ama bir hatalı olayın bu kadar desteklenircesine karşılanması.!! sebebiyle yazdım.

MOZDİ
21/06/2007, 17:22
sevgili kardeşim Mehmet öncelikle araban bağlandığı için üzüldüğümü söylemeliyim ve üzüntünü paylaştığımı belirtmek isterim

ama senden ve senin gibi egzost taktıran arkadaşlarımızdan nacizane ricam olacak; Bülent abinin yazdığı gibi alt devirlerde çok fazla ses çıkartmıyor bu alet, nolur mahalle aralarından geçerken alt devirlerde kullanın; hastası olan var bebeği olan var....

sen yapıyorsun demiyorum bu arada, sakın yanlış anlama beni,
yazdıklarından senin iyi niyetli olduğunu anlıyoruz zaten yoksa böyle bir başlık açıp üzüntünü paylaşmazdın bizlerle.

grande06
21/06/2007, 17:26
Herkese Teşekkürlerimi Sunuyorum Ve Birdaha Konuşmamak üzere Susuyorum...

Gkhan
21/06/2007, 17:41
Herkese Teşekkürlerimi Sunuyorum Ve Birdaha Konuşmamak üzere Susuyorum...

Konuşmamanız için uyarılmadınız..

Sadece kurallar çerçevesinde davranmalıyız.

Keyifli Forumlar

GPTR

alperylm
21/06/2007, 17:45
geçmiş olsun arkadaşım arac dizel değil mi egzos dan nasıl ses alabildin

akin78
21/06/2007, 17:54
Mehmet ne adamsın ya hem arabayı bağlatıyorsun birde marifet gibi burada yazıyorsun :D .Bütün bunlar yetmezmiş gibi birde forumda karışıklık yaratıyorsun,ayıp ya :D

Neyse geçmiş olsun yapacağımız birşey varsa alo dersin.
Not:Yukarıdaki yazılanlar birbirimizi tanıdığımız için yapılan espri mahiyetinde sözlerdir,yönetimden ban yemeyelim birde aman ha :)

shoparr_
21/06/2007, 17:58
Buarada arkadaşın ilk mesajına baktığımda cadde de biraz fazla hızlı gittiğini sokak arasından park halinde bekleyen amirin sesi duyup polislere bildirip aracını bağlattığını yazmış..Ben alialgan arkadaşımın yazdığı herşeye katılıyorumda geçmiş olsun diyenlere neden laf ettiğini anlamadım.Bu yazıya ben oh iyi olmuş demedim..geçmiş olsun dedim.Ama olay yanlama uçma vs gelince bnde tatlı dille uyardım göreceğiniz gibi..Üstüme alındım çünkü bnde geçmiş olsun diyenlerdenim..ve elimden geldiğince de hassas olmaya çalışıyorum..şuanda kural ihlali yapıyorum biliyorum..biri beni de uyarsın dostlar:wallbash:

Dikici
21/06/2007, 18:00
geçmiş olsun arkadaşım arac dizel değil mi egzos dan nasıl ses alabildin

ewet alper abi araba dizel ama baya iyi ses çıkartıo.markası abarth.ben bindiğimde 2. günüydü ama yinde baya iyi ses çıkıodu.biraz kilometre yapınca dahada açılmıştır sanırım...

the_Algn
21/06/2007, 18:06
Ben tepki çeken mesajı okumuştum , Uslüp olarak biraz ağırdı onun dışında kötü birşey yoktu(sonradan değişit ise bilemem, paket olayını kastedmiyorum). Daha yumşak şekilde ifade edebilirdi. Böyle bir olayda sinirlendiğim nokta illa bir komiserin mi görmesi gerek bu tür kanunlara aykırı işlerin cezalandırılması için kaldı ki cezalandırmada sanırım tam uygulanmıyor gibi..Artı bu site Türkçeyi düzgün kullanmayan arakdaşara uyarı veren (gerektiğinde aşırı hassasiyetle) veya benzeri durumlarda (17 yaş 160 yapan üyemiz gibi) ki olayara tepki gösteren bir hasssasiyet iiçindeyken . bu duruma herkes geçmiş olsun temmenisinde ve hatta tam gaz devam yanlama gibi destekleyici sölerlerle bir ilgi ve alaka içinde yaklaşmıştır. Yarin bir gün bir üyemiz sokakta hız yaptım bir kız çocuğunu ezdim dediğinde bu üye arkadaşlar hala tam gaz devam gibi temennilerde bulunacakmıdır merak ediyorum...Yapan arakdaş şahsına birşey algılamasın Elbet bende hata yapıyorumdur asgari düzeyde ama bir hatalı olayın bu kadar desteklenircesine karşılanması.!! sebebiyle yazdım.

Buarada arkadaşın ilk mesajına baktığımda cadde de biraz fazla hızlı gittiğini sokak arasından park halinde bekleyen amirin sesi duyup polislere bildirip aracını bağlattığını yazmış..Ben alialgan arkadaşımın yazdığı herşeye katılıyorumda geçmiş olsun diyenlere neden laf ettiğini anlamadım.Bu yazıya ben oh iyi olmuş demedim..geçmiş olsun dedim.Ama olay yanlama uçma vs gelince bnde tatlı dille uyardım göreceğiniz gibi..Üstüme alındım çünkü bnde geçmiş olsun diyenlerdenim..ve elimden geldiğince de hassas olmaya çalışıyorum..şuanda kural ihlali yapıyorum biliyorum..biri beni de uyarsın dostlar:wallbash:
Arada ki (ve) bağlacı sadece Geçmiş olsun diyenlere birşey demediğimi anlatıyor....yada Anlatmak istedim ..:))

grande06
21/06/2007, 18:10
Kimse öldürmek Için Basmaz Ve Kimse Birisinin ölümünden Mutluluk Duymaz Ayrica Arkadaşlar Bana Sinir Olanlar Wardir Olmayin Istemem üzülürüm Sadece şu War Isteyen Basar Isteyen Basmaz Araba Gidiyosa O Kadrani Koydularsa Ozaman Eleştiri Daha Ciddi Bir şekilde Firmalara Yapilmali Gn ç Hiz Tutkunlarina Değil Subaru Impreza 295 Beygir Ve Satişi Yasal şehir Içine Naapsin Oadam 50 Lemi Gitsin Haa Gitsin Oyu Coğunluktaysa Ozaman şikayet Sürene Değil Firmaya Olmali Mantiksiz Olduğumu Düşünmüyorum...

shoparr_
21/06/2007, 18:10
ben öyle anlamadım demek ki..türkçeyi yanlış kullananlara hızlı gidenlere ters tepki verenler size geçmiş olsun demiş hatta destek çıkmış bazıları şeklinde anladım..ama yok öyle değil diyorsan eyvallah sorun yok.

the_Algn
21/06/2007, 18:22

ben öyle anlamadım demek ki..türkçeyi yanlış kullananlara hızlı gidenlere ters tepki verenler size geçmiş olsun demiş hatta destek çıkmış bazıları şeklinde anladım..ama yok öyle değil diyorsan eyvallah sorun yok.
Emreciğim özellikle yanlış yazdım mı diye mesajımıda ekledim ve tekrar okudum. "Ters tepki verenler demedim yada kastedmedim" aksine gerekli hassasiyeti gösterenler hatta olumlu anlamda aşırı hassasiyet gösterenler dedim sen burayı yanlış anlamışşsın..

shoparr_
21/06/2007, 18:25
iyi niyetinden şüphem yok abi dedim ya ne diyorsan o..eyvallah sorun yok;)

femoli
21/06/2007, 18:27
Siz ne yapmışsınız arkadaşlar olay dallanmış budaklanmış nerelere gelmiş ..

Kim kimi yargılıyor bunu anlayamadım kimsenin kimseyi yargılamaya yadırgamaya hakkı yok isteyen istediği hızı istediği eksozu takdırır ama bunu yaparken herşeyide göze almalı bunu sadece bir öneri olarak sunabiliriz kötü cümlelerle değil bu tabiki iyi bir şey değil ama kötü cümleleride haketmiyor ..

arkadaşım hız iyi değildir cadde ve sokaklarda hız yapmayalım sokak aralarında gezerken deviri düşük tutalım kimse rahatsız olmasın vede geçmiş olsun herkesin ortalama olarak yazacakları şey idi ama çok az kişi bu kelimeleri sarf etmiş üzüldüm özellikle bir arkadaşımız ortalığı bulandırmaya kalkmışki bu arkadaşımızın niyetinide bütün mod arkadaşlarımız çok iyi biliyor bu galyan ve oyunlaraa gelmeyelim lütfen sakin olalım

Birbirimizi kırmadan güzel sözlerle eleştirilerimizi yapalım yapmayanlara cevap yerine şikayet butonuyla yetkili arkadaşlarımızı uyaralım LÜTFEN

the_Algn
21/06/2007, 18:40
Kimse öldürmek Için Basmaz Ve Kimse Birisinin ölümünden Mutluluk Duymaz Ayrica Arkadaşlar Bana Sinir Olanlar Wardir Olmayin Istemem üzülürüm Sadece şu War Isteyen Basar Isteyen Basmaz Araba Gidiyosa O Kadrani Koydularsa Ozaman Eleştiri Daha Ciddi Bir şekilde Firmalara Yapilmali Gn ç Hiz Tutkunlarina Değil Subaru Impreza 295 Beygir Ve Satişi Yasal şehir Içine Naapsin Oadam 50 Lemi Gitsin Haa Gitsin Oyu Coğunluktaysa Ozaman şikayet Sürene Değil Firmaya Olmali Mantiksiz Olduğumu Düşünmüyorum...
Burda Unuttuğun birşey var. Hukuk! , Toplumsal yaşamı düzenleyen kurallar ve kaideler vardır. Toplu halde yaşamanın getirdiği kurallara her vatandaş uymak zorundadır ve bunlara uymanyanlara cezai yaptırımlar uygulanır. Şehir içinde 50km hız sınırı uygulanmışşsa buna uymakla muktediriz. Amerikda , Almanyada 40km hız sınırı var ve herkes buna uyuyor örnek verdiğin 295 hp yerine 500lük viperlar m5 ler geziyo ama hiçbiri bu araba 300km hıza ayarlanmış basim demiyor.
Ama bizim toplumsal yapımızda bir bozukluk bir kural tanımamazlık vardır (buna bende dahilim) . Zamanla düşüncelerin değişir.
Hız yaptığım zamanalr aklıma şu senaryoyu geitiriyorum. "Hayatta en sevdiğim insana birinin hız tutkusu yüzünden çarptığını düşünüyorum ...ve hız yüzünden ben birine çarpar ve bir insanın hayatı yitirmesine neden olursam o insanın sevdiklerinin ne düşüneeğini anlıyorum. ..kazasız sürüşler

akin78
21/06/2007, 18:54
Arkadaşlar Mehmet bir hata yapmış trafikte ve burada paylaşmış.Çok üzülmüş bu yazılanlara ve konunun buralara gelmesine.Küstürmeyelim bu Gp sever arkadaşımızı.Konya için çok emeği var.Konuyu tatlıya bağlayalım ve birbirimizi kırmayalım.Konuların kapatılması olayını da tasvip etmiyorum.

the_Algn
21/06/2007, 18:59
Eğer ben kastediliyorsam "konunun buralara gelmesine vesile" Mod arkadaşar silsin mesajlarımı..

Honor COOPER
21/06/2007, 20:19
geçmiş olsun.ama kanunlarla şaka olmaz bir dahaki sefere daha caydırıcı cezalarla karşılaşabilirsiniz.

akin78
22/06/2007, 11:12
Eğer ben kastediliyorsam "konunun buralara gelmesine vesile" Mod arkadaşar silsin mesajlarımı..

Yok be dostum ne alakası var genel olarak söyledim onu sakın üzerine alınma.Ne kadar iyi niyetli olduğunu anladım ben senin forumdaki tüm yazdıklarından.

the_Algn
22/06/2007, 11:34
Yok be dostum ne alakası var genel olarak söyledim onu sakın üzerine alınma.Ne kadar iyi niyetli olduğunu anladım ben senin forumdaki tüm yazdıklarından.
Sağol Abi...

Cnyt01
22/06/2007, 11:35
ya bence o kadar hızlı gitmiyordu arkadas. sadece egsoz oldugu ıcın biras yuksek devirlere cıkınca fazla ses yapmıstır. oda denk gelmıstır sansızlık iste . ( tatlıya mı baglamaya calısıyoruz ne .) )
Ayrıca tartısmayada gerek yok. paket fln o msjı okumadım ama bunlara hiiiiç gerek yok... burayada iş taşımayalım .Pp bakın benım yrn macım var turkiye sampiyonası. ama o bile kavga dövüş sevenler için değil, bu sporu sevenlere ve sanatını anlayanlara .))
sonuc olarak bisy daha ogrendik ; hız yapmayı seven birisi icin ,nerde nekadar hızlı gidecegini bilsende, kadranın nerelerde oldugu hakkında hic bisy soyleme sora konu nerelere geliyo iste böyle....

the_Algn
22/06/2007, 11:42
Taartışmayı kişisellikten çıkarrtıp tartışsak herkes için faydalı olur kanaatindeyim. Ama forumda şimdiye kadar pek beceremedik gibi bundan sonra bireysellikten çıkartıp genelleştrierek tartışırsak herkese faydalı olur düşüncesindeyim böylece mod arkadaşlarda konu kilitlemek zorunda kalmazlar. siyasettte de beceremedik şimdi yasak ...keşke becerebilsekte burdaki herkesin görüşlerini alabilsek.

paradiseLost
22/06/2007, 12:43
Arkadaşlar amacım konuyu uzatmak gibi birşey değil ama,herkes şunu bilmelidirki ülkemizde terörden daha çok trafikte kayıp vermekteyiz. Terörle mücadele vardır ama trafik le mücadele edecekler yine bizleriz ve trafik denetleyicileri.Bence cezalar yetersizdir İşte bu nedenledirki herkes aracını bilinçli şekilde kullanmalıdır. Araçlarımızı bizleri bir yerden biryere ulaştırmak için kullanmalıyız adı üstünde araç amaç değil yani.Dün akşamki haberleri izliyen herkes ne demek istediğimi anlayacaktır 7 Ölü onlarca yaralı .Kaza nedeni aşırı hız ve alkol.
Avrupada ve Amerikada trafik denetlicileri aşırı hızla araç kullanan veya alkollü araç kullananların ehliyetlerine el koyuyor ve bir dizi psikolojik yardımlar sonucunda eğer bu evreyi atlatabilmişse yeniden trafiğe çıkmalrına izin veriliyor ve bu yardımlar yıllar sürebiliyor.Keşke burdada öyle olabilse,keşke ehliyetlerimizi alırken daha ciddi eğitimlerden geçsek bunu canı gönülden diliyorum .
Benim tepkime gelince bazılarına göre sert olabilir.Ama benim tutumum bu onlar nasıl bizim canımızı hiçe sayarak araç kullanıyorlarsa bende bu tür olaylarla karşılaştığımda bu tepkileri vermek zorunda kalıyorum Benim ve tüm sevdiklerimin canına kast edemezler.Trafik kurallarını hiçe sayarak araç kullananlar kanun dışı hareket ederler ve cezalandırılırlar.Fakat bu cezalar yetersiz kaldığından kendimce böyle bir ders verme yolunu seçtim bu benim seçimim konu Ahmet Mehmet değil kişsel algılamasın kimse bu şekilde insan hayatını tehlikeye düşürecek şekilde araç kullananların tümü.
Keşke elimden gelsede Trafik kanunlarını yeniden düzenliyebilseydim.Bu konuyu defalarca ilgili yerlere şikayet ettim dilekçeler yazdım meclis başkanına kadar ama kim duyar sesini.Ülkemizi üç beş tane çapulcuya bile yağmalatacaklar nerdeyse.
Yani arkadaşlarım herkes kepini önüne koysun düşünsün bu sadece bu konuylada sınırlı değil.
Not ben çıkmak zorundayım 14:00 gibi dönücem.

MEHMET
22/06/2007, 20:38
paradiseLost.. ne alakası var terörle trafık mucadelesının onu anlamadım??? kardes bıde bu konuyla fazla konusmayalım dıorum? ıyıce dagılmaya basladı... ben ne dedım, ne konustuk deılmı ama arkadaslar... baksanıza teröre kadar geldık(hahahahahahaha)

grande06
23/06/2007, 10:51
Arkadaşlar amacım konuyu uzatmak gibi birşey değil ama,herkes şunu bilmelidirki ülkemizde terörden daha çok trafikte kayıp vermekteyiz. Terörle mücadele vardır ama trafik le mücadele edecekler yine bizleriz ve trafik denetleyicileri.Bence cezalar yetersizdir İşte bu nedenledirki herkes aracını bilinçli şekilde kullanmalıdır. Araçlarımızı bizleri bir yerden biryere ulaştırmak için kullanmalıyız adı üstünde araç amaç değil yani.Dün akşamki haberleri izliyen herkes ne demek istediğimi anlayacaktır 7 Ölü onlarca yaralı .Kaza nedeni aşırı hız ve alkol.
Avrupada ve Amerikada trafik denetlicileri aşırı hızla araç kullanan veya alkollü araç kullananların ehliyetlerine el koyuyor ve bir dizi psikolojik yardımlar sonucunda eğer bu evreyi atlatabilmişse yeniden trafiğe çıkmalrına izin veriliyor ve bu yardımlar yıllar sürebiliyor.Keşke burdada öyle olabilse,keşke ehliyetlerimizi alırken daha ciddi eğitimlerden geçsek bunu canı gönülden diliyorum .
Benim tepkime gelince bazılarına göre sert olabilir.Ama benim tutumum bu onlar nasıl bizim canımızı hiçe sayarak araç kullanıyorlarsa bende bu tür olaylarla karşılaştığımda bu tepkileri vermek zorunda kalıyorum Benim ve tüm sevdiklerimin canına kast edemezler.Trafik kurallarını hiçe sayarak araç kullananlar kanun dışı hareket ederler ve cezalandırılırlar.Fakat bu cezalar yetersiz kaldığından kendimce böyle bir ders verme yolunu seçtim bu benim seçimim konu Ahmet Mehmet değil kişsel algılamasın kimse bu şekilde insan hayatını tehlikeye düşürecek şekilde araç kullananların tümü.
Keşke elimden gelsede Trafik kanunlarını yeniden düzenliyebilseydim.Bu konuyu defalarca ilgili yerlere şikayet ettim dilekçeler yazdım meclis başkanına kadar ama kim duyar sesini.Ülkemizi üç beş tane çapulcuya bile yağmalatacaklar nerdeyse.
Yani arkadaşlarım herkes kepini önüne koysun düşünsün bu sadece bu konuylada sınırlı değil.
Not ben çıkmak zorundayım 14:00 gibi dönücem.

:rambo::D