PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis elemanlarını inandıramadığım sorun

lektonstar17
14/02/2012, 18:28
Ne kadar anlatsamda servislerin bi türlü inanmadığı bagaj kapağının içine su alma sorununu videoya kaydettim.Servise gittiğim zaman göstericem bakalım ne dicekler.

Punto Evo Bagaj Kapağı Su Alma Sorunu ! - YouTube (https://youtu.be/2Dp1ZSt6uEU)

rbcn
14/02/2012, 18:34
arka silecek suyunun gittiği hortumd patlak falan mı var nereden girmiş o kadar su oraya

must
14/02/2012, 18:36
Bagaj kapagini kaldirinca ayni yerden benim de su akiyor fakat sizdeki kadar degil 1 saniye akip bitiyor.

lektonstar17
14/02/2012, 18:41
arka silecek suyunun gittiği hortumd patlak falan mı var nereden girmiş o kadar su oraya

Kontrol ettim ama oralarda sorun yok.O su yağmur suyu.

fiery_hunter
14/02/2012, 18:42
bunada inanmazlarsa yuh dicem artık

lektonstar17
14/02/2012, 18:43
Bagaj kapagini kaldirinca ayni yerden benim de su akiyor fakat sizdeki kadar degil 1 saniye akip bitiyor.

Bu kalanıydı,daha önce bi açtım asıl su o zaman aktı.Çok daha fazla aktığı zamanlar oldu.

makeles
14/02/2012, 18:44
sızdırmazlık testi yapıldığında tespit edilmesi gerekirdi.

lektonstar17
14/02/2012, 18:45
Ben bizim araçların adam akıllı testten geçtiğine kesinlikle inanmıyorum.

lektonstar17
14/02/2012, 18:48
Servisteki elemanların dediği şeyler " kesinlikle öyle bişey olamaz,imkansız,hiç duymadım,daha önce bu sorunla gelen olmadı,kenarlardan akması normal" arkadaş nasıl normal,bikaç yıl sonra pas sorunu çıkınca da bende kusur bulurlar.

must
14/02/2012, 19:05
Bukadarindan da fazlaysa kesinlikle bi problem var bence de. Artik videoya inansinlar bi zahmet

tonymontana
14/02/2012, 19:07
hiç bagaj kapağının iç tarafındaki plastik kısmı söküp baktınız mı? Suyun kaynağını bulabilirsiniz belki. Yani daha doğrusu nerden girdiğini.
Çok kolay çıkıyor, bagajı örtmek için tutma yerinin içinde tek civata var onu çıkarın, plastik kısma asılın hemen gelir. O plastik kısmı bağlayan 6-8 tane plastik pim var korkmayın kırılmaz. Asılınca gelir, bence bir kontrol edin. Şuradan sızma oluyor vs deyip ısrarcı olursanız belki başlarından savmazlar.

takres
14/02/2012, 19:07
daha önce yaşayan olmuştu bu sorunu...video iyi olmuş hemen değiştirirler...

mix
14/02/2012, 19:31
bagaj kapağı iç kısmındaki (arkasındaki) plastik sökülecek pandizot çıkarılacak arabaya bahçe hortumuyla su tutlacak ve bagaj gözlemlenecek bunu yapmaya üşenmişler heralde servistekiler

lektonstar17
14/02/2012, 19:32
hiç bagaj kapağının iç tarafındaki plastik kısmı söküp baktınız mı? Suyun kaynağını bulabilirsiniz belki. Yani daha doğrusu nerden girdiğini.
Çok kolay çıkıyor, bagajı örtmek için tutma yerinin içinde tek civata var onu çıkarın, plastik kısma asılın hemen gelir. O plastik kısmı bağlayan 6-8 tane plastik pim var korkmayın kırılmaz. Asılınca gelir, bence bir kontrol edin. Şuradan sızma oluyor vs deyip ısrarcı olursanız belki başlarından savmazlar.

Haklısınız uygun bi zamanda açıp bakıcam.

lektonstar17
14/02/2012, 19:37
bagaj kapağı iç kısmındaki (arkasındaki) plastik sökülecek pandizot çıkarılacak arabaya bahçe hortumuyla su tutlacak ve bagaj gözlemlenecek bunu yapmaya üşenmişler heralde servistekiler

Üşenmeyi bırakın düşünmüyolar bile kesinlikle olmaz deyip savıyolar.Ama özellikle son gittiğim servisteki eleman gayet normal dedi çok şaşırdım.Bende peki ilerde paslanma sorunu yaşarsam dedim, bişey olmaz dedi.

dexter
14/02/2012, 19:49
aynı sorun bende de var...ama dert etmiyorum... bugün 2011 corsa kullandıktan sonra puntomun ufak tefek sorunlarını bile kafama takmamam gerektiğini anladım...

M@GIC
14/02/2012, 20:03
araba resmen işiyor yaa buna servis nasıl inanmaz anlayamadım. Arabanın bagajı 2 sene dolmadan çürür.
Başka servise götürüp durumu bide onlara anlatın. Mesela Birmot gibi fabrika servislerine götürürseniz
Fiat ürettiği araclara kalite kontrol std uygulamıyor. Araçlar bir çok eksik şekilde geliyor bursa tofaşta tamamlanıyor.
Ucuz üretme politikası, dünya üzerinde her kesime hitap edebilmek içinmiş. :(

LorDracula
14/02/2012, 20:19
ustam araba yıkanınca bendede oluyor ama senin ki kadar değil

USTA
14/02/2012, 20:39
İşçilik,kalite kontrol hak getire demek ki,yazık...
Vidyo çekmekle en iyisini yapmışsın,mutlaka faydası olacaktır...

lektonstar17
14/02/2012, 20:45
araba resmen işiyor yaa buna servis nasıl inanmaz anlayamadım. Arabanın bagajı 2 sene dolmadan çürür.
Başka servise götürüp durumu bide onlara anlatın. Mesela Birmot gibi fabrika servislerine götürürseniz
Fiat ürettiği araclara kalite kontrol std uygulamıyor. Araçlar bir çok eksik şekilde geliyor bursa tofaşta tamamlanıyor.
Ucuz üretme politikası, dünya üzerinde her kesime hitap edebilmek içinmiş. :(

Zaten son götürdüğüm ve gayet normal yorumunu aldığım servis birmot servisiydi.

tayfux
14/02/2012, 21:22
bu fiat servisleri niye böyle?

operatormurat
15/02/2012, 10:17
sevgili kardeşim ümit; bütün gp sahipleri gibi benimde aracım kapaktan su almakta, dah önce bir arkadaşımızın bahsettiği gibi su alabilecek bütün noktaları izole etmiştim, ama yinede su almıştı,dikkatli incelediğinizde bagaj kapağının dış sacının içeri doğru kıvrıldığı noktaların,özellikle üst taraflarda alttaki sacla temas ettiği noktalarda meges tarzı birleştirme malzemesi zaafiyeti var,yani şiddetli yağmurlarda bu iki sacın arasından içeriye doğru su girmesi mümkün.bir ay öncesine kadar koçtaştan aldığım diş macunu tüpü şeklindeki küçük şeffaf henkell marka ince uçlu silikonla(daha önce bir arkadaş böyle yapmıştı) bagajın üst ve yan birleşim yerlerindeki zayıf noktaları silikonla doşaşıp parmağımla şekillendirdim. ve bir aydır artık yağmur suyu girmiyor sizde deneyin....

lektonstar17
15/02/2012, 16:49
sevgili kardeşim ümit; bütün gp sahipleri gibi benimde aracım kapaktan su almakta, dah önce bir arkadaşımızın bahsettiği gibi su alabilecek bütün noktaları izole etmiştim, ama yinede su almıştı,dikkatli incelediğinizde bagaj kapağının dış sacının içeri doğru kıvrıldığı noktaların,özellikle üst taraflarda alttaki sacla temas ettiği noktalarda meges tarzı birleştirme malzemesi zaafiyeti var,yani şiddetli yağmurlarda bu iki sacın arasından içeriye doğru su girmesi mümkün.bir ay öncesine kadar koçtaştan aldığım diş macunu tüpü şeklindeki küçük şeffaf henkell marka ince uçlu silikonla(daha önce bir arkadaş böyle yapmıştı) bagajın üst ve yan birleşim yerlerindeki zayıf noktaları silikonla doşaşıp parmağımla şekillendirdim. ve bir aydır artık yağmur suyu girmiyor sizde deneyin....

Güzel çözüm denemekte fayda var.yarın servise gidiyorum buğu yapan stoplar değişicek ,gerçi o da çözüm değil ama fiattan gelen talimat böyleymiş şimdilik.Gittiğimde videoyu göstericem eğer bi çözüm bulamazlarsa silikon işine giricez mecbur.

frkan54
15/02/2012, 17:24
aynı sorun bizdede var fakat gerçekten aşırı derecede sizin evodan akan su. bizim araçtan da akıyor bu kadar şiddetli değil. silikon işi mantıklı aslında denemekte fayda var.

fotobelit
15/02/2012, 17:35
Yok artık..Bu ne ya..?NaSıl girmiş okadar su oraya..

orkun09
15/02/2012, 17:50
Bi videoda ben çekeyim bari. En az bunun 2 katı akıyo :)) Silikon işini bende denerim artık.

halils2
15/02/2012, 18:59
maşallah araçlarımız çok tasarruflu çok ekonomik, baksanıza yağmur sularını bile israf etmiyor bagaj kapağında biriktiriyor :)
benim araçtan da geliyor ama bu kadar değil

lektonstar17
15/02/2012, 19:22
Arkadaşlar inanın bu az hali.Bagajı ilk açtığımda bir bu kadarı akmıştı kapattım ve telefonu hazırladıktan sonra tekrar açtım bu kalan su.

motor delisi
16/02/2012, 08:53
daha önce senn konunu gördüğümde denedim arbayı yıkarken arkaya bi kova su döktüm bekledim biraz ardından açtım içeriye doğru ve içeride bi damla su yoktu akanlar camda kalanlardı bu çok ilginç :S

zoomes
16/02/2012, 13:55
Bagaj kapağının iç sac ve dış sac birleşimlerinde gerçekten boşluklar var,su giriyorsa buralardan giriyor,operatormurat arkadaşın dediği gibi silikon ile bu sorun halledilir gibi denemek lazım.

hakandurak
16/02/2012, 13:58
arkadaşlar o bahsedilen boşlukları fotoğraflasak ve nerelere silikon vs.. çekildiğini göstersek fena olmaz bence yapan arkadaşlardan rica edelim lütfen fotoğraf çekerek tarif etsinler teşekkürler

operatormurat
16/02/2012, 19:00
gençler hafta sonu dayımın nissan ının bakımını yapacağım,ayrıca fotoğraflarla nasıl yapılacağını izah ederim...

uzuncocuk
16/02/2012, 19:07
mıllet nelerle ugrasıyor yaw......

cihankardes
16/02/2012, 20:22
Aynı sıkıntı bende de mevcut. Şarıl şarıl yağmur suyu akıyor ellerimi falan yıkıyorum :D

lektonstar17
16/02/2012, 20:36
Bugün servise gittim ve servisteki bir yetkiliye videoyu gösterdim adam gayet normal dedi :S bagaj kapağının içinde kenarlarda su tahliye kanalları varmışta su oralardan geliyormuşmuş.

aykut_1914
16/02/2012, 21:08
Aynı sıkıntı bende de mevcut. Şarıl şarıl yağmur suyu akıyor ellerimi falan yıkıyorum :D

:D

uzuncocuk
16/02/2012, 21:46
Bugün servise gittim ve servisteki bir yetkiliye videoyu gösterdim adam gayet normal dedi :S bagaj kapağının içinde kenarlarda su tahliye kanalları varmışta su oralardan geliyormuşmuş.
normal mıymıs:)))))))))))) pekı suyun gectıgı ıc yuzeylerı nasıl korozyondan koruyorlarmıs. yoksa oralara gırebılen ultra kucuk boya makınalarıyla oralarıda boyamıslarmı fabrıkada....???

cihankardes
16/02/2012, 22:28
normal mıymıs:)))))))))))) pekı suyun gectıgı ıc yuzeylerı nasıl korozyondan koruyorlarmıs. yoksa oralara gırebılen ultra kucuk boya makınalarıyla oralarıda boyamıslarmı fabrıkada....???

Tabi tabi mikron düzeyinde çalışıyor abiler. Öyle ki hiç bir aralık birbiriyle aynı uzunlukta değil far ile kaput arasındaki boşluklar bile farklı. O derece ayarlamışlar yani :D

rbcn
16/02/2012, 22:31
tüm evolarda durum böyle mi peki

motor delisi
16/02/2012, 22:33
aynısını ben denedim gram su olmuyor bu şelale gibi akıyo içeri asla su akmıyor ee bu kanallar her arabada normal ise yağmur yağdığında bagaj sumualacak ? pehh :)