PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öneri

omer06
11/02/2012, 01:23
artık şehir içi nekadar yakıyoruz kaç litre yakıyorsunuz gibi sorulardan gına geldi şahsen.hepsini bir başlık altında mı toplanır başka bir şey mi yapılır bilmiyorum ama önüne gelen herkes yakıtıyla ilgili bir başlık açıyor.
yönetime duyurulur.
teşekkürler

fiery_hunter
11/02/2012, 01:48
artık şehir içi nekadar yakıyoruz kaç litre yakıyorsunuz gibi sorulardan gına geldi şahsen.hepsini bir başlık altında mı toplanır başka bir şey mi yapılır bilmiyorum ama önüne gelen herkes yakıtıyla ilgili bir başlık açıyor.
yönetime duyurulur.
teşekkürler
+1

ozay06
11/02/2012, 09:33
Aslında herkes aynı yolu aynı sürüş tarzı ile aynı yoğun zamanlarda ve aynı hızda kullanmadıktan sonra yakıt tüketimi karşılaştırmasının hiç ama hiç anlamı olduğunu düşünmüyorum Ayrıca hesaplama yaptığı yolda motoru çalıştırdıktan sonra kaç km devam ettiği de çok önemli

Örneğin Ömerciğim senin aracı kullandığın yollar ile benim kullandığım yol arasında uçurum farklar var Senin bölgende yokuş yok denecek kadar az ben ise işyerimden gelirken sürekli dur kalk yaparak yokuş çıkıyorum Seninle aynı zamanda aldığımız gp araç ile ben ne yaparsam yapayım ne kadar uğraşırsam uğraşayım 7,1 in altına düşememiştim Aracı biliyorsun kayınbiraderime sattım ve kendisi Batıkentte oturuyor Onun ortalaması ise 5,1 çıkıyor

Bazen forumda görüyorum Kendi aracının aşırı yaktığını düşünenler servislerin yolunu tutuyor ve aracında bir problem olduğunu düşünüp kafa yoruyor

Yakıt tüketimi karşılaştırması yapılacak ise bütün şartlar ayrıntılı olarak belirtilmeli Yoksa ben şehiriçi 6lt şehir dışı 4,5 lt harcama yapıyorum diye belirtmenin hiç anlamı yok

omer06
11/02/2012, 10:45
en azından aynı şehirdekiler yakıt tüketimi açsın yada Özgür abimin ki gibi yol güzergahları arabanını bakımları durumu vs hakkında detaylı bilgiler verilsin öyle yorumlayalım bizde bilgi verelim tartışalım konuşalım

izoci
11/02/2012, 11:51
İşin gücün yakıt cimri herif :D

oz.frkn
11/02/2012, 12:31
km başına şu kadar yakmış. kıyası bi saçmalık zaten. biri yokuş çıkar biri yokuş iner. biri devirsiz kullanır biri redline yapar. biri sabırlı biri sabırsızdır biri uçar biri kaçar.
aslında araçları değil kendinizi kıyaslamanız daha mantıklık. :) :pepsi000: