PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç seçimimde yardımcı olur musunuz?

karakule41
20/06/2007, 00:37
ya arkadaslar oncelıkle herkese selamlar bende aranıza yenı katıldım gp yı cok begenıyorum bende almayı dusunuyorum ama kafamda 2 arac daha var bırı astra clasık dıgerıde c3 sızce hangısını almalıyım maddı olarak enfazla 25 26 cıkar bende bana yardımcı olursanız bu araclar hakkında sevınırım yorumlarınızı beklıyorum 1 ayım var bu zaman ıcınde karar vermelıyım sızlerden gelen yorumlar uzerıne karar verecegım gp alırsam hangı madelını almalıyım yardımcı olursanız sevınırım herkese ıyı surusler

shoparr_
20/06/2007, 00:46
astra diğer 2 araçla aynı sınıfta değil bu yüzden kesin bir şey söylemek yanlış olabilir ancak c3 ü düşünmemeni öneririm punto varken..

Linos
20/06/2007, 00:46
İlker, öncelikle hoşgeldin!

Mesajlarını ayrı yerlere atmışsın, buraya yeni bir başlık açtım! Kendini tanışma başlığı altında tanıtırsan sevinirim! ;)

Soruna gelince, bence illa ki Grande Punto ve minimum dynamic donanım...
Ancak neden-sonuç ilişkisi dahilinde, aramızda karşılaştırma yapabilecek çok daha iyi arkadaşlar var... Ben daha fazla bir şey söylemiyorum ;)

ABNEW
20/06/2007, 00:51
GP diğer iki araçtan da daha modern ve donanımlı bir araç ayrıca tasarım olarak da oldukça güzel.Bence GP almalısın:)...

karakule41
20/06/2007, 01:35
arkadaslar belkı yanlıslık yapmısımdır sıte bana bıraz karısık geldı yazdıgım yerlerı bulmakta zorluk cekıyordum kı neyse murat arkadasım sag olsunkı baslıgımı gorunce buldum tesekkurler bıde bana gp nın artıları ve eksılerını soylermısınız bu arac benım ılk aracım olucak o yuzden ıyıce tanımak ıstıyorum bu aracı bıde fıyatları hakkındada yardımcı olursanız sevınırım

ufuk61
20/06/2007, 08:49
ilker astra ayrı bir segment te ayrı kulvarda kosan bir at hehehe ama c-3 ben önermiyorum punto varken c-3 almak bilmem hem daha ufak,hem bizim gpler hem daha cekici ve spor hemde daha geniş iç mekan olsun bagaj olsun

the_Algn
20/06/2007, 09:06
AStranın ayrı segmentliği kalmadı. Classic çok boş ve seni hiçbir zaman tatmin etmez. Bende Grande alırken 22.200Grande , 23.200Astra Clas , Tamam belki biraz geniş ama bomboş bir araba , Kaset çalar veriyorlardı. Grandenin rahatlığı yeter , C3 nsıl bir araba bilmiyorum kullanmadım ama tasarımından kaybediyor oda. Bence donanım/fiyat analizi yap. ki büyük ihtimal Grande Dynamic en fazla faydayı sağlar...

Körfezli
20/06/2007, 09:11
Parça ve servis ağı en iyi özelliğidir sanırım grande punto"nun, ayrıca fiyatına oranla sunduğu özellikler(bence seçtiğin arabaları sitelerinden donanım-fiyat olarak iyi incele)güvenlik, yakıt tasarrufu ve tasarım açısından seni fazlasıyla tatmin edicektir...Ayrıca İzmit caddelerinde grande punto ile görmek isteriz seni:)))

Misafir2
20/06/2007, 09:30
öncelıkle hoş geldın hemşerım gereklı açıklamayı yapmış zaten arkadaşlarımız en kısa sürede izmıt / adapazarı buluşması düzenlıyeceğız senıde aramızda görmek isterız.
her türlü konuda burdan veya şifaen arkadaşlarımdan ve şahsımdan yardım talep edebılırsın

06kaymak
20/06/2007, 09:34
citroen de sorun yasarsin...kesinlikle gp...

fox41
20/06/2007, 09:35
hoşgeldın hemşerım senıde aramızda gormek isterız.seciminde o ikisınıf arasında tabıkı GP olmalı

İbrahimKC
20/06/2007, 09:41
Öncelikle aramıza hoş geldin.

Astra arkadaslarında dediği gibi içine bindiğin anda eski teknoloji bir araça bindiğini hissediyor. TAhmin edeceğini sanmıyorum.

C3 bana her zaman itici gelmiştir. Daha çok bir bayan arabası tarzında küçük bir araç.

Tabiki diğer iki araca bakıldığında genişlik ve teknoloji oalrak GP'yi öneririm. Bir tavsiye olarak KOÇ Holding çalışanı bir arkadaşını yada tanıdığını bularak indirimli olarak 25-26 bin liraya Dizel yada benzinli Dinamik bir GP alabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Bülent A.
20/06/2007, 11:51
İlker hoşgeldin.Seni sanki başka bir forumdan tanıyor gibiyim ama tam çhatırlayamadım hangi site.ACT olabilir.

Soruna gelirsek , C3 ve GP , Astra Clasicten farklı bir segmentte.Daha doğrusu 3 üde B segment olmalarına rağmen Astra sedan olmasından dolayı diğerlerinden farklı.Öncelikle sedanmı yoksa hatcck i alacaksın ona karar vermelisin.

Gp iç ebat olarakda dış görünüş olarakta C3 ten büyük , geniş ve heybetli.C3 110 Hp dizel belki GP den daha atak ve seri olabilir ama konfor , güvenlik ve yol tutuş olarak GP nin gerisinde kalıyor

Er-NnN
20/06/2007, 11:58
yazdığımdan kimse ırkçı olduğumu falan düşünmesin ama öncelikle citröen bi fransız ve açıkcası ne kadar peugeotların ve citröenlerin asfalt performansını sewsem de sonuçta C3 bunları karşılamayan bi araba ne atik ne hızlı ne de efsane araçlarının keyfini veriyo...

grandeye gelince ne kadar italyan da olsa sonuçta fiat ve türkiyenin heryerinde yedek parça ve servis sıkıntısı çekmezsin bunun yanında aracın yol tutuşu hele ki eğer modifiyeyi sewiyosan yay taktıktan sonra çok mükemmel bi hale geliyo ( sakın ha burdan normalde tutmadığını düşünme sadece yere yakın arabaları sewdiğimden aldığım gibi takmıştım :) ) bunun yanında tasarım olarak C3 e göre çok daha ilerde teknoloji olarak da öyle bunun yanında yolda sakin sakin ilerlerken aracın dikkat çektiğini fark etmek de hindi gibi kabartıyo... :)

karakule41
20/06/2007, 23:33
hepinıze cok tesekkur ederım yorumlarınız ıcın sımdı bunları okuduktan sonra buyuk bır ıhtımalle gp alıcam kızımda cok ıstıyor ozellıkle kırmızısını alalım dıyor eger bır aksılık cıkmassa temmuz sonu veya ortalarında bır gp mım olacakayrıca boyle bulusma ve aktıvıteler duzenlersek cok super olacak sanırım bırde bu gp nın hıcmı eksısı yokmu bırde ıstedıgım model 1.4 dynamık 77 bg spor paketı olacak sızce bu benı tatmın edermı fıyatı ne kadar olur fıkırlerınızı beklıyorum

karakule41
20/06/2007, 23:34
bu arada hemserılerımede tesekkurler gp ım oldugu zaman beraber bır ızmıt turu atarız alem gp gorsun degılmı sızlerle tanısmayıda ısterım ıyı olur

Honor COOPER
20/06/2007, 23:56
hepinıze cok tesekkur ederım yorumlarınız ıcın sımdı bunları okuduktan sonra buyuk bır ıhtımalle gp alıcam kızımda cok ıstıyor ozellıkle kırmızısını alalım dıyor eger bır aksılık cıkmassa temmuz sonu veya ortalarında bır gp mım olacakayrıca boyle bulusma ve aktıvıteler duzenlersek cok super olacak sanırım bırde bu gp nın hıcmı eksısı yokmu bırde ıstedıgım model 1.4 dynamık 77 bg spor paketı olacak sızce bu benı tatmın edermı fıyatı ne kadar olur fıkırlerınızı beklıyorum
22000 ytl ye benim aracı verebilirim size 9500 kmde tam sizin istediğiniz renk ve özelliklerde.

Körfezli
20/06/2007, 23:59
Grande punto'nun en büyük eksisi arabaya nazar değmesi:)Şaka bir yana ben alalı henüz 1 ay oldu(1.3 multijet 75 activa), şimdilik bir sıkıntı yok,gayet memnunum, ayrıca en iyi fiyatı İzmit fiat efsane bayiinden alacağını söyleyeyim sana...Araba yere sağlam basıyor, dizel olmasına rağmen gayet sessiz, içi ferah, kullanımı kolay, dışardan zaten göze çok hoş geliyor,müzik sistemi, frenler, direksiyon (city modu vs.) gayet başarılı, umarım senin beğenine de hitap eder, bu arada bence bir bayiden test sürüşü talep et, daha iyi bir fikir verir, benzinli olanları performansını kulllanan arkadaşlar daha iyi bilir bu arada...

karakule41
21/06/2007, 00:11
ya efsanede tanıdıgım bır abım var zatende gp yı temmuzda dusundugum ıcın ugramadım yanına buyuk bır ıhtımalle efsaneden alıcam bırde bu acılır tavanın malıyetı nekadardır bılenınız varmı onur kardesım teklıfın ıcın cok sagol ama ıkıncı el arac dusunmuyorum 3 4 fazla verıp sıfırını almak daha mantıklı gelıyo bana ama yınede tesekkurler

ufukbzk84
21/06/2007, 09:59
Astrayi Bilmiyorum Ama C3 Le şöle Karşilaştirmak Istedim Gpyi Alman Için Bi Kaç Sebep

1)tasarim
2)güvenlik
3)donanim
4) Forum

Ee Bi Araci Alman Için Bu Dördünü Başka Bi Arabaya Karşi Elde Etmişsen Bi Sn Bile Düşünme C3 Yerine Gp Derim...eee Bide C3 Forumu Varmi Bide Ona Bak... Bu Bile Bi Kriterdir Aslinda :d

ufuk61
21/06/2007, 10:04
hemşerim skydom zannedersem 2 milyar üste koyman lazım yanlız hatırlamıyorsam yahu yomu koç personeli tanıdığın birde sen beykarda serkan var bize üye olduğunu ve seni tavsiye ettiklerini söyle belki fiyatta biraz daha ikram yapar tlf numarası:341 22 48 (beykar)

The_Cakhal
21/06/2007, 10:55
25-26.000 ytl varsa 2007 emotion 90 beygir ful dizel veya dynamic ful yaparsan 15.000km ikici el bana çok dua edersin.
Ama mutlaka servise göstermeden alma, şimdiden hayırlı olsun.

gigit
21/06/2007, 23:50
hemşerim skydom zannedersem 2 milyar üste koyman lazım yanlız hatırlamıyorsam yahu yomu koç personeli tanıdığın birde sen beykarda serkan var bize üye olduğunu ve seni tavsiye ettiklerini söyle belki fiyatta biraz daha ikram yapar tlf numarası:341 22 48 (beykar)

koç indirimi için koç çalışanının 1.dereceden akraba olması gerekmiyormu? Bana koç'ta çalışan bi arkadaş öyle söylemişti. Yoksa bazı bayiler arkadaşı götürsekde bu indirimi yapıyor mu?

ufuk61
22/06/2007, 08:48
25-26.000 ytl varsa 2007 emotion 90 beygir ful dizel veya dynamic ful yaparsan 15.000km ikici el bana çok dua edersin.
Ama mutlaka servise göstermeden alma, şimdiden hayırlı olsun.

eşbere katılıyorum bu konuda hatta bizim sitede satılan kırmızı punto bile olur yani

ufuk61
22/06/2007, 08:53
koç indirimi için koç çalışanının 1.dereceden akraba olması gerekmiyormu? Bana koç'ta çalışan bi arkadaş öyle söylemişti. Yoksa bazı bayiler arkadaşı götürsekde bu indirimi yapıyor mu?

gökhan öncelikle aramıza hoşgeldin bence ilk önce tanışma bölümüne girip bize kendinden bahsedersen hem biz seni tanımış oluruz,hemde sen bizleri tanımış olursun.

bu arada koç personeli dediğimizde illaki birinci derece yakınlığa gerek yok örneğin cok güvendiğin bir arkadaşın koç personelidir aracı onun üzerinden alırsın ve 1 sene o araç o arkadaşınınüzerinde kalır sonra istersen aracını tekrardan kendi üzerine devradersin

ama burda önemli olan sağlam bir arkadaş olması adam sağlam olmazsa gider senin aracını satar bile ne bileyim borcu vardır banka hipotek koyar onun için arkadaşın yada eşinin dostunun güvenli,sağlam bri olması lazım

karamanasif
22/06/2007, 09:55
merhabalar ,ben de koç indirimli olarak GP almayı düşünüyorum da ,şu koç indirimi ile ilgili olarak ,aracın illaki 1 yıl arkadaşın üzerince kalması gerekli mi?Hemen ben üzerime alamammı?Bide Koç'ta çalışanların indirimli olarak araba almasının bir sınırı varmı,mesela yılda 1 adet gibi?

ufuk61
22/06/2007, 10:03
nasif aramıza öncelikle sende hoşgeldin yahu kendinizi öncelikle tanışma bölümünde bizlere kendinden bahset bizler seni sende bizleri tanımış olursun aramıza hoşgeldin aktif formlar dileğiyle

ben kendi gp mi yani aracımı koç indirimi ile aldım yaklaşık 4 milyara yakın bir indirim yapıyorlar ama benim kız kardeşim olduğu için birinci derece yakınlarına istenildiği bir ruhsat düzenlemesi yapılıyor.

başkasını üzerinden aldınmı mutlak arac o kişi üzerinde bir sene durmak zorunda ondan sonra aracını üzerine alıyorsun yada dersen ben arkadaşıma güveniyorum bir daha ruhsat için masraf yapmak istemiyorum dersen o kişi üzerinde duruyor satacağın zaman onun üzerinden satıyorsun

bir ikinci konu koç personeli 2 senede bir araç alabiliyor

karakule41
23/06/2007, 00:19
ufuk kardesım cok sag ol bılgılerın ıcın ama benım koc tanıdıgım yok normal alacagım normal satıslarda hıc ındırım yapmıyorlarmı yaparlarsa en fazla ne kadar bırde arkadaslar ıkıncı el al dıyorlar fakat ben ıkıncı el dusunmuyorum teklıflerınız ıcın tesekkurler buarada acılır tavan 2 mılyarsa benı gerer bu aralar bu daha sonradan yapılmıyormu acaba bırde bu yenı korsa hakkında bılgınız varmı bı arkadas bana bu gun onuda tavsıye ettı ama aracı pek tanımıyorum

wintermute
23/06/2007, 00:30
kardeş ben dün konuştum normalde ectivenin liste fiyatı 24.760mış ama ben 23.500 alacam sıfırını bayilerdede fark ediyo mağazalar arasında 100-200 ytl fark ediyo ;) bence araştır