PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : T-jet egzos sesim [video]

SchweppeS
08/02/2012, 18:13
Geçen gün aracıma real extreme marka son susturucu taktım ve orta susturucu iptal ettirdim. Aracımın sesi değişti tabiki ama istediğim sesi alamadım. Bana düşük yetersiz geliyor ses daha fazla bağırsın istiyorum.

Birde araç niye bu kadar beyaz duman atıyor acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=hFQ-yTgyLUM&feature=youtu.be gece çekimi

https://www.youtube.com/watch?v=pJ7dJ3JkCYs&context=C3f4357bADOEgsToPDskKpnmoh5snpfsIJjgM5wAhv gündüz çekimi

sahankaya
08/02/2012, 18:15
Çok güzel. Arada kesilmeler ralli arabaları andırıyor.

SchweppeS
08/02/2012, 18:23
Şahsen ben beğenmedim o kadar para verdim ama istediğim giib olmadı :( Daha yüksek isterdim çıksın ama turbo araçtan bu kadar çıkıyo anca. O kesilmelerde kesiciye giriyo honda civic gibi redline girse araba yükske devir çevirse daha güzel ses çıkabilir :)

anily
08/02/2012, 18:25
beyaz duman atmıyor hocam o duman mevsimden dolayı
egzos dumanındaki buhardan ve sıcaklıktan
ayrıca açık konuşayım bende aracınızın sesini beğenmedim
bir de orta susturucuyu iptal etmişsiniz ses çok daha farklı olmalıydı

SchweppeS
08/02/2012, 18:28
beyaz duman atmıyor hocam o duman mevsimden dolayı
egzos dumanındaki buhardan ve sıcaklıktan
ayrıca açık konuşayım bende aracınızın sesini beğenmedim
bir de orta susturucuyu iptal etmişsiniz ses çok daha farklı olmalıydı

Açıkçası hata yaptım peşin fiyatına 10 taksite bölüyo diye egzos market diye bir yerde yaptırdım. Ama başka bir usta vardı tüm tuning dükkanlarını gezdim hepsi onu öneriyodu keşke ona yaptırsaydım :)

Ortayı iptal edip yerine paslı normal bir boru koydu acaba krom koysa ses dahamı farklı olur. Birde borulardan biri diğerlerinden daha dar 51 mmden aradaki boru elinde 51 lik yokmuş ortayı iptal edip yerine koyduğu daha ufaktı ondan olabilirmi ?

anily
08/02/2012, 19:08
tam kasap işi olmuş hocam senin iş
işte böyle olaylarda bi söz aklıma gelir hep ucuz etin yahnisi..
para kıymak lazım bazı durumlarda..
o boruların çaplarının farklı olması pek tavsiye edilen bi durum değil
bence derhal sağlam bi ustaya manifolddan sonra 51lik paslanmaz boru çektirip son susturucu olarak da ses istiyorsanız otto, istemiyorsanız supersprint tarzı marka bi susturucu taktırın..
çok daha farklı olacağının garantisini verebilirim
hatta benim nacizane fikrim downpipe da yaptırın :)
sonuçta aracınız turbo mutlaka yararı olacaktır..
tam olarak t jetlerde ne sonuç verir bilemem ama..

SchweppeS
08/02/2012, 19:14
tam kasap işi olmuş hocam senin iş
işte böyle olaylarda bi söz aklıma gelir hep ucuz etin yahnisi..
para kıymak lazım bazı durumlarda..
o boruların çaplarının farklı olması pek tavsiye edilen bi durum değil
bence derhal sağlam bi ustaya manifolddan sonra 51lik paslanmaz boru çektirip son susturucu olarak da ses istiyorsanız otto, istemiyorsanız supersprint tarzı marka bi susturucu taktırın..
çok daha farklı olacağının garantisini verebilirim
hatta benim nacizane fikrim downpipe da yaptırın :)
sonuçta aracınız turbo mutlaka yararı olacaktır..
tam olarak t jetlerde ne sonuç verir bilemem ama..

Ya aslında ben pahalı yaptırdım biliyonmu :) diğer dediğim yer daha ucuzdu ancak kredi kartına tek geçebilirim yada vade alabilirim diyodu. Benim yaptırdığım yer daha pahalıydı ancak 10 a bölüyo taksit diye yaptırdım :D

250 tl verdim son susturucu + orta susturucu iptaline. Biryer downpipe + orta iptal düz boru + son susturucu 350 demişti. Keşke 100 daha verip orda yaptırsaydım.

Ama dediklerinizi yapsak bile aşırı bir ses çıkcağını sanmıyorum. Gittiğim yerde 175 beygir bocanegra vardı. Araçta downpipe düz boru son falan herşey var komple. Onda bile benim sese yakın ses çıkıyodu aşırı çıkmıyodu turbo kesiyo sesi :(

anily
08/02/2012, 20:08
taktığı son susturucunun markası ne?
sanırım no name yed tarzı bişey..
orta susturucu iptali para değil zaten..
250 civarına düzgün az kullanılmış bi supersprint susturucu bulurdum ben olsam,
downpipe yaptırır , komple 51 lik boru çektirip ss'i kaynattırırdım sona..
gayette güzel olurdu fiyat olarakta 400 450 civarı tutardı sanırım..

Kendi aracımda (k4m meg II) da ss kullanıyorum ben, orta susturucum yerinde, alt devirlerde sessiz fakat 2500 civarı full throttle'da oldukça tok ve tatlı bir ses vermeye başlıyor 4000den sonra da cazır cuzur çatırdaya patırdaya gidiyoruz.. :) senin şu halinden çok daha fazla ses aldığımı söyleyebilirim ki kat ve orta yerinde filtremde yok..

örnek olarak tech'den bi arkadaşın meg rs thropy videosu tabi videodaki thropy bambaşka bir dünya ama o çatara patara ses downpipe tan kaynaklanıyor
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://imageshack.us/clip/my-videos/717/y68.mp4/)

SchweppeS
08/02/2012, 20:45
Son susturucum real extreme marka krom :) dediğim gibi aceleye geldi yapcak bişey yok :( para geçerse elime downpipe yaptırırım ama oda yine arttırmaz seni turbo sonuçta

FPT
08/02/2012, 21:12
O bocanegrayı biliyorum :) Tjet daha ses verebilitesi yüksek bir makine. Daha devirli. Susturucu sizin sesi kesen. Arkadaşın da dediği gibi honda spec çatara patara ses alıp coşacaksanız otto :)

SchweppeS
08/02/2012, 21:51
O bocanegrayı biliyorum :) Tjet daha ses verebilitesi yüksek bir makine. Daha devirli. Susturucu sizin sesi kesen. Arkadaşın da dediği gibi honda spec çatara patara ses alıp coşacaksanız otto :)

ottoda taksam pek değişceğini sanmıyorum :) ayrıca bu benim egzos daha iy ises veriyo. Yuvarlak egzosları denedik onların içinde odacık yok silencerlı olanlar. Carub marka denedik daha az ses vermişti bunun içi odacıklı diye daha yüksekmiş sesi.

BU arada yeni video ekledim gece çekimi ses daha iyi gibi :D

anily
08/02/2012, 23:37
ottoda taksam pek değişceğini sanmıyorum :) ayrıca bu benim egzos daha iy ises veriyo. Yuvarlak egzosları denedik onların içinde odacık yok silencerlı olanlar. Carub marka denedik daha az ses vermişti bunun içi odacıklı diye daha yüksekmiş sesi.

BU arada yeni video ekledim gece çekimi ses daha iyi gibi :D

dediğim dedik çaldığım düdük diyosun yani üstad bilmiyorum farkında mısın :)

nerden böyle bişeye inandın bilmiyorum ama turbo arabadan çok güzel ses alınır hatta yıkım olur diyeyim ben sana
fakat uygulamanın doğru olması lazım işte
ortayı komple iptal edip düz boru + sona hks tarzı bi egzos takmadıkça alamazsın ses
hatta bence mutlaka downpipe'da yaptırmalısın
bide kutu içi filtre gerçi evo ya çıktı mı kutu içi filtreler araştırmadım ama
tadından yenmez

The End
09/02/2012, 10:01
Otto...Otto...Otto... + Anıl'ın tavsiyeleri. Hiç pişman olmazsın :)

Romeo_er2
09/02/2012, 12:56
Ozel mesajda destan yazdim ama hala inanmiyon kardes : ) o katalizor durdukca ses gelmez..

SchweppeS
09/02/2012, 14:58
katalizörü iptal ettirip downpipe yaptırcamda işte bizim araçlarda katalizör ortada arkada değil. Motorun ön kısmında çok iyi egzos ustası tanımıyorum yaptırmaya elletmeye korkuyorum açıkçası. Birde ben bu real marka egzosa 225 tl verdim sadece egzos bide orta susturucu iptali 25 tl aldı. Keşke bu egzosa o parayı verceğime 50 tl daha verip 275 tlye otto alsaydım :( Neyse şimdilik kullanıyom bakalım yaza doğru satmazsam bir operasyon daha yaparız :D

SchweppeS
09/02/2012, 15:02
nette videolara bakıyodumda Grande Punto T-Jet Exhaust 2 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Ai3TlckLjSY&feature=related) bu arabadan benimkinin yarısı kadar ses gelmiyo :D

Budweiser
09/02/2012, 15:19
Kardeşim sana tonlarca seçenek yazdım. Üstüne ertuğ sana öm den destan yazmış. Sen 3 kuruş ucuz olsun diye bildiğini okumuşsun. arkadaşın BMW sine ortayı söktürüp tik kaynağıyla 30cm uzunluğunda 51cm genişliğinde krom boruyu 50tlye hallettik. Real egzos dediğin nedir yani?
1-) Şu arabanın motorundan civic gibi ses almanın mümkünatı yok araban devir çevirmiyor. Bence sende 5500den sonrasını çevirme gerek yok.
2-) ortadaki paslı boruyu sök sona da carub flnda takma kurtulun şu zikimsonik markalardan artık ya. Paranız yoksa kenara koyun 3 5 elbet birikir acele etmeyin. Kaliteli iş yapın. Sök reali sahibindene koy sat yada aldığın yere git geri ver alabildiğin kadar paranı geri al arabanı orjinale çevir. Cebine 500-600 tl koy düzgün ustaya git Downpipe düz boru HKS replikası OTTO spec egzoslar var onların 2. elini bulsanda olur hatta daha iyi olur içi kurum bağladığından daha iyi ses verir. çürük çarıksızını al tak. Ona yok çok para o kadar harcayamam diyosan orjinal kullan çünkü bu dediğimizden başka hiç bir sistem SES VERMEZ. İsityorsan son susturucu markan Allah marka olsun.

SchweppeS
09/02/2012, 16:22
Kardeşim sana tonlarca seçenek yazdım. Üstüne ertuğ sana öm den destan yazmış. Sen 3 kuruş ucuz olsun diye bildiğini okumuşsun. arkadaşın BMW sine ortayı söktürüp tik kaynağıyla 30cm uzunluğunda 51cm genişliğinde krom boruyu 50tlye hallettik. Real egzos dediğin nedir yani?
1-) Şu arabanın motorundan civic gibi ses almanın mümkünatı yok araban devir çevirmiyor. Bence sende 5500den sonrasını çevirme gerek yok.
2-) ortadaki paslı boruyu sök sona da carub flnda takma kurtulun şu zikimsonik markalardan artık ya. Paranız yoksa kenara koyun 3 5 elbet birikir acele etmeyin. Kaliteli iş yapın. Sök reali sahibindene koy sat yada aldığın yere git geri ver alabildiğin kadar paranı geri al arabanı orjinale çevir. Cebine 500-600 tl koy düzgün ustaya git Downpipe düz boru HKS replikası OTTO spec egzoslar var onların 2. elini bulsanda olur hatta daha iyi olur içi kurum bağladığından daha iyi ses verir. çürük çarıksızını al tak. Ona yok çok para o kadar harcayamam diyosan orjinal kullan çünkü bu dediğimizden başka hiç bir sistem SES VERMEZ. İsityorsan son susturucu markan Allah marka olsun.

Tamam :thankyou:

izoci
09/02/2012, 18:05
Ozel mesajda destan yazdim ama hala inanmiyon kardes : ) o katalizor durdukca ses gelmez..
Aynen,İnançsız çıktı romeo baba :)

Budweiser
09/02/2012, 18:42
sen bu kafa bişeyler istiyorsun sanırım. Punto Evo Sport MultiAir 16v 105cv Sound! - Terminale Asso, Centrale Diretto, Filtro BMC - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KJgufbz18X4&context=C390c7ecADOEgsToPDskJmt0RYqj76Jx9p0j67NLAY )

SchweppeS
09/02/2012, 18:44
sen bu kafa bişeyler istiyorsun sanırım. Punto Evo Sport MultiAir 16v 105cv Sound! - Terminale Asso, Centrale Diretto, Filtro BMC - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KJgufbz18X4&context=C390c7ecADOEgsToPDskJmt0RYqj76Jx9p0j67NLAY )

Aynen istediğim ses o şekilde aşağı yukarı çift egzosda güzelmiş keşke çift yaptırsaydım

anily
09/02/2012, 20:12
Aynen istediğim ses o şekilde aşağı yukarı çift egzosda güzelmiş keşke çift yaptırsaydım

hacı abi onun çiftle tekle alakası yok :)
takıyosun sona
sebring xt1 i
hks titanium u
ottoyu
supersprinti
bmc filtre varmış aracına göre
downpipe + komple 51mm düz boru
bak nasıl ses alınır

SchweppeS
09/02/2012, 20:22
Yok ben görüntü olarak dedim keşke çift taksam güzel olurmuş diye :) Ama orda adam bana sesleri dinletirken yani daha montaj yapmadı egzosun başına koydu bezle kapattı hava almasın diye tek tek dinletti. Sebringte dinletti 1000 tllik supersprintte benim taktıgımdan daha üykske ses egliyodu. Yani markayla alakası yok sesin işlemle alakası var. Kat iptal ettirirsem ses artabilir ertuğun dediği gibi

anily
09/02/2012, 20:29
Yok ben görüntü olarak dedim keşke çift taksam güzel olurmuş diye :) Ama orda adam bana sesleri dinletirken yani daha montaj yapmadı egzosun başına koydu bezle kapattı hava almasın diye tek tek dinletti. Sebringte dinletti 1000 tllik supersprintte benim taktıgımdan daha üykske ses egliyodu. Yani markayla alakası yok sesin işlemle alakası var. Kat iptal ettirirsem ses artabilir ertuğun dediği gibi

başkan yanlış düşünüyosun markayla çok alakası var sesin.. evet kat i iptal ettirirsen ses artar downpipe da yaptırırsan daha iyi olur :)

SchweppeS
09/02/2012, 20:31
Markayla tabi alakası var ama dediğin egzosların içinde odacık bölme yok. benim taktığımın içi bölmeli odacıklı sesi daha iyi çıkartıyo o yüzden :) Bakalım para geçerse elime downpipe yaptırcam kat iptal ettirip. Ortadaki düz boruyuda kromdan çektircem :) teşekkürler öneriler için