PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolculuk tavsiyesi

tonymontana
08/02/2012, 14:12
Arkadaşlar cuma akşamı İzmir'den yola çıkıp Bursa'ya gideceğim. Malum hava kötü ve biraz daha soğuyacakmış.

Bende yola çıkmadan önce şu siteyi kullandım:

Karayolları Tahmin Sistemi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (https://www.dmi.gov.tr/tahmin/karayollari-tahmin-sistemi.aspx)

Sonuç: https://i42.tinypic.com/2hyusd5.jpg

Havanın kötü olduğunu görüyoruz. Açıkcası biraz tırstım. Akşam yolda olacağım için buzlanma konusunda endişeleniyorum. Bursa yolu iyi ama karanlık olduğu için sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Sizce yola çıkmak ne kadar doğru? Otobüsle de gitmek istemiyorum.

Yola çık diyorsanız, ne yapabilirim, ne yapmalıyım?

Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Herkese iyi günler...

sehzadeamasya
08/02/2012, 16:48
bence otobüsle git arabadan daha iyidir yaslarsın başını koltuğa bu havada araba macerası çekilmez bence

fota
08/02/2012, 16:54
Bursa daki işin ne kadar sürecek ve nerelere gideceksin? zaman önemli mi senin için?

tonymontana
08/02/2012, 16:59
Pazar döneceğim Bursa'dan, arabam olsa iyi olur ama zaruri değil. Daha önce çok gelip gittim ancak hava karlı buzluyken değil.

fota
08/02/2012, 17:02
bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum, sürekli işlek bir yok Bursa - İzmir arası. Cumadan sonra da hava bulutlu kar yok.

tonymontana
08/02/2012, 17:07
-3 -4 derece sıcaklık buzlanmaya sebep olur diye düşünüyorum.Nem oranı da yüksek...
Emin olamıyorum. Siz Bursa'dasınız galiba, şehiriçi durum nasıl? Özellikle Ataevler Nilüfer çevresi vs.

Chief_Engineer
08/02/2012, 17:52
valla kardeşim ben şu anda bursa çekirgedeyim bende cuma günü senin dediğin saatlerde izmire döneceğim. sorun olacağını sanmam sadece benim tek tırstığım yer balıkersirden sonra akhisara kadar olan bölge 3 senede 2 defa kardan dolayı yol kapandı ben her ikisinde de son anda yırttım ama çektiğimi bi ben bilirim. ben geçtikten 5 dakika sonra yolu 3 gün kapattılar o kadar diyorum yıllardır gider gelirim bu yolu iş sebebiyle ama 3 yıldır ne hikmetse havalar çok soğuk geceye varmadan bursaya varacak olursan sorun olacağını sanmam gece yarısına doğru arkadaşların dediği gibi buzlanma riski var araç sayısı azaldığı için ama senin geleceğin saatlerde çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum( hatta dua ediyorum aynı yolda olacağımdan:D) yavaş yavaş gidersen akr gözükmüyor yağmurda olmayacağı için yolun kuru olma ihtimali yüksek umarım tahminler doğrudur. şimdiden hayırlı yolculuk kazasız belasız

fota
08/02/2012, 18:05
-3 -4 derece sıcaklık buzlanmaya sebep olur diye düşünüyorum.Nem oranı da yüksek...
Emin olamıyorum. Siz Bursa'dasınız galiba, şehiriçi durum nasıl? Özellikle Ataevler Nilüfer çevresi vs.
şehir içi geçen hafta yoğun kar yağdı 3 saat faln kilitlendi ancak daha sonra normale döndü. bende ataevlerdeyim sıkıntı olmaz :)

nightblue_35
08/02/2012, 18:05
Sonunu düşünen şoför olamaz :D Bence arabanla git. Kazasız belasız...

tonymontana
08/02/2012, 18:40
valla kardeşim ben şu anda bursa çekirgedeyim bende cuma günü senin dediğin saatlerde izmire döneceğim. sorun olacağını sanmam sadece benim tek tırstığım yer balıkersirden sonra akhisara kadar olan bölge 3 senede 2 defa kardan dolayı yol kapandı ben her ikisinde de son anda yırttım ama çektiğimi bi ben bilirim. ben geçtikten 5 dakika sonra yolu 3 gün kapattılar o kadar diyorum yıllardır gider gelirim bu yolu iş sebebiyle ama 3 yıldır ne hikmetse havalar çok soğuk geceye varmadan bursaya varacak olursan sorun olacağını sanmam gece yarısına doğru arkadaşların dediği gibi buzlanma riski var araç sayısı azaldığı için ama senin geleceğin saatlerde çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum( hatta dua ediyorum aynı yolda olacağımdan:D) yavaş yavaş gidersen akr gözükmüyor yağmurda olmayacağı için yolun kuru olma ihtimali yüksek umarım tahminler doğrudur. şimdiden hayırlı yolculuk kazasız belasız

abi bence benden çok sen dikkat et. gecenin o saatinde sabuncu beli ineceksin. orası daha riskli.

ykaya1983
08/02/2012, 18:46
Ben yeni görüyorumbu uygulamayı.Helal olsaun valla güzel yapmışlar.

tayfux
08/02/2012, 18:51
kardeşim aynı yolu geçen hafta perşembe geldim ve ölüm gibiydi hiç bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum yanımda otobüsler devrildi uçurum diplerinde arabalar falan filan sana tavsiyem manisa çıkışı kırkağaç mevkiinden başlayarak bursa girişine kadar çok çok dikkatli ol ve bence gündüz çık yola..

Chief_Engineer
08/02/2012, 18:52
abi bence benden çok sen dikkat et. gecenin o saatinde sabuncu beli ineceksin. orası daha riskli.

doğru diyosun da yapacak bişi yok zorunlu tarife bi şekilde inecez yıllardır iniyorum. nerdeyse 2 hafta bir en az 2 kez inip çıkıyorum iş nedeniyle inşallah bu kezde kazasız belasız inerim. :bye20000:

GP COSKUN
08/02/2012, 19:11
gece yolculuğu yapmaz isen bu güzergahta sorun yaşamassın
ancak
gece yolculuğunda buzlanma ve gizli buzlanmaya dikkat etmen gerek
uzun yol tecrüben yoksa gece çıkma yola

tonymontana
08/02/2012, 19:32
gece yolculuğu yapmaz isen bu güzergahta sorun yaşamassın
ancak
gece yolculuğunda buzlanma ve gizli buzlanmaya dikkat etmen gerek
uzun yol tecrüben yoksa gece çıkma yola

Abi bu yolu daima gece gidiyorum gidişte, dönüşte gündüz dönüyorum ancak; hava koşullarının böyle olduğu bir zamanda gitmedim. Ondan tereddütlerim vardı.Sanırım arabasız gideceğim. Zira yol çok karanlık fazla da araç olmuyor 18-22 saatleri arasında. Tüm koşullar elverişsiz göründü bana açıkcası.

doğru diyosun da yapacak bişi yok zorunlu tarife bi şekilde inecez yıllardır iniyorum. nerdeyse 2 hafta bir en az 2 kez inip çıkıyorum iş nedeniyle inşallah bu kezde kazasız belasız inerim. :bye20000:

İnşallah ama Menemen tarafından girmeyi de deneyebilirsin.

GP COSKUN
08/02/2012, 23:19
eğer imkanın olursa
ve seyahat günü yağış olmazsa 16-20 saatleri arası bu güzergahta henüz buzlanma başlamaz
hava ayaza çekmeden sen bursaya varmış olursun
ama seyahat günü kar yağışı var ise dediğim gündüz yolculuğunu tercih et

shams
08/02/2012, 23:24
hem gece hem bu havada bence çok fazla maceraperest bir hareket olur. Aracını bırak sen kendin git gel kazasız belasız inşallah.