PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alt demirin sürtmesi

ufuk
06/02/2012, 22:14
Ön tekerleklerin arasındaki demir çok sürtme yapıyor acaba herkezde aynı sorun varmı bu sesden nasıl kurtulabilirim bazen çok sinir bozucu olabiliyor hele gecen hafta karyağışından dolayı gelen sesler canımdan bezdirdi...

tonymontana
06/02/2012, 22:23
bende de bir ses var ondan geliyor galiba. bizim onu biraz kanırttı ama şimdilik çare olmadı. Hava kuruyken sıkıntı yoktu, ne zaman yağmur çamur başladı ötüyor.

tayfux
06/02/2012, 22:37
o demir yanlış hatırlamıyorsam biryere sürtünce falan yamuluyordu o demir mi?

Birkan61
06/02/2012, 23:03
Eski aracım ile uzun yolda ölmüş köpeğin üstünden geçtim ( aracı ve köpeği ortalayarak ).

Diyeceksinizki niye öyle birşey yaptın, gecenin 2sinde tam virajı dönünce karşıma çıktı manevra yaparsam takla atar veya uçardım :)

Eğilip aracın altına baktığımda bahsettiğiniz demir yamulmuştu ve aralıklarla sürtüyordu.

Trabzondaki ustamız çekiçledi baya sürtmeyecek şekilde yamulttu problem düzeldi..

ufuk
06/02/2012, 23:15
evet o demir ne gibi bir işlevi varki nasıl kapatabiliriz acaba çok belirgin bir yamukluk yok ama yinede çok fazla sürtme yapıyor...

kadir1982
07/02/2012, 00:45
acaba ne işe yarıyor ses yapmaktan başka :)

Du Hast
07/02/2012, 01:01
o demir şasenin rijit olmasını sağlıyor. günümüz teknolojisinde ve ekonomik darboğazda hiç bir firma maliyeti artıracak gereksiz bir parça koymaz. o demir olmazsa virajlarda ya da ani manevralarda ön iki tekerlek arasındaki açı artar (yere dikey olarak), arabanın yol tutuşu ve stabilitesi bozulur.

Engin_T
07/02/2012, 09:21
Benim bildiğim sadece egzos u korumak amaçlı konmuş bi demir..

izoci
07/02/2012, 10:10
Ben hiç bu sorunla karşılaşmadım şükür..:)

comanchee
07/02/2012, 10:35
o demir şasenin rijit olmasını sağlıyor. günümüz teknolojisinde ve ekonomik darboğazda hiç bir firma maliyeti artıracak gereksiz bir parça koymaz. o demir olmazsa virajlarda ya da ani manevralarda ön iki tekerlek arasındaki açı artar (yere dikey olarak), arabanın yol tutuşu ve stabilitesi bozulur.

Arkadaşım direk mevzuya girip doğru olanı belirtmiş.zaten modifiyeli araçlarda artan güce paralel olarak şase rijitiliğini sağlamak adına kule gergileri ve başak türlü (extreme ralli araçlarında rollbarlar vb.)takviyeler yapılır.Bizim bu parçanın adı da alt gergi demiri.Tamamen şase stabilitesi için düşünülmüş bir parça

mutunch
07/02/2012, 11:23
özellikle karlar başladığından bu yana yolda, normal bir arabanın üstünden geçtiğinde sürtmeyeceği, arabalardan düşmüş karların üstünden geçtiğimde sürekli alttan vuruyor :)
normal puntolardan daha da alçak olduğundan çok muzdaribim bu konudan :)

takres
07/02/2012, 12:08
bende de olmuştu aracın altını vurunca o demir şanzımana sürtmeye başlamış...diğer tarafa doğru yamultunca çözüldü :)

ufuk
07/02/2012, 22:59
Arkadaşım direk mevzuya girip doğru olanı belirtmiş.zaten modifiyeli araçlarda artan güce paralel olarak şase rijitiliğini sağlamak adına kule gergileri ve başak türlü (extreme ralli araçlarında rollbarlar vb.)takviyeler yapılır.Bizim bu parçanın adı da alt gergi demiri.Tamamen şase stabilitesi için düşünülmüş bir parça

ben o amaçla yapıldığını sanmıyorum eyer o amaçla yapıldıysa yamulduğu zaman arabanın yolda düzgün gitmemesi lazım diye düşünüyorum en azından sağa sola çekme yapar bence...