PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alma arefesindeyim, sizce hangisi ?

Skayn
02/02/2012, 00:16
Eleye eleye 2 araç kaldı,

2006 1.3 mult. active 75 bin km'de = 21.500
2008 1.4 active + lpg 50 binde = 21.500

2 araçta da boya yok

siz olsanız hangisini alırdınız, yada 2side alınmaz mı ? kafam cok karısık fikirlerinize ihtiyacım var :d

madenmaden
02/02/2012, 00:26
bence dizel alın rahat edin çoğu kişi fire motorun iyi olmamasından şikayetçiydi

rbcn
02/02/2012, 00:28
2006 puntolarda city sorunu var dikkat etmek gerekir

takres
02/02/2012, 00:30
lpg kiti iyiyse fire alın...sonuçta 2008 model...

Skayn
02/02/2012, 00:31
2006 puntolarda city sorunu var dikkat etmek gerekir

city sorunu aklımda hocam, onu serviste halledilmiş kabul ettikten sonra tavsiyeniz hangisi olurdu ?

Skayn
02/02/2012, 00:35
lpg kiti iyiyse fire alın...sonuçta 2008 model...

LPG kiti iyiyseden kastınız, Atiker fire motorda iyimi mesela ? Atiker olabilir. Markasını bilmiyorum.. hangilerini almamalıyım ?

Skayn
02/02/2012, 00:35
bence dizel alın rahat edin çoğu kişi fire motorun iyi olmamasından şikayetçiydi

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, tek kafamı karıştıran nokta 2006 olması işte :d

iktisadagiris
02/02/2012, 00:42
Bende dizel tavsiye ediyorum.Fakat benzini gececek yakinda dizel.Eskisi gibi avantaj durumu git gide azaliyor.LPG`li aracin 2008 olmasi daha tercih edilebilir kiliyor acikcasi.Allah yardimciniz olsun :)

takres
02/02/2012, 00:45
LPG kiti iyiyseden kastınız, Atiker fire motorda iyimi mesela ? Atiker olabilir. Markasını bilmiyorum.. hangilerini almamalıyım ?

piyasada 600-700 liraya ne idüğü belli olmayan kitler dolanıyor...tavsiyem bilinen yaygın servisi olan bir lpg kiti olmasıdır...brc,prins,zavoli vs...

asil
02/02/2012, 00:45
mutijet alın derim performans sorunu yaşamayın..

Skayn
02/02/2012, 00:48
mutijet alın derim performans sorunu yaşamayın..

Önceki aracım Palio 1.6 16v 103 BG idi, 2side beni kesmeyecek fakat artık performans aramıyorum doğrusu, yakıtı makul olsun yeter. 25 kuruş civarı kabulüm. Öneki aracım 11 litre civarı benzin tüketiyordu.

kukart
02/02/2012, 01:47
dizel olanı al km si iyi boyada yok demişsin..
tüplü arç alıp iki türlü uğraş içine gireceksin.
birincisi tüpün tehlikeli olabileceği düşüncesi.. ikincisi bakımlarda tüp içinde ayrı bir uğraş ayrıca kışı yazı birbirine uymayan bi yakış düzeni olacak ayar yaptırmasıydı, kırmızı ışıklarda arkadaki aracın durabilecekmi yoksa arkdan vuracakmı korkusuyla dikizlerde aklının kalması .:)
daha bisürü kendi yaşadığım sıkıntıları aktarabilirim.. tüplü araç kullanmak için çok güzel bi nedenin olacak: çok istediğin bir otomobilin ekonomik olmaması nedeinyle tüplüsünü tercih edebilirsin.. ama GP lerin zaten 8v motoru ekonomik olduğunu söylüyor arkadaşlar..(tabi ne kadar doğru bilemiyorum en azından multyijet gibi olmadığı kesin)
sen dizel al 150 160 bine kadar ağır bakım falan derdin yok periyodik bakımlarla yola devam...

celenlee
02/02/2012, 08:41
Tüp senin için sorun değilse tüplüyü al ;)
Hem 50000km'de,hem 2008
Olurda birgün değiştirmeyi düşünürsen daha rahat satarsın ;) Yakıt noktasında da kafa kafaya geleceğini düşünüyorum.

k0d3r
02/02/2012, 08:43
multijet

nightblue_35
02/02/2012, 08:48
Sunu unutma çift sistem çift masraf.Dizel al derim :)

puntor
02/02/2012, 08:49
kesinlikle 1,4 fire almalısın.Dizel kmden dolayı satarken sıkıntı olabilir...

Ayberk0616
02/02/2012, 09:36
Dizel kullananlar neden LPG hakkında atıp tutmuş yok çift sistem çift masraf bilmem ne yok patlar eder.Hayatınızda LPG li(sıralı sistem) araç kullandınız mı? LPG kiti iyi montajlandı ise hiç bi sorun yaşatmaz 50 bin km 2001 model atiker sıralı sistem LPG'li megane coupe kullandım ne bi sorun yaşadım nede patladım ettim benim diyen dizeldende az yakıyordum.Bi arkadaş yok kış ile yaz yakıt verileri tutmaz demiş sorum ona senin aracın yazın 5 litre yakıp kışın soğuğunda 4.5 litre mi yakıyor yoksa 5.8-6 lara yaklaşıyor mu? Lütfen bilip bilmeden konuşmayalım.

emrahisilti
02/02/2012, 09:37
2006larda tıkırtılar var city arızasıda çıkabiliyor.Ayrıca devlet dizeller için yeni mtv yi arttırmayı düşünüyor.Bence lpgli 2008 model çok daha iyi

akca37
02/02/2012, 09:38
Kesinlikle mjet olsun derim...tabi motorda ve araçta bi sıkıntı yoksa

alparslan
02/02/2012, 10:07
Eğer lpg kiti fiat yetkili serviste takılmışsa ve de güvenilir bir marka ise (brc, landirenzo vs...) lpg yi tercih etmende fayda var. Şu soğuk günlerde bile yakıt tüketimi ortalama 20 kuruş/km (aygaz eurolpg litre fiyatı 2,53 TL). 20.000 TL lik araba alıyorsan yakıt tüketimi önceliğin olmalıdır.

can-asan
02/02/2012, 10:18
model + km avantajı için 1.4 fire motoru tercih ederdim. yakıt nasıl olsa aynı gibi diye düşünüyorum..

fotobelit
02/02/2012, 10:25
Ben olsam 2 sinide almazdım o fiyata..Biraz daha bekler veya daha fazla araştırırdım..

mahhony06
02/02/2012, 10:42
Model ve km daha uygun olduğu için 1.4 fire tavsiye ederim.

GP51
02/02/2012, 10:47
2006 1.3 mult. active 75 bin km'de imkanınız varsa dynamic alın çok fark var bence...

siromar
02/02/2012, 10:57
yerinde olsam ikisini de almazdım 2008 tjetsport'lar o fiyatlara satılıyor ki ben de 21500tl'ye sattım degiseni olmayan tek parca lokal boyalı aracımı GP'nin en donanımlı ve en güzel arabası, boya takıntın olmasın bence bir iki parca ufak boyalı (kaza degil sürtme vs.) olmasında bir sıkıntı yok

Skayn
02/02/2012, 11:11
Ben olsam 2 sinide almazdım o fiyata..Biraz daha bekler veya daha fazla araştırırdım..

Yaklaşık 3 aydır arıyorum, temiz ve boyasızı bu fiyatlardan aşağı bulamadım. buldugumda tüpsüzdü. Hem internet hem de adana oto pazarlarında fiyatlar hep böyle. nereden bulacağım bilemiyorum. sizce ederi nedir ? ne kadar verilebilir ?

cuneyt-74
02/02/2012, 12:01
21bin e 2007 starjet emotion aldim boya degisen yok.36bin kmde.ort. yakit tuketimim 7lt. donanim yok yok.siddetle tavsiye ederim.

tonymontana
02/02/2012, 12:02
dizel kesin orijinal km'mi?

asil
02/02/2012, 12:05
bence 5 yaşındaki dizelin 75 bn de olması doğal benim fio 15000 km de 2010 km düşük mü oluyor yani. arkadaşlar

Skayn
02/02/2012, 12:20
dizel kesin orijinal km'mi?

Evet, orijinal biniciden servis bakımlı, modeline göre fiyatı yüksek gibi ama.

Birde fiyatların yüksek olması renk seçiminden de kaynaklanıyor sanırım. Kırmızı arasam 19 ada buldum boyasız. Ben sadece beyaz veya gri istiyorum...

Skayn
02/02/2012, 12:21
21bin e 2007 starjet emotion aldim boya degisen yok.36bin kmde.ort. yakit tuketimim 7lt. donanim yok yok.siddetle tavsiye ederim.

Aracınız hayırlı olsun, donanım konusunda süper bir araç.

cuneyt-74
02/02/2012, 13:26
tesekur ederim tnarim gonlunuze gore bulursunuz

reflections
02/02/2012, 13:42
karar vermek güç ancak banada lpgli daha bi alınası araç gibi geldi

kara kız
02/02/2012, 13:57
kesinlikle gazlı 2008 model olan.
1.gazlı olması sebebiyle nerdeyse dizel ile kafa kafaya yakıt sarfiyatı demek
2.benzinli olduğundan bariz sekılde motor sesinde farklılık.
3.2008 model olduğundan bir çok konuda sıkıntıları gelıstırılmış bir araş.izolasyan,arka kapı sorunsalı,city motoru vs.
4.bakım masrafları. dizel her 10,000 de bir 200-250 arası.benzinli her 20,000 de bir 150-200 arası dizelden çok daha kapsamlı..iki aracın görsellığı acısından ne givi bir değişiklikleri var bilmiyorum ama boya durumu nedir , iç temisliği vs .tek dez avantaj modelden dolayı yıllık vergi gibi geliyor bu arada fire motorlar fiatın benzinli motorlarında en çok tutulanı ve en ekonemık olanıdır.düzgün kullanıldığında 1.000.000 km yi rajatlıkla görmektedir..dayım taksici o şu anda albea kullanmakta 2009 model ve 750,000 kusurde bu arada brc sıralı sıstem le kullanılmakta.
bu arada soylemeden edemicem 2006 model 75,000 de orjınal km de bir multijet bulmanız oldukça düşük bir ihtimal.sahibi ya yaşlı biri olcak yada sadece yazları turkıyeye gelen bir gurbetçi aksı halde bulmanız çok ama çok çok zor ..bu durumuda göz önunde bulundurun lütfen.

ares666
02/02/2012, 13:59
bence kesinlikle dizel aracım 123 000 km de 119 000 deyken almıştım daha birkaç ay oldu sorunsuzca biniyorum. yakıtı da gayet makul eski aracım toyota corolla verso idi 70000 km boyunca lpg de kullandım ara ara sorunlar yaşamıştım en son ki sorunum subapların eridiğini söylemişlerdi. brc sequent 24 kit kullanıyordum. lpg yi taktırdığım yere gittim. lpg takan arkadaş o kadar km yapmışsınız olur o kadar dedi. 2000 tl masraf çıkardı servis dedim. o kadar km yapmısın karını hesapla dedi o kadar karın yanında 2000 tl sorun olmamalı dedi. aslında bi taraftan doğru fakat sorun yine de sorundur. dizelde böle bişi yok. rutin bakımlarını aksatma çok agresif kullanma gayet uzun ömürlü oluyor. işin diğer kısmı ne kadar kaliteli olursa olsun lpg araçlara sonradan takılan yük olarak düşünüyorum ben. kullandığım tüm araçlar lpg li idi hepisnde de mutlaka sorun yaşadım. ama şu an dzel kullanıyorum hiç bir sorun yok çok şükür. ben dizel tavsiye ederim. km side gayet normal sonuçta dizel araba kapının önünde beklesin diye alınmaz. (kullandığım araçlar tempra sx bmw 3.20 çakal kasa:D toyota corolla verso elegant hepsi tüplü hepsi sıkıntılıydı...) ısrarla dizel tavsiye ediyorum. son olrak ne alırsanız alın mutlaka yetkili bir serviste expertiz yaptırn içiniz rahat olsun... hayırlı alışverişler...

dexter
02/02/2012, 14:02
servis kaydına da baktır muhakkak çünkü 2006 model dizeller ne hikmetse hepsi 75000 km de... çoğunluğunun kmsiyle oynuyorlar bilgin olsun

halils2
02/02/2012, 16:27
arkadaşım 90lık almayacaksan dizeli bence benzinli al derim bı kış aylarında olmasına rağmen 8,5lt lpg ortalamam vaar ş.içi 10lt yakıyorum 25kr ediyo. dizeli de kötülemiyorum arkadaşlar yanlış anlamasın ama benzinlinin km düşük. ama şunu söyliyim 1 yıl sonra baskıyı değiştirmen gerekecek ve trigerin de zamanı gelmiş olacak ben 45binde triger 51000d baskı değiştim. trigeri daha değiştirmesem olacakmış ama sökmüş olduk bi kere ve değiştik baskıda da titreme vardı kalkışlarda onedenle değiştim ve aracımı şuan Allah kısmet ederse 5 yıl arkama bakmadan kullanabilirm. son karar senin ama benzinliyi öneririm tabi lpg ile birlikte

ABNEW
02/02/2012, 16:41
LPG kitinin sorunsuz olduğunu varsayarsak benim tercihim 2008 Fire olur:
-2 yıl daha yeni bir araç
-25000km daha düşük
-LPG tüketim maliyeti dizele göre daha düşük

Hayırlısı olsun...

usaymaz
02/02/2012, 16:58
gözüm kapalı lpg li araç sana sadece anahtarı alıp zevkini yaşamak düşer. Benim aracım 2008 model 8v benzinli aracıma atiker marka kit taktırdım hiç bir sıkıntıda yaşamadım yaz kış yakıt tüketimim dizelle aynı bi farkı yok lpg linin bakımı ne dersen 10,000 km de bir bakıma giditorsun filtresi var o değişiyor 40,00 tl aynı anda bakımınıda yaptırırsan yağ ve 3 adet filtre 80,00 tl toplamda 120,00 tl bu verdiğim fiyat servis dışı servis dersen 3 le çarp :) şimdiden hayırlı olsun hangisini alırsan artık.

SKELETER
02/02/2012, 17:02
LPG de sorun yoksa benzinliyi alın derim. Hem 2008 model, hem 25.000 km daha az yol yapmış.

krm1983
02/02/2012, 17:50
bence orj km de ise mjet

typhoon
02/02/2012, 18:10
fikrimi belirtmeden önce bu kadar zor bir soru sorduğunuz için tebrik etmek istiyorum :) yorumlara da baktım, herkes kendince mantıklı olanı söylemiş.. benim fikrim Fiat Punto Grande 1.4 T-jet Dynamic 2008 Model 21.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 72823803 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2008-model-g-punto-1-4-t-jet-dynamic-72823803/detay) bunun gibi t-jet ve dynamic bir araç.. bir bak bence.. 21.750 demiş fiyatına.. 2008 model demiş de 2008de fiyatın amblemi bu muydu ki??

halils2
02/02/2012, 19:08
tjet gb gelmedi bana sanki starjet

ntcn 17
02/02/2012, 19:35
2008 fire kesinlikle TÜPLÜ VE ÖFKELİ :)dizelden de ekonomik. fire motor kullanıcısıyım 165 kuruş yakıyorum.2006 dansa 2008 kronik sorunlardan arınmış sağından solundan daha az ses gelen fire motor daha iyidir.Bakım maliyeti olarak da fire önde lpg bakımı filtreler falan para değil zaten 30-40 lira ama ben olsam t-jet alırım hemde brc turbo kitli lpg takarım.Ama hangisi olursa olsun o paraya alınabilecek en güzel araba grande punto şimdiden hayırlı olsun.

sebasti
02/02/2012, 19:41
Benzinliyi alacak olsam tek sebebi KM sinin düşük olması olur, sessiz olması da bir benze avantaj, onun dışında hiç bir şekilde dizel araç ile aynı kefeye koymam. LPG ve Dizel neredeyse aynı tüketime sahip iken daha güçlü olanı seçerdim.

Araçların BG zaten düşük, biraz yüklü olunca mızmızlanıyor, benzinlinin doğasında düşük tork vardır, o araçta da 115 Nm dir, Dizelde ise 190 Nm. Bu benim için en büyük seçim kriteri.

Hızlanma (san): 0-100 km/s her iki aracında neredeyse aynı.
Dizel olanı daha ağır,
Yakıt sisteminde olası bir sıkıntıda LPG çok sıkınt.
LPG Aracın motor ömrünü kısaltan bir faktör, haliyle performansını da düşürüyor. Bir de klasik LPG patlama tehlikesi vardır, Dizeller ise yanıcı bile değildir.

Evet dizelin bakımları daha tuzludur ama aksatmazsan derdi tasası olmaz.

typhoon
02/02/2012, 19:44
sahibinden e baktım da o fiyat civarına belki 1000tl daha pahalı t-jetler var? kesinlikle t-jet al bence.. güç her zaman için gereklidir, hız yapmasan bile güvenli sollama, yokuşta tıkanmama vs vs..

Skayn
02/02/2012, 21:33
fikrimi belirtmeden önce bu kadar zor bir soru sorduğunuz için tebrik etmek istiyorum :) yorumlara da baktım, herkes kendince mantıklı olanı söylemiş.. benim fikrim Fiat Punto Grande 1.4 T-jet Dynamic 2008 Model 21.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 72823803 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2008-model-g-punto-1-4-t-jet-dynamic-72823803/detay) bunun gibi t-jet ve dynamic bir araç.. bir bak bence.. 21.750 demiş fiyatına.. 2008 model demiş de 2008de fiyatın amblemi bu muydu ki??

Fikirlerini sunan herkese teşekkür ederim, herkesin fikrini tek tek okuyorum.

Bu T-Jet'lerin LPG lisi var mı ? Kesinlikle benzinli araç almam çünkü, önceki aracımı yakıt tüketimi yüzünden satmıstım, tekrar benzinliye asla dönmem.

Birde kırmızı renk hosuma gitmiyor. Kırmızı olsa 19'a daha pazarlık yapmadan boyasızını bulmustum. Tjetlerde beyaz veya metalik gri bulamadım..:mellow00:

siromar
02/02/2012, 22:16
Mesela arda(abnew)'nin tjeti alip tup taktir kafan rahat gonlun rahat olsun ve muazzam performansli bir arabaya bin yasta genc 3 kapi sikinti olmaz:)

Sent my 3310 using my fingers

kukart
03/02/2012, 01:22
Dizel kullananlar neden LPG hakkında atıp tutmuş yok çift sistem çift masraf bilmem ne yok patlar eder.Hayatınızda LPG li(sıralı sistem) araç kullandınız mı? LPG kiti iyi montajlandı ise hiç bi sorun yaşatmaz 50 bin km 2001 model atiker sıralı sistem LPG'li megane coupe kullandım ne bi sorun yaşadım nede patladım ettim benim diyen dizeldende az yakıyordum.Bi arkadaş yok kış ile yaz yakıt verileri tutmaz demiş sorum ona senin aracın yazın 5 litre yakıp kışın soğuğunda 4.5 litre mi yakıyor yoksa 5.8-6 lara yaklaşıyor mu? Lütfen bilip bilmeden konuşmayalım.

öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum, Ben LPG li araç kullandım Alfa Romeo 147 2004 (120 ps) tüplü olmasına rağmen performansından hiçbir zaman ödün vermedi
yakıtı şuan ki kullandığım dizel ve alfadan önce kullandığım yine iki dizel aracımla neredeyse kafa kafaya idi.. ANCAK özellikle uzun yolda her 200-250 km de bir yakıtın (lpg nin) bitmesi, mevsimine göre yakıt düzeninin değişmesi (özellikle bu kısımda bir soru sormuşsun... :evet dizelde de yakıt düzeni mevsime göre deişir) kışın aracın geç ısınması geç tüpe geçmesi, bunun dışında zaman zaman ayarlarının değişmesi gibi sıkıntılar yaşanmakta.. bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..
LPG sisteminin kalitesi ne olursa olsun; ben BRC kullandım bir çok kez iki ayrı servisin birbiyle aynı konuda farklı fikirler-ortak olmayan çözümler üretmeye çalışmasından gerçekten bu işin güven vermediği kanısına vardım..
Bir kere sonradan araca montaj edilen hertürlü şey hep sorun olmuştur..
buda deişmez bir sonuçtur..
lpg takıldıktan sonra arıza lambası yakan aractan tutunda hiç anlamsız yerde anlamsız uyarılar veren araçlar gibi..
bunu az arabadan anlayan herkez bilir...
her araba Lpg de randımanlı çalılşmaz..
tamam bahsettiğimiz araç Lpg ile uyumda sıkıntı yaratmıyo olabilir belki ama bunun sadece bir ihtimal olması bile bence alırken düşünmeye gerektirir..
bunun karşısında dizel bir araç varken ne demeye benzinli hemde 8 valf bir araca aynı parayı vereyimki?
dizelin yüksek km ve pazarı konusunda: temiz kullanılmış bakımları zamanında yapılmış bir dizel, bilen kullanıcı için herzaman alınabilirliği olan bir motordur.. kaldıki bu bahsi geçen dizel 70bin km de imiş 70 daha binip satmaya kalksa: ikinel sitelerinden bakınız 19-20bin tl aralığındadır...

kısaca konuyu açan arkadaşa yardımcı olmaya çalışırken kendi fikirlerimi istediğim gibi anlatırım
seni enterese eden kısım benim fikirlerimin aksi olan düşüncelerini söylemektir ancak..
bunun dışında benim az senin çok biliyor olman gibi bir sonuca vardınsa; bu sadece senin kafanda oluşan bir kaç hava kabarcığının dışarı çıkabilmek için bir yerlerden dışarı çıkma isteği olsa gerek...

bu kısımda biraz sinirlendim, patlamayan arkadaşım LPG li araç kullanabildiğini ve bu konuda üstün bilgi ve deneyime sahip olduğunu bize aydınlatıcı bilgilerle değilde bizim söylediklerimize " sen ne bilirsinki, hayatında attan inip eşşeğe bindinmiki fikir beyan ediyorsun" diyerek sadece bizim ortaya koyduğumu deneyim ve fikirlerimizi yermekle meşgul olması beni rahatsız etti
konuyu açıp fikir almak isteyen arkadaştan, özür diliyorum...

enerji
03/02/2012, 02:08
Anket açsaydın keşke. Ben olsam dizeli alırdım.

delkano_07
03/02/2012, 04:11
1.4 fire active tabiki

tayfux
03/02/2012, 13:32
dizel derim..

usaymaz
03/02/2012, 16:40
öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum, Ben LPG li araç kullandım Alfa Romeo 147 2004 (120 ps) tüplü olmasına rağmen performansından hiçbir zaman ödün vermedi
yakıtı şuan ki kullandığım dizel ve alfadan önce kullandığım yine iki dizel aracımla neredeyse kafa kafaya idi.. ANCAK özellikle uzun yolda her 200-250 km de bir yakıtın (lpg nin) bitmesi, mevsimine göre yakıt düzeninin değişmesi (özellikle bu kısımda bir soru sormuşsun... :evet dizelde de yakıt düzeni mevsime göre deişir) kışın aracın geç ısınması geç tüpe geçmesi, bunun dışında zaman zaman ayarlarının değişmesi gibi sıkıntılar yaşanmakta.. bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..
LPG sisteminin kalitesi ne olursa olsun; ben BRC kullandım bir çok kez iki ayrı servisin birbiyle aynı konuda farklı fikirler-ortak olmayan çözümler üretmeye çalışmasından gerçekten bu işin güven vermediği kanısına vardım..
lpg takıldıktan sonra arıza lambası yakan aractan tutunda hiç anlamsız yerde anlamsız uyarılar veren araçlar gibi..
bunu az arabadan anlayan herkez bilir...
her araba Lpg de randımanlı çalılşmaz..
tamam bahsettiğimiz araç Lpg ile uyumda sıkıntı yaratmıyo olabilir belki ama bunun sadece bir ihtimal olması bile bence alırken düşünmeye gerektirir..
bunun karşısında dizel bir araç varken ne demeye benzinli hemde 8 valf bir araca aynı parayı vereyimki?
dizelin yüksek km ve pazarı konusunda: temiz kullanılmış bakımları zamanında yapılmış bir dizel, bilen kullanıcı için herzaman alınabilirliği olan bir motordur.. kaldıki bu bahsi geçen dizel 70bin km de imiş 70 daha binip satmaya kalksa: ikinel sitelerinden bakınız 19-20bin tl aralığındadır...

kısaca konuyu açan arkadaşa yardımcı olmaya çalışırken kendi fikirlerimi istediğim gibi anlatırım
seni enterese eden kısım benim fikirlerimin aksi olan düşüncelerini söylemektir ancak..
bunun dışında benim az senin çok biliyor olman gibi bir sonuca vardınsa; bu sadece senin kafanda oluşan bir kaç hava kabarcığının dışarı çıkabilmek için bir yerlerden dışarı çıkma isteği olsa gerek...

bu kısımda biraz sinirlendim, patlamayan arkadaşım LPG li araç kullanabildiğini ve bu konuda üstün bilgi ve deneyime sahip olduğunu bize aydınlatıcı bilgilerle değilde bizim söylediklerimize " sen ne bilirsinki, hayatında attan inip eşşeğe bindinmiki fikir beyan ediyorsun" diyerek sadece bizim ortaya koyduğumu deneyim ve fikirlerimizi yermekle meşgul olması beni rahatsız etti

bence gereksiz tepki vermişsin o konuda yorum yapan kişi lpg li araçların bu kadarda yerden yere vurulması ve güvensizliğinin ön plana çıkarılması idi bence.

gurik
03/02/2012, 21:02
dizel olanı al km si iyi boyada yok demişsin..
tüplü arç alıp iki türlü uğraş içine gireceksin.
birincisi tüpün tehlikeli olabileceği düşüncesi.. ikincisi bakımlarda tüp içinde ayrı bir uğraş ayrıca kışı yazı birbirine uymayan bi yakış düzeni olacak ayar yaptırmasıydı, kırmızı ışıklarda arkadaki aracın durabilecekmi yoksa arkdan vuracakmı korkusuyla dikizlerde aklının kalması .:)
daha bisürü kendi yaşadığım sıkıntıları aktarabilirim.. tüplü araç kullanmak için çok güzel bi nedenin olacak: çok istediğin bir otomobilin ekonomik olmaması nedeinyle tüplüsünü tercih edebilirsin.. ama GP lerin zaten 8v motoru ekonomik olduğunu söylüyor arkadaşlar..(tabi ne kadar doğru bilemiyorum en azından multyijet gibi olmadığı kesin)
sen dizel al 150 160 bine kadar ağır bakım falan derdin yok periyodik bakımlarla yola devam...

tüp teknolojisi sizin bu söylediğiniz sorunları 2005 yılında geride bıraktı...sırali sistemlerin bu tür sıkıntıları çok az. Ama ben henüz tüpe geçmiyorum çünkü hala benzin çok yakın değerlerde yanıyor fire 8v de.

Ayberk0616
03/02/2012, 21:42
öncelikle herşeyi gayet iyi biliyormuşsun gibi bir hönkürdeme ile fikrini söylemenenden ötürü biraz rahatsız oldum

bunu inkar edenin arabası ya reno dur yada reno dur..

Ne diye bu tepkiyi verdiğinizi anlamış değilim bu 1
Her şeyi çok iyi biliyormuş gibi hökürdeyerek fikir falan beyan etmedim size öyle gelmiş bu 2
Sonradan yapılan montaj hep sıkıntı olmuş falan demişsiniz hangi araç sadece lpg ile çalışarak çıkıyor böyle bi firma marka ben duymadım bu 3
Sonradan takılan kitlerde takan adam usta ise gayet güzel verim alınıyor hiçte bi sorun olmuyor bu 4
Siz fikirlerinizi söylemişsiniz bende sizin söylediklerinize karşılık soru sordum dizeller yaz-kış aynı yakıt yakıyor sizinkinde zannettim sonuçta benim kullandığım dizel-benzin yada lpg li araçların hepsi yazın daha az kışın daha çok yaktı bu 5
Sizin daha çok biliyormuş gibi bi hava kabarcığınız var heralde buda 6

Konuyu açan arkadaştan özür dilerim fikirlerimi beyan ettim bazı kişiler üstüne alınmış gereksiz yere büyütmüş konuyu farklı yere çekmiş. Sorun teşkil ediyorsa bu konuya yazdığım mesajlarım silinebilir

macsea
03/02/2012, 21:47
bende lpgli araç kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım, km ve yaş olarak bakarsam bugünde yine lpgli olanı alırdım. ayrıca kırmızı puntoya en çok yakışan renk bence ;)

keops18
04/02/2012, 00:44
Vergiler konusunuda göz önüne almak lazım
2006 1.3 araca 189tl
2008 1.4 araca 576 tl vereceksin seçimini sen yap.

servt
04/02/2012, 01:42
Vergiler konusunuda göz önüne almak lazım
2006 1.3 araca 189tl
2008 1.4 araca 576 tl vereceksin seçimini sen yap.
bu fark yıldan kaynaklanıyor. motor hacminden değil

berko
04/02/2012, 11:54
arabanda fazla özellik istiyorsan ikisinide alma dynamic yada emotion modelini al ayrıca bende fire motor kullanıyorum 100 kmde 7.0 litre yakıyor çokta memnunum bu araba tüp gerektirmiyor bu yüzden onu alma ama illaki ikisinden birini istiyorsan multijet motoru al

oz.frkn
04/02/2012, 22:03
m.jet fakat model biraz düşük gibi.
çitayı biraz yükseltirsen 2008 lere gel içine sinsin derim :) mutlu mesut puntolan =)