PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Schengen ülkelerine Puntomla gidebilirmiyim?

nightblue_35
30/01/2012, 22:45
Nasipse Agustos ayinda ikinci cocugumun dogumu danimarkada olacak.Vize basvurusunda bulunacagim daha onceden danimarkaya gittim hatta 1 yil kaldim fakat hic merak edip arastirip sormadimda,Türkiyeden aracla gelende görmedim.Konsoloslukta farkli bir sisteme gectigi icin net bilgi vermiyor.Illa randevu alip ankara veya istanbula gidip sormam gerekiyor.Demem o ki; Arabamla danimarkaya gidip esimi ve cocuklarimi alacagim.Arac icin vize aliniyormu? Nerden ne gibi islemler yapiliyor. Bilgisi olan veya yurt disina arabayla giden arkadaslar yardim ederlerse sevinirim.

GP COSKUN
30/01/2012, 22:57
aracınızın yasal sorumluluklarını yerine getirdiyseniz istediğiniz yere seyahat edebilirsiniz

nightblue_35
30/01/2012, 23:01
aracınızın yasal sorumluluklarını yerine getirdiyseniz istediğiniz yere seyahat edebilirsiniz

Yasal sorumluluk dedigin ne ?

Ziyaretci036
30/01/2012, 23:07
Nasipse Agustos ayinda ikinci cocugumun dogumu danimarkada olacak.Vize basvurusunda bulunacagim daha onceden danimarkaya gittim hatta 1 yil kaldim fakat hic merak edip arastirip sormadimda,Türkiyeden aracla gelende görmedim.Konsoloslukta farkli bir sisteme gectigi icin net bilgi vermiyor.Illa randevu alip ankara veya istanbula gidip sormam gerekiyor.Demem o ki; Arabamla danimarkaya gidip esimi ve cocuklarimi alacagim.Arac icin vize aliniyormu? Nerden ne gibi islemler yapiliyor. Bilgisi olan veya yurt disina arabayla giden arkadaslar yardim ederlerse sevinirim.
Ben Almanyada Ankara plakali arac gordum. Coskun abinin dedigi gibi gidilir.

ZAK1980
30/01/2012, 23:13
Ben Almanyada Ankara plakali arac gordum. Coskun abinin dedigi gibi gidilir.
Ne olakı yasal zorunluluklar merak ettım arkadasım ezıyet bence okadar yolu aracla gıtmek masraflı olmazmı olmazsada yolda aracın bozuldu ne ettcen

GP COSKUN
30/01/2012, 23:14
uluslararası trafik sigortası
uluslararası taşıt belgesi
gümrüklerden geçiş karnesi
fenni muayene
geçiş yapacağın ülkelerin trafik kurallarına aracının uyumlu olması
lastik diş derinliği
aydınlatma sistemi
gibi

puntor
30/01/2012, 23:16
Abi onu bunu bilmem Allah kol ve bacak kuvveti versin. hani araçlarımız konforlu ama vıp tipi de değil yawww..... Büyük MACERA....

evet zorr

nightblue_35
30/01/2012, 23:25
Ne olakı yasal zorunluluklar merak ettım arkadasım ezıyet bence okadar yolu aracla gıtmek masraflı olmazmı olmazsada yolda aracın bozuldu ne ettcen

Sonunu düsünen kahraman olamaz :p Masraf konusunda 3 de 1 daha ucuz ben cocugu hemen getirmek icin dusundum. Bozulcagi varsa herzaman bozulur.Bakimlari yaptirdiktan sonra bisey olmaz.(Allah büyüktür :))

uluslararası trafik sigortası
uluslararası taşıt belgesi
gümrüklerden geçiş karnesi
fenni muayene
geçiş yapacağın ülkelerin trafik kurallarına aracının uyumlu olması
lastik diş derinliği
aydınlatma sistemi
gibi
Iste bana böyle bilgiler lazim.Tesekkürler...

Abi onu bunu bilmem Allah kol ve bacak kuvveti versin. hani araçlarımız konforlu ama vıp tipi de değil yawww..... Büyük MACERA....

evet zorr

Yanimda biride olacak dinlenerek gidilir bence :)

asil
30/01/2012, 23:36
nihat abi araban düzgün her türlü gider yazın almanyadan gp lerle çok insan gelio türkiyeye

nightblue_35
30/01/2012, 23:39
nihat abi araban düzgün her türlü gider yazın almanyadan gp lerle çok insan gelio türkiyeye

Yedek soför seni götüreyim birader :) Araba bozulursa ittire ittire gotürürüz yinede :D Bugun beni aramissin hayirdir bende aradim acmadin ozelden yazarmisin.

GP COSKUN
30/01/2012, 23:40
Iste bana böyle bilgiler lazim.Tesekkürler...

bu bilgilere her zaman aşağıdaki linkten ulaşabilirsin detaylarıyla

:toot0000:
https://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp (https://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp)

tonymontana
30/01/2012, 23:43
abi danimarkaya puntoyla gidersen fıtık olursun mazallah.

nightblue_35
30/01/2012, 23:52
abi danimarkaya puntoyla gidersen fıtık olursun mazallah.
Neden punto uzun yolda konforsuz ve hantalmi?

Skayn
30/01/2012, 23:56
Aracın en az orada kalacagı süre bitimine kadar muayenesi olması gerekiyor,
Gideceğiniz ülkede trafik sigortanız olmanız gerekiyor, oraya gitmeden önce yaptırmak gerekiyor aksi halde gümrükten pahalıya yapıyorlar :)
Araç kendi adınıza değilse noterden vekaletname

Ben KKTC'ye götürdüm, baska birseye gerek olmamıstı

Ziyaretci035
31/01/2012, 00:12
Hesapladım, 1 aylık sigorta dahil 702 Türk Lirası yapmakta :)

fiery_hunter
31/01/2012, 00:25
abi yeşilkart sigortasında yardımcı olurum :D

umit
31/01/2012, 00:36
bi defa kesin bir yada birkaç rulman arızası alırsın gibime geliyor, Allah korusun tabii, ağustosa daha çok var, şimdiden iyi yolculuklar, kazasız belasız...

nightblue_35
31/01/2012, 12:36
abi yeşilkart sigortasında yardımcı olurum :D
Eyvallah kardeşim gitceğim kesin belli değil gidersem yardımlarını beklerim :)

motor delisi
31/01/2012, 14:22
belki inanmazsınız ama akrabam berlinden uno ile geldi geçen sene 32 saat sürdü yol. ayrıca 3 tanıdığımda almanyadan bodruma motosiklet ile geldi arabaylamı gidilemeyecek :) ama siz siz olun arabanızı çıkmadan önce baştan aşağı bi bakım yapın eksik birşeyi kalmasın ve uyku probleminizde olmasın Allaha emanet olarak gidin çocuğunuzu sağsalim görün inşallah :)

tonymontana
31/01/2012, 14:28
Neden punto uzun yolda konforsuz ve hantalmi?
ben bursaya gidiyorum belim ağrıyor valla.

Ziyaretci046
31/01/2012, 17:50
giderken benide yanına yolda kalmayız :) ben gerekli yedek parça takım taklavat arıza tespit cihaıznı alıırım

fiery_hunter
31/01/2012, 17:55
oto bakımlı araç yolda kalmaz :) akü bitmedikten sonra :D

Ziyaretci046
31/01/2012, 17:57
oto bakımlı araç yolda kalmaz :) akü bitmedikten sonra :D

ben o kadar bakım yapmadım nihat abinin arabaya senin araba oto bakımlı ama heryeri elden geçti ... ufak tefeklerini yaptık :bye10000:

krm1983
31/01/2012, 18:19
Valla gp gayet rahat sınıfına göre.

nightblue_35
31/01/2012, 20:21
giderken benide yanına yolda kalmayız :) ben gerekli yedek parça takım taklavat arıza tespit cihaıznı alıırım

Valla süper olur im :D Seninle dünya turuna bile cikilir...

nightblue_35
31/01/2012, 20:26
ben o kadar bakım yapmadım nihat abinin arabaya senin araba oto bakımlı ama heryeri elden geçti ... ufak tefeklerini yaptık :bye10000:
Merak etme im bizim bakim icin baska gitcegimiz yer yok hele bakimi gelsin yanindayim... :)

uraaal
31/01/2012, 20:33
bencede punto uzun yol aracı degıl en az bır a4 lazım :D bu arada camlarda fılm varsa bulgarıstandan gecmeyı unutun :D

nightblue_35
31/01/2012, 20:41
bencede punto uzun yol aracı degıl en az bır a4 lazım :D bu arada camlarda fılm varsa bulgarıstandan gecmeyı unutun :D

Neden araclarimiza hic güvenmiyoruz? Illa uzun yol icin audi veya bmw mi olmasi gerekiyor...

Budweiser
31/01/2012, 20:43
o değilde fikir çok iyi izmirden danimarkaya :D Bende istanbul - Bulgaristan yapayım diyorum demek bi kaç belge gerekiyor. Bu her gidilen ülkenin trafik sigortasının mı yapılması gerekiyor? Atıyorum bulgaristana gittik oranın trafik sigortasını mı yaptıracağız? yoksa burada yapılan sigorta yetiyor mu?

uraaal
31/01/2012, 20:47
Neden araclarimiza hic güvenmiyoruz? Illa uzun yol icin audi veya bmw mi olmasi gerekiyor...
güvenmekle alakası yok ancak avrupa otobanlarına cıkınca anlıyorki insan punto o yolların arabası degıl :D ayrıca sızı bılmıyorum ama puntonun koltukları bırcok guncel aractan konforlu olmasına ragmen 1-2 saat kullandıktan sonra cok cıddı bel ve sırt agrısı yaratıyor bende .

nightblue_35
31/01/2012, 20:49
o değilde fikir çok iyi izmirden danimarkaya :D Bende istanbul - Bulgaristan yapayım diyorum demek bi kaç belge gerekiyor. Bu her gidilen ülkenin trafik sigortasının mı yapılması gerekiyor? Atıyorum bulgaristana gittik oranın trafik sigortasını mı yaptıracağız? yoksa burada yapılan sigorta yetiyor mu?

Buraya bi göz at
https://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp (https://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp)