PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir yerine kar çorabı?

Dentist_dr
29/01/2012, 14:44
Arkadaşlar şöyle bir ürüne denk geldim kullanan var mı? kar lastiği veya zincire muadil olur mu?

KAR ÇORABI ZİNCİRE SON DEVRİM YARATAN YENİLİK GittiGidiyor.com'da 51821729 (https://urun.gittigidiyor.com/garaj/kar-corabi-zincire-son-devrim-yaratan-yenilik-51821729)

takres
29/01/2012, 14:46
zincirin yerini tutmaz...

Dentist_dr
29/01/2012, 14:46
bu arada benzer baslık daha once acılmıs sonradan fark ettım kusuruma da bakmayın..

dexter
29/01/2012, 15:11
zincirin yerini tutmaz üstelik bu fiyata kazıklayacak ada aradıkları belli...

eexelanss
29/01/2012, 15:48
Ben kar lastiği ve zincir kadar etkili bir ürün olduğunu düşenemiyorum nedense

rational
29/01/2012, 20:43
ondan 4 adet yerine lastik alırım daha iyi...nasıl olsa aynı fiyat

GP COSKUN
29/01/2012, 21:16
imkanınız var ise kar lastiği
imkanınız kısıtlı ise sadece karlı ve buzlu zeminde kullanmak şartı ile zincir
ama sala bu tür paletmiş çorapmış sadece para tuzakları
pratik uygulamada bunlarla başınızı belaya sokarsınız

erdiyilmaz
29/01/2012, 21:47
uzun zamandir bu tur urunleri arastiriyorum, forumlardan edindigim bilgilere gore kar corabi icinde lastik bir sure sonra patinaja dusebiliyormus. afyon civarlarinda kar corabi takan bir aracin arabasindan seyir halinde corabin ciktigini da gordum. acikcasi bunun pek guvenilir oldugunu sanmiyorum. metal zincir uzun zamandir kullaniyorum ama yerde kar yoksa asfalta cikildigi andan itibaren arabanin on duzenini hayli olumsuz etkiliyor. hatta belirli araliklarla gerilmezse, ic davlumbazi parcalamaya kadar gidiyor. benim gonlum plastik kar paletlerinden yana, spike spider sport modelleri cok cezbediyor :)

ametist
07/01/2013, 15:55
konuyu hortlatalım, merak eden olur.. ben snow tiger kar paleti kullanıyorum. geçen yıl almıştım, bir kez kullanmıştım, bu gün de kullandım, sabah erken bursaya gitmiştim, bir kaç saat önce dönerken dik bir tırmanış var, orada kayan araçlar yüzünden yavaşlayınca kar lastiklerim olduğu halde ben de kaldım. hemen paletleri taktım, 10 dk sürmüyor takmak.. eve kadar son 30 km yi bunlarla geldim, 50 km hızı geçmeden, sakin sakin.. yolda da benden başka deli yoktu zaten :) hasılı, tavsiye ederim. pahalı ama en azından koptu davlumbazı parçaladı, kaportayı ezdi, jantı çizdi derdi yok...

paxer
07/01/2013, 16:05
beş para etmez müşteri hizmetleri diye bir şey yok sakın almayın paranıza yazık milleti kekliyorlar

serkandemir
07/01/2013, 16:13
beş para etmez müşteri hizmetleri diye bir şey yok sakın almayın paranıza yazık milleti kekliyorlar

siz kullandınız mı daha önceden bu dediğimiz olaydan peki yukarıda iyi yorum da mevcut kullanan tarafından

ametist
07/01/2013, 17:04
daha önce de dedim, moda oldu bu... forumdaki beşinci mesajında adam bizi yalancı çıkarıyor.. müşteri hizmetleri kötüymüş bilmem neymiş... oysa çıkıp ADAM gibi başından geçeni anlatsa, belki faydası olur ama, yok, beyimiz fetvayı vermiş çekilmiş kenara! biz de salağız ya, hiç teknik eğitim almadık, bu işin öğretmeni değiliz, doğruyu yanlışı ayırdecek kapasitemiz yok, malın önde gideniyiz ya, ondan çıktık yüz küsür lira verdik beş para etmez şeye! ben bu tip ürün tavsiyelerinde hemen maydonoz olup "beş para etmez" diyenleri rakip firmanın adamı olduğundan çok ciddi şüpheleniyorum ya neyse!

serkandemir
07/01/2013, 17:10
daha önce de dedim, moda oldu bu... forumdaki beşinci mesajında adam bizi yalancı çıkarıyor.. müşteri hizmetleri kötüymüş bilmem neymiş... oysa çıkıp ADAM gibi başından geçeni anlatsa, belki faydası olur ama, yok, beyimiz fetvayı vermiş çekilmiş kenara! biz de salağız ya, hiç teknik eğitim almadık, bu işin öğretmeni değiliz, doğruyu yanlışı ayırdecek kapasitemiz yok, malın önde gideniyiz ya, ondan çıktık yüz küsür lira verdik beş para etmez şeye! ben bu tip ürün tavsiyelerinde hemen maydonoz olup "beş para etmez" diyenleri rakip firmanın adamı olduğundan çok ciddi şüpheleniyorum ya neyse!

diyorsunki en güzeli al dene arkadaş kendin karar ver

ErkinuA
07/01/2013, 17:27
anti patinaj spreyi varmış peki varmı bunu kullanan ??

ametist
07/01/2013, 18:29
diyorsunki en güzeli al dene arkadaş kendin karar ver

ikimizde de aynı araçtan var... 225/45-17 lastiğiniz varsa zaten zincir takamazsınız kitapçığa göre.. ya değiştireceksiniz, ya palet takacaksınız... ben kullandım, kullanıyorum, memnunum... daha önceki araçlarımda zincir kullandım defalarca, paletin farkını farketmemek imkansız...