PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu sabah Fırat Oto daydım...

lektonstar17
25/01/2012, 13:33
Arkadaşlar dün randevu için aradım ve bu sabah Fırat oto ya gittim.Gayet güzel karşılandım ve sorunlarımı anlattım.

-Direksiyon altından gelen gıcırtı sesi.

-Arka stopların buğu yapması.

-Bagaj kapağının içine su dolması.

-Arka kapılardan gelen ses.

Gıcırtı sorunum hemen halledildi.Sorun klima borularının sürtünmesiymiş.Eve gelene kadar tek bir ses duymadım.Umarım bir daha da duymam.

Arka stopların buğu yapması konusunda biraz daha beklemem söylendi.Görevli arkadaş konunun neticeye varmasını beklediklerini yeni farların daha test aşamasında olduğunu söyledi.

Arka kapı sorununu tekrar yaşadığım esnada götürücem.Onlarında görmesi sesi duyması gerekiyor.Daha çok yazın ve kuru havalarda olduğu için biraz daha beklicem.

Bagaj kapağının içine su dolması konusunda bişey yapamadılar.Ne kadar anlatmaya çalışsamda anlamadılar.Ustanın söylediği tek şey kenarlardan süzülen suyun köşelerden akması normaldir.Ne yazıkki kapağın içinden su geldiğine inanmadılar.Ancak gözleriyle görürlerse inanabilicekler.Artık uygun bi günde servise yakın bi yerde iyice su tutup öyle götürücem aracı.

Genede gıcırtı sorunumu çözdükleri için Fırat Otoya teşekkürler.

fota
25/01/2012, 13:44
klima boruları için nasıl bir işlem yaptılar gördünüzmü? zaman zaman bende yaşıyorum bu prb i.

USTA
25/01/2012, 13:54
Servisin yanında kendilerine ait yıkama var,orada su tuttursaydın keşke...

ysnoksuz
25/01/2012, 13:59
Hazır konusu açılmışken bir şey sormak istiyorum. Ben aracımı alalı henüz 4 hafta oldu. Daha önceden varmıydı bilmiyorum ama gaza bastığımda ıslık sesi gibi bir ses geliyor.
Acaba normal mi yoksa servise göstereyim mi_?

xvlkn
25/01/2012, 14:17
Bende dun bahsettıgınız sıkayetlerın ıkısı ıcın ordaydım.Kapılardan gelen sesler ıcın kapı gergılerının degısmesı gerekıyo. Oda sıparıs verılıp gelmesı tahmınen 1 ay fala nsuruyor gelmesı. Arka stop bugunlmasını gıdermek ıcın yaklasık 2 saat ugrastılar cesıtlı seyler denedıler en son denedıklerı ıcın bır ıkı gun gecmesını ıstedıler. Eger duzelmesse Tofasın parca hakkında degısım gereklı gorusu geldıkten sonra butun sorunlu stopların yenılerıyle degıstırılecegını soylendı. Dıreksıyon altından gelen sesıde bır daha duymassınız bende orda yaptırdım :)

xvlkn
25/01/2012, 14:19
Hazır konusu açılmışken bir şey sormak istiyorum. Ben aracımı alalı henüz 4 hafta oldu. Daha önceden varmıydı bilmiyorum ama gaza bastığımda ıslık sesi gibi bir ses geliyor.
Acaba normal mi yoksa servise göstereyim mi_?

Bende yenı duymaya baslamıstım bu sesı. Sonrasında 3 tane farklı servıs ve bırde sanayıde ustaya gosterdım normal dedı. Havalar soguyunca artar falan dedıler.

skystar37
25/01/2012, 14:52
Bagaj kapağından gelen suyu hiçbir servis anlamıyor yada anlamak istemiyorlar bilemiyorum ama bana göre o kadar çok su gelmesi bana göre normal değil tamam kenarlar tahliye deliği ama o deliklerden su ben kapağı açınca değil kapak kapalıyken de akıp gitmesi gerekiyor. Haliç otoya haftasonu tekrar gideceğim hem bagaj suyu hemde arka cam ortasından ince ince gelen su için.

skystar37
25/01/2012, 14:54
Fırat otoda ilginç bir yer ilk kez gittiğinizde çok ilgililer alakadarlar ama ikinci kez gittiğiniz de aynı ilgi alaka pek olmuyor. Birde bakım zamanı yaptıkları işlemler çok düzgün değil.

dogus618
25/01/2012, 15:03
walla fırat oto benim direksiyon altından gelen sesi hep kestik dediler ama ne yazıkkı 3 km sonra aynı ses hep oldu buhu olayı cozuldu ama canım cıktı cozulene kadar

lektonstar17
25/01/2012, 16:17
klima boruları için nasıl bir işlem yaptılar gördünüzmü? zaman zaman bende yaşıyorum bu prb i.

Hayır malesef görmedim kapalı bölüme aldılar.Ama aracı teslim alırken sordum ne yaptınız diye,bana dreksiyonun hemen altını airbag in olduğu yeri gösterdi sanırım onların arkasında kalıyor.Ordaki sürterek ses çıkaran klima borularını bi şekilde sabitliyorlarmış.

Ben içerenköy de oturuyorum ve dönüş yolunda en ufak ses duymadım.

lektonstar17
25/01/2012, 16:19
Servisin yanında kendilerine ait yıkama var,orada su tuttursaydın keşke...

Evet aklıma geldi ama hava zaten yağmurlu gidene kadar gene batıcak,suya yazık olasın.

levan34
25/01/2012, 18:01
o kadar izah etmeme rağmen florya özkar oto da bagaj kapağındaki su olayını anlayamadı...yalnız değilsin....içinde su varken gitmek lazım.

lektonstar17
25/01/2012, 19:58
o kadar izah etmeme rağmen florya özkar oto da bagaj kapağındaki su olayını anlayamadı...yalnız değilsin....içinde su varken gitmek lazım.

Aynen katılıyorum aracı iice yıkayıp öyle gitmek gerekiyor.

skystar37
31/01/2012, 00:00
Valla bu bagaj kapağında biriken su iyicene can sıkmaya başladı bu gece tepemden aşağı ensemden sırtıma su doldu servise gittiğimde ustayı sokacam kapağın altına benim gibi oda ıslansın birde öyle baksın belki bir çözüm bulur o zaman.

Adamlara kapağın kilit etrafındaki küçük delikleri gösteriyorum "bu kapağa su giriyorsa kapalı iken buralardan akıp gitmeli, açınca takozlardan gelmemesi gerekiyor" diyorum ama anlamıyorlar ıslanınca anlayacaklar mı bakayım...

ervatan
31/01/2012, 00:20
sanmam anlayacaklarını çünkü herkesin duyduğunu gördüğünü onlar görmüyor sanki ayrı bir varlıklar

coll34
31/01/2012, 10:58
fırat oto aslında ilgi alakaya önem verir, haliç oto daha fazla ilgi vermekte 1 ay önce yapılan bayiiler toplantısında en az müşteri şikayeti alan servisler sıralamasında haliç otomotiv istanbul kendi bölgesinde 2., türkiye sıralamasında 6. sırada tebrikler haliç otomotiv