PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Şasi problemi

puntoevoikibinonbir
21/01/2012, 23:35
Herkese selamlar....
öncelikle sorum şu;2011 model punto evo 1.3 multijet araç sahibiyim..Geçenlerde rot ayarı için servise gittim..servis elemanı rot ayarının yapıldığını,fakat şasenin ön taraftan 3 mm. açılacağı gerektiğini söyledi..zaten servisten çıkıp yola çıktığımda aracın sağa doğru kaydığını farkettim.. sıfır bir araçta vurma çarpma veya herhangi bir kuvvetli darbe olmamasına rağmen şase neden 3mm. açılır anlamadım..ayrıca bu soruna serv,s bakmıyormuş.beni şaseciye yönlendirdiler..ne yapmalıyım..yardımcı olursanız sevinirim

alfisti
21/01/2012, 23:41
şase olarak tarif ettiği kısım büyük ihtimalle amortisör kulesidir.amortisör kulesinin içe yada dışa açılıp kapanması ise normaldir.bozuk yollarda araç sürmek,sert çukurlara girmek bunun nedenidir.

puntoevoikibinonbir
21/01/2012, 23:44
teşekkürler..ön kısımda 3mm .lik açılma yapılması lazımmış..zaten sorduğumda çukurlara sert girip çıkmadan meydana gelebiliyormuş..yapılmazsa bi sıkıntı olmaz ama yapılırsa daha iyi olacağını söylediler...

taipen71
22/01/2012, 21:47
endişeye gerek yok geçen sene benim aracımdada 3mm sağ tarafta çıktı şase denince insan tırsıyor sag tarafta salıcak demişlerdi heralde hidrolik bir cihazla 3 mm esnetip vidayı sıktılar işlem bu