PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektromanyetik Park Sensörü İşe Yarar mı?

sinanuzun
19/01/2012, 15:15
Arkadaşlar İnternette okumuştum aracı deldirmeden tampon içine manyetik bir şerit çekiyorlar tamponu tekrar eskiş yerine takıyorlar deliksiz park sensörü sizce kullanışı mıdır kullanan var mı birde sanırım Türkiye'de yok yurt dışından siparişle geliyo sanırım. Sahibinden.com sitesinde geçen rastlamıştım onlarda satılmış.

Nereden temin edilebilir acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=4ShLW2yB3sE

sinanuzun
22/01/2012, 20:09
Yok mu Bilgisi olan arkadaşlar ?

emrgnc
22/01/2012, 20:11
ilk kez duydum, delinmeden yapılması hiçte fena olmaz

effect1903
22/01/2012, 20:18
Çok güzel olur tabi tampon delinmeden ama Türkiyede varmıdır acaba araştırmak lazım..

diesel32
22/01/2012, 22:24
delinmeden park sensörü nasıl olcak anlamadım... söküp çalarlar onu... iş yerinde bi arkadaşın peugeot 206 sunroofunu çalan hırsızlar var bu memlekette...

nightblue_35
22/01/2012, 23:11
Arkadaslar sensör guzel basit ama yazilim gerktiren sistem.Mantik su arka tampon kismina bobin tarzi tel bagliyor cisim yaklastiginda bobinin ic manyetik direnci artiyor.bunu entegrenin bir bacagina (opamp yardimiyla yukselterek)vererek sinyal algilanip cikis ucu saglaniyor.Belirli degerlerde farkli ötmeler yapiyor bu degerler cisme ne kadar yaklastigini belirliyor. (Yani sunu dusunun 0 ila 100 arasinda deger veriyor 100 de cismi algiliyor 50 de bi bip diye otuyor' 25 de bipbipbip diye 0 da bibibibibibip gibi).Turkiyede bu sistemi yapan sanmiyorum.Ben bir zamanlar elini yaklastirdiginda isik yakan devre yapmistim oradan esinlenerek bu yorumu yaptim.Yanlisim varsa kusura bakmayin :)

sinanuzun
23/01/2012, 14:15
Araca uygulanışı üstteki videoda var yut dışında öne ve araka olarak satılıyormuş baya araştrdım hatta bir tanede buldum ama alıp almama konusunda kararsızım bu uygulama tampon içine yapıştırılan bir uygulama.

markopaso
17/01/2015, 00:46
Kesinlikle elektromanyetik park sensorlerini tavsiye ediyorum,Su anda tampona delinerek takilan Ultrasonic sensorler den sonra cikan yeni teknoloji olan Elektromanyetik park sistemi -EPS ile ilgili montaj ve tum detay bilgileri Araç park Sistemleri (https://www.epsparking.com) sitesinden gordum, Cinden 9 dolara aldigim EPS park sistemi bir sure guzel calisti ama sonra bozulunca cope gitti,mucidi italyan ve patentli 24 ay da garantili urunu biraz pahali da olsa eps yi tavsiye ediyorum

markopaso
17/01/2015, 00:47
epsparking.com da hersey anlatiliyor

fawori
17/01/2015, 01:46
yaw tampon delinse ne olur boyatırsınız o parçaları olur biter benimki orjinal ve gene delmişler:)

khanunl
17/01/2015, 14:33
Arkadaşlar İnternette okumuştum aracı deldirmeden tampon içine manyetik bir şerit çekiyorlar tamponu tekrar eskiş yerine takıyorlar deliksiz park sensörü sizce kullanışı mıdır kullanan var mı birde sanırım Türkiye'de yok yurt dışından siparişle geliyo sanırım. Sahibinden.com sitesinde geçen rastlamıştım onlarda satılmış.

Nereden temin edilebilir acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=4ShLW2yB3sE

Ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.Montaj için tampon sökülmesi gerekiyor.En ucuz aliexpress'ten alabilirisiniz.11 Amerikan doları civarında.Ücretsiz kargo ile satın alırsanız ürün teslimatı 30 günü bulabiliyor.Örnek olması açısından link koyuyorum.Kolay gelsin.Scolour Electromagnetic Auto Car Parking Sensor Reversing Reverse Backup Radar shipping &wholesale-in Parking Sensors from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group (https://www.aliexpress.com/item/Electromagnetic-Auto-Car-Parking-Sensor-Reversing-Reverse-Backup-Radar--shipping-wholesale/1823696170.html)

arenas
17/01/2015, 15:40
Arabayı satarken park sensörünü de sökmek isteyen arkadaşlar için ideal

Sent from my iPad using

markopaso
18/01/2015, 10:13
EPS park sistemi ,elektromanyetik park sistemini kesinlikle tavsiye diyorum,tamponun icine yapistirilan metalik bant ,bir beyin unitesi ve bir ses ureteci buzzer ile mukemmel hassasiyet ve emniyetli bir sekilde kolayca park edersniz,italyan patentli epsparking arka tampon modelini aldim,kendim monte ettim,cok da kolay ve harika calisiyor.Tabii tamponu kendiniz sokebiliyorsaniz.detay bilgi epsparking.com da var