PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göğüsteki buton takımı ve sunrof buton takımı hakk.

tyilgin
16/01/2012, 23:27
Merhaba,

Göğüste bulunan 4lü reflektörün ve ASR off anahtarının yanında bulunan 2 adet boş buton yuvası ile sunrof tuş takımındaki kullanılmayan boş buton yuvalarını kullanmak istiyorum.

Bu yuvaların üzerindeki kapakçılar (buton şapkalarıda diyen var) altında bir buton yuvası vs. varmıdır ?, hiç kullanmayı deneyen oldumu ?

Tayfun-E30
16/01/2012, 23:40
bende hiç bütün butonlar dolu olanını görmedim bu arabanın.. aramızda gören varmı?

tyilgin
16/01/2012, 23:46
bende hiç bütün butonlar dolu olanını görmedim bu arabanın.. aramızda gören varmı?

Göğüste tiptroniclerde 6. butonun ECO için kullandığını biliyorum ama 7. butonun kullanıldığını görmedim.

Tayfun-E30
16/01/2012, 23:59
https://www.carkhabri.com/Gallery/fiat/fiat-grande-punto/interior/large/17.jpg

hindistan versiyonunda böyle birşey buldum =) epey bir çalmışlar arabadan..

tyilgin
17/01/2012, 00:11
https://www.carkhabri.com/Gallery/fiat/fiat-grande-punto/interior/large/17.jpg

hindistan versiyonunda böyle birşey buldum =) epey bir çalmışlar arabadan..

Far yukarı ve aşağı ile sis açma butonları değilmi onlar ? sanırım direksiyonun solundaki buton takımı yok onlarda. Eğer öyleyse yol bilgisayarıda yoktur sanırım.

Edit : Yol bilgisayarının butonlarıda 4lü reflektörün solundaymış, O halde bagaj açma City ve Merkezi kilit butonları yok demekki...

Tayfun-E30
17/01/2012, 00:28
evet yol bilgisayarını iptal etmişler heralde =)

tyilgin
17/01/2012, 00:41
evet yol bilgisayarını iptal etmişler heralde =)

Yok yok, yol bilgisayarının butonları 4lünün solunda, bagajaçma citymodu ve merkezi kilidin butonları iptal..

sercangoksu
17/01/2012, 00:44
göz doldurma çabaları bunlar :D

car_audio96
17/01/2012, 06:08
hindistan iyi ya

OzzY
17/01/2012, 06:53
Merhaba,

Göğüste bulunan 4lü reflektörün ve ASR off anahtarının yanında bulunan 2 adet boş buton yuvası ile sunrof tuş takımındaki kullanılmayan boş buton yuvalarını kullanmak istiyorum.

Bu yuvaların üzerindeki kapakçılar (buton şapkalarıda diyen var) altında bir buton yuvası vs. varmıdır ?, hiç kullanmayı deneyen oldumu ?

normalde ön sis farını açan düğme activede aynı şeklilde kapalı. ancak arka tarafta devrede basma işini yapan parça mevcut. düğme değişip kablosu çekilirse buton aktif oluyor. aynısı ordada geçerlimi bilmiyorum.

tyilgin
17/01/2012, 08:11
normalde ön sis farını açan düğme activede aynı şeklilde kapalı. ancak arka tarafta devrede basma işini yapan parça mevcut. düğme değişip kablosu çekilirse buton aktif oluyor. aynısı ordada geçerlimi bilmiyorum.

müsait bir zamanda söküp bakacağım, umarım kullanabilirim..

Moosty
17/01/2012, 09:55
Eşim yanımda çok konuştuğu zaman diyorum ki 'Bak burada yeri hazır olan bir boşluk var, sanayide düğme taktıracağım basınca seni dışarı atacak, kafam rahat edecek'

Hatta o da alıştı, bazen hiç konuşmadan oradaki boşluğa 3 kere tık tık vuruyorum hemen susuyor.

Evet orada bir düğmelik boşluk var, işe yarar bir şey aklınıza gelirse talibim.

tyilgin
17/01/2012, 10:12
Eşim yanımda çok konuştuğu zaman diyorum ki 'Bak burada yeri hazır olan bir boşluk var, sanayide düğme taktıracağım basınca seni dışarı atacak, kafam rahat edecek'

Hatta o da alıştı, bazen hiç konuşmadan oradaki boşluğa 3 kere tık tık vuruyorum hemen susuyor.

Pek kısa zamanda olacağını zannetmiyorum ama, bitirebilirsem sizede bildiririm. :)

jrgakbulut
17/01/2012, 12:51
bnde 95 lik evo var ortadaki konsolda start stop var kapi kilitleme var eco varen sagdaki tus sunroof içinde 2 dugme var açma kapama başla yok :) diye hatirliyorum su an hatirlamadgim varsa arkadaslar hatirlatirz zaten

pdr42
18/01/2012, 00:32

KArdesim harikasın en kısa zamanda bende yapacagım hatta oraya hemsireli sus işareti koyacagım:)))

asil
18/01/2012, 00:36
o araba bana linea gibi geldi linea hindistanda çok fazla sattı

since1453
18/01/2012, 09:29
bnde 95 lik evo var ortadaki konsolda start stop var kapi kilitleme var eco varen sagdaki tus sunroof içinde 2 dugme var açma kapama başla yok :) diye hatirliyorum su an hatirlamadgim varsa arkadaslar hatirlatirz zaten

benim evoda

-asr on/off
-eco on/off
-kapı kilitleme
-city mode
-s&s on/off
-bide skydom on/off diycem ama skydoma param yetmedi :)

egzo-evo
18/01/2012, 10:05
öngörülen pazarlarda ve versiyonlardaki bazı tiplerde bagajı ön paneldeki kumanda tuşu ile açılabiliyor (şekil 96)

dualogiclerde düşük yakıt tüketimi sağlayan eco modu var. bu tuşla eco modunu devreye alabiliyorsunuz (şekil 4)

yalnız bu iki özelliğin her ikisi içinde en sağdaki tuş kullanılmış. hemen solundaki tuş yine boşta kalmış.

benimde aracım dualogic soldan sağa gidecek olursak city, merkezi kilit, start&stop, dörtlü flaşör, asr off, boş olan tuş, eco. bu boş olan tuşta bagaj açma tuşu olsa fena olmaz diye düşünüyorum.

jrgakbulut
18/01/2012, 10:52
benim evoda

-asr on/off
-eco on/off
-kapı kilitleme
-city mode
-s&s on/off
-bide skydom on/off diycem ama skydoma param yetmedi :)

tamamdr usta aynı işte teşekkurler :) hatırlatma için :)ama o fırlatma işi çok hoşuma gitti :) bi dugme yaratmak lazim o şekilde

jrgakbulut
18/01/2012, 10:54
keşke o boş tuşada yakıt deposu kapagini açmayi koysalarmiş hala anahtar veriyoruz :)

uraaal
18/01/2012, 11:03
öngörülen pazarlarda ve versiyonlardaki bazı tiplerde bagajı ön paneldeki kumanda tuşu ile açılabiliyor (şekil 96)

dualogiclerde düşük yakıt tüketimi sağlayan eco modu var. bu tuşla eco modunu devreye alabiliyorsunuz (şekil 4)

yalnız bu iki özelliğin her ikisi içinde en sağdaki tuş kullanılmış. hemen solundaki tuş yine boşta kalmış.

benimde aracım dualogic soldan sağa gidecek olursak city, merkezi kilit, start&stop, dörtlü flaşör, asr off, boş olan tuş, eco. bu boş olan tuşta bagaj açma tuşu olsa fena olmaz diye düşünüyorum.
ee sızın arabada nerde bagaj acma tusu bende sızdekı eco olan yer bagajı acıyor :D

umit
18/01/2012, 11:18
gp de asr off ve eco tuşu dışında bir tuş yerinin daha ne için olduğunu hala merak ediyorum...

italya daki gp lerin bazılarında direksiyon kumandaların da telefon işareti olan bir tuş dikkatimi çekmişti, başka tuşlarda vardı, Punto yu çok opsiyonel yapmışlar...

1ocak2011
18/01/2012, 11:23
keşke o boş tuşada yakıt deposu kapagini açmayi koysalarmiş hala anahtar veriyoruz :)

Dünyanın parasını verip Anahtar kabı alıyoruz, Sonrada yağın içinde o anahtar kapları sallanıyor. Sırf bu yüzden anahtarla açılan başka depo kapağı alacağım.

since1453
18/01/2012, 11:26

Aslında okadar basit birşey ki ama 3 kuruşluk masraftan kaçmak için yapıyolar gibi geliyor.hakikaten anahtarı verme işi can sıkıcı

Mugen_punto
18/01/2012, 12:37
Dünyanın parasını verip Anahtar kabı alıyoruz, Sonrada yağın içinde o anahtar kapları sallanıyor. Sırf bu yüzden anahtarla açılan başka depo kapağı alacağım.

Abi bende 2. anahtar kumandasız bi kopyasını yaptırıp sadece depo kapağını açmakta kullansammı diye düşünmüştüm senin gibi :)

aykut_1914
18/01/2012, 13:26
ee sızın arabada nerde bagaj acma tusu bende sızdekı eco olan yer bagajı acıyor :D

bizim activelerde var bagaj açma içten :) dinamiklerin dışardan açılıyor,logodan,forza active :D

timurgoksel
18/01/2012, 17:51
bizim activelerde var bagaj açma içten :) dinamiklerin dışardan açılıyor,logodan,forza active :D

bizde isteriz,varmıdır bir oluru bu işin...
babamda 87 doğan vardı,belki hatırlayanlar olur şimdiki bizim yol bilg sis farları menü düğmelerinin olduğu yerde 5 tane düğme vardı...en sağdaki düğmeyi bagaja bağlamıştı otomatik açardı bagajı :)

uraaal
18/01/2012, 23:26
zuhahah cıddenmı yanı yolda gıden dynamıc bır punto goze kestırıp ısıklarda bagajda ne var ne yok alıp gıdebılırız ben sevdım bu actıve ısını :D ama onu merkezı kılıt sıstemıne baglamayı dusunmuslerdır herhalde dımı :D

byspayn
19/01/2012, 00:34
Tabiki araç hareket eder etmez kapılarla beraber bagajda kilitleniyor :D Az uyanık değilsin ha :P

berko
19/01/2012, 12:53
bencede o araç linea

aykut_1914
19/01/2012, 23:06
zuhahah cıddenmı yanı yolda gıden dynamıc bır punto goze kestırıp ısıklarda bagajda ne var ne yok alıp gıdebılırız ben sevdım bu actıve ısını :D ama onu merkezı kılıt sıstemıne baglamayı dusunmuslerdır herhalde dımı :D

kitleniyor tabi :D