PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ankara trafik şube de tanıdığı olan var mı?

erdiyilmaz
15/06/2007, 14:44
seLamLar
14 Haziran 2007 saat 21:30 civarı gimat kavşapı yakınLarında bir volkswagen transporter ile kavşakta kaza yaptım.

bir oLayı danışma amaçLı, ankara trafik şube de tanıdığı oLan, bana dönebiLirse sevinirim.

teşekkürLer.

anvil
15/06/2007, 14:55
geçmiş olsun da 15 haziran bugün değilmi

ufuk61
15/06/2007, 15:16
geçmiş olsun kardeşim izmitte cok tanıdık komser ve polis var istersen burdan yardım edeyim erdi

Misafir2
15/06/2007, 15:21
geçmiş olsun kardeşim izmitte cok tanıdık komser ve polis var istersen burdan yardım edeyim erdi

banada isterım ufuk çok cıddıyım işimi gör izmıtte işim çokkkkkkkkkkk:hmm::hollowee:

ufuk61
15/06/2007, 15:27
banada isterım ufuk çok cıddıyım işimi gör izmıtte işim çokkkkkkkkkkk:hmm::hollowee:
hayırdır başkan ne işin var sana bir tekliğe ayarlarız :Ç:-)

dejavu
15/06/2007, 15:31
erdi kardeş geçmiş olsun.. ya kardeş ben seni saat 14:00 civarında hatta çeyrek varken cebecide gördüm.. kızılay tarafına gidiyordun.. şimdi evdeyim ve kaza yaptım diyorsun.. ne diyeyim kardeş çok geçmiş olsun.. durum nasıl çok fazla bişeyin yoktur umarım..

microab
15/06/2007, 15:37
Olay dün gece olmuş arkadaşlar,tarih karışmış...

Erdi tekrar geçmiş olsun,haksızlığa mı uğradın kardeşim yoksa?

GaladrieL
15/06/2007, 15:37
Kaza dün olmuş arkadaşlar, nevri döndüğü için tarihleri karıştırmış Erdi..
Çok şükür bişey yok Erdi'de, araçda da ufak sayılabilecek bi darbe varmış... Ama karşı tarafın güvensiz tutumları nedeniyle trafikten birilerini bulsak, bilsek iyi olur.. Lütfen önerebileceğiniz birileri varsa yardımcı olun..

Tekrar geçmiş olsun Erdi' m... :(

erdiyilmaz
15/06/2007, 15:47
sağoLun teşekkür ederim. küfürLeşme vs. durumLarı oLdu. bir de karşı taraf trafik poLisiyLe komşu çıktıLar. birbirLerini çok koLLar haLLeri vardı. tutanağa imza atmadım, sadece aLkoL muayenesine imza attım. sonradan karşı tarafın tutum ve tavırLarı beni iyice şüpheye düşürdü. (trafik poLisLeri benim tanıdıgım, ben istedigimi yaptırırım vs. sözLer sarfediLdi, bana)

hakLıyken haksız konuma düşmek istemem. hayırLısı oLsun diyeLim. görüşLer için teşekkür ederim tekrardan.

ufuk61
15/06/2007, 15:50
hakkını ara kardeşim komsuculuk ayagı hee yemez kardeşim seytan gibidir abi gercek izmitten sora bileceğim varsa hemen sorayım sana döneyim

OzzY
15/06/2007, 15:53
Geçmiş olsun...
ben olsam kesin dalardım adama

Misafir2
15/06/2007, 15:59
Geçmiş olsun...
ben olsam kesin dalardım adama

büyüksün ozanım be kımtutar senı:bash::bash:
:stretche:

dagored
15/06/2007, 16:07
Geçmiş olsun Erdi, Allah beterinden korusun...

Misafir2
15/06/2007, 16:08
abı bunları bır araya toplayıp top yapacaksın ya başka türlü adam olmazlar
(Hıle hurda işlerıyle uğraşanlari)

the_Algn
15/06/2007, 16:20
Geçmiş olsun..

OzzY
15/06/2007, 16:50
büyüksün ozanım be kımtutar senı:bash::bash:
:stretche:
zaten trafikte hiç sakin değilim olamıyorum

hatta bir iki kez kavgaya yeltendim ama sakinleştirdiler...

tavsiyesi olan varmı:shutup20:

akin78
15/06/2007, 16:58
Geçmiş olsun..

femoli
15/06/2007, 17:04
arkadaşlar dalacak gibi bir adam değildi adam la biraz münakaşaya girdik hemen yardakçılarıda karıştı biz üç kişi k***** yemedi adam üstümüze yürüdü ama bizde insanız biraz daha büyüseydi gözümüzü kapatıp ben erdi ve babam dalacaktık neyseki polisler zamanında geldi bir de polisler ahbapları çıkınca biz tamamen ikinci planda kaldık adama üstümüze yürüdü dedik adam dinlemeden siz haksızsınız kardeşim susun diyor bunu diğen tarafsız türk polisi gerçekten yazık yani herkesin mutlaka iyi yerlerde dayısı olmassı gerekiyormuş ...

burdan herkese en yakın zamanda kendilerine dayı edinme lerini tavsiye ediyorum yoksa yazık olur size ..

eakbas
15/06/2007, 17:25
erdi cok geçmiş olsun ama malesef tanıdık yok üzgünüm

Gkhan
15/06/2007, 17:35
Geçmiş olsun kardeşim.

Benim aklımda, eğer sonuç alırsam haberdar ederim seni

Linos
15/06/2007, 18:28
Erdi tekrar geçmiş olsun! Maalesef benim de tanıdığım yok :(

Fangio
15/06/2007, 19:09
Erdi geçmiş olsun kardeş inşallah haksız duruma düşmezsin...

SteinGP
15/06/2007, 19:12
kanunlar önünde herkes eşit ama sadece kağıt üstünde sanırım..geçmiş olsun erdi..

ABNEW
15/06/2007, 19:29
Erdi geçmiş olsun.Umarım adil bir rapor tutulmuştur...

erdiyilmaz
15/06/2007, 19:40
poLisLe adamın kanka muhabbeti canımı hayLi sıktı.
içimden geçen adiL rapor oLmayacagı, yine de hayırLısı oLsun diyeLim.
pazartesi rapor çıkacakmış. şimdiLik bekLemedeyim.

bu arada kasko şirketine haber vermem gerekir miydi?

ABNEW
15/06/2007, 19:48
Raporunu aldıktan sonra gidersin Kasko Şirketine Erdi.Haber vermen önemli değil şu an için.Bir de raporu imzalamadan oku...

tempesty
15/06/2007, 19:50
Erdi raporun adil olması yada olmaması önemli değil aslında sen 8 de 8 suçlu olsan bile kasko şirketiyle temasa geçtiğin taktirde masraflarının tamamını kasko karşılamakla mükelleftir canını sıkma..

ABNEW
15/06/2007, 19:52
Erdi raporun adil olması yada olmaması önemli değil aslında sen 8 de 8 suçlu olsan bile kasko şirketiyle temasa geçtiğin taktirde masraflarının tamamını kasko karşılamakla mükelleftir canını sıkma..

Erdi Bora haklı.Tabi karşı taraf normalde suçlu ise senin kaskon bozulmaz ama suç senin üstüne kalırsa kazasızlık indirimin düşmüş-kalkmış olur...

jeoenis
15/06/2007, 19:59
geçmiş olsun erdi bence bu bir türkiye geçeği tanıdık varsa her zaman haklısındır.

Er-NnN
15/06/2007, 20:10
erdi pazartesi zaten biliyosun ewler yakın beraber gidelim trafiğe... ;)

şubede tanıdık yok sanırım ama polis tanıdık var... ;)

erdiyilmaz
15/06/2007, 20:24
sağoLun hocam ya, mesajLarı görünce biraz keyfim yerine geLdi.
umarım oLumLu geLişmeLer oLur. pazartesiye kadar şimdiLik bekLemekten başka çare yok.

öz eLeştiri yapmam gerekirse; şu kasko, araba sigortası vs. vs. işLerini haLa tam manasıyLa biLmiyorum. nasıL bir prosedür işLeniyor, neLer yapıLması gerekiyor fiLan öğrenmek Lazım.

tüm açıkLamaLar için çok teşekkür ederim. : )

BGRAYS
15/06/2007, 20:35
çok geçmiş olsun erdi kardesm cok buyuk bı zarar yoktur umarım ..

malesef oraya ulasmıyo elımız inş. bi haksızlıga uğramazsın ..

baycep
15/06/2007, 22:05
çook geçmiş olsun Erdi hocam , emniyette tanıdık birilerinin olası herzaman işe yarar..

shoparr_
15/06/2007, 23:29
erdi daha yeni başıma geldiği için sana şöyle söyleyeyim..
dün yapılan kazanın raporunu bugün ya da yarın da alabilirsin belki şubeden(emin değilim eskişehirde nöbetçi memur oluyor şubede ve polis bana yarın alabilirsin demişti cumartesi gününden için)bu sana itiraz için ya da adam bulmak için zaman kazandırabilir belki..
raporda korktuğun başına gelir ve adamlar sana yüklerse suçu hasarsızlığın güme gider okadar..ehliyet+ruhsat fotokopisi + rapor + kasko poliçe fotokopisi ile birmota-fiata git başka hiçbirşey yapmana gerek yok..onlar hallediyorlar(anlaşması koç ve anadolu sigortayla sanırım birmotların) başka hiçbir şey yapmana gerek yok..kazadan haberdar etmen falan gereksiz..buarada özellikle aradım babamı ancak şubeden tanıdık yok kardeşim ama ceza yazdırmak istersen fahri trafik müfettişi bulabiliriz siteden vardır tanıdığı olan:D geçmiş olsun kardeşim tekrar. kafana hiç takma benim arabayı sen de gördün şimdi tertemiz oldu nazar değmesin:Dallah kimsenin başına vermesin dostlar.

h k
15/06/2007, 23:47
Geçmiş olsun , canını sıkmak istemem ama tanıdık polis olayları varsa tüm kusuru sana atabilirler , örnekleri var ne yazıkki :(

dejavu
16/06/2007, 08:08
erdi merhaba..
kardeş iki üç defa bu olayı yaşadığım için biliyorum.
ankarada raporlar iki gün sonra veriliyor normalde sen cuma günü kaza yaptığın için pazara kalır pazar tatil olduğu için büyük bir ihtimalle pazartesi raporu alabilirsin ancak.. raporu almaya gittiğin yerde sana bir tutanak hazırlanak (yada senin adına senin cümlelerinmiş gibi tutanak yapılacak) ve roporun verilecek.. polisin tuttuğu rapora itiraz etme hakkın var.. (raporu karakola almaya gittiğin zaman) ama sen ilk önce karakolda polisin tuttuğu raporu gör derim.. ondan sonra itiraz hakkını; olayı düşünerek koy.. itiraz edersen bir heyet oluşturulup olay yeri incelenecek.. olayı söyle değerlendir.. olay tamamıyla trafik kuralarıyla ilgili olarak değerlendir.. lambasız bir kavşakta geçiş hakkı hep sağda olandır soldan sen hızlıda gelsen yavaşda gelsen adam legal hakkını illegal kullanmış seni zora sokar ve sağdan gelip sana vursada sen suçlusundur.. benim son kazam böyle oldu... itiraz etsen ben gene suçluyum ama adam legal hakkını illegal bir şekilde kullandı.. mesela adam yolda gidiyor hız en az 120 adam zank diye frene bastı tüm gücüyle.. bunuda kasıtlı yaptı.. burda bile kasıtlı olduğu halle arkadan vuran şuçludur.. anlatmaya çalıştığım olayı zaten sen yaşadın biliyorsun ona göre olayı trafik krallarına göre değerlendir ve raporuda incele ve kararını ver.. artı olarakta pazartesi raporunu aldığında kosko şirketini aramana gerek yok direk servisine gidiyorsun.. zaten servis gerekli işlemleri yapır.. ha burda dikkat etmen senin kasko, servisin anlaşmalı olduğu kosko ise işlerin daha hızlı ve sağlam olur... ben aracını kartaşdan aldım.. oraya kosko yaptırdım.. bir defa raporsuz. üç defada roporlu olarak çok hizlı bir şekilde işlemlerimi yürüttüm... istersen yuzyuzede bu konuyu paylaşabiliriz ben öğleden sonra cebeci taraflarında olucam.. yada hiç uğraçma senin birmotla aran iyi direk oraya git sana yardımcı olacaklardır muhakkak...

Dikici
16/06/2007, 09:11
geçmiş olsun erdi abi....

erdiyilmaz
19/06/2007, 01:27
pazartesi günü raporu aLdım. kusuru tamamen karşı tarafa vermişLer. benim kuraL ihLaLi yapmadıgımı beLirten de bir not düşmüşLer. hayLi sevindim. tutanağı degiştirirLer mi vs. gereksiz vesveseLerimden kafam ağrıyordu. şükür geçti.

iLgiLenen arkadaşLara çok teşekkür ederim. araba şimdi serviste. umarım en yakın zamanda kavuşurum.

OzzY
19/06/2007, 01:37
Güzel haber geçmiş olsun...

ABNEW
19/06/2007, 01:47
Gözün aydın Erdi.Adil bir rapor çıkması sevindirici...

brucella
19/06/2007, 01:56
geçmiş olsun ve gözün aydın erdi. en kısa zamanda GP ne kavuşman dileğiyle

shoparr_
19/06/2007, 02:15
görevli polislere bir tebrik bendenn..gözün aydın erdi

Linos
19/06/2007, 10:42
Hadi geçmiş olsun Erdi, gözün aydın! Demek hala adalet denen kavram işliyormuş ;)

ufuk61
19/06/2007, 10:46
erdi hadi geçmiş olsun demek adalet hala özverili calışıyor inşallah bir daha bu olayları yaşamazsın

Misafir2
19/06/2007, 10:52
dürüst insanlarda en az dürüst olmayanlar kadar cesur oldukça sorunlar asgari düzeyde kalacaktır.

geçmış olsun erdi tekrardan

Er-NnN
19/06/2007, 16:57
bu arada arklar cidden bu şekilde sorunlar olduunda paylaşım yapmanızı tavsiye ederim ne kadar elimden bişi gelirse yardımcı olmak isterim...

yalnız şunu da unutmamak lazım sorduumda örendim ki böle bir deişikliin yapılması bi hayli zor ve polis için riskli bi olaymış kaza yerinde tutanağı imzalamayıp bırakın ve almanız gerektii zamn alın alırken de alıcaınız raporu dikkatle okuyun herangi bi deişiklik varsa bunu belirtmeniz ve bir şahidiniz olması dahilinde polis direk açığa alınıyor...

muzikci
20/06/2007, 03:28
geçmiş olsun ,sklınızda olsun kazan sonra karşı tarafın ruhsatı,sigortası,ehliyetinin fotokopilerini alın raporunuzla beraber sigortanıza bildirin,gerisini onlar hallediyor.