PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active nin dynamic olarak geçmesi :)

unreal123
15/01/2012, 12:55
arkadaşlar bi sorun var sanki daha yeni fark ettim ama :) dün ruhsata bi bakayım dedim ana bi baktım dynamic yazıyor ama araba active sonra dedim bide faturaya bakayım baktım ondada dynamic yazıyor sigorta poliçesine baktım ilk poliçede active yazıyor yeni yaptırdığım poliçede dynamic yazıyor kasko poliçesinde de dynamic yazıyor bu olayı nasıl düzeltebilirim ben. yada bayi ye gidiyim bana yanlış araba vermişsiniz arkadaş ben dynamic almıştım mı? deyim :P bu işin şakasıydı tabii. bu arada arabayı geçen sene ocak da teslim almıştım biraz dikkatsiz im sanırım :)

car_audio96
15/01/2012, 15:06
bişey olmaz bence idare et öyle abi

unreal123
15/01/2012, 17:16
muayenede felan sıkıntı cıkartırlarmıkı dıe dusunuyorumyada kasko ona goremı pahalı cıkıo bılmıyoruzkı bısey

krm1983
15/01/2012, 22:52
Muayenede sıkıntı olmaz.Poliçede de active olarak gözüküyorsa sorun olmaz sanırım.

tyilgin
15/01/2012, 23:12
Muayenede sıkıntı olmaz.Poliçede de active olarak gözüküyorsa sorun olmaz sanırım.

ikinci poliçede dynamic yazıldığını söylemiş ama yinede fark edeceğini sanmıyorum. Benim poliçede de dynamic dulogic yamışlar. acenta farketmez dedi umarsamadım.

krm1983
15/01/2012, 23:16
Zeyilname ile düzeltilebilir belki.

ZAK1980
15/01/2012, 23:32
ikinci poliçede dynamic yazıldığını söylemiş ama yinede fark edeceğini sanmıyorum. Benim poliçede de dynamic dulogic yamışlar. acenta farketmez dedi umarsamadım.
Arkadaslar gelırler.gov.tr den aracınızın gerçek modelıne gore kasko bedelıne bakın birde yanlıs yazılmısına bakın soyle ornek ıle anlatayım daha anlasılır olacaktır aracım 2009 model duz actıve banka kaskoyu yaparken gerızekalı calısan ruhsatı nasıl okuduysa 2009 actıve dualogıc vıtes olarak yazmıs grupamada bu sekılde kasko yapmıs ıkıncı sene kasko fıyatlarında bır garıplık oldugunu anladım gelırler.gov.tr ye gırıp duz vıtes ıle dualogıc arasında fark oldugunu gordum kasko sırketı ıle gorustum bırsey okmaz falan fılan ıste olayın ustune dusunce gordumkı odedıgım pırım fazla bıraz ugrastıktab sonra 80 tllık bır meblag fazla alınmıs tarafıma ıade edıldı ve bır hafta sonra yaptırdıgım kasko 50 tl dusuk yapıldı ufak bır yanlıstan 130 tl kara gectım

tyilgin
15/01/2012, 23:50
Arkadaslar gelırler.gov.tr den aracınızın gerçek modelıne gore kasko bedelıne bakın birde yanlıs yazılmısına bakın soyle ornek ıle anlatayım daha anlasılır olacaktır aracım 2009 model duz actıve banka kaskoyu yaparken gerızekalı calısan ruhsatı nasıl okuduysa 2009 actıve dualogıc vıtes olarak yazmıs grupamada bu sekılde kasko yapmıs ıkıncı sene kasko fıyatlarında bır garıplık oldugunu anladım gelırler.gov.tr ye gırıp duz vıtes ıle dualogıc arasında fark oldugunu gordum kasko sırketı ıle gorustum bırsey okmaz falan fılan ıste olayın ustune dusunce gordumkı odedıgım pırım fazla bıraz ugrastıktab sonra 80 tllık bır meblag fazla alınmıs tarafıma ıade edıldı ve bır hafta sonra yaptırdıgım kasko 50 tl dusuk yapıldı ufak bır yanlıstan 130 tl kara gectım

Benim aracımın tip kodu 320 ve 34980 fiyat biçmiş.dynamic dualogic için tip kodu 327 ve 35280 fiyat biçmiş. fiyat 200 lira iyat farkı var, sorun değil gibi görünüyor.

Merak ettiğim şey poliçemde araçbedeli sanırım 25000 olarak belirtilmişti. gib.gov.tr de 35000 gözükmesi allah korusunda pert/çalıntı durumunda bir etkisi oluyormu ?

fiery_hunter
16/01/2012, 00:07
artık poliçelerde (trafik sigortası ) araç tipi emniyet genel müdürlüğünün sisteminden geliyo mtv ödeme yazarsanız google a ordan araç bilgisine bakabilirsiniz..