PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active veya Dynamic

mobilecom
14/06/2007, 17:42
Umarım yanlış yere konu açmamaışımdır.
Arkadaşlar ben gp almak istiyorum fakat bu iki donanım arasında ne gibi farklar var tam olarak.
Activde olmayıpta Dynamicte olan neler var ?
Sizlere zahmet yanıtlarsanız sevinirim.
İkinci el düşünüyorum. Sizce hangi donanım ve bu aracın ikinci elini alırken nelere dikkat etmeliyiz.
Teşekkürler

akin78
14/06/2007, 17:48
Fiat'ın sitesinde ayrıntılı olarak var donanım listesi.Bence en önemli farklar dijital klima,esp ve gövde rengi ayna ve kapı kollarının Dynamicte standart olması.

İbrahimKC
14/06/2007, 17:49
Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz.

Aklıma gelen ilk farkları hemen sıralayayım.

1. Manuel Klima - Digital Klima
2. Cd Çalar - MP3 Çalar
3. Dinamikte Daha hoş bir iç döşeme var
4. Dinamikte yol bilgisayarı daha ayrıntılı
5. Dinamikte Gövde rengi kapı kolları ve dış aynalar var.

ESP 2007 model 90 beygir multijet ve 95 beygir starjet Dynamic'te Standart.

Ben Dynamic almanızı öneririm. Araç alırkenden muhakkak yetkili bir servise götürüp daha önce neler yapıldığını, bakımların düzenli oalrak yapılıp yapılmadığını kontrol ettirmenizi öneririm..

alpy
14/06/2007, 17:52
FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/tr/index.php?PageID=170)
bu linkten bakabilirsin

anvil
14/06/2007, 17:52
öncelikle foruma hoşgeldin. ben de alacağım zaman çok düşünmüştüm. ali o zaman çok güzel özetlemişti aradaki farkları.

https://forum.grandepuntotr.com/50975-post17.html

güvenlik paketi istersen de 90 hp alman lazım

microab
14/06/2007, 18:07
Active---------------------Dynamic farkları

---------------------------Deri direksiyon-vites topuzu
5 Vites--------------------6. vites (fazladan 1 vites daha )
manuel klima---------------ÇİFT BÖLGELİ OTOMATİK klima
cd çalar--------------------mp3 çalar
sürücü-yolcu hava yst------4 hava yastığı (Perde yastıklar arka cama kadar,Fazladan 2 tane daha )
----------------------------Gövde rengi kapı kolları-aynalar-buğu çözme fonksiyonlu
2 satırlı yol bilgisayarı--------Yol bilgisayarında daha çok fonksiyonellik-dış ısı göstergesi (3 satırlı)
----------------------------sis farları
----------------------------katlanabilen arka koltuklar

Ve sanırım makyajlandıktan sonra ön ızgaralar dynamic de krom görünümlü...
Dynamic diyenler bu donanımı 2.000 lira farka alacak olduğun için ısrar ediyorlar...

Biraz daha kas ve Dynamic al...

Anvil e yazdıklarım burda ;)

Hoşgeldin demeyi unutmuşum :)

microab
14/06/2007, 18:21
1.4 fire ve 1.3 multijet motorlu dynamic de 6.vites değil 5 vites var...

Bende 1.3 mj 90 hp var ve 6. vitesi mevcut...

ABNEW
14/06/2007, 18:27
Dynamic bence de iyi bir tercih, donanımı zengin ve görünümü daha güzel.Tabi ikinci el olacağı için en önemli konu temiz bir araç bulmak: kazasız, km si düşük ve servis bakımlı, hayırlısı olsun...

Little F.K
14/06/2007, 18:28
Ali abi vites olayı sadece 90 lıklara özel değil mi?Yani dynamic 75 lıklerde 6 vıtes mı?

İkinci eldede dynamic ve active farkı fazla olmadığı için dynamic daha mantıklı.

akin78
14/06/2007, 18:43
Bende 1.3 mj 90 hp var ve 6. vitesi mevcut...

+ 1 :)

ABNEW
14/06/2007, 18:44
Ali abi vites olayı sadece 90 lıklara özel değil mi?Yani dynamic 75 lıklerde 6 vıtes mı?

İkinci eldede dynamic ve active farkı fazla olmadığı için dynamic daha mantıklı.

Evet Fırat sadece 95bg ve 90bg ler 6 ileri...

h k
14/06/2007, 21:46
Ciddi anlamda dinamikte sunulan ekstra özelliklerin hic bir faydasi yok.

Kaza yaparsaniz extra 2 hava yastigi ise yarayabilir en önemlisi bu , digerleri daha cok görsellik degerini artiriyor.

Ayagimi yerden kessin amaci ile araba aliyorsaniz active versiyonu fazlasiyla yeterlidir. Yok benim icin aracin şikligi , elektronik oyuncaklari mutlaka gerekli derseniz o zaman dinamik düsünebilirsiniz.

Cnyt01
14/06/2007, 21:58
6.vites motorla alakali. dizel 75 ,benzin 77. 5vites. 90hp dizel ve 95hp benzin, 6 vites... yalniz aktif ve dinamik arasindaki secim birazda maddi. alinabiliyorsa kesinlikle dynmc.

Dikici
14/06/2007, 23:47

Kaza yaparsaniz extra 2 hava yastigi ise yarayabilir en önemlisi bu , digerleri daha cok görsellik degerini artiriyor.

Ayagimi yerden kessin amaci ile araba aliyorsaniz active versiyonu fazlasiyla yeterlidir. Yok benim icin aracin şikligi , elektronik oyuncaklari mutlaka gerekli derseniz o zaman dinamik düsünebilirsiniz.

+10000

the_Algn
14/06/2007, 23:50

Güzel açıklamışsın abi.

Honor COOPER
15/06/2007, 00:17
bence dynamic.kesinlikle 2000 ytl ye değer en azından döşeme farkı bile güzel.

cakabo80
31/10/2007, 12:13
kesinlikle dynamic. verdigin paranın karşılığını görceksin

emrahss
31/10/2007, 13:51
Bence de dinamik. Elekrtonik klima bile fuzuliymiş gibi görünmekle beraber çok işe yaradığını farkediyorum ben.

utkucay
31/10/2007, 14:10
dymanicteki mp3 çalar olması bile yeterli

galkoo
02/11/2007, 11:18
bence 2000 YTL ye değer.eğer durumun müsaitse hiç düşünme...
bide hoşgeldin...

dejavu
02/11/2007, 22:55
eğer alabiliyorsan ve bulabilirsen dinamic 95-90 hp esp li al derim.. bir active kullanıcı olarak..

sumera
21/11/2007, 11:46
Yanılmıyorsam dynamic de arka koltukları ayrı ayrı yatma özelliği var active de bu tek parça.

fatihhhh
21/11/2007, 15:44
bence kesinlikle dinamik e fazla para verdiğine değer
ama ayağımı yerden klessin diyorsan sen bilirsin.
1-*****arka koltukların asimetrik katlanması çok kullanışlı bi özellik (hem insan hemde eşya taşıma açısından.keyif için değil işlevsellik adına çok önemli ve kullanışlı bence)****
2-dijital klima kullanmak daha keyifli.(sonuçta öetkiside aynı işlevi görüyo ama bu daha konforlu ve keyifli.)
3-deri direksiyon kılıfı ve vites topuzu hoş(bu biraz daha keyfe keder.ben böyle abudik kubidik özelliklere değer vermeyen birisi idim, şimdi deri olması daha güzel geliyo bana)
4-mp3 çalar la CD çalar arasında da baya fark var.(gerçi her ne kadar CD ler takılsada FM aktarım cihazları gibi alternatifler olsada mp3 çalması önemli bence)
5-soğuk memlekette yan aynaların buğu çözücülü olması inaaanıılmaz önemli bişi.
6-kapı kolları ve yan aynaların gövde rengi olması güzel bişi (ama görünüşü ve güzelliği ilgilendirir. görsellik önemli değil diyorsan bu fark önemsiz dir)

kolçak+park sensörü de olsun mutlaka

bi de "hız sabitleme sistemi" olsa, değmeyin keyfimize.

not:6 ileri vites 90 ve 95 beygirde var. 75 beygirde yok.(bu yüksek beygirlilerde ESP gibi çoook önemli bi fonksiyonla beraber yanında ASR MSR HBA da var.)

GUL
21/11/2007, 16:32
Dinamik Modelde En önemli özellik Hava Yastiğinin Fazla Olmasi Ve Yan Aynalarin Buğu çözücü Olmasi.....bu 2 özellik Nedeni Ile Dinamik Almanizi öneririm...şimdiden Hayirli Olsun...