PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BİM ve A101'de Oto malzemeleri var bu hafta

ibrahim06
10/01/2012, 23:49
BİM ve A101'de Oto malzemeleri var bu hafta. Alarm, navigasyon, akü kablosu türünden şeyler geliyor bu hafta

BİM A.Ş. > Hoş geldiniz... (https://www.bim.com.tr)
A 101 - Hoşgeldiniz (https://www.a101.com.tr)

celenlee
11/01/2012, 00:21
Trafik setleri acaba nette satılan dandirik ürünlerle aynı mıdır bakalım nasıl çıkacak?

aykut_1914
11/01/2012, 00:33
şu navigasyon nasıl? :)
1 set paspas--5*10 tanede silecek alınır :D

Mugen_punto
11/01/2012, 00:42
silecek boyutları bizim araçlara uymaz gibi geldi bana.. 5 cm ya kısa yada uzun..

Ziyaretci046
11/01/2012, 01:11
navigasyonu almak istiyorum sizce nasıl ii mi kötü mü yorum alalım

opexturk
11/01/2012, 01:22
ben de park sensörü almayı düşünüyorum daha önce alıp kullanan var mı

pilotender
11/01/2012, 01:27

bende yaklaşık 1 senedir Piranha Infiniti HD modeli var. Ben son derece memnunum her şeyiyle 4*4 makina Piranha. Ancak sendeki modelin menüsü nasıldır bilemem. Bir arkadaşım Piranha'nın başka bi modelini almış. Geçenlerde harita güncellemesi yaparken biraz kurcaladım menüleri bendekine kıyasla oldukça kullanışsızdı. Bu cihazların fiyatları önceki sürüm yazılım kullanıyorlarsa düşük oluyor. Bence iyi araştır.30-40 daha verince zaten çok iyisini de alabilmek mümkün.

Ziyaretci046
11/01/2012, 01:53
bende yaklaşık 1 senedir Piranha Infiniti HD modeli var. Ben son derece memnunum her şeyiyle 4*4 makina Piranha. Ancak sendeki modelin menüsü nasıldır bilemem. Bir arkadaşım Piranha'nın başka bi modelini almış. Geçenlerde harita güncellemesi yaparken biraz kurcaladım menüleri bendekine kıyasla oldukça kullanışsızdı. Bu cihazların fiyatları önceki sürüm yazılım kullanıyorlarsa düşük oluyor. Bence iyi araştır.30-40 daha verince zaten çok iyisini de alabilmek mümkün.

evet o zaman acele etmeyelim eyw abi

OzzY
11/01/2012, 05:53
cam suyu iyiymiş

KaMiKaZe
11/01/2012, 08:33
Ankara veya batısı için cam suyu iş görür.
Ama daha soğuk memleketlerde donma yapar muhtemelen.
O fiyata bol su olma ihtimali yüksek varsa elinizde antfriz ölçülen cihaz denemesi 5 tl

BeCkS
11/01/2012, 08:37
geçen kampanyadan arkadaşım almıştı navigasyonu ve memnun....

ersan16
11/01/2012, 09:54
navigasyonu göremedim arkadaşlar. navigasyonu linkini atabilirmisiniz.

@toolmax park sensörü
2 ay önce gitti gidiyordan tanesi 60 tl ye aldım 2 adet. 2 sini de takdırdım. led ekran ve gösterge olayı güzel fakat park sensörlerinin çok güvenilir olduğunu düşünmüyorum. işlemcisi yavaş bilgi güncellemesini geç yapıyor. türkçe konuşma modunda sensör 1,5 metre diyen kadar 70 cm ye düşüyorsun zaten.
geçen gün dar bir sokakta geri dönüş için manevra yapmak için durdum geriye takıp ilerledim sensörden ses gelmeden güm diye vurduk duvara. ( boş arsaya giriyorum sanıyordum, meğerse 40 cm yüksekliğinde duvar örmüşler park edilmesin diye - belki başka sensörlerde bu kadar hızlı bir manevraya uyarı vermeyebilirlerdi ).

bip bip sesine alınca ise sesi cılız veriyor. ama buna rağmen tollmax ı başka bir aracımda da kullanırım. fakat dikkat etmek lazım. daha hızlı veri gönderebilen ekranlı bir sensörünü en ucuz kaça bulabilirsiniz bilemiyorum.

lektonstar17
11/01/2012, 09:57
beyler toolmaxx oto alarmı hakkında bilgisi olan varmı,almayı düşünüyorum

lektonstar17
11/01/2012, 10:06
evo için kauçuk paspasın geleceği yok. bimdeki paspası alayım bari.

femoli
11/01/2012, 10:25
Silecekleri bizim araçlara uyumlu değil , kesinlilede akü takviye kablosunu almayın geri kalanlarını bilmiyorum :) navigasyon güzel fiyat..

lektonstar17
11/01/2012, 10:35
Silecekleri bizim araçlara uyumlu değil , kesinlilede akü takviye kablosunu almayın geri kalanlarını bilmiyorum :) navigasyon güzel fiyat..

Takviye kablosunu neden almayalım ?

since1453
11/01/2012, 10:49
evo için kauçuk paspasın geleceği yok. bimdeki paspası alayım bari.

aracı aldiğimda içinde orjinal halı paspas çıktı,gp nin kauçuk paspasını hediye ettilerrr

lektonstar17
11/01/2012, 11:12
aracı aldiğimda içinde orjinal halı paspas çıktı,gp nin kauçuk paspasını hediye ettilerrr

evet gp kauçuk paspas var ama orjinal olsun dedik almadık.evonunki çıkar onu alırız dedik ama hala ses yok

since1453
11/01/2012, 11:18
evet gp kauçuk paspas var ama orjinal olsun dedik almadık.evonunki çıkar onu alırız dedik ama hala ses yok

gp ninkide hoş....birerbir oturdu ve kalitesi de tatmin edici fakat orjinal halıpaspas gerçekten çok karizma

femoli
11/01/2012, 11:33
Takviye kablosunu neden almayalım ?
takviye kablosu çok zayıf sıfır aküyle bile akü zayıfmış gibi basmıyor ve hemen ısınıyor , güvenipte bana bişi olmaz demeyin ;)

AYTEK AYDIN
11/01/2012, 14:37
BİM ve A101'de Oto malzemeleri var bu hafta. Alarm, navigasyon, akü kablosu türünden şeyler geliyor bu hafta

BİM A.Ş. > Hoş geldiniz... (https://www.bim.com.tr)
A 101 - Hoşgeldiniz (https://www.a101.com.tr)

Hocam sağolun paspaslara bakacağım.

celenlee
11/01/2012, 15:22
Hocam sağolun paspaslara bakacağım.

Geçen sene 12.50TL idi aldım BİM'den, ama çok inceler ve altları düm düz sayılır. Yerlerinde zaptedemedik. Bir de topuğumun dayandığı yer hemen deforme olmuştu.

15 vereceğime 2 katını vermeyi tercih ederdim!!

Bu arada BİM'deki park sensörünün sesli uyarısı çok yavaş kalıyor diye okumuştum heryerden. Ve de 40cm'e kadar uyarı verdiği söyleniyor.

Park sensörü alacak arkadaşlara Hepsiburada daki kampanyayı tavsiye ederim. 30TL üzeri kargo bedava.
39TL'ye rotacar siyah park sensörü var. 30cm'e kadar problemsiz uyarı veriyor diyorlar.

Daha monte edemediğim için, kendim yorum katamayacağım.

ibrahim06
11/01/2012, 21:02
Kauçuk paspaslar geçen seneki gibiyse almayın arkadaşlar. Kokuyor. Ya da almadan Koklayın :)

takres
11/01/2012, 21:34
navigasyon iyi ama ömür boyu güncelleme yok sanırım...

uLTRa GP
11/01/2012, 21:37
bence başka park sensörü alın derim insanı fitık ediyor kuzen taktırmış durmadan konuşuyor 40 cm var 30 cm var durunuz durunuz diye şahsen ben gittim rotacar taktım dıt dıt dıt öten ve ince ekranlı ayrıca bunu alırsanız ekranından dolayı ön panele yapıştırmanız lazım dikiz aynasının üstüne sığmıyor ayrıca 1 senedir kullanıyorum orjinal gri renkte benim park sensörü isteyen garaj kısmında resimlere bakabilir hiçte sorunsuz hatasız ölçüyor isterseniz sesini kapatıp sadece ekrana bakabiliyorsunuz

berko
11/01/2012, 22:48
bence kauçuk paspası almayın koku yapabilir.

pdr42
11/01/2012, 23:08
ürünü begenmezseniz kosulsuz iade edebilirsiniz

lektonstar17
12/01/2012, 10:43
eğer bulunduğunuz bölgede hakmar varsa oraya da bakabilirsiniz.bikaç oto malzemesi getirmişler ama fiyatları a101 ve bimden daha yüksek.

burhankutlu
12/01/2012, 14:33
burada konu açmıştım navigasyonla ilgili uzun araştırma sonucu piranha kimse önermiyor ilk alındığında iyi güzel ama garanti servisi çok sıkıntılı denildi ayrıyeten yazılımın BAŞARSOFT-PRİMO olmasına dikkat edin çünkü diğerlerinde yol sapmaları olduğu çoğu yerde yazılıyor cihazı inceledim ve yazılım başka gibi gördüm.bluetooth de yok zaten o olmayan cihazı 10-20 lira arası farkla bi çok yerden alırsınız.

lektonstar17
12/01/2012, 21:35
Bugün A101 e gittim paspaslara bakmak için ama üretici firma ile sorun yaşamışlar.Marketin kapısınada bi özür yazısı asmışlar.Ancak en kısa zamanda paspasları satışa sunacaklarını söylediler.

dexter
13/01/2012, 01:03
koltuk kılıfı nasıl acaba

erosistanbul
13/01/2012, 19:49
anlaşılan bimden pek bişey çıkmaz

lektonstar17
13/01/2012, 23:07
koltuk kılıfları çok kötü,kauçuk paspasların kokusu adamın ciğerini yakıyor.aktarma kablosu çok ince işe yaramaz.paspas için A101 e gelmesini beklicem belki onlar daha iyi çıkar.

Solitude
14/01/2012, 14:07
Arkadaşlar ben birkaç ay önce birmottan aldım halı paspasları 37 lira verdim.

ygurbuz
14/01/2012, 20:56
Arkadaşlar biraz önce BİM e gittim. Trafik seti ve Koltuk kılıfları dikkatimi çekti.. Bende olmadığından. A101 de Trafik seti biraz daha uygun sanırım BİM deki ile araında fark varmı yoksa BİM dekinde alayım mı ne dersiniz ?
En önemli sorum ise Koltuk kılıfları için kırmızı desenli tam benim arabaya yakışacak 1 adet kılıf kalmış, ama kalitesinden anlamadığım için bi sizlere sorayım dedim alsam mı ne dersiniz ? BİM e gidip ürünleri gören ve bakan arkadaşlar pls yardım...

ersan16
15/01/2012, 12:19
Arkadaşlar biraz önce BİM e gittim. Trafik seti ve Koltuk kılıfları dikkatimi çekti.. Bende olmadığından. A101 de Trafik seti biraz daha uygun sanırım BİM deki ile araında fark varmı yoksa BİM dekinde alayım mı ne dersiniz ?
En önemli sorum ise Koltuk kılıfları için kırmızı desenli tam benim arabaya yakışacak 1 adet kılıf kalmış, ama kalitesinden anlamadığım için bi sizlere sorayım dedim alsam mı ne dersiniz ? BİM e gidip ürünleri gören ve bakan arkadaşlar pls yardım...

galiba koltuk kıulıfları bime daha önceden gelen kılıflardan değil. bel destekli ortopedik diye satılan kılıflardan. şuan benimde aklımda. bir tur atıcam sonrasıonda belki de alıcam. sabah sucuk almaya gittim az daha bir de kılıf alıp çıkıyordum :D

metay51
15/01/2012, 22:17
Bugün trafik setini aldım , gayet başarılı :D

tuncaykcd
15/01/2012, 22:43
bende piranha escalade var 2009 da almıştım üstinde igo yazılımı vardı güncelleme yapılmadığ için yeni yollarada yetişilemediğinden sıkntılı olmaya başladı . İnternetten araştırdığımda yeni yazılım harita vs. İki günlük kısa araştırmalar sonrası cihaza primo 2011 haritasını yükledim. İnternette oldukça fazla ilaç var.önemli olan işlemcisi yazılım her türlü çözülür. windows bile yazılıma çare bulamıyorsa böyle küçük programlar kolaylıkla kurulabiliyor.

ibrahim06
15/01/2012, 23:27
Koltuk kılıfının markası autokit. şu linkteki ürün
https://www.falkon-autokit.com/?goto=urun_detay&urun_idx=183

since1453
16/01/2012, 09:05
bende piranha escalade var 2009 da almıştım üstinde igo yazılımı vardı güncelleme yapılmadığ için yeni yollarada yetişilemediğinden sıkntılı olmaya başladı . İnternetten araştırdığımda yeni yazılım harita vs. İki günlük kısa araştırmalar sonrası cihaza primo 2011 haritasını yükledim. İnternette oldukça fazla ilaç var.önemli olan işlemcisi yazılım her türlü çözülür. windows bile yazılıma çare bulamıyorsa böyle küçük programlar kolaylıkla kurulabiliyor.

primo 2011 haritası değil yükeldiğiniz.
Piranha marka navigasyonlar yerli harita üretici si basarsoft un haritasını kullanıyor.Şuan en güncel harita BASARSOFT Q3 yanlış hatırlamıyorsam 2011/10 olması lazım 1-2 hafta önce güncelledim.
bu harita ile birlikte güncel POİ noktaları ve 3D buildings i de güncellerseniz daha verimli olur.ayrıca 2009 yılında primo 8 veya 8,3 yazılımı vardı.yeni güncel igo primo 2,0 yazılımı çok kullanışlı tavsiye ederim

pilotender
17/01/2012, 00:54
Piranha marka navigasyonlar yerli harita üretici si basarsoft un haritasını kullanıyor.Şuan en güncel harita BASARSOFT Q3 yanlış hatırlamıyorsam 2011/10 olması lazım 1-2 hafta önce güncelledim.
bu harita ile birlikte güncel POİ noktaları ve 3D buildings i de güncellerseniz daha verimli olur.ayrıca 2009 yılında primo 8 veya 8,3 yazılımı vardı.yeni güncel igo primo 2,0 yazılımı çok kullanışlı tavsiye ederim

Bende Piranha Infiniti HD var. zannedersem IGO Primo yazılımı var bende. Bunun 2.0 olan versiyonu yeni mi çıktı?? Onu yükleyebiliyor muyum peki ben? Nasıl yapılıyor, varsa bir adres filan verebilir misiniz konuyla ilgili acaba?

odyseuss
17/01/2012, 01:28
aracımı 13 ocak akşamı teslim aldım. Bim'deki kauçuk paspaslarda denk geldi.

since1453
17/01/2012, 09:20
Bende Piranha Infiniti HD var. zannedersem IGO Primo yazılımı var bende. Bunun 2.0 olan versiyonu yeni mi çıktı?? Onu yükleyebiliyor muyum peki ben? Nasıl yapılıyor, varsa bir adres filan verebilir misiniz konuyla ilgili acaba?

primo 1.0 , primo 1.2 , son olarakta primo 2.0

benim navigasyon çin malı olduu için navigasyon forumlarından ücretsiz indiriyorum sizin ciyazınız lisanslı ürün olduğu için forumlardn indirip yükleyemessinz

ürününüz yazılım değişikliğinde lisansını kaybeder ve ücretsiz güncelleme hakkını kayıp edersiniz.ben zaten lisanssız kullandiğim için sıkıntı yok.

Lisansız üründ erken aynı windows un kaçak olanı gibi lisans tanımlaması yapıyor ciyaz bir sıkıntı olmuyor

google da basarsoft güncelleme yada primo indir yazarsanız açılan forumlarada indirebilirsiniz

dexter
17/01/2012, 22:35
bugün koltuk kılıfını aldım...arabam kırmızı olduğu için kırmızı olanını aldım...bazı yerleri keserek falan taktım fakat çok gergin olmadı... çünkü koltukların altlarından bağlamak çok kolay olmuyor... ancak görüntü itibariyle çok güzel oldu...kırmızı kırmızı içeriye bakmak orjinal rengi olan griden çok daha havalı oldu... tek sıkıntı gerginleştirmek ve kaymamasını önlemek zor olacak gibi...

tuncaykcd
17/01/2012, 22:37
pardon ilki başarsoftmuş şimdi yedeklediğim dosyaya baktım. eski lisanslı lazım olabilirdiye yedeklemiştim.forum sitelerinden ufak bi araştırma sonucu lisansı kırılmış yazılım artı harita yükleyebilirsiniz şuan ben primonun son versiyonunu kurdum gerçekten çok güzel...