PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Edebilecek Olan Var Mı? Punto alımında

cagataybas
05/01/2012, 09:04
Merhaba arkadaşlar. İstanbul'dan 2009 model bir punto alarak aranıza katılmayı planlıyorum Çarşamba günü. Yanlız araçlar konusunda hiç bilgim yok ve kazıkta yemek istemiyorum. Bana o gün yanımda gelerek yardım edebilecek bir arkadaş var mıdır? Ben aracı serviste 101 nokta ekspertiz yaptıracagım zaten ama puntonun ince noktalarını ve 2.el alımını anlayan bir arkadaşada ihtiyacım olacaktır. Bana yardım edebileceğini düşünen varsa çok sevinirim. Birde en sağlam 101 nokta ekspertizi istanbulda nerede yaptırabiliriz. Teşekkurler şimdiden...

tyilgin
05/01/2012, 09:18
Merhaba,

Aracınızı istanbulun neresinden alacağınızı belirtirseniz daha iyi olur.

101 nokta expertize gelince, sanırım dod bu konuda hizmet veriyor

DOD (https://www.dod.com.tr/101_nokta_ekspertizi_randevu_al.aspx)

cagataybas
05/01/2012, 09:34
Merhabalar. Mesajınız için teşekkur ederim. Aracı KArtal'dan yada Bağcılardan alacağım. Benimle gelecek olan arkadaşın masraflarını ben karsılarım. :) Dod ile gorustum. Guvenilir bir yermidir? Yoksa Birmotta yaptımak daha mı mantıklı olur? Birde Dod'da 237 lira, Birmotta 150 lira.

Birde bu kontrolleri yaparken aracın pert kaydı olup olmadıgınada bakılmaktamıdır? Yada ben ona nerden bakabilirim.

since1453
05/01/2012, 10:14
internetten plaka hasar sorgulama yazarsanız numarası çıkar msj atın cbi geliyor pert için.bide kartal medostan fiyat alın orasıda ilgili bir yer

tyilgin
05/01/2012, 11:12
Kendi aracımı alırken çok güvendiğim arkadaşımı götürdüğüm için Birmot ile DOD mukayesesini yapamayacağım.

Pert kaydı veya diğer sorgulara gelince aşağıdaki linkte bulunan habere bir göz atın. Hasar, Kaza, Trafik, Kasko, Mağdur gibi alt servisleri mevcut. Birde istanbula kadar gelmeden önce turkiye.gov.tr'den araç üzerinde satışa engel bir durum varmı diye bakarsanız oradan da doğabilecek bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

Araç Hasar Geçmişi Kaza Bilgisi Sorgulama | Sms İle Oto Hasar Geçmişi Sorgulama - Mesaj İle Kaza Bilgisi Sorgulama - Sms İle Araç Sorgula (https://www.otogazete.com/haber/oto/arac_hasar_gecmisi_kaza_bilgisi_sorgulama.asp)

takres
05/01/2012, 11:29
şase numarasından hasar kaydına bakın...
expertizi birmottan yaptırın ki en son kaç km de servise gelmiş, km vs düşürülmüş mü anlayın...
direksiyon vites vs de aşınmalara dikkan edin...

cagataybas
05/01/2012, 11:42
teşekkurler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler benim için çok degerli. Zar zor biriktirdiğim parayı bosa vermek istemiyorum. Baska yardımcı olacak arkadas var ise sevinirim. Alırken nelere dikkat etmeliyim. FOrumdaki yazıları okudum. Ekleme yapacak olan arkadaslar var ise cok makbule gecer. tesekkurler simdiden...

tayfux
05/01/2012, 14:33
keşke boş olsaydım gelebilirdim de neyse...hocam bağcılardan alırsan arabayı erkaylar da motor ve kaporta mekanik aksam komple expertiz yapıyor 100 liraya...haberin olsun..erkaylar mahmutbeyde..

rbcn
05/01/2012, 23:50
bağcılardan alacaksan mutlaka 5664 den hasar sorgulat bende bağcılardan alacaktım araç sel hasarlı çıktı adi ******** adam birde araçta hata boya yok % 100 orjinal falan diyordu

cagataybas
06/01/2012, 16:44
tesekkurler arkadaslar dediklerinizi yapacagım... Baaska birşeyler eklemek isteyen var. birde erkaylar fiat bayisimidir? birmot gibi mi yani?

tayfux
06/01/2012, 18:56
tesekkurler arkadaslar dediklerinizi yapacagım... Baaska birşeyler eklemek isteyen var. birde erkaylar fiat bayisimidir? birmot gibi mi yani?
evet hocam erkaylar türkiyede satış ve serviste ilk 3 bayinin içindedir genelde(ben pek anlamasam da bu durumu)..internetten yazarsan çıkar zaten..önceden randevu al daha iyi olur..arabayı 3 saat falan alıyorlar..