PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

hamdi1905
31/12/2011, 15:30
arkadaşlar öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun.size bir sorum olacak.aracın orjinal ses sisteminden memnun değildim özellliklede teypten.mp3leri sürekli atlıyordu ve cd yapmaktan sıkılmıştım.hoparlörler berbat durumdaydı bası bırakın ses adına bişey yoktu sadece tweeterlardan tiz bir ses geliyordu.önce hoparlörleri değiştirdim pioneer yaptım ses arttı ama baslar ölüydü.teyp gene canımı sıktı zaten ben direksiyon kumandası ve öndeki radyo ekranını hiç kullanmıyordum ve gittim pioneer sd kartlı usb li animasyonlu bi teyp aldım yanındada jbl sağlam mono amfi ve subwoofer aldım.şu anda ses mükemmel inletiyor teypte çok hoş.ama şöyle bi sıkıntım var.toplamda tüm sisteme teyp dahil 500 tl verdim.acaba bu yaptığım işlemler gereksizmi?özellikle blaupunkt cd mp3 orjinal teybi değiştimek.içim hiç rahat değil pioneeri satıp aux kablosu ve deck çeviriciyle orjinalimi kullansam ama kapılarda distorsiyon sorunu olur çünkü orj. de bas filtresi yok.bi fikir verirseniz çok sevinirim vicdanım hiç rahat değil :)

krm1983
31/12/2011, 16:04
Kişisel görüşüm indash teyp kullanmadıktan sonra orijinalini kullanmak daha güzel ama tabi ses kalitesi olarak pioneer la kıyaslanamaz üzerindeki Blaupunkt.
Sistemi orj teybi üzerinde dönüştürücüyle beraber kicker subwoofer ve xetec 200.4 amfim var .Teypten de pioneer tsa 170ci mid takımını besliyorum ön kapılarda ses fena değil.

sercangoksu
31/12/2011, 16:09
Ben orjinal teyp ile kullanıorm kapılar mid tiz bagaj kutu bas problemsiz hem tesisat olduğuda belli olmuyor

radakhan
02/01/2012, 23:20
efendim herkese merhabalar. ben fiorino'ya amfi bağladım fakat remote kablosunda takıldım. rem. kablosu radyo antenine mi bağlanacak. bir de anten girişi iki kutuplu, hangisine bağlanacak. bilgi verirseniz çok sevinirim.

hamdi1905
03/01/2012, 15:01
efendim herkese merhabalar. ben fiorino'ya amfi bağladım fakat remote kablosunda takıldım. rem. kablosu radyo antenine mi bağlanacak. bir de anten girişi iki kutuplu, hangisine bağlanacak. bilgi verirseniz çok sevinirim.

hayır antene bağlamıyacaksınız.remote için ya teybe ekstradan iso soketi yapıp teybin arkasındaki "AUT. ANT." çıkışına bağlıcaksınız ya kontaktan kablo çekeceksiniz (araba kapalıyken amfi çalışmaz bu yüzden pek tavsiye etmem) veya aküden kablo çekip araya switch koyun arbaya bindiğinizde açın inerken kapatın ama tavsiyem pek anlamıyorsanız iyi bi oto elektrikçiye götürün teybe ekstra soket yapsınlar böylece teyple beraber açılsın.

blackhawk
03/01/2012, 16:10

serviste arka aux girişi için bir kablo satılıyor. 15-20 lira civarı o kablodan al mavi kablo amfi için anahtar görevi görüyor. ayrıca aux bağlantısını o kablo üzerinden yapabilirsin. amfi için deck çevirici yerine teyp içinden canlı uç alırsan( servis halleder) ses kalitesi daha iyi olur.

macman
03/01/2012, 16:27
Bende orjinal teyp ve dönüştürücü ile kullanıyorum 2 Takım infinitiy companent tıkımı bir bass ve xetek anfi ile çokta memnunum mehmet arkadaşımız kemal otodan da aux çıkışı kaplosu almıştım onunlada ipod'u bağlıyorum mis gibi

hamdi1905
03/01/2012, 18:41
benimde aux kablom var bi ara aux u kullanmayı denedim hem çok uğraştırıyor şarkı bulmak falan hemde "bızzzzzzzzzz" sesi sinir bozucu.ya radyoda dinleriz o sorun değilde amfiye para vermeyim filtreli bi teyp alayım dedim.ondan değiştirdim.kaça patladı sizlerin komple sistemi kablo,sub,mid takımları,ekstra çevirici vs. toplamda ? ben 4 hoparlör (pioneer),kablo takımı,teyp (pioneer son model),sub(infinity),amfi(jbl mono sub. 600watt) totalde 500-550 tuttu ? bide bası kapatmak istediğinizde sub. u yani nasıl kapatıyorsunuz ? öyle ya basın olcağı şarkı var olmucağı şarkı var :D

coll34
04/01/2012, 11:40
pıoneerin hangi modelini kullanıyorsun ? bazı pıoneerin bazı modellerinde 6950 gibi serilerde ses ayar menüsü içerisinde sub of özelliği var

hamdi1905
04/01/2012, 12:08
deh-8350sd 6950 nin yeni serisi her bişey var da orjinal teybe geçmeye değermi konu o bide nakite ihtiyaç bir durumdayken

coll34
06/01/2012, 08:27
ses kalitesi açısından orj. teybin yanıan yaklaşamaz bunu belirtim bende genelde orj teyp kullanmam araçlarımda heleki alpine ana üniteye geçtinten sonra :) menü içerisinde ses ayarlarında sub of modu mevcut istediğin anda ordan sub'u açıp kapatabilirsin