PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abarth logo takmak ego tatminliği mi ?

SchweppeS
30/12/2011, 13:05
Herkes araçlarına abarth logo takıyor. Bunun nedeni araçlarımızın fiat olması ve bizim bu markayı gizlemek istememiz :) Fiat logolarını görmek istemediğimizden abarth logosu alıp takıyoruz. Aracımız BMW olsaydı ve bmw nin abarth gibi özel bir serisi olsaydı onun logolarını alıp BMW logosunu kapatırmıydık acaba merak ediyorum :tongue00:

Bu arada ön ve arka olmak üzere 2 abarth logosu arıyorum, sadece arka logo olsada olur. Bulabilceğim yer varsa söylerseniz sevinirim.

effect1903
30/12/2011, 13:26
Benim abarth logo takıpta fıat logosunu gizlemek gibi hiçbir zaman niyetim olmadı.. Çoğu insan abarth'ın ne olduğunu bilmez ama fiat'ı bilir.. Bana da tam tersine sanki abarth logosunu takınca araç markasız ne olduğu belli olmayan birşey gibi geliyor :) Bu arada aracınız nasıl menunmusunuz? bende t-jet alıyorum da :)

Ziyaretci036
30/12/2011, 13:29
benim abarth logo takıpta fıat logosunu gizlemek gibi hiçbir zaman niyetim olmadı.. çoğu insan abarth'ın ne olduğunu bilmez ama fiat'ı bilir.. Bana da tam tersine sanki abarth logosunu takınca araç markasız ne olduğu belli olmayan birşey gibi geliyor :) bu arada aracınız nasıl menunmusunuz? Bende t-jet alıyorum da :)
hocam aynen katılıyorum benim aracımdada abarth logoları var gören bu aracın markası ne diye soruyor. Hayretler içindeyim :)

SchweppeS
30/12/2011, 13:31
Benim abarth logo takıpta fıat logosunu gizlemek gibi hiçbir zaman niyetim olmadı.. Çoğu insan abarth'ın ne olduğunu bilmez ama fiat'ı bilir.. Bana da tam tersine sanki abarth logosunu takınca araç markasız ne olduğu belli olmayan birşey gibi geliyor :) Bu arada aracınız nasıl menunmusunuz? bende t-jet alıyorum da :)

hocam aynen katılıyorum benim aracımdada abarth logoları var gören bu aracın markası ne diye soruyor. Hayretler içindeyim :)

arabadan anlamayanlar zaten kasaya göre değil logoya göre araç markası söylerler. ferrari logosu taksanız araba ferrari derler :D benim demek istediğim yani arabaya bak fiat deyip geçiyolar normalde benim araca, ama abarth logosu taksam gizemli gibi duruyor özel gibi duruyor :)

ermana
30/12/2011, 13:42
yaa duruşunu yiyim onun sorun çıkartmasında.

USTA
30/12/2011, 13:48
Logo değiştirmek yerine başka bir yere Abarth stickerı yapıştırmak daha mantıklı,hem Fiat olduğu belli olur...:)

GP COSKUN
30/12/2011, 14:21
bence yanlış düşünüyorsunuz
özellikle modifiyeye düşkün olan gençler genelde sadece fiatta değil bir çok markada bunu tercih ediyorlar bu onlara arabalarının daha özel olduğunu hissettiriyor
bir bakıma araçları prestij kazanyor çünki değiştirdikleri logolar genelde firmların orjinal modifiye anlaşmaları olan firmaların logolarıdır
mesala ben çok bmw gördüm arkasına yanına m logosu takmış
yada çok honda var ön logoyu iptal edip mugen logo takan
her firmanın avrupada orjinal modifiye firmaları yani yan firmaları var
bence marka kapatma çabası değil aracını özel gösterme çabası diyelim buna
en azından benim şahsi fikrim bu

Ziyaretci036
30/12/2011, 14:27
özellikle modifiyeye düşkün olan gençler genelde sadece fiatta değil bir çok markada bunu tercih ediyorlar bu onlara arabalarının daha özel olduğunu hissettiriyor
bir bakıma araçları prestij kazanyor çünki değiştirdikleri logolar genelde firmların orjinal modifiye anlaşmaları olan firmaların logolarıdır
+1:X

SchweppeS
30/12/2011, 15:03

Bir bakıma doğru düşünüyosunuz ancak aracı özel göstermek marka kapatarak oluyor fiatlarda :) nasıl anlatayım bizim toplumda fiata karşı bir önyargı var aman fiat alma aman çok dandik gibisinden.
mesela fiatın 150 milyara arabası olsa gidip alsak millet yine dandik araba almışsın der. sanki 90-100 milyara bmw audi alamıcakmışız gibi :)

macman
30/12/2011, 15:13
Coşkun abiye katılıyorum benim aracmda'da var hatta kendim yaptım çokta güzel oldu

Mr.Freeze
30/12/2011, 15:22
Abarth in logosu fiat in logosundan daha guzel ve şık.

Engin_T
30/12/2011, 15:28
Benimde jantlarım abarth logo, ön ve arka logo fiat :D

hakandurak
30/12/2011, 16:02
Bu arada bu her markaya özgü bir olay örneğin mercedes'in amg veya brabus bmw nin ac schnitzer olması gibi fiat da abarth kullanır... siz yolda mercedes arması yerine brabus arması görseniz ego tatmini mi dersiniz... bence hayran kalırsınız..

clubber_style
30/12/2011, 16:05
yılbasından sonra butun fiat logolarımı degistirmek istiyorum
yine fiat logoları alıcam daha yeni gorunsun diye :) :)

asil
30/12/2011, 16:05
abarth logosu çok güzel ve akrep sokucak hissi veriyo insanlara :D

Gorky
30/12/2011, 16:24
Ya ego tatmini ya da Abarth logo en az 20 hp artırıyor :D

izoci
30/12/2011, 17:04
Şekli güzel ondan :)

krakercocuk
30/12/2011, 17:17
ego tatminiyle alakalı değil bence..şöyle bişey var fiat logosunu gizlemek isteyen adam onun yerine abarth taktı diyelim; bunu gören kişi ana buneymiş lan:D deyipde illaki internetten bakacaktır. ozaman yine fiat olduğu otaya çıkmayacakmı..ayrıca hondam olsa mugen takardım bmw olsa mlogo mercoda brabus vs.vs..daha şık ve bu işi bildiğinizi de gösteriyor bence..;)

sebasti
30/12/2011, 19:02
Bence çok gereksiz bir hareket, FIAT GP ile sınıf atlamış, Bravo ile yerini bulmuştur. Niye Abarth felan yapıştırıp gereksiz sorulara maruz kalıyorsunuz ki :)

GP Sınıfındaki bir çok araçtan daha iyidir, daha yakışıklı durur, takoz gibi değildir, küçümsemeyelim.

Mercedes modifiyeli araç serilerini AMG modeliyle satar, biz de Abarth logosu yapıştırır avunuruz :)

tayfux
30/12/2011, 19:05
bmw olsaydı mtecnik logosu takılırdı, mercedes olsaydı AMG opel olsaydı irmscher :D

SeaMaN
30/12/2011, 20:08
bende butun logolar abarth, jant gobeğinden anahtarlıga kadar. goruntusu hosuma gittiği için. psikolojik olarak da 20 beygir arttı :)

kadir07
30/12/2011, 23:02
en basitinden dün benzinliğie girdim pompacı öndeki logoyu görünce bu arabanın markası ve modeli ne dedi fiat punto dedim özel yapım galiba hiç diğer puntolara benzemiyo dedi evet dedim italyadan özel gettirttim....:D