PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo direksiyonum kilitlendi

kuthankurt
29/12/2011, 04:43
arkadaşlar merhaba,

bu olay 4 kez başıma geldi arabayı çalıştırdığım zaman 5-6 saniye sonra direksiyon semsert oluyor ve direksiyon hatası servise gidin vs. yazıyor. aracım evo 1.3 75 bg dinamik ve 2011 model, daha kilometresi 17 bin de, allahtan yolda arabayı kullanırken başıma gelmedi? öyle bir ihtimal de var mı? nedir bu arıza? servisten gün aldım nasıl davranmam gerekir, bastırmam lazım mı değiştirmeleri için.

fota
29/12/2011, 13:49
arkadaşlar merhaba,

bu olay 4 kez başıma geldi arabayı çalıştırdığım zaman 5-6 saniye sonra direksiyon semsert oluyor ve direksiyon hatası servise gidin vs. yazıyor. aracım evo 1.3 75 bg dinamik ve 2011 model, daha kilometresi 17 bin de, allahtan yolda arabayı kullanırken başıma gelmedi? öyle bir ihtimal de var mı? nedir bu arıza? servisten gün aldım nasıl davranmam gerekir, bastırmam lazım mı değiştirmeleri için.
ilk defa duydum bnce hemen servise gidin ve o zamna kadar aracı kullanmayın derim. emniyet açısından.

takres
29/12/2011, 14:14
city olabilir...zaman kaybetmeden servise gidin...

48punto
29/12/2011, 14:15
çok riskli sorun
allah korusun sonuçları çok kötü olmadan baktırn

kuthankurt
29/12/2011, 15:58
ama sadece arabayı ilk açtığımda başıma geldi yani çalıştırdıktan 10 saniye falan sonra, yolda da gelme ihtimali var o zaman :( tekrar açıp kapattığımda sorun olmuyor.

USTA
29/12/2011, 20:54
Geçmiş olsun,geçici çözüm sunarlarsa kabul etmeyin direksiyon sistemini yeniletin...

pdr42
29/12/2011, 22:27
aynı olay benim basıma geldi. arabayı ilk aldıgım gün hemde bende hic aklıma boyle birsey getirmedigim icin kullanmaya devam ettim ve 50 bin km sonra kilitlendi ve kaza yaptım dikkatinize

aykut_1914
29/12/2011, 23:05
evo larda hiç duymamıştım böle birşey,üzüldüm şimdi:(
sürtünmeden dolayı psikolojik size öle gelmiş olmasın? kazık gibi oturmuş dönmüyo muydu?

tayfux
29/12/2011, 23:24
geçmiş olsun hocam..şu fiat bu problemi ne zaman çözecek merak ediyorum kimse ondan city modu falan beklemiyor yahu adam gibi hidrolik direksiyon yap yeter!!!!

kuthankurt
30/12/2011, 02:24
evo larda hiç duymamıştım böle birşey,üzüldüm şimdi:(
sürtünmeden dolayı psikolojik size öle gelmiş olmasın? kazık gibi oturmuş dönmüyo muydu?

bildiğin odun gibi kaldı direksiyon ve ekranda direksiyon hatası servise gidin yazdı, evo su olup da ilk başına gelen ben miyim? ne şanslıymışım ya,

benim demek istediğim şey şu sonuçta bu çok ama çok nadir oluyor servise nasıl ispatlayacağım bu işi? ekranda çıkan uyarı bilgisayara bağlayınca gözüküyor mu?

opexturk
01/01/2012, 20:52
benim ilk aldığım evo active de aynı şey oldu yolda giderken hem frenler hem direksiyon kitlendi allahtan tam park ederken oldu yoksa sonuçları daha kötü olurdu ... aynı aracın yolsa hız kesme sorununu da servis çözemedi hatta benden alıp başkasına satmıştı o adam da geri vermiş allah bilir bi başkasına satılmıştır daha sonra o araba

muratx41
01/01/2012, 21:48
bence bu araçlarda hatalı direksiyon sistemi var city den vazgeçimeli normal hidrolik olmalıdır 2006 dan bu yana çözülmezmi bu arıza tekrar punto alacagım sadece city yüzünden almıyorum kesinlikle city hazır arıza demek

shellcininabisi
01/01/2012, 22:29
benim bu gün evomda garip bir olay oldu arkadaşlar. park yerinden geri geri çıkmak için debriyaja bastım geri vitese taktım o da ne debriyaj pedalı en altta takılı kaldı indim baktım noluyo la diye 20-30 saniye sonra kendi kendine attı...

asil
01/01/2012, 23:20
ilk defa duydum geçmiş olsun...

Ziyaretci035
02/01/2012, 00:22
bence bu araçlarda hatalı direksiyon sistemi var city den vazgeçimeli normal hidrolik olmalıdır 2006 dan bu yana çözülmezmi bu arıza tekrar punto alacagım sadece city yüzünden almıyorum kesinlikle city hazır arıza demek

2004 olacak.

Fiat aslında çok istikrarlı bir firma. 2004 den beri (Eski Punto, Panda) City problemi tam anlamıyla giderilemedi.

Ziyaretci046
02/01/2012, 01:23
ben italyadaki grandepuntolarda gördüm hidrolik direksiyon var bize elektirikli vermişler ama aynı sorun az ya da çok opel corsalarda reno cliolarda var en güzeli hidrolik direksiyon şurdan da güzel olcak puntoların direksiyon kutusu bence sağlıksız sıfır alıp taksan 1 2 ay sonra o da ses yapar tıkırtı burcu falan hikaye sesi tam kesmek imkansız

barisunye
05/01/2012, 16:31
2004 olacak.

Fiat aslında çok istikrarlı bir firma. 2004 den beri (Eski Punto, Panda) City problemi tam anlamıyla giderilemedi.

bu yonde istikrarlı olmasa iyi olurdu...evolarda sorun yok denılıyordu...evolar da da sıkıntı yavas yavas ortaya çıkıyor galiba...

expertil
06/01/2012, 08:22
Merhaba arkadaşım bence serviste diagnostic tool ile arızanın ne olduğuna baktır abs beyni km bilgisini eps direksyona veriyor haberleşme hatası olursa esp kendini sertleştirir buda araba hızlandıkça direksiyonun çevirilmesini zorlaştırmak için yapılmış bir uygulama sorun abs ile ilgilide olabilir.ABS ışığın yandımı?

boby
06/01/2012, 18:56
Kardeş ne yaptın ,servis nasıl bir teşhis koydu.?..sorun city ise evolarda gördüğüm ilk city arızası olacak..arıza yapacak diye bu özelliği hiç kullanmıyorum valla...keşke city özelliği hiç olmasaydı

aykut_1914
06/01/2012, 22:27
Kardeş ne yaptın ,servis nasıl bir teşhis koydu.?..sorun city ise evolarda gördüğüm ilk city arızası olacak..arıza yapacak diye bu özelliği hiç kullanmıyorum valla...keşke city özelliği hiç olmasaydı

abi açık olsada olmasada,arıza yapıcaksa zaten yapıyor(muş) :)
bende ilk korkuyordum da sonradan dedim inceldiği yerden kopsun,madem böle bi özelliğim var kullanayım dedim ve açtım,7500 olduk mükemmel bi hafiflik :)
geçen bir arkadaşım aldı,zırt pırt araba kiralar,ne hidrolikler kullandım senin direksiyon gibi yumusagını görmedim dedi,babam aracımı park etti 1sefer benim işim vardı blue dan indi hemen bizim evo yu soktu içeri eve gelince ilk tepki "yahu senin direksiyon ne kadar hafifmiş öle tek hamlede sona döndürdüm" oldu :)

kuthankurt
11/01/2012, 21:37
direksiyon tamamen elektrikli olduğu için sorun elektrikselmiş, akü arada elektrik kesiyormuş, sıfır akü taktılar birde arabamı yıkadılar ohh miss :)

unreal123
14/01/2012, 23:23
kabus geri dönmedi yani :)

facomnet
15/01/2012, 01:46
2 yıl hyundai ERA CRDI kullandım onlardada aynı sorun vardı. Araçla yolda giderkende sorun oluşuyordu. Aracı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırınca sorun çözülüyordu...

dogus618
15/01/2012, 09:05
direksiyon tamamen elektrikli olduğu için sorun elektrikselmiş, akü arada elektrik kesiyormuş, sıfır akü taktılar birde arabamı yıkadılar ohh miss :)
walla abi senin adına coksevindim cok tat kacırıcı bı durum cunkı allah kazasız belasız iyi günlerde arabana binmeyi nasip etsin inş kimse city sorunu yaşamaz