PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan Gelen Ses

constantine
27/12/2011, 11:26
Arkadaşlar iki gündür çok net ve sık bir şekilde duymaya başladığım bir direksiyon sesim var. özellikle hafif engebeli otoyolda gittiğimde daha sık duyuyorum. sesi tarif etmek gerekirse; böyle birbirine değen iki metal parçası gibi tık tık vuran bir ses. Birde tabiki arada sanki elektrik kaçırırmış gibi bir cızırdama geliyor. Ben de mi CITY MOD kurbanı oluyorum bilmiyorum. Bir ara city mod arızalarının serviste ücretsiz tamir edildiğini duymuştum bunun için ne yapmak gerekiyor (tabi arıza city modsa).lütfen yardımcı olurmusunuz???bu ses gittikçe sinirimi bozmaya başladı:(

GP COSKUN
27/12/2011, 13:38
direksiyon milini torklat
cıty arızası değil bence

barisunye
27/12/2011, 15:17
özellikle hafif engebeli otoyolda gittiğimde daha sık duyuyorum. sesi tarif etmek gerekirse; böyle birbirine değen iki metal parçası gibi tık tık vuran bir ses.

bu tarıfınız aynen bende de oldu..alt takım dıreksıyon vs bakıldı son teşhis dıreksıyon kutusu oldu..fıat sağolsun ıyı nıyet garantısınden ucretsız halletmıstı..şangur şungur cok asırı ses vardı stabılıze yolda...kutu değişimi sonrası yağ gıbı olmustu

constantine
28/12/2011, 10:22
peki hocam fiat servisleri bunu ücretsiz değiştiriyormu yoksa ustaya göstermem gerekir mi?? pek güvenemiyorum çünkü servise gittiğinizde basit bi şekilde halledilecek meseleleri bile parça değişikliği yapmak gerekiyor diye yorumluyorlar ve masraf çıkıyor... ne tavsiye dersiniz basit bir şey midir?ustama gitsem halledebilir miyim???

barisunye
28/12/2011, 20:04
istanbul da gerek özel servısle gerek cıkma ile bırcok seyın halledılebılecegını dusunuyorum ancak fiat dıreksıyon kutusu dıreksıyon mılı cıty gıbı parcaları ucretsız değiştiği için once servıse goturun baksınlar teşhıs konduktan sonra zaten servısde gorusup tofastan katılım alıyor ucretsız değişim için sızde gorusur değerlendırırsınız...
gerekırse kesın teshıs ıcın bır kaç farklı servıse gıdın..ben 3.farklı servısde doğru teshısı koydurmustum..