PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Haftalık Evo 1.3 multijet İzlenimlerim

ateserl
26/12/2011, 13:39
Yaklaşık 2 hafta önce eşime bir multijet 1.3 75 ps dinamick paket skydome ve start&stoplu bir Punto evo aldım ve aracı alırken baya bir tereddütlerim vardı, kendi kullandığım aracım Punto evodan çok farklı bir segment olan Jeep Grande Cherokee ama inannın 2 haftadır Punto her daim benim altımda Cherokee garajda yatıyor Punto beklentilerimin bir çoğundan fazlasını karşılıyan bir araç özellikle yakıt ve performans konusunda çok iyi .
1.3 75 ps olmasına rağmen araç oldukça atak ve motor hertürlü kullanıma çok rahat cevap veriyor.Araç şu anda yaklaşık 700 km de ve cumartesi gecesi İstanbulda 2. köprü yolunda çok az sürelide olsa aracı biraz zorladım ve çok çabuk 170 km yi buldu ve gerçekten bunda hiç zorlanmadı.
Aracın dizel olmasından dolayı motoru geç ısındığı için araç içi biraz geç ısınıyor ama bunuda aracı 2 dakika kadar rolentide çalıştırıp öyle yola çıkınca zaten trafik olan istanbulda araç dur kalklarla hemen ısınıyor.
Şu ana kadar normal kullanımla yani belli bir hız sabitlemesi olmadan yola göre yakıtı 6.1 litre 100 kmde buda oldukça ideal bir yakıt çünkü 4000 devirden aşşagı vites değiştirmem,Aracın ön konsolu oldukça iddalı ve şık skaydome süper ,konsoldaki bordo renk koltuk döşemelerlindeki bordo detaylarla birlikte araca ayrı bir hava katmış.
Bir başka şikayetimde aracın geri vitesine zor geçmesi, zamanla alışır herhalde bunun dışında araçtan genel olarak memnunuz yaklaşık 300 km daha bende sonra esas sahibi olan eşim aracını istiyor rodaj bahanesiyle ve aracı biraz tanıyalım diye araç şu an bende,kısacası araç bence çapından fazla bir araç ve kullanımı keyifli dreksiyonu benim aracımdan daha hafif.
Bu başlığı açmamın sebebi 1.3 dizel kullanıcılarının sıkıntılarını ve araç hakkındaki düşüncelerini paylaşıcakları bir konu olsun istedim herkese hayırlı günler dilerim.

Engin_T
26/12/2011, 13:56
Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın :)

Mugen_punto
26/12/2011, 17:08
Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. gerçekten güzel araç kendi sınıfında donanım ve görüntü olarak üstüne araç tanımam bu şahsi görüşümdür.. aynı fiyatlara başka araçlarada baktım evo kadar hoşuma giden olmamıştır..

takres
26/12/2011, 17:11
hayırlı olsun güzel tercih :)

fota
26/12/2011, 18:35
hayırlı olsun güzel araç o fiyata alınacak en iyi araç.. bnde sadece sol ön kpıdan gelen 80 i geçince rüzgar sesi ve arka stop bugu olayı var :S

Chief_Engineer
26/12/2011, 20:55
hayırlı olsun güzel araç o fiyata alınacak en iyi araç.. bnde sadece sol ön kpıdan gelen 80 i geçince rüzgar sesi ve arka stop bugu olayı var :S

kardeşim ben bugün ilk 10.000 bakımını yaptırdım aracımın izmir birmotta aynı dert bende de vardı cihangir beyle görüştüm. kendisi kontrol ettiğini ve fitiller ile ilgili bir sıkıntı olduğunu söyledi saolsun ilgilendi. ocak ayı içerisinde gidip değiştireceğim. sonra bir değişiklik olursa bilgi veririm

emrgnc
26/12/2011, 21:05
cherokeeye binen birisi için iyi bir izlenim bıraktıysa gerçekten iyidir:) şahsen benim gp active bile bazen çok iyi gelebiliyo gözüme
kardeşim ben bugün ilk 10.000 bakımını yaptırdım aracımın izmir birmotta aynı dert bende de vardı cihangir beyle görüştüm. kendisi kontrol ettiğini ve fitiller ile ilgili bir sıkıntı olduğunu söyledi saolsun ilgilendi. ocak ayı içerisinde gidip değiştireceğim. sonra bir değişiklik olursa bilgi veririm

benimde arka kapı fitillerinden rüzgar sesi geliyor elimle yerine oturtunca bi süreliğine geçiyor ama hava soğukluğundan olsa gerek, sanırım boyu kısalıyor biraz. çözümü nedir acaba değişmesimi gerekli?

utku952
26/12/2011, 21:07
Hayırlı olsun kazasız sürüşler.... Bakımları Geçirmezseniz performansta düşüş olmaz...

aykut_1914
26/12/2011, 21:09
şu sol ön kapıdan ses bendede gelmeye başladı ya ilk zamanlar yoktu :(

srkaradag
26/12/2011, 21:59
Tekrar hayırlı olsun ,havalar ısınınca daha sessiz ve daha az yakan bir araç olacak

Chief_Engineer
26/12/2011, 23:43
cherokeeye binen birisi için iyi bir izlenim bıraktıysa gerçekten iyidir:) şahsen benim gp active bile bazen çok iyi gelebiliyo gözüme

benimde arka kapı fitillerinden rüzgar sesi geliyor elimle yerine oturtunca bi süreliğine geçiyor ama hava soğukluğundan olsa gerek, sanırım boyu kısalıyor biraz. çözümü nedir acaba değişmesimi gerekli?

evet kardeşim bana söylenen o değişirse ses problemi kalmıyormuş ben daha değiştirmediğim için şimdilik bir yorum yapamıyorum ama ocakta değişince mutlaka bilgi veririm

fota
27/12/2011, 11:37

abi bilmiyorum fitilden mi değil mi ama kafayı yicem bu ses yüzünden. 3 defa gittim çalışkanel e gideremedi bu hafta sonu birmot a gidecem bakalım.

fota
27/12/2011, 11:38
şu sol ön kapıdan ses bendede gelmeye başladı ya ilk zamanlar yoktu :(

lütfen bu konuda fiat a mail atın ben 1 haftadır tartışıyorum. aynalardan diolar ama alakası yok.

Chief_Engineer
27/12/2011, 13:29
lütfen bu konuda fiat a mail atın ben 1 haftadır tartışıyorum. aynalardan diolar ama alakası yok.

arkadaşlar birincisi bu tür ön kapı arka kapı gibi noktalardan gelen sesi kesmek mümkün değil sebebi dizayn ve aracın sınıfı ile alakalı bu sesi kesmek için ya dizayn değişecek yada yeni kapılar yapılacak ancak bu noktada sesin böyle 70-80 km de değil 120 km den sonra gelmesini sağlayabiliyorlar. aynadan olması için aynanızın kırılmış olması gerekiyor ayna kırık değilse bu mümkün değil. uğultu şeklinde rüzgar sesi ise yukarda dediğim gibi fitiller ve kapı ayarları ile alakalı bir durum ama bence ses konusunda puntolarımız gerçekten diğer araçlara göre çok iyi ben c4 te kullandım ondan çok daha az ses alıyor araç bilginize :D

fota
27/12/2011, 14:22
arkadaşlar birincisi bu tür ön kapı arka kapı gibi noktalardan gelen sesi kesmek mümkün değil sebebi dizayn ve aracın sınıfı ile alakalı bu sesi kesmek için ya dizayn değişecek yada yeni kapılar yapılacak ancak bu noktada sesin böyle 70-80 km de değil 120 km den sonra gelmesini sağlayabiliyorlar. aynadan olması için aynanızın kırılmış olması gerekiyor ayna kırık değilse bu mümkün değil. uğultu şeklinde rüzgar sesi ise yukarda dediğim gibi fitiller ve kapı ayarları ile alakalı bir durum ama bence ses konusunda puntolarımız gerçekten diğer araçlara göre çok iyi ben c4 te kullandım ondan çok daha az ses alıyor araç bilginize :D

katılıyorum abi 120 den sonra gelsin zaten ben de tam olarak geçmesini beklemiyorum ki sadece fiat ın bana yaklaşım tarzının yanlış olduğunu ve bu sorunun bir problem oldugunu belirtmek istedim

sehzadeamasya
27/12/2011, 16:39
hayırlı olsun bendede var gerçekten seri bir araç astradan sonra

aykut_1914
27/12/2011, 23:12

aynaların ne alakası var ki abi anlıyamadım :weight1:

fota
29/12/2011, 14:06
aynaların ne alakası var ki abi anlıyamadım :weight1:
aynaya çarpan rüzgar içeride sese sebebiyet verirmiş

aykut_1914
29/12/2011, 22:50
10 bin kilometrem yaklaşıyo abi,100 den sonra bas bas bagırıyo araba,bilgilendirirm seni sevise gidersem

ecosi26
30/12/2011, 07:44
İyi günlerde kullanın ve memnuniyetiniz beni sevindirdi bende sizin gibi düşünüyorum 16500km ye geldim ve sorunsuz şekilde gidiyorum çok şükür gayet memnunum...

Kastor
31/12/2011, 01:09
Aracın motoru çalışırken geri vitese geçirmek için motorun tam durmuş olması ve aynı zamanda ayağınızın debriyajda en az 2 saniyede kalması gerekiyor. Kullanım kılavuzunda bu yazıyor.