PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktım artık

efe mert
26/12/2011, 01:50
Arkadaşlar arabamı sürekli kullandığım bir yakınıma ait tek araçlık kapalı bir garajda tutuyorum. Ama malum istanbul yenibosna gibi biryerde yaşayınca insanlar (bazen de mecburen) sürekli garajın önüne araç koyuyorlar.bazıları numarasını özellikle bırakıyor sağolsunlar hemen aradığımda alıyorlar. ama bazılarına ulaşmanın mümkünü yok. sürekli aynı sorunla karşılaşyorum. bazen sileceklerini yukarı kaldırıyorum, bazen varsa alarm ötüsün diye uğraşıyom ama pek olmuyo artık. kapıda kocaman park yapılmaz yazısı ve işareti var.mesela şuan gene koyamadım arabayı garaja. bu garajımın önüne park olayını nasıl halletmeliyim ben? tavsiyeleriniz var mı?

SteinGP
26/12/2011, 01:54
"buraya park eden eşektir" yazısı.

xvlkn
26/12/2011, 01:58
Hıdrolık barıyerlerden kullanabılırsınız. Tabı yer uygunsa..

efe mert
26/12/2011, 02:10
Hıdrolık barıyerlerden kullanabılırsınız. Tabı yer uygunsa..

direk sokağa açılıyor garaj kapısı çok uygun değil hem de çok maliyetlidir.

tyilgin
26/12/2011, 08:31
Benzer bir durum bir zamanlar benimde başıma gelmişti. Gereksiz yere aşırı gerildiğim zamanları hatırlıyorum.
Tabiiki içeri girememek insanı geriyor, En kötüsü de ÇIKAMAMAK...

Gereksizliği ise olayı bireyselleştirip o anda oraya park edene indirgemek. Konu oraya park edilmesi, park eden değil. Buna odaklandığınızda ne demek istediğimi daha rahat anlayacaksınız.

Birgün kısa bir süreliğine dışarı çıkacaktım ki kapının önüne park etmiş bir araç gördüm. İşim çokta acil olmamasına ve gideceğim yerin yürüyerek gidilecek olmasına rağmen kapının önündeki aracı görünce kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Ya bir hastam olsa, yangın çıksa, deprem olsa diye içimdeki ateşi her saniye körüklemeye devam ettim. Malumunuz bu durumla karşıla karşılaşa içinizdeki bu durum sizi şarj ediyor....
Tek çare çekici çağırdım. Tam o sırada aracın sahibi geldi tabii umduğunuz gibi hem suçlu hem güçlü, Sanırım komşularım bizi tutmasaydı hayatımın en büyük meydan muharebesini tarihe işleyecektim :)..
Neyse adam aracını aldı, çekti gitti... 15dk. sonra döndüğümde kapının önünde başka bir araç vardı :( :( :(
ne demek istediğimi anlatabiliyormuyum. Siz böyle durumlarda karşılaşa karşılaşa şarj oluyorsunuz. Park eden adamı yakaladığınızda karşınızdaki adamı yıllardır oraya park eden adam gibi görüyorsunuz, O ise belki 10 dakikadır orada, belkide yan apartmana birşey bırakmaya geldi.

O zamanlarki benim yaptığım çözüme gelince, kapının üzerine oranın garaj kapısını olduğunu bildirir bir yazı koydum. Ama bu belkide çözümün %25'i. Asıl çözüm o yazıyı görmelerini sağlayan, yazının üzerindeki saldırmak için koşan kocaman bir tazmanya canavarı resmiydi :) :) :)

umarım yazdıklarımın öncelikle başınızı belaya sokmaması, sonrasında da çözümü konusunda faydası olur...

effect1903
26/12/2011, 09:20
Yapacağınız en iyi şey garajın önüne tam araba koydukları yerin ortasında yere 2 tane delik açtırın ve 50 cm-1 m arası demir dikin asma kilit ile kilitlenip açılacak şekilde yaptırın :) ama tabi yapılabilecek gibi ise yoksa olmaz tabi..böyle çok görüyorum yapan..

tyilgin
26/12/2011, 09:37
Yapacağınız en iyi şey garajın önüne tam araba koydukları yerin ortasında yere 2 tane delik açtırın ve 50 cm-1 m arası demir dikin asma kilit ile kilitlenip açılacak şekilde yaptırın :) ama tabi yapılabilecek gibi ise yoksa olmaz tabi..böyle çok görüyorum yapan..

Bazı yerlerde yerel yönetim buna izin vermiyor. Ben fatih ilçesinde yapamamıştım. Belediye gelip asfalta zarar verdin diye birde ceza kesmeye kalkıyor.

fotobelit
26/12/2011, 11:22
Ne yapsanız bizim bu milletimizin oraya park etmesini engellemez..İllaki biri gelir çeker..İki adet labut koy,sonrası Allah Kerim..

pdr42
26/12/2011, 12:47
Sıkıysa buraya park et de lastikleri parçalayan adam resmi koy

takres
26/12/2011, 12:51
demir duba en mantıklısı ama belediye sorun çıkarmazsa...

blackhawk
26/12/2011, 17:25
İnce uzun künkten yapılmış saksılar var parklarda görmüşsündür. Senin aracın içeri rahat gireceği açıklıkta yola dik olarak 2 adet koy garaj kapısına da garaj girişidir yaz işi bitir.
ince derken 40 cm x 100 cm ölçülerde ağır olduğu için kimse çekemez asfalta da zarar vermemiş olursun.

krm1983
26/12/2011, 17:52
İşiniz zor demir koysanız kırar yine park eder millet.

izoci
26/12/2011, 18:00
lastik koy

uraaal
26/12/2011, 20:31
kaba kuvvet

efe mert
27/12/2011, 02:04
yorumlar çok iyi arkadaşlar ama bir çoğuna belediye izin vermezzz:( yaa kapıda kocaman yazı var. hatta geçen de biri yarım kapatmış garajın önünü. arabayı sürttüm geçerim ben burdan derken:) şimdilik kullanabileceğimiz kesin çözümü olan radikal bir yöntem yok malesef:(

tyilgin
27/12/2011, 08:20
Aklıma birşey geldi. Kapının üzerine bir mesafe sensörü koyalım. önüne gelen cisim 30 saniyeden fazla hareketsiz kalıyorsa 5 saniye aralıkla "-Lütfen park etmeyiniz" diye sesli bir uyarı versin. Yinede park eden ö*üz ler için 5 dakika sonra sussun.

Bana mantıklı gibi geldi.

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 18:26
Basacaksın küfürü :)

Semih Kurtulmus
17/01/2012, 18:27
Çünkü bizim halkımız insanlıktan anlamıyor ne yazık ki

Gorky
17/01/2012, 19:40
Aklıma birşey geldi. Kapının üzerine bir mesafe sensörü koyalım. önüne gelen cisim 30 saniyeden fazla hareketsiz kalıyorsa 5 saniye aralıkla "-Lütfen park etmeyiniz" diye sesli bir uyarı versin. Yinede park eden ö*üz ler için 5 dakika sonra sussun.

Bana mantıklı gibi geldi.

Önüne bikaç kişi durursa nolcak :D Yada birisi 30 saniye geçmeden park edip giderse ?

Ziyaretci036
17/01/2012, 19:54
kardeşim yenibosnanın neresindesin. çözüm olarak yapacak pek bişey yok millette bu duyarlılık varken :(

emreonur
17/01/2012, 21:26
arkadaşım bir adet saksı ya da boş yağ tenekesi vs koy ama öylesine koy ki belediye kimin olduğunu anlamasın

SteinGP
17/01/2012, 21:32
veya "Buraya Park Etmek Günahtır" yaz abi.izmir karabağlarda bi dükkanın kepenklerinde yazıyor bu :D

ntcn 17
17/01/2012, 21:40
Öyle bi durumda arabayı adamın tamponuna dokundur yada başka bi araç varsa yakınınzda tanıdık falan çıkamayacağı bi şekide arkasına önüne sağına soluna arabayı yasla yavaş bi şekilde dokunana kadar çek bidaha çekmeye gözü yemez :D:D arıza çıkartırsada bilindik yöntem nazikkuvvet :):) işe yarar tecrübelerle sabittir :)

rodopian16
17/01/2012, 22:33
suçlu güçlü durumu sinir bozucu gerçekten... kim olduğunu bilmediğin biri birden çok kez yapıyorsa tamponla kapılarına hafiften dokunuver...

Ziyaretçi034
17/01/2012, 23:44
google'da park bariyer diye aratırsanız uzaktan kumandalı bir sistem var, patronumun evinin garaj kapısına aldık, gayet kullanışlı

asil
18/01/2012, 00:45
kapalı garaj bile bir çile 7 tepede

Tayfun-E30
18/01/2012, 02:37
ülkemizde tek çözüm malesef maaşlı adam koymak..

ecosi26
18/01/2012, 06:41
Park sorunu malum illaki bir akilli cikar ve park yapilmaz yere birakir aracini vurdumduymazlik ve ne olacak sanki dusunceleri maalesef bizde fazlasiyla gelismis. İlginc resimler cekiyorum ki bunlarin arasinda garaj onunde kocaman harflerle yazili park etmeyiniz yazisini gormesine ragmen tam onune park eden bir araci bile resmetmistim...care vurun adami gitsin...

ZAK1980
18/01/2012, 08:44
Arkadasım garajın onune park yapan cektırılır dıye bır yazı koy daha sonrada cekıcının bırısyle gıt gorus cekıcının telefonunu al gelsın ceksın cekıcının canına mınnet cektıgınden ucret alıyor nede olmasa hatta cekıcıyle anlas arac basına 10 tl de sen al

since1453
18/01/2012, 11:37
yapılacak şey kolay büyük bir eşşek resmi alın altınada buraya sadece eşşekler park eder.
EŞŞEK olmayanın park etmesi yasaktır yazın.ama eşşek fotosu kendini belli eder bir foto olsun o rezziliğe körlerden başkası yanaşmaz :)