PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Bakım ve ilk sıkıntı

Golgebir
21/12/2011, 21:11
Sonunda 7000 km de olan 1.3 Punto EVO mu bugün servise götürdüm. Yıllık bakım yapıldı ancak en sonunda aracımın motorunda yakıt pompası kaynaklı (sanırım) sızıntı olduğunu öğrendim. Ve yine bunun da muhtemelen yakıt kaynaklı olduğunu öğrendim. Servisin opet ile görüşüp sonuca bağlaması ve parçanın değişmesi için servise bıraktım. Çok can sıkıcı.

takres
21/12/2011, 21:37
geçmiş olsun...yakıt güvence sisteminden mi yapılacak...

aykut_1914
21/12/2011, 21:38
geçmiş olsun,can sıkıcı bi duurum cidden

fiery_hunter
21/12/2011, 21:39
çok geçmiş olsun umarım bian önce çözülür..

srkaradag
21/12/2011, 22:27
geçmiş olsun sıkmayın canınızı

skystar37
21/12/2011, 23:09
Valla bu yakıt güvence sistemi akaryakıt firmalarının verdiği garanti hepsi boş pazarlama taktiği kandırma yöntemi başkada birşey değil. Sizin aracınızdan yakıt örneği alacaklar test edecekler sonra yakıtları Türkiye şartları için geçerli seviyelerde çıkacak ve arıza yakıttan kaynaklı olsa bile deponuzdaki yakıtta sorun yoksa onlara göre sorun yok. Bu iş tamamen saçmalıktan başka birşey değil. Örnek vermek gerekirse siz sürekli A markasının B şubesinden yakıt alıyorsunuz ortalama ayda 4 depo alıyorsunuz diyelim her aldığınız depodaki yakıtın aynı olacağının garantisi varmı nerden bileceksiniz istasyon sahibinin kaçak yakıt satmadığını ama sizin yakıt testi için deponuzda bulunan yakıtın normal yakıta denk geldiğini halbuki daha önce aldıklarınızın hepsinin kaçak olmasından dolayı sorun yaşadığınızı nasıl kanıtlayacaksınız, KANITLAYAMACAKSINIZ.

Kısacası iki ucu güllü değnek umarım fiat servisi garantiniz dahilinde işlem yapar zira yakıtta sorun çıkmaması durumunda opet yakıt güvencesinden dolayı opet karşılamıyorsa kendileri karşılamak zorunda.

Geçmiş olsun.

Golgebir
21/12/2011, 23:10
Yakıt güvence sisteminden yapılacak sanırım ama öncesinde sorunun yakıttan kaynaklandığının belirlenmesi gerekiyormus ve sonrasında da opet ile yazmısalar gerceklestirilecekmiş bu da 2 günü alacakmıs. Dolayısı ile aracım 2 gün serviste kalacakmıs

Mugen_punto
21/12/2011, 23:22
Geçmiş olsun inş. sıkıntısız bir şekilde aracınızı teslim alırsınız..

fiko
21/12/2011, 23:44
Geçmiş olsun inş. sıkıntısız bir şekilde aracınızı teslim alırsınız..

aykut_1914
21/12/2011, 23:54
Valla bu yakıt güvence sistemi akaryakıt firmalarının verdiği garanti hepsi boş pazarlama taktiği kandırma yöntemi başkada birşey değil. Sizin aracınızdan yakıt örneği alacaklar test edecekler sonra yakıtları Türkiye şartları için geçerli seviyelerde çıkacak ve arıza yakıttan kaynaklı olsa bile deponuzdaki yakıtta sorun yoksa onlara göre sorun yok. Bu iş tamamen saçmalıktan başka birşey değil. Örnek vermek gerekirse siz sürekli A markasının B şubesinden yakıt alıyorsunuz ortalama ayda 4 depo alıyorsunuz diyelim her aldığınız depodaki yakıtın aynı olacağının garantisi varmı nerden bileceksiniz istasyon sahibinin kaçak yakıt satmadığını ama sizin yakıt testi için deponuzda bulunan yakıtın normal yakıta denk geldiğini halbuki daha önce aldıklarınızın hepsinin kaçak olmasından dolayı sorun yaşadığınızı nasıl kanıtlayacaksınız, KANITLAYAMACAKSINIZ.

Kısacası iki ucu güllü değnek umarım fiat servisi garantiniz dahilinde işlem yapar zira yakıtta sorun çıkmaması durumunda opet yakıt güvencesinden dolayı opet karşılamıyorsa kendileri karşılamak zorunda.

Geçmiş olsun.

abi kusura bakma ama ben buna katılmıyorum. İnsanlar sırf olur olmadık durumlarda yaşıyacakları sorunlardan korkup "garantili" sıfatı altında dünya para verip sıfır araba alıyorlar. ve ben kendimden konusayım sırf bu yakıt güvence bozulmasın diye opetten alıyorum yoksa shellden çıkmam. Garanti kitabındada en son 10 depo alımında bu kartı gösterdiyseniz yakıt güvenceden faydalanabilirsiniz yazıyor. Bende ona göre planlarımı yapıyorum. Yani bu "yakıt güvencesi" olayı pazarlama taktiği falan olamaz. Ben garantim var,onlar beni ugrastırmıcak diye düşünüp 10 km ekstra yol gidiyorsam mazot için yaptıkları artık reklam mı diyim kampanya mı diyim yoksa garanti mi diyim eşşek gibi arkalarında durucaklar

Misafir047
22/12/2011, 13:02
neymiş opet mopetmiş

sehzadeamasya
22/12/2011, 21:44
opetten alınmassa garanti olayı bitiyormuki yoksa

DoBLocU
22/12/2011, 22:07
Netteki meşhur şikayet sitesine bir bakın,opet bu garantiyi ne kadar vermiş görün.Öyle yada böyle,garantili araba servis bu problemi çözmek zo-run-da.
Ben aracı ilk aldıgım günden beri opete ugramadım.Farklı firmadan her depoyuda kartıma işlettim.İlerde problem olursa serviste yakıt kaynaklı derse dayanırım x petrolun kapısına koyarım servis raporunu önlerine.Yazılı belge olsun yeter.

skystar37
23/12/2011, 13:23
Türkiye sınırları içerisinde hangi istasyonda alırsanız alın yakıtınızı eğer Tüpraş çıkışlı ise yada tahlil için gönderilen yakıt Tüpraş çıkışlı ise emin olun yakıt kaynaklı sorunlarınıza "bizim yakıtımızdan değil" diye cevap alacaksınız. En son benim fullpet ile yaşadığım sıkıntıda bunu daha net bir şekilde öğrenmiş bulundum. Sonuçta benim için yakıt garantisi eğer aracım dizel iken pompacı benzin koyarsa o zaman işe yarar çekerim servise tüm yakıt sistemini pompa enjektör akla ne geliyorsa sıfırı ile değiştirttim o zaman işte yakıt kaynaklı sorunum da son bulur.

tayfux
23/12/2011, 19:48
geçmiş olsun..

izoci
23/12/2011, 22:21
Allah kötüsünden saklasın :)

Golgebir
24/12/2011, 17:31
Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Aracımı bugün teslim aldım. Opet tarafından bu ücret karşılanmış ve parçanın onarımı gerçekleştirilmiş. Ben yakıtımı sadece opetten ve aynı istasyondan aldım muhtemelen bir daha o istasyonun önünden geçmem ama opettende şaşmam. En azından ben hiç bir şeyle uğraşmadan servis ve opet aralarında halletmişler. Servisin bana söylediği eğer opetten yakıt almamış olsaydım bu arıza yakıt kaynaklı olduğundan garanti kapsamına girmezmiş. Başka firmalarında yakıt güvencesi olduğunu ama o güvence için sizin bizzat koşturmanız gerektiğini söyledi. Neyse çok şükür bugün bu sorunu atlatmış oldum.

boby
28/12/2011, 16:59
geçmiş olsun..yeni araçlarda arıza gerçekten can sıkıcı bir durum..benim araç 17bin e geldi arka kapı gıcırtısı , far buğusu vs. gibi ufak tefek sorunlar var ama hiç umurumda değil valla..yeterki aracın motor, mekanik kısmında bir sorun olmasın..