PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbul da ido sirkeci harem arabalı vapuruna zam yaptı

hakandurak
20/12/2011, 12:29
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, Sirkeci–Harem arabalı vapur hattında yeni ücret tarifesine geçti.

Arabalı vapur ile seyahat eden cip sahipleri daha önce 6.5 TL öderken, bu fiyat yeni ücret tarifesine göre yüzde 130 artışla 15 TL'ye çıktı.

Otomobil ücretleri 6.5 liradan 8.5 liraya, motosiklet geçiş ücreti de 3.5 liradan 4.5 liraya çıkarıldı.

Geçiş ücretleri 2 bin 500 kilogramdan küçük kamyonetler için 12 TL, 2 bin 500 kilogramdan büyük midibüsler için 15 TL, 2 bin 500 kilogramdan büyük kamyonetlerde için de 20 TL olacak.

YOLCULAR ESKİ FİYATTAN

İDO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, pazar günleri hariç her gün Harem'den sabah 07.00-10.00, Sirkeci'den ise akşam 16.00-21.00 saatleri arasında sadece araçlara uygulanacak tarifede yolcular, eski fiyat üzerinden seyahat edecek.

takres
20/12/2011, 13:46
hay maaşallah...

Misafir047
20/12/2011, 14:17
ben istanbulluları hakikaten anlamıyorum arabayla gitmektense metro metrobüs gibi ulaşım araçları kullanmak daha mantıklı ben açıkçası metro vb ulaşımları tercih ederdim

cihankardes
20/12/2011, 14:25
Zaten araba kullanmaya ne gerek var ki? İcabında yürüyerek de gidiliyor değil mi :)

Misafir047
20/12/2011, 14:37
Zaten araba kullanmaya ne gerek var ki? İcabında yürüyerek de gidiliyor değil mi :)

ironi yapmaya gerek yok arabayla gidersin 5 dak yürüyerek gidersen yarım saat ne alakası var ben istanbul trafiğinden bahsediyorum mesela metrobüsle arabadan daha çabuk varıyorsun

bilmem anlatabildim mi:whoosh00:

cihankardes
20/12/2011, 14:45
Abi ironi yaparım tabi. Neden yaparım ailemle gezmek istediğimde hiç bir şekilde otobüs metrobüs bilmem ne kullanamam da ondan. Ha kalkıp da iki kuruşluk bişey için arabaya binip karşıya geçiyorsam zaten o parayı da düşünmem.
Şu an ben ankara'dayım evin önünde durak var ve 5 dakikada bir aynı otobüs geçiyor ama izmir'de böyle bir şey yok ne yazıkki.

Misafir047
20/12/2011, 14:47
Abi ironi yaparım tabi. Neden yaparım ailemle gezmek istediğimde hiç bir şekilde otobüs metrobüs bilmem ne kullanamam da ondan. Ha kalkıp da iki kuruşluk bişey için arabaya binip karşıya geçiyorsam zaten o parayı da düşünmem.
Şu an ben ankara'dayım evin önünde durak var ve 5 dakikada bir aynı otobüs geçiyor ama izmir'de böyle bir şey yok ne yazıkki.

dostum istanbul ve işe gidenler için soyluyorummmm sende anlayıver heralde ailece otobüse bincek halimiz yok:)

cihankardes
20/12/2011, 14:48
dostum istanbul ve işe gidenler için soyluyorummmm sende anlayıver heralde ailece otobüse bincek halimiz yok:)

onu anladım abicim :)
yani burdaki mantık zam protestosu
yanlış anlaşıldıysak kusura bakma :)

Misafir047
20/12/2011, 14:51
onu anladım abicim :)
yani burdaki mantık zam protestosu
yanlış anlaşıldıysak kusura bakma :)

yok canım tabiiki bu kadar zam yapılmaz ben istanbuldan yeni geldim trafik aklıma çok takıldı onun için soyledim ben bunu
birde şu var o vapura kimsenin binmemesi lazım protesto için bak o zaman nasıl fiat düşüyor ne zammıymış boyle ya

fotobelit
20/12/2011, 17:30
ben istanbulluları hakikaten anlamıyorum arabayla gitmektense metro metrobüs gibi ulaşım araçları kullanmak daha mantıklı ben açıkçası metro vb ulaşımları tercih ederdim

Emin ol,İstanbul da olsan o araçları kullanmazdın..Durakta beklerken kapı açılınca göreceğin manzara pekte iç açıcı değil..:hmm:

Ziyaretci036
20/12/2011, 20:34
Emin ol,İstanbul da olsan o araçları kullanmazdın..Durakta beklerken kapı açılınca göreceğin manzara pekte iç açıcı değil..:hmm:
arabayla gitsen bir dert metrobüsle gitsen apayrı Allah bize sabır versin.

tyilgin
21/12/2011, 09:24
Bir ara avcılar tarafında metrobüs bekleyen yolcular durağa inip boş geçen metrobüsü durdurup binmeye çalışmışlardı. İstanbullular hatırlayacaktır.

Aynı durakta, 2 gün önce boş geçen araçlara sinir olarak hınca hınç dolu olan durakta bunların önüne çıkıp zorla binmeli diye söylene söylene volta atarak sinirimi boşaltmaya çalışıyordum. sanırım vatandaşlar daza gelip 2 gün sonra yaptılar.

tyilgin
21/12/2011, 09:27

Özellikle mesai saatleri başında ve sonunda :hmm:

https://a1112.hizliresim.com/s/p/17wbc.jpg

blackhawk
21/12/2011, 14:35
Metrobüs İstanbul'u modern köy yaptı bu kadar mı sorun olur bir ulaşım aracında. Merak ediyorum neden mono ray ya da metro yapmadılar daha az enerjiyle daha çok insan taşınır bu rezillikler ve birikmeler yaşanmazdı. Trafikte yol daralmayacağı için daha rahat akardı.

Misafir047
21/12/2011, 14:38
metrobüse binmenin bu kadarbüyük işkence olduğunu doğrusu bilmiyordum bırde ustune ustluk yollarıda daraltmış eğer kadir topbaş gelecek seçimlerde yine seçilirse istanbullular ağlamasın çeksin cefayı derim

tyilgin
21/12/2011, 16:52
Metrobüs İstanbul'u modern köy yaptı bu kadar mı sorun olur bir ulaşım aracında. Merak ediyorum neden mono ray ya da metro yapmadılar daha az enerjiyle daha çok insan taşınır bu rezillikler ve birikmeler yaşanmazdı. Trafikte yol daralmayacağı için daha rahat akardı.

Şahsi fikrim, Bal/Parmak ilişkisi. Bugün metrobüsten, yarın raylı sistemden bal yemek varken neden sadece tek seferde bitirsinlerki. Nasıl olsa istanbul cepte.

metrobüse binmenin bu kadarbüyük işkence olduğunu doğrusu bilmiyordum bırde ustune ustluk yollarıda daraltmış eğer kadir topbaş gelecek seçimlerde yine seçilirse istanbullular ağlamasın çeksin cefayı derim

Bu durum sadece istanbula özgü değil, Yurt genelinde vatandaşlarımızın yüzde kaçı oyunun değerini biliyorki ?

Konunun parti tartışmasına dönmemesi için özellikle belirtmek istiyorum, Seçim sonrası görüştüğüm insanların geneli, oyunu veriş sebebini ifade edemeyecek kadar bilinçsiz. Siyasi tartışmalar raiting alamaması nedeniyle geceyarısı. Bilinçli ülkelerde insanlar bu tür tartışmaları time kuşağında görmek istiyor. Oyları çöpten çıkınca canları pahasına sahip çıkıyor.

krm1983
21/12/2011, 19:47
Yetmez bu zaman daha da olsun