PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 yılınca sıfır punto evo ve gp alan arkadaşlar

Sayfa : [1] 2

since1453
20/12/2011, 08:48
arkadaşlar 2012 mY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC aracımı yeni aldım (hala galaride).adeta beyaz bir gelin gibi :)
istanbulda epey piyasa araştırması yaptım en sonunda 33000 tl ye aldım (16000 tl 20 ay o faiz)
eğer aracını 202 yılında alan arkadaşlar aldiği fiyatı özellikleri ve verilen hediyeleri yazarsa sanırım yeni alıcak arkadaşlara daha faydalı oluruz..
ama aracı alırken şok oldum indirime kesinlikle yanaşmiyorlar.en sonunda bayide ki son m life aldım.liste fiyatı 38950 tl indirimli liste fiyatı 34700 tl idi.sıkı pazarlıktan sonra 33000 tl ye bıraktı.diğer bayiler ellerinde araç olmadiğindan active modllerine 32750-33000 tl arası fiyat istediler.

lektonstar17
20/12/2011, 10:09
İşte bir fire motor kurbanı daha.geçmiş olsun.ve hayırlı olsun.

since1453
20/12/2011, 10:14

fire neden çok kötü ?
benim kullanım amacım hafta sonları gezme amaçlı çok sık kullanmıycam aracı...büyük ihtimal şirkette 2-3 ay sonra araba vericek:)
hız tutkunu değilim...
eşimde hızdan çok korkuyor eski aracım clio 1.5 dizel di :)
fire motorun yakıt tüketimi ve günlük kullanıma uyumu nasıl

lektonstar17
20/12/2011, 10:26
bi kere performans fukarası bi motor. genelde sakin kullanmanız gerek.inşallah araç sollama gibi bi hata yapmassınız.biraz zorladığınızda da 2500 bi motor gibi benzin tüketicek.daha önce dizel kullanmışsınız keşke dizel evo alsaydınız.şehir içi 5 - 5.5 litre tüketim,şehir dışı bir depoyla 1150 km ne demek hiç bi zaman öğrenemiceksiniz. forum üyesi bir sürü fire motor mağduru arkadaş var.her ay biri bu araba gitmiyor diye başlık açıyo ama hala insanlar bunları dikkate almadan iş yapıyor.keşke bi araştırma yapsaydınız. neyse hayırlı olsun demekten başka bişey kalmadı bize.

ResuscitateR
20/12/2011, 10:53
HayırLı uğurLu oLsun aLLah kaza beLa vermesin..

IVAA
20/12/2011, 10:55
Ümit arkadaşın moralini bozma, şahsen ben 2000 model 1,4 65 beygir palio dan geçtim bu arabaya palio gayet güzel gidiyordu tamam 1 depo benzin ile 350km gidiyordum ama hakkını alıyordum zannediyorumki 1,4 77 beygirde ondan aşağı olmaz önemli olan arabandan ne beklediğindir.

Kıvanç arkadaşım aracın hayırlı olsun kazasız günlerde kullan.

sizofrenic10
20/12/2011, 11:06
arkadaslar bnde gecen hafta punto evo MY LIFE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP satın aldım sımdılık cok memnunum.ama bır arkadasın dedıgı gıbı kesınlıkle pazarlık yapmıo adamlar :).ınsallah ıı bır secım yapmısımdır allah utandırmasın allah hepımıze kazasız belasız kullanmak nasıp etsın araclarımızı.bırde sıze bırsey danısayım bazı arkadaslar nıe lınea tercıh etmedın dıolar sızce lınea mı yoksa punto evo mu? bılgılerınızı beklıorum cok tesekkurler sımdıden.

icngz
20/12/2011, 11:09
Ümit arkadaşın moralini bozma, şahsen ben 2000 model 1,4 65 beygir palio dan geçtim bu arabaya palio gayet güzel gidiyordu tamam 1 depo benzin ile 350km gidiyordum ama hakkını alıyordum zannediyorumki 1,4 77 beygirde ondan aşağı olmaz önemli olan arabandan ne beklediğindir.

Kıvanç arkadaşım aracın hayırlı olsun kazasız günlerde kullan.
+1
bence de bukadar karamsar yaklaşmayalım sonuçta sıfır araba alınmış.memnun kalacaktır kesinlikle.Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.hayırlı olsun.

lektonstar17
20/12/2011, 11:10
elbette kimsenin hevesini kırmak istemem ama bu arabayı sabit 80 km hızla kim kullanır. bu arabayla hiçmi hız yapılmıcak uzun yol yapılmıcak. ani hızlanma gerektiğinde napıcak.Allah korusun kamyon tır nasıl sollanır bilemiyorum.Tabi herkesin kendi tercihi hayırlı olsun.

arkadaslar bnde gecen hafta punto evo MY LIFE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP satın aldım sımdılık cok memnunum.ama bır arkadasın dedıgı gıbı kesınlıkle pazarlık yapmıo adamlar :).ınsallah ıı bır secım yapmısımdır allah utandırmasın allah hepımıze kazasız belasız kullanmak nasıp etsın araclarımızı.bırde sıze bırsey danısayım bazı arkadaslar nıe lınea tercıh etmedın dıolar sızce lınea mı yoksa punto evo mu? bılgılerınızı beklıorum cok tesekkurler sımdıden.

Tebrik ederim iyi bir seçim yapmışsın arkadaşım.Hele 8-10-bin km yap ondan sonra görüceksin performans nedir.linea punto ayrı sınıfların aracı. hadi palio-punto kıyaslaması olsa tamam arkadaşlar haklı dicem ama linea farklı segment. e bende diim o zaman Q7 niye almadın :)

ozbey48
20/12/2011, 11:15
arkadaşlar 2012 mY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC aracımı yeni aldım (hala galaride).adeta beyaz bir gelin gibi :)
istanbulda epey piyasa araştırması yaptım en sonunda 33000 tl ye aldım (16000 tl 20 ay o faiz)
eğer aracını 202 yılında alan arkadaşlar aldiği fiyatı özellikleri ve verilen hediyeleri yazarsa sanırım yeni alıcak arkadaşlara daha faydalı oluruz..
ama aracı alırken şok oldum indirime kesinlikle yanaşmiyorlar.en sonunda bayide ki son m life aldım.liste fiyatı 38950 tl indirimli liste fiyatı 34700 tl idi.sıkı pazarlıktan sonra 33000 tl ye bıraktı.diğer bayiler ellerinde araç olmadiğindan active modllerine 32750-33000 tl arası fiyat istediler.
kardeş punto evo 1.3 multijet my life s&s manuel vites + esp +skydome için 37750 tl fiyat aldım ankaradan bende

lektonstar17
20/12/2011, 11:17
Bakın bi örnek: Ben 34000 tl ye 1.4 fire alıcama üstüne 3000 daha ekller bu aracı alırım.KESİNLİKLE KAÇMAZ Buyrun :
Fiat Bravo 1.6 Mjet Dynamic Plus 2011 Model 37.500 TL Sahibinden satılık sıfır Beyaz renk - 67980956 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-bravo-1-6-mjet-dynamic-plus-acil-satilik-67980956/detay)

kardeş punto evo 1.3 multijet my life s&s manuel vites + esp +skydome için 37750 tl fiyat aldım ankaradan bende

Güzel fiyat hatta biraz daha zorlasan belki 37 ye alırsın.

hakandurak
20/12/2011, 11:19
Valla yaklaşık 2 senedir evo kullanıyorum ilk alanlardan biri olarak şehir içi ve dışı oldukça ideal bir arac 77bg 1,4 fire motor 8v olmasının avantajını kısa mesafede yüksek güç ile sergiliyor ankara istanbul arası 1/4 depo yakıt haracayaraksa gayet normal yakan bir araç olduğunu bana gösterdi sollama ve hız istiyorsanız pedalı sonuna kadar kullanmanız yeter her araç gibi 1,4 fire 77bg 8v araç da pedal sondayken fazla yakar...

elbette kimsenin hevesini kırmak istemem ama bu arabayı sabit 80 km hızla kim kullanır. Bu arabayla hiçmi hız yapılmıcak uzun yol yapılmıcak. Ani hızlanma gerektiğinde napıcak.allah korusun kamyon tır nasıl sollanır bilemiyorum.tabi herkesin kendi tercihi hayırlı olsun.

ozbey48
20/12/2011, 11:21
Güzel fiyat hatta biraz daha zorlasan belki 37 ye alırsın.
kardeş tr'de alabileceğin en dip fiyat fiyatta crm kampanyası ve %14 lük indirim var.
valla aylardır araştıra araştıra ne indirim var hepsini öğrendim tek ankara değil her yeri araştırdım samsun birmot a kadar fiyat aldım düşün ankaradan

since1453
20/12/2011, 11:28
2.el bravo al diyosunda ilanda çiziksiz diyor plaka sorguluyorsun 3 adet kaza çıkıyor.bide kaskodan yapılmaya ceppten yapılan tamirler girmiyor kayda.sigorta sorgulamada hasar yok boya varmi diye ölçüm yapıyosun bel altı boya çıkıyor.satılık dizel otolara bakın kmsi genelde ağir bakımı gelmiş araçlar....otomatik vitesin arzası zaten pahalı bide dualogic lerde ekstra risk var :) bide sıkıntılı şanzıman düşsün 3000 tl de ordan patlar.2,el çok aardım ama şuna karar verdim 2.el alıcağıma daha düşük 0 araba alırım içim ferah eder......
2011-2012 evoların 2.eline bakıyorum ben 1.4 evo mylife duaologic 33000 tl ye aldım.millet 2.eline 22-33.5 arası istiyor uçmuş lar :)
bide bir insan arabasını
1)arzası ciddidir geçiriyim birine
2)ağir bakımı gelmiştir...satıyım 600-700 tl den kurtarıyım
3)daha üst modelini alıcam
4)acil paraya sıkıştım
internetten gördüğünüz ilanları arayın %99,9 u 3 ve 4. sıkları söylüyor
amaa %90 dan fazlası 1 ve 2. nedenlerden satıyor nasıl olucak bu iş :)

2.el bravo al diyosunda ilanda çiziksiz diyor plaka sorguluyorsun 3 adet kaza çıkıyor.bide kaskodan yapılmaya ceppten yapılan tamirler girmiyor kayda.sigorta sorgulamada hasar yok boya varmi diye ölçüm yapıyosun bel altı boya çıkıyor.satılık dizel otolara bakın kmsi genelde ağir bakımı gelmiş araçlar....otomatik vitesin arzası zaten pahalı bide dualogic lerde ekstra risk var bide sıkıntılı şanzıman düşsün 3000 tl de ordan patlar.2,el çok aardım ama şuna karar verdim 2.el alıcağıma daha düşük 0 araba alırım içim ferah eder......
2011-2012 evoların 2.eline bakıyorum ben 1.4 evo mylife duaologic 33000 tl ye aldım.millet 2.eline 32-33.5 arası istiyor uçmuş lar
bide bir insan arabasını
1)arzası ciddidir geçiriyim birine
2)ağir bakımı gelmiştir...satıyım 600-700 tl den kurtarıyım
3)daha üst modelini alıcam
4)acil paraya sıkıştım
internetten gördüğünüz ilanları arayın %99,9 u 3 ve 4. sıkları söylüyor
amaa %90 dan fazlası 1 ve 2. nedenlerden satıyor nasıl olucak bu iş

HLk16
20/12/2011, 12:44
Tebrik ederim iyi bir seçim yapmışsın arkadaşım.Hele 8-10-bin km yap ondan sonra görüceksin performans nedir.linea punto ayrı sınıfların aracı. hadi palio-punto kıyaslaması olsa tamam arkadaşlar haklı dicem ama linea farklı segment. e bende diim o zaman Q7 niye almadın :)

8bin - 10 bin derken aracın açılmasını mı kasdediyorsunuz ?

Arkadaslar 2012 Grande Punto + Full Kit + Skydome 1.3 Mjet 75 Hp

34.350 TL aldım ...

şuan araçtan çok memnunum ... inş da sorun yaşamam :)

motor delisi
20/12/2011, 15:47
2012 punto evo dynamic 1.4 77 dualogic + skydome + assıst kit + esp/msr/..., (tam hatırlamıyorum gerisi vardı :) ) 34.800 küsür

Bu arada 2012 de gp de aldım 2012 model 1.4 full kitli manuel vites 28 küsüre geldi herşeyiyle fakat onu evoyla takas ettim memnun kalmadım ayıplı mal olarak geri aldılar.

Fakat evoma kaskosunu daha yaptırmadım araştırmalarım sonucu siteden Hakan beye yaptıracağım ocak 4 çıkışlı olacak ve 350 tl vergi fiat ödeyecek aracım şuan fırat oto bayinde yatıyor :)

ykaya1983
20/12/2011, 16:34
fire neden çok kötü ?
benim kullanım amacım hafta sonları gezme amaçlı çok sık kullanmıycam aracı...büyük ihtimal şirkette 2-3 ay sonra araba vericek:)
hız tutkunu değilim...

Fire motor kötü mötü değil kardeşim.Fire motor fıatın lpg ile en uyumlu en sorunsuz,kullanmasını bilirsen de en ekonomik motorudur.Bu motor gerçekten kötü olsaydı 1.4 120 hp t-jet 1.4 95 hp starjet 1.2 8v motor kalkarken yıllardır bu motorla devam etmezdi fıat.Dikat ederseniz Vw de 1.6 8v eski teknoloji motor yıllardır üretiliyor.Neden?Çünkü lpg ile mükemmel uyumlu olmasıdır.Ki 1.4 fire motor vw deki motor gibi eski teknoloji değildir.Yanılmıyorsam 2006 yılında piyasaya giren euro 4 olan bir motordur.185/65/15 latiklerle(orjinalde daha az yakardı) %80 uzun yol %20 şehiriçi yapan biriyim.Ne kadar basarsam basayım tüketim 8.1 litreyi hiç geçmedi.Kırmızı ışıklarda hızlı kalkarım,uzun yolda 100-110 km arası kullanırım.Allah şükür ki basarsan 160-170 de yapıyor,sollama da yapıyorum.Dezavantajlı yönü uzun yolda basarsan biraz fazla yakıyor ama motor gücüne göre yine iyi.Çünkü 2 ay önce Adana-gaziantep arası 4 kişi bagaj dolu yol boyunca genelde 130-140 basmama rağmen 8.4 litre yakıt ortalamsı elde etmiştim.O da aracı aldığım 1 yıl 3 ay içindeki en yüksek tüketim ortalamam olmuştu.Artı uzun yolda 100 ü geçtikten sonra hangi araç yakmıyor ki?Fire motor kötü diyenlere aldırma bence.Onların birçoğu zaman zaman 1.3 75 hp dıesel de gitmiyor diyor.

since1453
20/12/2011, 16:37
Fire motor kötü mötü değil kardeşim.Fire motor fıatın lpg ile en uyumlu en sorunsuz,kullanmasını bilirsen de en ekonomik motorudur.Bu motor gerçekten kötü olsaydı 1.4 120 hp t-jet 1.4 95 hp starjet 1.2 8v motor kalkarken yıllardır bu motorla devam etmezdi fıat.Dikat ederseniz Vw de 1.6 8v eski teknoloji motor yıllardır üretiliyor.Neden?Çünkü lpg ile mükemmel uyumlu olmasıdır.Ki 1.4 fire motor vw deki motor gibi eski teknoloji değildir.Yanılmıyorsam 2006 yılında piyasaya giren euro 4 olan bir motordur.185/65/15 latiklerle(orjinalde daha az yakardı) %80 uzun yol %20 şehiriçi yapan biriyim.Ne kadar basarsam basayım tüketim 8.1 litreyi hiç geçmedi.Kırmızı ışıklarda hızlı kalkarım,uzun yolda 100-110 km arası kullanırım.Allah şükür ki basarsan 160-170 de yapıyor,sollama da yapıyorum.Dezavantajlı yönü uzun yolda basarsan biraz fazla yakıyor ama motor gücüne göre yine iyi.Çünkü 2 ay önce Adana-gaziantep arası 4 kişi bagaj dolu yol boyunca genelde 130-140 basmama rağmen 8.4 litre yakıt ortalamsı elde etmiştim.O da aracı aldığım 1 yıl 3 ay içindeki en yüksek tüketim ortalamam olmuştu.Artı uzun yolda 100 ü geçtikten sonra hangi araç yakmıyor ki?Fire motor kötü diyenlere aldırma bence.Onların birçoğu zaman zaman 1.3 75 hp dıesel de gitmiyor diyor.

dediğiniz gibi ise çok haksızlık ediyorlar.bide içim rahat çok rahatsız ederse 4-5 ay sonra lpg takarım dizelinde altına gelir :)

sehzadeamasya
20/12/2011, 16:42
hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullan

motor delisi
20/12/2011, 18:38
Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ama kim otomatik 1.4 alıyorsa herkesin içini karartıyorsun kendince bu motora bir düşmanlığın var ben dizelin otomatiğinide denedim fire motorunda hiç bir fark yok gayet mutlu eden bir motor ve gayet az yakıyor.

cenge
20/12/2011, 18:54
bende bugun itibari ile 2012 mY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC arac aldım..yukardaki arkadasında dediği gibi uzun pazarlıklar tanıdık bulmalar vasıtasıyla aracı 33.000 tl ye aldım..fire motor hakkında yapılan yorumlara asla katılmıyorum.2006 ocak ayında türkiyeye getirilen ilk 100 grande puntodan birini almıstım.oda 1.4 fire motordu sakin kullanımda oldukca makul tüketimi vardı aracın biraz agrasif kullanımda elbette yakıt tuketimi artıyordu ama acaba hangi aracın artmıyor?2 yıllık garanti sonunda araca lpg taktırmıstım ve kusursuz uyum saglamıstı..suan da 1.3 multijet doblo kullanan ve her 2 motoruda kullanmıs biri olarak soyluyorum aracı sakin kullanıyorsanız cok süratli araba kullanmıyorsanız fire motorun hiçbir dezavantajı yok.ama süratli ve agrasif araba kullanıyorsanız yakıt tuketimi mutlaka artacaktır ama dediğim gibi hangi arabanın artmıyor? 1.3 2012 doblo ile istanbul-izmir arasını 100 lirayada gitmişliğim olmustur 140 lirayada.. yani her motorda kullanıma baglı olarak fark olacaktır...sonuc olarak fire motoru gazlamak için almıyorsanız iyi bir tercihtir..

slm dostum hediye olarak birsey alabildinmi bana sadece park sensörü hediye ettiler kolcagı bile malesef para ile aldım..eger benden fazla hediye aldıysan bayii i zorlicam biraz daha :))

aykut_1914
20/12/2011, 19:32
dediğiniz gibi ise çok haksızlık ediyorlar.bide içim rahat çok rahatsız ederse 4-5 ay sonra lpg takarım dizelinde altına gelir :)

multijetin altına inmeyi bi geççen sen :)
hayırlı olsun aracın,beyaz renk güzel tercih evo da

halils2
20/12/2011, 19:38
t.dağ, çorlu sınırları içinde veya lüleburgazda oturan 75 lik mjet kullanan bi arkadaş yok mu acaba içimizde bende fire active var deneme amaçlı bi kapıştıralım şu araçları bakalım özellikle seymen yolunda. çok merak ediyorum hangisi daha atak daha hızlı. 75 likleri kullanan arkadaşlar öyle bi anlatıyor ki sanki 911 turbo kullanıyorlar tamam 190nm tork var ama 7 beygir de zayıflar fareye göre

multijetin altına inmeyi bi geççen sen :)
hayırlı olsun aracın,beyaz renk güzel tercih evo da

arkadaşım şuan kış olması, 2,45ten lpg aldığım ve devirli kullanmama rağmen 225kr yakıtım var sen ne yakıyorsun km acaba?

since1453
20/12/2011, 21:28
bende bugun itibari ile 2012 mY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC arac aldım..yukardaki arkadasında dediği gibi uzun pazarlıklar tanıdık bulmalar vasıtasıyla aracı 33.000 tl ye aldım..fire motor hakkında yapılan yorumlara asla katılmıyorum.2006 ocak ayında türkiyeye getirilen ilk 100 grande puntodan birini almıstım.oda 1.4 fire motordu sakin kullanımda oldukca makul tüketimi vardı aracın biraz agrasif kullanımda elbette yakıt tuketimi artıyordu ama acaba hangi aracın artmıyor?2 yıllık garanti sonunda araca lpg taktırmıstım ve kusursuz uyum saglamıstı..suan da 1.3 multijet doblo kullanan ve her 2 motoruda kullanmıs biri olarak soyluyorum aracı sakin kullanıyorsanız cok süratli araba kullanmıyorsanız fire motorun hiçbir dezavantajı yok.ama süratli ve agrasif araba kullanıyorsanız yakıt tuketimi mutlaka artacaktır ama dediğim gibi hangi arabanın artmıyor? 1.3 2012 doblo ile istanbul-izmir arasını 100 lirayada gitmişliğim olmustur 140 lirayada.. yani her motorda kullanıma baglı olarak fark olacaktır...sonuc olarak fire motoru gazlamak için almıyorsanız iyi bir tercihtir..

slm dostum hediye olarak birsey alabildinmi bana sadece park sensörü hediye ettiler kolcagı bile malesef para ile aldım..eger benden fazla hediye aldıysan bayii i zorlicam biraz daha :))

dostum park sensörünü kopardım bide büyük ihtimal navigasyon tutucusunu vericek(navigasyonu koparamadım :) bende zaten 4.3 navigasyon var cam aparatından kurtarırım eğer diğer tomtomlarıda şarj ediyosa tutucu dışarıdan alırım tomtom 1000tl vericeğimi 300-350 tl ye çıkarım

cenge
20/12/2011, 21:36
dostum park sensörünü kopardım bide büyük ihtimal navigasyon tutucusunu vericek(navigasyonu koparamadım :) bende zaten 4.3 navigasyon var cam aparatından kurtarırım eğer diğer tomtomlarıda şarj ediyosa tutucu dışarıdan alırım tomtom 1000tl vericeğimi 300-350 tl ye çıkarım
bana nevigasyon tutucusu lzm değilde kolçak lazım son 1 kez daha zorlayacağım :) neyse her ikimizede hayırlı olur umarım gule gule binin arabanıza 5 yıl fire motor kullanmıs biri olarak soyluyorum içiniz rahat olsun iyi bir tercih yapmıssınız...

since1453
20/12/2011, 21:41
bana nevigasyon tutucusu lzm değilde kolçak lazım son 1 kez daha zorlayacağım :) neyse her ikimizede hayırlı olur umarım gule gule binin arabanıza 5 yıl fire motor kullanmıs biri olarak soyluyorum içiniz rahat olsun iyi bir tercih yapmıssınız...

inşallah alırsın ama kolcaklar 300 tl fln galiba verirlermi çok pintiler o konuda :)
bide sence 33000 nasıl fiyat geçen hafta ödedim parayı ama ocakta alıcam vergiden yırtmak için

inşallah alırsın ama kolcaklar 300 tl fln galiba verirlermi çok pintiler o konuda :)
bide sence 33000 nasıl fiyat geçen hafta ödedim parayı ama ocakta alıcam vergiden yırtmak için

cenge benim araç 5k 2012 fire mylife dualogic senin araç tam olarak neydi ?

cenge pardon aracımız aynıymış yazmişsin zaten allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

cenge
20/12/2011, 21:58
33.000 bence iyi fiyat bundan 5-6 ay evvel 30 binlere alınabiliyordu aynı araç ama krediyle yine 33.000 lere geliyordu..20 ay sıfır faizle beraber avantajlı bir fiyat oldu benim için :) ben arabayı cuma teslim alıcam o yuzden de ocak vergisini kendim ödeyeceğim malesef...Kolçak konusunda dediğin gibi zor ama deneyeceğim bir kere daha sansımı...

evoefe
20/12/2011, 22:08
Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ama kim otomatik 1.4 alıyorsa herkesin içini karartıyorsun kendince bu motora bir düşmanlığın var ben dizelin otomatiğinide denedim fire motorunda hiç bir fark yok gayet mutlu eden bir motor ve gayet az yakıyor.

evet arkadasımızın fire motorla bır alıp veremedıgı var ama sorunu ne anlamadım.ben aracımdan cok memnunum en azından tek ayak ve tek elle araba kullanmanın zevkını cıkartıyorum.bu arada ızmır grubundan arkadaslar bılırler 4 kısı 180 nı rahat goruyor ve 1.3 multijet i yokus yukarı 15 km kadar pesımden kosturdum ama enaz 4 araba fark attım ama yetişemedi bile :D

aykut_1914
20/12/2011, 22:17
t.dağ, çorlu sınırları içinde veya lüleburgazda oturan 75 lik mjet kullanan bi arkadaş yok mu acaba içimizde bende fire active var deneme amaçlı bi kapıştıralım şu araçları bakalım özellikle seymen yolunda. çok merak ediyorum hangisi daha atak daha hızlı. 75 likleri kullanan arkadaşlar öyle bi anlatıyor ki sanki 911 turbo kullanıyorlar tamam 190nm tork var ama 7 beygir de zayıflar fareye göre

arkadaşım şuan kış olması, 2,45ten lpg aldığım ve devirli kullanmama rağmen 225kr yakıtım var sen ne yakıyorsun km acaba?

abi aracım 6bin küsür km de daha 19 kuruş hesaplamadım bile hiç,şu ara havalar soguyunca 18,5 kurus falan yakmakta,yazın 16*17 arasıydı :)

karizmatik_boy
20/12/2011, 22:27

Hocam bana da mylife 1.3 mjet +esp 38.500 son dediler (Aksaray) Bence size daha güzel teklif vermişler...

kd158
20/12/2011, 22:35
bende anlayamadım fire motor yeni nesil teknoloji ve şehir içi 5000-10000 km arası 5,4 lt kadardüşüyor... ayrıca çekişide çok iyi kendi sınıfında...

Mugen_punto
20/12/2011, 23:01
Araçlarınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin..

since1453
21/12/2011, 08:35
artık teknoloji gelişti lpg takarız çok yakarsa garanti kapsamında yeterki motorla lpg uyum sağlasın.performans kaybı yaşanmasın.dizel tabiki güzel ama kullanımla alakalı eski dizel aracımla ayda 4 depo mazot alıyordum 1,5 yılda 45000 km yi devirdim.ama iş yerinde kullandım.bu aracı zevk için,gezmek için kullanıcam. dualogic evo ile dizel dualogic arası 7 bin tl var.0 fazi kampanyasından yararlandım,eğer 7 bin tl fiat artsa 0 faziden yararlanamıycaktım.en az 3 bin tl de fazi gelicekti etti size 10 bin tl. ayda 1-1,5 depo maksimum harcarım işe kullanmıycağim için ayda 100 tl tasaruf sağlasa yılda 1500 tl diyelim hadi 8 yılda farkı karşılıyor.dizel güzel ama kullanımla alakalı bir güzellik.bide bakım masrafı farkını koyun.en dandik clio symbol sedan larda 45000 bakımı 800 tl yi geçti....

motor delisi
21/12/2011, 09:21
evet arkadasımızın fire motorla bır alıp veremedıgı var ama sorunu ne anlamadım.ben aracımdan cok memnunum en azından tek ayak ve tek elle araba kullanmanın zevkını cıkartıyorum.bu arada ızmır grubundan arkadaslar bılırler 4 kısı 180 nı rahat goruyor ve 1.3 multijet i yokus yukarı 15 km kadar pesımden kosturdum ama enaz 4 araba fark attım ama yetişemedi bile :D
180 çok yav :D ben şehir içi kullanım için araç aldım uzun yol yapmıyorum o yüzden sanırım problem yok benim en fazla çıkacağım hız 100 km olur, ama 2012 de gazlayacağım tabiki :newyear0: yanlız size birşey soracağım bu evo dualogic yokuşta geri kaydırma yapıyormu mesela abimde audi a6 var 2011 model yokuşta frenden çekiyor ayağını araç geri kaymıyor el frenıde çekik değil şak diye duruyor yokuşta bizimkide öylemi :)

aykut_1914
21/12/2011, 11:07
berk aracında hillholder olması lazım o özellik için,paketin adını hatırlamıyorum ama asr nin içinde bulunan paket hillholderınki

since1453
21/12/2011, 11:09
dualogiclerde hill holder asr fln standart donanım içinde

aykut_1914
21/12/2011, 11:57
o zaman iyiymiş :)

motor delisi
21/12/2011, 13:49
Yani bu kaydırmaz anlamına geliyor :):)

fota
21/12/2011, 17:10
o zaman iyiymiş :)

super bişiy :) bnmki manuel esp paket var tadından yenmio :)

motor delisi
21/12/2011, 17:20
sabırsızlanıyorum artık 4 ocak gelsinde alıyım evomu :)

iskender alp
22/12/2011, 01:50
arkadaşlar yeni katılıyorum aranıza.. 2012 grande punto 1.3 multijet 75hp beyaz araç siparişini verdim. istanbuldaki bütün bayileri aradım, 3 yere bizzat gittim. 32.500TL ye aracı aldık. kismetse ocak 5 gibi aracı alacağız. sizce fiyat nasıl daha uygun fiyat alan arkadaşlar var mı. var ise bende hediye koparmaya çalışacağım.

since1453
22/12/2011, 08:35
arkadaşlar yeni katılıyorum aranıza.. 2012 grande punto 1.3 multijet 75hp beyaz araç siparişini verdim. istanbuldaki bütün bayileri aradım, 3 yere bizzat gittim. 32.500TL ye aracı aldık. kismetse ocak 5 gibi aracı alacağız. sizce fiyat nasıl daha uygun fiyat alan arkadaşlar var mı. var ise bende hediye koparmaya çalışacağım.

dostum ben listedeki indiriimli fiyatın 1700 tl altına(şuanki güncel liste fiyatı) aldım ona göre orantıla :)

iskender alp
22/12/2011, 11:01
dostum ben listedeki indiriimli fiyatın 1700 tl altına(şuanki güncel liste fiyatı) aldım ona göre orantıla :)

o zaman ben iyi fiyat almış oluyorum. araç fiyatı 34700 + 300 trafik sigortası
toplam 2500 lira indirim yaptırdım

since1453
22/12/2011, 11:30
o zaman ben iyi fiyat almış oluyorum. araç fiyatı 34700 + 300 trafik sigortası
toplam 2500 lira indirim yaptırdım

dostum 1700+300(trafik sigortası+(park sensörü)+150tl lik (bir hediye daha) +380tl(ocak bandrolu)=2600tl zaten fiyatlar sigorta dahil anahtar teslim :)

iskender alp
22/12/2011, 11:50
dostum 1700+300(trafik sigortası+(park sensörü)+150tl lik (bir hediye daha) +380tl(ocak bandrolu)=2600tl zaten fiyatlar sigorta dahil anahtar teslim :)

tebrik ederim gerçekten alabileceğin bütün hediyeleri almıssın :rolleyes:

bu arada kazasız belasız sürüşler inş

bende 10.000 bakım hediye isteyeceğim. bu sene temmuz bandrolu hariç başka masraf olmasın :rolleyes:

motor delisi
22/12/2011, 12:29
150tl lik hediye anahtar kabımı ?

since1453
22/12/2011, 13:16
tebrik ederim gerçekten alabileceğin bütün hediyeleri almıssın :rolleyes:

bu arada kazasız belasız sürüşler inş

bende 10.000 bakım hediye isteyeceğim. bu sene temmuz bandrolu hariç başka masraf olmasın :rolleyes:

10bin bakımını istedim vermediler :)
anahtar kabı değil tomtom navigasyonun tutacaği my life larda yuvası var kablo talmadan direkt tutacak şarj ediyor
sende çok iyi fiyattan almişsin allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

iskender alp
22/12/2011, 13:55
Biz taban fiyattan almısız diye düşünüyorum.

Arkadaşlar alırken aşağıda yazacağım şeylere dikkat ederlerse onlarda iyi fiyat alırlar diye düşünüyorum .

Şöyle hesaplama yöntemi yapılıyor. İki fiyat veriyor fiat internet sitesi. Tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı -- tavsiye edilen kampanyalı anahtar tesli fiyatı. Bayiler anahtar teslim fiyatı üzerinden (yani fiyatı yüksek olan mesela benim aldığım punto 38980TL) iskonto yapıyorlar. Bana %16,5 iskonto yaptılar.

yani; 38980 * 83,5 (100-16.5) 32540 gibi rakama tekabül ediyor.(kampanyalı fiyatı 35000 yazıyor)

başka araç düşünen arkadaşlar için bu hesaba göre islem yaparlarsa uygun fiyatlı alırlar diye düşünüyorum. İnş başkalarına bir faydamız olmuştur.

ozbey48
22/12/2011, 22:33
Skydome veya full kit var mi hocam birde dizel mi arac

iskender alp
22/12/2011, 22:48
Skydome veya full kit var mi hocam birde dizel mi arac

Yok, en düz (boş) modeli. Tek amacım dizel ve sıfır olmasıydı, amacıma ulaştım çok şükür :mellow00:

ozbey48
22/12/2011, 22:59
Yok, en düz (boş) modeli. Tek amacım dizel ve sıfır olmasıydı, amacıma ulaştım çok şükür :mellow00:

Hocam bende skydome ve full kitlisini 30 kasimda 34.750 tl ye aldim

iskender alp
22/12/2011, 23:14
Hocam bende skydome ve full kitlisini 30 kasimda 34.750 tl ye aldim

bence çok güzel fiyata almıssınız.

Ben önceleri 2. el bakıyordum. Piyasa çok pahalı ve güvenilir araba yok. 20.000TL 20 ay sıfır faiz kampanyası olunca şartları zorladık biraz, sıfırını aldık.

Ekstra bir şey istemedim çünkü sınırı yok.full kit olsun sonra skydome olsun, evo olsun o zaman, dinamik olsun falan diye gidiyor. (full kit çok mantıklı aslında hep kafamı kurcalıyor ama)Sıfır olsun masraf çıkarmasın az yaksın gerisi yalan dedim bunu aldım

ateserl
23/12/2011, 02:13
Geçen perşembe eşime 2012 model bir dizel 1.3 75 hp dinamik paket , cam tavan start&stop lu beyaz bir evo aldım herşey dahil ( kasko hariç ) verdiğim ücret 39.850 tl.

iskender alp
23/12/2011, 10:14
Geçen perşembe eşime 2012 model bir dizel 1.3 75 hp dinamik paket , cam tavan start&stop lu beyaz bir evo aldım herşey dahil ( kasko hariç ) verdiğim ücret 39.850 tl.

hayırlı olsun, güzel fiyat, kazasız belasız kullanın inş

ateserl
23/12/2011, 12:56
hayırlı olsun, güzel fiyat, kazasız belasız kullanın inş

teşekkür ederim.

since1453
23/12/2011, 13:22

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ben de 202 1.4 evo mylife dualogic aldım.size tavsiyem aracı ocak ayına kadar galaride beklettin ve 380 cdivari ödemeden kurtulun ben öyle yaptim

odyseuss
23/12/2011, 21:46
selamlar, geçenlerde 1.4 active siparişi verdim. 31,250 fiyat verdiler.
400 dosya masrafı ve 10.000 lirayı faizsiz 36 ay vadeye böldüler. Renk olarak beyaz veya metalik beyaz tercih ettim ama aklım hala siyahta. aracı verdiğim rakamlardan daha uyguna alabilme imkanım var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

Semih Kurtulmus
23/12/2011, 22:17
Valla 33.500 tl'ye 1.3 multijet 75 ps dizel'ini aldık , park sensörü + sis farları aldık yanında ama her ekstra için tonla para istiyorlar .. Cam filmi bile 600 tl hesap edin gerisini :)

ateserl
24/12/2011, 03:58
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ben de 202 1.4 evo mylife dualogic aldım.size tavsiyem aracı ocak ayına kadar galaride beklettin ve 380 cdivari ödemeden kurtulun ben öyle yaptim
araç 600 km yaptı bile artık çok geç:no000000:

iskender alp
24/12/2011, 10:26
selamlar, geçenlerde 1.4 active siparişi verdim. 31,250 fiyat verdiler.
400 dosya masrafı ve 10.000 lirayı faizsiz 36 ay vadeye böldüler. Renk olarak beyaz veya metalik beyaz tercih ettim ama aklım hala siyahta. aracı verdiğim rakamlardan daha uyguna alabilme imkanım var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

öncelikle hayırlı olsun. benzinli araç bakmadığım için fiyatları malesef bilmiyorum.FİAT internet sitesine girdim fiyatları kaldırmışlar.Elimizde fiyat listesi olsaydı size alabileceğiniz taban fiyatı söyleyebilirdim (önceki mesajlarımda hesaplama yöntemini göstermiştim)

odyseuss
24/12/2011, 23:34

aracı aldığınız bayi ile irtibata geçsem 32.500 e verirler mi?

Semih Kurtulmus
25/12/2011, 01:40

1000 tl kazıklanmışım :)

Semih Kurtulmus
25/12/2011, 01:42

Bu arada alacaksanız acele edin mesela Bursa'daki bütün grande puntolar tükenmiş ve %3 zam geldi araçlara .. Yenileri sanırım yeni yıl ile gelecek ve bu fiyatlarda imkansız eğer bulursanız kaçırmayın derim

iskender alp
25/12/2011, 10:26

elindeki araç sayısıyla alakalı. genelde bayilerde araç kalmadı.italyadan geliyor araçlar. bekleme sıkıntısı olabilir. bir de bayiyin bana söylediği yenilerini pahalıya alıyormuş.

Ama emin olun alırsınız. yapmanız gereken vereceğim linkteki bütün bayileri arayın. ben bütün bayileri arıyorum fiyat alıyorum deyin eğer 32.500TL ye (bence taban fiyat )verirseniz gelip sizden alacağım deyin birinden biri mutlaka kabul edecektir.

FIAT BAYİLERİ (https://www.fiat.com.tr/fiatbayiler/fiatbayiler.aspx)

İnş istediğiniz fiyata alırsınız. Kolay gelsin ....

kemoli
25/12/2011, 12:45
arkadaşlar dün itibariyle 1.3 multijet mylife modelini 35.500 tl ye ankaradan aldım. 20.000 tl ye 36 ay kredili aldım 500 tl dosya masrafıyla birlikte toplamda 36.000 tl oldu. bide park sensörünü hediye edecekler. çok zorladım biraz daha indirim yada hediye koparabilmek için ama katır inadı var ve satış yetkilisi zaten yapacağım en büyük indirimi yaptım dedi. sizce fiyatı nasıl uygun mu, daha uyguna alan var mı? birde lastikleri kış lastiği istesem yaparlar mı? dün unuttum alırken söylemeyi ama arayıp sorsam yaparlarmı?

cenge
25/12/2011, 13:33
arkadaşlar dün itibariyle 1.3 multijet mylife modelini 35.500 tl ye ankaradan aldım. 20.000 tl ye 36 ay kredili aldım 500 tl dosya masrafıyla birlikte toplamda 36.000 tl oldu. bide park sensörünü hediye edecekler. çok zorladım biraz daha indirim yada hediye koparabilmek için ama katır inadı var ve satış yetkilisi zaten yapacağım en büyük indirimi yaptım dedi. sizce fiyatı nasıl uygun mu, daha uyguna alan var mı? birde lastikleri kış lastiği istesem yaparlar mı? dün unuttum alırken söylemeyi ama arayıp sorsam yaparlarmı?
bende 1 hafta evvel bu araca bakmıstım fiyatını en son 36.000 e dustuler daha 1 lira indirim yapmıyorlardı tanıdık olmasına ragmen bence fiyat gusel kacırmadan alın..ben eşimin duz vites kullanamayacagını dusundugum için 1.4 fire my life dualogic e yoneldim ve onu aldım..35.500 dizel ve my life gibi bir arac icin cok guzel fiyat...

odyseuss
25/12/2011, 16:57
bugün bayiye yeniden gittim. grande punto 1.3 multijet 34.500+400 dosya masrafı istedi. 35.500 Evo multijet Mylife alan arkadaş nereden aldığını söylerse orası ile de irtibata geçmek isterim.

iskender alp
25/12/2011, 18:23

Hayırlısı olsun. Taban fiyattan almıssınız bence, tebrikler

20000TL kredi 36 ay sıfır faiz mi peki ?

odyseuss
25/12/2011, 18:54
arkadaşlar 34.500 grande punto 1.3 multijet active paket uygun mu?

iskender alp
25/12/2011, 19:12
arkadaşlar 34.500 grande punto 1.3 multijet active paket uygun mu?

Pahalı bu dediğiniz fiyat. Bayileri tek tek arayıp fiyat aldınız mı ?

odyseuss
25/12/2011, 19:25
Kocaeli bayi ve sakarya bayilerini aradım ama liste fiyatı altına inmiyorlar.
Evo mylife 1.3 multijet 35.500 liraya alınabiliyorsa, ben kazıklanmak üzereyim demektir.

iskender alp
25/12/2011, 19:34
Kocaeli bayi ve sakarya bayilerini aradım ama liste fiyatı altına inmiyorlar.
Evo mylife 1.3 multijet 35.500 liraya alınabiliyorsa, ben kazıklanmak üzereyim demektir.

Yüksek fiyat vermişler , bahsedilen fiyat 300-500 değil 2000 lira. Gelebilme durumunuz varsa istanbuldaki bayileride arayın derim özellikle anadolu yakası. sanırım size 150-200 km gibi bir mesafedir.

İnş istediğiniz fiyatlara alırsınız

odyseuss
25/12/2011, 19:37
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Yarın ilk işim istanbul'daki bayileri aramak olacak. :)

iskender alp
25/12/2011, 19:45
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Yarın ilk işim istanbul'daki bayileri aramak olacak. :)

önemli değil, siz fiyat alın burada beni bilgilendirin

Olmadı ben aldığım yerle irtibata geçer sizin için pazarlık yaparım

gurik
25/12/2011, 20:54

Neden kurban olsun.sınıfının en ekonomik motorunu start stoplu almış.dizelden daha ekonomik.bakımı, muayenesi, işçiliği parçası dizeli yarı parasına.
şehir içi rahat 700 km yapacak motor iyice alışınca.ben bile start stopsuz 700 km yapıyorum.
bu ön yargılarınızı yeni araç almış bir forumdaşımıza bari yöneltmeyin lütfen.

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle sağlıkla kullanın aracınızı,keyifle bineceksiniz eminim.

gurik
25/12/2011, 20:58
fire neden çok kötü ?
hız tutkunu değilim...

her şeyi süper.konforlu sessiz kullanıma göre atak.şehir içinde fare gibi.uzun yolda kedi gibi. siz hariçten gazelleri boşverin.

gurik
25/12/2011, 21:00
elbette kimsenin hevesini kırmak istemem ama bu arabayı sabit 80 km hızla kim kullanır. bu arabayla hiçmi hız yapılmıcak uzun yol yapılmıcak. ani hızlanma gerektiğinde napıcak.Allah korusun kamyon tır nasıl sollanır bilemiyorum.Tabi herkesin kendi tercihi hayırlı olsun.

ben sabit 120 kullanıyorum ve 4.1 görüyorum bilgisayarda anlık tüketimi. siz galiba gp nin traktörüne bindiniz.
şehiriçi 35. km ortalama hızla 712 km yol yaptım dur kalk sbah akşam ankara trafiği.Fire ı bu kadar iyi biliyorsanız hesaplayabilirsiniz durumu.

bu arad kamyon sollayamığımızı söylüyorsunuz ama ben 180-190 bmw lere ankara didim yolunda kafa tutuyorum benim motor Fire 77 değil heralde fabrika yanlış takmış.

since1453
26/12/2011, 09:09
her şeyi süper.konforlu sessiz kullanıma göre atak.şehir içinde fare gibi.uzun yolda kedi gibi. siz hariçten gazelleri boşverin.

sizce sıfır bir araç 1,4 fire motor şehir içi ortalama kaç km yol yapar

kemoli
26/12/2011, 11:54
arkadaşlar ellerinde kalan son arabaymış benim aldığım bide istanbulda daha da ucuza olduğunu bende duymuştum fakat bana olan mesafe ve işlerim yüzünden oraya gidemedim yoksa bende istanbula gitmeyi düşünmüştüm.

SUPERMAN
26/12/2011, 12:28
valla arkadaşlar bendede 1.4 fire dynamic vardı araç tamam yakıt olarak ıyı benzini dibine kadar kullanırsam 700 km yapıyor bu doğru ama araç hiç gitmiyordu yokuşları çıkamıyordum tıkanıyordu araç sırf bu yuzden sattım birdaha fire mı aman bende beyenmıyorum fire ları onu satıp 1.4 starjet emition aldım gayet memnunum hiç yoktan performans olarak arada dağlar kadar fark var ful donanımlı olmasıda gayet iyi

ermana
26/12/2011, 13:30
2012 model evo siyahı dynamic+asis kit+skydoom+duallogic vites 37.000 tl ye aldım. esktra hediye almadım sadece fiyatta pazarlık yaptım.

since1453
26/12/2011, 15:59
2012 model evo siyahı dynamic+asis kit+skydoom+duallogic vites 37.000 tl ye aldım. esktra hediye almadım sadece fiyatta pazarlık yaptım.

fiyat yüksek ben 2012 evo mylife dualogic vitesi 33000 tl ye aldım dynmac ile listede 2700-2800 tl fark var siz benden 4000 tl yükseğe anlaşmişsiniz enaz 500-1000 tl kırdırın fiyattan

gerçi yeni gördüm skydome varmiş fiyat uygun gibi :)

ermana
26/12/2011, 19:09
fiyat yüksek ben 2012 evo mylife dualogic vitesi 33000 tl ye aldım dynmac ile listede 2700-2800 tl fark var siz benden 4000 tl yükseğe anlaşmişsiniz enaz 500-1000 tl kırdırın fiyattan

gerçi yeni gördüm skydome varmiş fiyat uygun gibi :)

arkadaşım senin aracın my life benimki dynmac arada 2500 tl fark var artı 2500 tl sky doom ve 500 asis kit farkları var yani senin aracından 5500 tl daha donanımlı ve senin pazarlığına göre benim araç 38500 tl ye gelirdi.

odyseuss
26/12/2011, 22:52
İst. küçükyalı birmot grande punto 1.3 multijet active 33.450 fiyat verdi.
Evoya bu fiyatı verselerdi düşünmezdim ama sıfır punto alma sevdasından vazgeçmek üzereyim.

since1453
27/12/2011, 09:11
arkadaşım senin aracın my life benimki dynmac arada 2500 tl fark var artı 2500 tl sky doom ve 500 asis kit farkları var yani senin aracından 5500 tl daha donanımlı ve senin pazarlığına göre benim araç 38500 tl ye gelirdi.

mylife 34700
dynmc 36600 fark 1900 tl
skydome+asist kit =2400 tl
36600+2400 =39000 tl
39000-37000 =2000 tl indirim
benim arac 34700 ben 33000 tl ye aldım
34700-33000=1700 tl (park sensörü+tomtom tutucu heidye =yaklaşik 350-400tl)
1700+400 =2100 tl indirim
sence ucuza mi almişsin ben 100 tl daha ucuza aldım :)
hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullandırsın

ermana
27/12/2011, 16:04
mylife 34700
dynmc 36600 fark 1900 tl
skydome+asist kit =2400 tl
36600+2400 =39000 tl
39000-37000 =2000 tl indirim
benim arac 34700 ben 33000 tl ye aldım
34700-33000=1700 tl (park sensörü+tomtom tutucu heidye =yaklaşik 350-400tl)
1700+400 =2100 tl indirim
sence ucuza mi almişsin ben 100 tl daha ucuza aldım :)
hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullandırsın

:)tamam güzel hesaplamışında arkadaşım skydomm=2500tl asis kit = 500 tl bunları çakma fiyatına baktın sanırım sen :))) evo siyahı= 300 tl

ben ortalama fiyat yazdım ben aracı ötv ödemeden 28000 tl ye aldım ötv side yaklaşık 8.500 tl civarı.

since1453
27/12/2011, 16:16
:)tamam güzel hesaplamışında arkadaşım skydomm=2500tl asis kit = 500 tl bunları çakma fiyatına baktın sanırım sen :))) evo siyahı= 300 tl

ben ortalama fiyat yazdım ben aracı ötv ödemeden 28000 tl ye aldım ötv side yaklaşık 8.500 tl civarı.

valla ben 10 gün önce aldım sky 2000 asist 400 tl idi web sitesinde o fiyatlar değiştiyse bilmem allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
ben active almak için gitmiştim mylife a o fiyatı verince tereddüt etmeden aldım çünkü beni tatmin edicek özellikler mevcut
1)dualogic olduğu için asr-ss-vb bütün güvenlik,sürücü-yolucu+perde hava yastıkları
2)blue me bluetuoth teknoljisi
3)çelik jant-sis fari-gündüz farı-özellikle ön ve arka tamponların siyah olması
4)dynmcteki bordo döşemeyi sevdim ama eşim beğenmedi
5)dijital klima önemli değil benim için
6)fiyat farkına rağmen mylife ta standart olan bluetouth ve perde hava yastiği dynmcte paket içinde

sonuçta bütçeme ve kişisel zevkime göre en iyi tercihi yaptim.
hyundai i20 mode oto yu filo indirimyle 28800 tl ye alıyordum.piyasada 31000 tlden aşağida alabilen varsa 28800 tl ile olan farkını cebimden ödiyim(özel filo satişina koyanlar hariç)
4200 tl fazla verip beğendiğim evo yu aldım

mesut eyvaz
27/12/2011, 18:31

hayırlı olsun öncelikle bunu söylemeyi öğrenmeli cevap yazacak arkadaşlar yok kurban yok başka birşey böyle saçma usluplar yüzünden uzak kalıyorum buraya .

since1453
27/12/2011, 20:43
hayırlı olsun öncelikle bunu söylemeyi öğrenmeli cevap yazacak arkadaşlar yok kurban yok başka birşey böyle saçma usluplar yüzünden uzak kalıyorum buraya .

mesut bey burası toplumun birçok sınıfından insanın buluştuğu biryer öğrenci,memur,mühendis,öğretmen,baba parasıyla geçinen lerr ,en batıdan doğu illerine heryöreden insan......
farklı uslupların olması normal ama doğrusunu söylemek gerekirse rahatsız edici bir uslupla karşilaşmadım henüz
hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkürler

macit
27/12/2011, 20:52
yeni aldım daha aracım gelmedi kullanan varmı yakıtı vs. kullanıcıdan bi ön bilgi alsam

ermana
27/12/2011, 21:01
valla ben 10 gün önce aldım sky 2000 asist 400 tl idi web sitesinde o fiyatlar değiştiyse bilmem allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
ben active almak için gitmiştim mylife a o fiyatı verince tereddüt etmeden aldım çünkü beni tatmin edicek özellikler mevcut
1)dualogic olduğu için asr-ss-vb bütün güvenlik,sürücü-yolucu+perde hava yastıkları
2)blue me bluetuoth teknoljisi
3)çelik jant-sis fari-gündüz farı-özellikle ön ve arka tamponların siyah olması
4)dynmcteki bordo döşemeyi sevdim ama eşim beğenmedi
5)dijital klima önemli değil benim için
6)fiyat farkına rağmen mylife ta standart olan bluetouth ve perde hava yastiği dynmcte paket içinde

sonuçta bütçeme ve kişisel zevkime göre en iyi tercihi yaptim.
hyundai i20 mode oto yu filo indirimyle 28800 tl ye alıyordum.piyasada 31000 tlden aşağida alabilen varsa 28800 tl ile olan farkını cebimden ödiyim(özel filo satişina koyanlar hariç)
4200 tl fazla verip beğendiğim evo yu aldım

2011 modellerin de skydoom ve asis kit dediğiniz fiyatlarda 2012 lerde farklı.
öyle tabi önemli olan içinize sinmesi ve ihtiyacınıza ve kesenize göre araç almak. ben bordo yu sevdim ve my life ile dynamic arasındaki fark bence 2000 tl daha vermeye değerdi. acak tek eksiğim usb girişi :(

since1453
27/12/2011, 21:29
2011 modellerin de skydoom ve asis kit dediğiniz fiyatlarda 2012 lerde farklı.
öyle tabi önemli olan içinize sinmesi ve ihtiyacınıza ve kesenize göre araç almak. ben bordo yu sevdim ve my life ile dynamic arasındaki fark bence 2000 tl daha vermeye değerdi. acak tek eksiğim usb girişi :(

Dediğim gibi zevk meselesi kendimi zorlasam 2000 tl daha verebilirdim ama gerek duymadım çünkü benim istediğim özellikler mylife da mevcut mylife active ile dync arası geçiş değil farklı bir model sonuçta dynmc te extra kite tabi özellikler standart dynmcte olan özelliklerin bir kısmı yok
aracı 2 kişi kullanıcaz arka camın elektirikli olması önemli değil
daha önce dediğim gibidigital klima taktiğim bir konu değil
bordo döşemeyi eşim beğenmedi
diz hava yastiğimi perdemi deseniz perde daha önemli derim
blue me ile geldiği için usb giriş var
benim için bluetouth önemli bir özellik
estetik aydınlatma gerçekten hoş bir ambiyans
ayrıca mylife in piano denen ön-arka tampon şekli çok hoşuma gitti

yarın tekrar alsam yine mylife seçerim ama eğer maddi yönden biraz daha kasabilseydim dizel alırdım ama çok sık kullanmıycağim için farka gerek duymadım sonuçta ayda 600-700km yapan biri için gereksiz bir fark o mevla

Allah herkeze aldiği aracı ağiz tadıyla kullanmayı nasip etsin

cenge
27/12/2011, 21:42
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız aracınıza binin..söylediğiniz araba benim aracımı aldığım bayide showroom da sergilenen aractı ve cok begenmiştim..bana 37500 e bırakmıslardı bu aracı ama ben imkanlarım ve tercihlerim dogrultusunda mylife modelini aldım.. since1453 ün aracının aynısı sadece onun evo siyahı arkadaslada aynı paraya aldım..

since1453
27/12/2011, 21:45
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız aracınıza binin..söylediğiniz araba benim aracımı aldığım bayide showroom da sergilenen aractı ve cok begenmiştim..bana 37500 e bırakmıslardı bu aracı ama ben imkanlarım ve tercihlerim dogrultusunda mylife modelini aldım.. since1453 ün aracının aynısı sadece onun evo siyahı arkadaslada aynı paraya aldım..

cenge zaten aynı bayiden aldık denk geitrebilirsek aynı gün alalım?
park sensörünü taktırdım ama tomtom tutucu olmadi servis ayrı parça olarak veremiyoruz dedi :(

cenge
27/12/2011, 21:52
cenge zaten aynı bayiden aldık denk geitrebilirsek aynı gün alalım?
park sensörünü taktırdım ama tomtom tutucu olmadi servis ayrı parça olarak veremiyoruz dedi :(
tabiki olur denk getirebilirsek neden olmasın benim evraklarımı 2 ocak gunu subeye yollicaklar..2-3 gunu bulur dediler plakanın cıkması çarşamba-persembe hazır olabilirmiş..ama benim trafik subem maltepeye baglı maltepe biraz sorunlu bir subeymiş gecikme olabilir diyorlar..size ne gün soyluyorlar?

ermana
27/12/2011, 23:04

hayırlısı olsun demek zevklerimiz tutuyormuş :) my life ta güzel arkadaşımızın dediği gibi onda da farklı özellikler var. güle güle kullanmak nasip olsun.

since1453
28/12/2011, 08:20
tabiki olur denk getirebilirsek neden olmasın benim evraklarımı 2 ocak gunu subeye yollicaklar..2-3 gunu bulur dediler plakanın cıkması çarşamba-persembe hazır olabilirmiş..ama benim trafik subem maltepeye baglı maltepe biraz sorunlu bir subeymiş gecikme olabilir diyorlar..size ne gün soyluyorlar?

benim danişmanda perşembe-cuma dedi yoğunluktan dolayı daha öncesine söz veremem dedi

cenge
28/12/2011, 09:49
benim danişmanda perşembe-cuma dedi yoğunluktan dolayı daha öncesine söz veremem dedi
banada cuma gunune kalırız gibi geliyor bircok insan ocak bandrolünü ödememek için bu yola basvurdu :) sayenizde bende::) o yuzden yıgılma olur cumaya kadar alsak bence iyidir...

since1453
28/12/2011, 13:00
banada cuma gunune kalırız gibi geliyor bircok insan ocak bandrolünü ödememek için bu yola basvurdu :) sayenizde bende::) o yuzden yıgılma olur cumaya kadar alsak bence iyidir...

pzr gününe kalamsın yeter pazar gezisi yapmak itiyorum :)

ermana
28/12/2011, 13:25
ben mtv ödemediğim için sorun yoktu 23 ünde teslim aldım ama herkez bekletiyordu yeni yıla. mantıklısıda o 1 hafta için neden 400 tl veresin.

cenge
28/12/2011, 13:54
ben mtv ödemediğim için sorun yoktu 23 ünde teslim aldım ama herkez bekletiyordu yeni yıla. mantıklısıda o 1 hafta için neden 400 tl veresin.

size 2 sorum olacak. 1. si nasıl mtv ödemiyorsunuz nasıl bir yolu var bilelim bizde yapabilirsek ödemeyelim :) 2. si aracı1 haftadır kullanıyorsunuz nerdeyse nasıl memnunmusunuz aractan yakıt tuketimi fln nasıl?

since1453
28/12/2011, 13:55

yurt dışı şeklindemi aldınız mtv den ansıl kurtuldunuz

cenge
28/12/2011, 13:56
pzr gününe kalamsın yeter pazar gezisi yapmak itiyorum :)insallah yetişir araclarımız :)

odyseuss
28/12/2011, 21:32
02 ocak itibari ile teslim alınan araçların MTV'sini bayi ödemek zorunda. Sonuçta anahtar teslim anlaşıyoruz :D
Ben sanırım 34.500 grande punto 1.3 dizel active paket alıcam. Golf 4 kasadan geçiş yapıyorum. umarım pişman olmam.
Bir de Grande active ile Evo active arasında donanım farkı var mı?

since1453
28/12/2011, 22:45
02 ocak itibari ile teslim alınan araçların MTV'sini bayi ödemek zorunda. Sonuçta anahtar teslim anlaşıyoruz :D
Ben sanırım 34.500 grande punto 1.3 dizel active paket alıcam. Golf 4 kasadan geçiş yapıyorum. umarım pişman olmam.
Bir de Grande active ile Evo active arasında donanım farkı var mı?

mv dediğiniz ocak ta ödenecek 400 tl ye yakın paramı eğer oysa benim ve cengeninkinide bayi ödiyecek

ermana
28/12/2011, 23:13
size 2 sorum olacak. 1. si nasıl mtv ödemiyorsunuz nasıl bir yolu var bilelim bizde yapabilirsek ödemeyelim :) 2. si aracı1 haftadır kullanıyorsunuz nerdeyse nasıl memnunmusunuz aractan yakıt tuketimi fln nasıl?

yolunu gösteririm ancak siz yapmayın ödeyin bence mtv yi :)
ben %50 ortapedik engelliyim ehliyetim h sınıfı otomatik vites kullanabilir olarak raporumda bu şekilde. bu yüzden ötv den ve mtv den muaf ım.
aracı işe gidip gelirken kullanıyorum her gün 300 km oldu. şehir içi ve dışı karışık 6.7 yaktı şuan. ancak çok sakin kullanıyorum hatta şehir dışında 25 km yolda hızımı 85 e setleyip hiç gazla frenle oynamıyorum. bence şuan için fazla yakıyor ama normal araç daha çok yeni açılması lazım biraz hatta ilk yağ değişimin den sonra yakıt tüketimi düşer tahminimce. sol kapıdaki kolon pıtırtı yapıyor yüksek seslerde yada baslarda canımı sıkıyor. performans olarak daha test etmedim ilerde kısmetse ancak konfor olarak on numara sessiz sakin bir araç ama onada bu şekilde davranılmasını istiyor. bir önceki aracım 110 bg megen coupe idi sert kullanıyordum ancak bu araç sertliğe gelmiyor bu motor sakin kullanım ekonemi için.
eko modunda vites geçişleri çok belli oluyor biri devriyaja basıyormuş gibi askıda kalıyor araç özellikle alt viteslerde ancak eko modunu kapatıp denemedim daha aynı vites geçiş yavaşlığı varmı diye. klimanın malum soğutmasını deneyemedim ancak ısıtması yetersiz bence beklentimden biraz daha geç ısıtıyor içerisini megende çok daha önce hamam oluyordu araç. sakin kullanımlarda sessiz ancak motora yüklenirseniz aynı şekilde motor sesidfe kabin içerisinde baya etkili oluyor. şuana kadar memnunum sonuçta sıfır araç ve ilk sıfır aracım.

ermana
28/12/2011, 23:14
mv dediğiniz ocak ta ödenecek 400 tl ye yakın paramı eğer oysa benim ve cengeninkinide bayi ödiyecek

satış yapılmadığı için onlarda ödemeyecek henüz ruhsat çıkartılmadı araçlarınıza.

cenge
29/12/2011, 11:43
ben %50 ortapedik engelliyim ehliyetim h sınıfı otomatik vites kullanabilir olarak raporumda bu şekilde. bu yüzden ötv den ve mtv den muaf ım.
aracı işe gidip gelirken kullanıyorum her gün 300 km oldu. şehir içi ve dışı karışık 6.7 yaktı şuan. ancak çok sakin kullanıyorum hatta şehir dışında 25 km yolda hızımı 85 e setleyip hiç gazla frenle oynamıyorum. bence şuan için fazla yakıyor ama normal araç daha çok yeni açılması lazım biraz hatta ilk yağ değişimin den sonra yakıt tüketimi düşer tahminimce. sol kapıdaki kolon pıtırtı yapıyor yüksek seslerde yada baslarda canımı sıkıyor. performans olarak daha test etmedim ilerde kısmetse ancak konfor olarak on numara sessiz sakin bir araç ama onada bu şekilde davranılmasını istiyor. bir önceki aracım 110 bg megen coupe idi sert kullanıyordum ancak bu araç sertliğe gelmiyor bu motor sakin kullanım ekonemi için.
eko modunda vites geçişleri çok belli oluyor biri devriyaja basıyormuş gibi askıda kalıyor araç özellikle alt viteslerde ancak eko modunu kapatıp denemedim daha aynı vites geçiş yavaşlığı varmı diye. klimanın malum soğutmasını deneyemedim ancak ısıtması yetersiz bence beklentimden biraz daha geç ısıtıyor içerisini megende çok daha önce hamam oluyordu araç. sakin kullanımlarda sessiz ancak motora yüklenirseniz aynı şekilde motor sesidfe kabin içerisinde baya etkili oluyor. şuana kadar memnunum sonuçta sıfır araç ve ilk sıfır aracım.
cevabınız için tesekkurler dediğiniz gibi yapmamız zor mecbur ödeyeceğiz mtv leri :) sizede cok gecmiş olsun..arabadan memnun oldugunuza sevindim yakıt bencede dusecektir sakin kullanımda 6.0 litrelere duseceğine eminim sehirici-dısı karısıkta..tekrardan gule gule binin arabanıza...

cenge
29/12/2011, 11:49
dostum bayii bana sole bisi soledi %10 luk zamlanana kısmı siz ödersiniz gerisini biz öderiz sizede bole bişi soledilermi?

since1453
29/12/2011, 12:05
dostum bayii bana sole bisi soledi %10 luk zamlanana kısmı siz ödersiniz gerisini biz öderiz sizede bole bişi soledilermi?

cenge bana öyle bişey demediler zaten bildiğim kadarıyla onalrda öedemiycek 2 ocaktan sonra çıktığı için muaf olucak temmuzda ödiycez

bide sizina araçta benima araçta showroom da değil.zemin kattaki otoparkada indim ordada yok.sizce askeriyenin karşisinda büyük bir alan var orada epey araç var onların arasında olabilirmi ? benima racı göstermek için zemin kattaki otoparka getirmişlerdi araç yıkanmamişti ve üstünde dal parçaları vardi

bide dikkat ettinizmi bilmiyorum galariye girer girmez sağda siayh skydoom lu bir evo dynmc vardı o araç satıldı yerine beyaz skydomlu yanlarında krom çıta ve ön arka tamponlarıda krom evo dync geldia raç süperdi....skydoom görüntü olarak beyazda harikaymişş ama 2500 tl az para değil galiba vermezdim o farki ama aracı almaya gittiğinizde gözünüze çarpar araç :)

cenge
29/12/2011, 12:33
cenge bana öyle bişey demediler zaten bildiğim kadarıyla onalrda öedemiycek 2 ocaktan sonra çıktığı için muaf olucak temmuzda ödiycez

bide sizina araçta benima araçta showroom da değil.zemin kattaki otoparkada indim ordada yok.sizce askeriyenin karşisinda büyük bir alan var orada epey araç var onların arasında olabilirmi ? benima racı göstermek için zemin kattaki otoparka getirmişlerdi araç yıkanmamişti ve üstünde dal parçaları vardi

bide dikkat ettinizmi bilmiyorum galariye girer girmez sağda siayh skydoom lu bir evo dynmc vardı o araç satıldı yerine beyaz skydomlu yanlarında krom çıta ve ön arka tamponlarıda krom evo dync geldia raç süperdi....skydoom görüntü olarak beyazda harikaymişş ama 2500 tl az para değil galiba vermezdim o farki ama aracı almaya gittiğinizde gözünüze çarpar araç :)
sanırım ikimizin arabasıda o bos arazide duruyor bana oyle demişlerdi..o galeride duran siyah dynamic i ben cok begenmiştim az daha alıyordum vazgectim..beyaz renk de gercekten cok guzel bayiye yeni gelen beyaz aracın iç döşeme rengine baktınızmı birde dynamic dualogic mi yoksa duz vitesmi?

ermana
29/12/2011, 12:40
beyaz da skydoom güzel duruyor benim araç siyah skydoom belli olmuyor bile. ama siyah renk ve bordo iç döşeme hoş duruyor.

cenge
29/12/2011, 12:47
beyaz da skydoom güzel duruyor benim araç siyah skydoom belli olmuyor bile. ama siyah renk ve bordo iç döşeme hoş duruyor.
2 sene skydoom lu arac kullandım 1 kere bile işime yaramadı ondan cok onemli değilde bordo iç döşeme için bile dynamic alınır bence :)

since1453
29/12/2011, 13:40

geçmiş olsun.bilgilendirdiğiz içinde teşekkürler.6.7 bile iyi sayılır ve zamnla düşecektir.2011 fiesta otomatik kullandım en sakın kullanımda dahi 10 un altını hiç görmedim 10-20 arası gitti geldi :)

ermana
29/12/2011, 13:43
fiesta nı otomatik şanzumanları 4 ileri eski tip şanzuman fazla yakıyorlar.
bu arada bugün baktım 6.4 e düşmüş ortalama.
megan coupe 1.6 16 valf 110 bg ile aynı yollarda ortalamam 8 lt idi.

gurik
29/12/2011, 15:07
sizce sıfır bir araç 1,4 fire motor şehir içi ortalama kaç km yol yapar

ilk 6000 km ye kadar şehir içi 500-550 km yapar şehir içi. sonra şehir içi 680-700 km yapıyor şu an yani kışın benim aracım.

sbturkmen
30/12/2011, 01:42
merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza.
Acele ile evo aldım. 2 gün önce araba almaya karar verdiğim sabah aslında grande punto almaya gitmiştim. fakat bayiye gidince dizel evo kafama yattı. Üç bayi dolaştım en düşüğü mylife multijet evoya 36500 fiyat verdi. 2 saat sonra karar veririm dedim ve işe gitmek zorunda kaldım. 2 saat sonra telefonla aradım araç satıldı dediler. Ben de kalan son araç olan dynamic 1.3 evoyu başka bir bayiden telefonla aceleyle aldım. sabah dolaştığım diğer bir bayide aynı arabayı 38 800'ün altına inmemişlerdi. Sonuç olarak
2012 model beyaz punto evo dynamic 1.3 multijet 75 HP (+Asist kit) aldım. Yarın teslim alacağım. 37500 verdim (20000'i 20 ay vade ile). fiat sitesinde aralık ayı kampanyalı fiyatı 39190 yazıyor (normal fiyatı ne kadar doğru bilemem 43970 yazıyor). çok vermemişimdir inşallah. sonuç olarak kısmet böyleymiş. Saygılar...

since1453
30/12/2011, 08:21
[QUOTE=sbturkmen;616445]merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza.
Acele ile evo aldım. 2 gün önce araba almaya karar verdiğim sabah aslında grande punto almaya gitmiştim. fakat bayiye gidince dizel evo kafama yattı. Üç bayi dolaştım en düşüğü mylife multijet evoya 36500 fiyat verdi. 2 saat sonra karar veririm dedim ve işe gitmek zorunda kaldım. 2 saat sonra telefonla aradım araç satıldı dediler. Ben de kalan son araç olan dynamic 1.3 evoyu başka bir bayiden telefonla aceleyle aldım. sabah dolaştığım diğer bir bayide aynı arabayı 38 800'ün altına inmemişlerdi. Sonuç olarak
2012 model beyaz punto evo dynamic 1.3 multijet 75 HP (+Asist kit) aldım. Yarın teslim alacağım. 37500 verdim (20000'i 20 ay vade ile). fiat sitesinde aralık ayı kampanyalı fiyatı 39190 yazıyor (normal fiyatı ne kadar doğru bilemem 43970 yazıyor). çok vermemişimdir inşallah. sonuç olarak kısmet böyleymiş. Saygılar...[/QUO

bence iyi sayılabilecek bir rakam
bende 2012 evo mylife ss dualogic aracı 33000 tlye aldım(34700tl idi) bide park sensörü hediye ettiler fiat servisleri 200-300 arası istiyor piyasa fiyatını bilmiyorum ama tahmini montajıyla sanayide 150 civarina yapılır.
istanbuldaki bütün bayileri dolandım daha ucuzu yoktu en azından ben bulamadım

since1453
30/12/2011, 08:23
sanırım ikimizin arabasıda o bos arazide duruyor bana oyle demişlerdi..o galeride duran siyah dynamic i ben cok begenmiştim az daha alıyordum vazgectim..beyaz renk de gercekten cok guzel bayiye yeni gelen beyaz aracın iç döşeme rengine baktınızmı birde dynamic dualogic mi yoksa duz vitesmi?

içine bakamadım ben zemin katta muhasebe ile işi hallederken gördüm.üst kata çıktığımda o siyah arabanın yerine park ediyorları ama tam anlamıyla süperdi :)
skydome kullanmam diye birde o fiyata hiçbiryerde beyazını bulamadım o yüzden almadım.İşlevsel olarak kullanılcacağini sanmıyorum ama görüntü olarak süper bişeyy

celenlee
30/12/2011, 10:19

Ayın 21'inde yani sizim mesajınızdan 1 gün sonra oluyor.
0'km niyetlendim. Başladım bayilerle görüşmeye, en son bir de tanıdık buldum ekstra indirim için. Fiat serviste çalışan. Aracı oldu sistemden de tarattık, bayileri de tek tek aradım.1.4 Dualogic Mylife ya da Dynamic bulabilseydim herhangi bir bayide direkt alacaktım. Aracın gelmesinin 2-3 Ayı bulacağından bahsetti tüm bayiler.

1.3 95BG Dynamic modele de 40500'den aşağı fiyat çekmediler.
Ben de gittim 2. el aldım.

Demekki piyasadaki son 1.4 Dualogic araçlardan birini almışsınız :)
Hayırlı olsun.

sbturkmen
30/12/2011, 15:43
[QUOTE=sbturkmen;616445]merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza.
2012 model beyaz punto evo dynamic 1.3 multijet 75 HP (+Asist kit) aldım. Yarın teslim alacağım. 37500 verdim (20000'i 20 ay vade ile). fiat sitesinde aralık ayı kampanyalı fiyatı 39190 yazıyor (normal fiyatı ne kadar doğru bilemem 43970 yazıyor). çok vermemişimdir inşallah. sonuç olarak kısmet böyleymiş. Saygılar...[/QUO

bence iyi sayılabilecek bir rakam
bende 2012 evo mylife ss dualogic aracı 33000 tlye aldım(34700tl idi) bide park sensörü hediye ettiler fiat servisleri 200-300 arası istiyor piyasa fiyatını bilmiyorum ama tahmini montajıyla sanayide 150 civarina yapılır.
istanbuldaki bütün bayileri dolandım daha ucuzu yoktu en azından ben bulamadım
teşekkürler. hayırlı olsun arabanız. allah kaza bela vermesin.

since1453
30/12/2011, 15:54
[QUOTE=since1453;616462]
teşekkürler. hayırlı olsun arabanız. allah kaza bela vermesin.

amin sizde güle güle kazasız belasız kullanın aracınızı

iskender alp
02/01/2012, 21:52
Mtv temmuza kadar ödememek için aracı alıp bayide bekleten arkadaşlar hangi gün alacaklar. Bayi ile irtabata geçip gün alan var mı ?

motor delisi
03/01/2012, 08:07
Mtv temmuza kadar ödememek için aracı alıp bayide bekleten arkadaşlar hangi gün alacaklar. Bayi ile irtabata geçip gün alan var mı ?
Ben öyle yaptım plakam bugün çıkıyor en geç yarın teslim edilebilirmiş aracım

cenge
03/01/2012, 09:26
Ben öyle yaptım plakam bugün çıkıyor en geç yarın teslim edilebilirmiş aracım

hangi subeye baglısınız acaba biliyormusunuz? erken bitmiş işleriniz biz hala bekliyoruz..hayırlı olsun aracınız...

since1453
03/01/2012, 09:34
hangi subeye baglısınız acaba biliyormusunuz? erken bitmiş işleriniz biz hala bekliyoruz..hayırlı olsun aracınız...

medosua aradınızmı bir haber varmi ben henüz aramadım

cenge
03/01/2012, 09:39
medosua aradınızmı bir haber varmi ben henüz aramadım
yok aramadım carsambadan persembeden once olmaz deyince..bugun aksama dogru aricam sanada hbr weririm dostum..

since1453
03/01/2012, 09:40
yok aramadım carsambadan persembeden once olmaz deyince..bugun aksama dogru aricam sanada hbr weririm dostum..

teşekkürler bende konuşunca sana haber veririrm

since1453
03/01/2012, 09:59
arkadaşlar araçlara zam gelmiş
PUNTO EVO (2012 Model) Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı
TL
ACTIVE 1.3 MULTIJET 75HP 41,120 38,280
ACTIVE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 35,620 33,170
ACTIVE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 38,300 35,670
ACTIVE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 42,030 39,130
MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 36,330 33,840
MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 38,980 36,300
MY LIFE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 42,700 39,750
DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75HP 43,990 40,950
DYNAMIC Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 38,390 35,750
DYNAMIC Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 41,100 38,270
DYNAMIC Start & Stop 1.4 MULTIAIR 105 HP 40,420 37,640
DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 44,920 41,810
DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 95HP DUALOGIC 49,180 45,780

evo mylife 1.4 duoligler 34700 tl idi 1600 tl artmiş fiyatlar

iskender alp
03/01/2012, 11:10
arkadaşlar araçlara zam gelmiş
PUNTO EVO (2012 Model) Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı
TL
ACTIVE 1.3 MULTIJET 75HP 41,120 38,280
ACTIVE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 35,620 33,170
ACTIVE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 38,300 35,670
ACTIVE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 42,030 39,130
MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 36,330 33,840
MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 38,980 36,300
MY LIFE Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 42,700 39,750
DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75HP 43,990 40,950
DYNAMIC Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP 38,390 35,750
DYNAMIC Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 41,100 38,270
DYNAMIC Start & Stop 1.4 MULTIAIR 105 HP 40,420 37,640
DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP 44,920 41,810
DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 95HP DUALOGIC 49,180 45,780

evo mylife 1.4 duoligler 34700 tl idi 1600 tl artmiş fiyatlar

Ewt grande punto dizel de 1600 artmış. Şimdilik 1600 kardayız sonra belki 10.000 zarar :))

childofthecorn
03/01/2012, 16:29
slm bende geçen hafta aldım punto evo MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 29000 Tl ye... 9000 peşin verdim 20000 de 0 faizle 20 ay biner lira olarak ödüycem... yşasın pazarlığın gücü :D

cenge
03/01/2012, 16:42
slm bende geçen hafta aldım punto evo MY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 29000 Tl ye... 9000 peşin verdim 20000 de 0 faizle 20 ay biner lira olarak ödüycem... yşasın pazarlığın gücü :D
oncelikle aracınız hayırlı olsun gule gule binin... 29000 lira inanılmaz bi rakam nasıl bu kadar ucuza ve hangi bayii den aldınız?

since1453
03/01/2012, 16:47

aracınız hayırlı olsun 2012 Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC 29000 tlye nasıl aldınız aracın nerdeyse 2010 aralık fiyatı bile dediğiniz rakamın üstünde.33000 tl ye aldiğimi söyleyince 1-2 bayi şuan o fiyata kendilerinin geitrdiğini tereddütsüz almam gerektiğini bile söylediler....

childofthecorn
03/01/2012, 17:02
kusura bakmayın bayi söyleyemem söz verdim çünkü ama istanbulda.. arada hatırlı tanıdıklar vardı onların pazarlığıyla aldım

since1453
03/01/2012, 17:06
kusura bakmayın bayi söyleyemem söz verdim çünkü ama istanbulda.. arada hatırlı tanıdıklar vardı onların pazarlığıyla aldım

hayırlı olsun güle güle kullanın özel indirimler oluyor.bende eğer i20 alsaydım i20 team otoya aldiğim fiyat 27800 tl idi mode otoyada 29000 tl civari mode otoların bayilerdeki son fiyatı 31500-32000 (filo indirimine soktular)
aracınız 2011 mi 2012 mi çünkü gerçekten mükemmel ötesi fiayt vermişler piyasanın 5500 tl altı

ermana
03/01/2012, 17:30
gerçekten indirim oranınız beni bile geçmiş nasıl bir hatırsa bu uzun süre hatırlarsınız sanırım :)

motor delisi
03/01/2012, 17:35
Bende 36 ya evo dynamıc 1.4 dualogic+ skydome+ assıst kıt 2012 aldım istanbuldan bayiden

aykut_1914
03/01/2012, 19:00
agustosta aldıgım arabaya 6bin zam gelmiş :D

ermana
03/01/2012, 19:46
Bende 36 ya evo dynamıc 1.4 dualogic+ skydome+ assıst kıt 2012 aldım istanbuldan bayiden

tıpatıp aynı aracı almışız aynı paraya tek fark ben evo siyahı aldım sizinki beyaz :)

childofthecorn
03/01/2012, 20:37
hayırlı olsun güle güle kullanın özel indirimler oluyor.bende eğer i20 alsaydım i20 team otoya aldiğim fiyat 27800 tl idi mode otoyada 29000 tl civari mode otoların bayilerdeki son fiyatı 31500-32000 (filo indirimine soktular)
aracınız 2011 mi 2012 mi çünkü gerçekten mükemmel ötesi fiayt vermişler piyasanın 5500 tl altı

2012 model .. evet özel bi indirim oldu..

since1453
03/01/2012, 20:45
2012 model .. evet özel bi indirim oldu..

alp bey anlayamadiğim aldiğiniz indirim %16 dan fazla koç aile indirimi+filo indirimi(max%5-6)+bayi indirim kotası(max.%5) deseniz bile %16 indirimi bulmuyor.........
bir arkadaşimiz özürlülerden mtv alınmadiğini söylemişti mantiğa yatan tek faktör o ..........

fota
03/01/2012, 21:09
aynisindan varsa 2 tane ben siapriş vereyim Alp Bey :)

childofthecorn
03/01/2012, 22:16
alp bey anlayamadiğim aldiğiniz indirim %16 dan fazla koç aile indirimi+filo indirimi(max%5-6)+bayi indirim kotası(max.%5) deseniz bile %16 indirimi bulmuyor.........
bir arkadaşimiz özürlülerden mtv alınmadiğini söylemişti mantiğa yatan tek faktör o ..........

ben aralık 25 gibi almıştım aracı... o zaman indirimli liste fiyatı 32 - 33 bin lira falandı.. yani % 16 falan değil

iskender alp
03/01/2012, 23:52
Arkadaşlar merakla beklediğim 10 gündür bayide yatan arabamı çok şükür bugün teslim aldım. Çok hoşuma gitti , sıfır araba gerçekten ayrı bir zevkmiş.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

Araba almış, alacak arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum

since1453
04/01/2012, 07:59
ben aralık 25 gibi almıştım aracı... o zaman indirimli liste fiyatı 32 - 33 bin lira falandı.. yani % 16 falan değil

aynı dönem almişizz indirimli liste fiyatı 34600 tl iflndi aracı teslim almişsin hayırlı olsun arabanın resmini koyarsann sevirnirim test sürüşü yaptın mı memnıunmusun

motor delisi
04/01/2012, 09:21
tıpatıp aynı aracı almışız aynı paraya tek fark ben evo siyahı aldım sizinki beyaz :)
Bende siyah istiyodum hep malesef olmadı :(

Fiat çalışanlarına %5 den fazla indirim yapamıyor anca ihaleyle alınan araçlar oluyor çalışanlar arasında onlar çok ucuz oluyor ama ihaleden şuanda bu tarihdeki araçlar 2012 değil 2011 ve daha eskileri oluyor showroom test araçları ellerinde kalanlar varsa vs vs

since1453
04/01/2012, 09:28
Bende siyah istiyodum hep malesef olmadı :(

Fiat çalışanlarına %5 den fazla indirim yapamıyor anca ihaleyle alınan araçlar oluyor çalışanlar arasında onlar çok ucuz oluyor ama ihaleden şuanda bu tarihdeki araçlar 2012 değil 2011 ve daha eskileri oluyor showroom test araçları ellerinde kalanlar varsa vs vs

işin aslı ayıplı olamayan,test aracı olmayan 2012 model aracın liste indirim fiyatı 34400 tl civariyken 29000 tl ye satılmasını aklım almadı.%16 indirim.tahminimce fiat distirbitor+bayi karı bile %16 yoktur.
%5 koç personel+%4-5 filo indirimi _etsin %10 fark %6
atrkadaş özürlü de değilmiş vergilerden dengeledi desek....
ne biliyim Allah kazasız belasız kullandırsın

childofthecorn
04/01/2012, 10:05
aynı dönem almişizz indirimli liste fiyatı 34600 tl iflndi aracı teslim almişsin hayırlı olsun arabanın resmini koyarsann sevirnirim test sürüşü yaptın mı memnıunmusun

Ben daha almadim arabayi mtv odememek icin ocak ayina biraktim... Bugun yarin alirim herhalde

since1453
04/01/2012, 10:23
ben ve cengede aynı şekilde aldık ocakta yatıcak parayı ödemiycez..:)
bide aracınız test aracı yada hasarlı araç değil dimi(bazen nakliye sırası ufak bir göçük bile fiyatı epey düşürüyor

since1453
04/01/2012, 11:47
2012 punto evo dynamic 1.4 77 dualogic + skydome + assıst kit + esp/msr/..., (tam hatırlamıyorum gerisi vardı :) ) 34.800 küsür

Bu arada 2012 de gp de aldım 2012 model 1.4 full kitli manuel vites 28 küsüre geldi herşeyiyle fakat onu evoyla takas ettim memnun kalmadım ayıplı mal olarak geri aldılar.

Fakat evoma kaskosunu daha yaptırmadım araştırmalarım sonucu siteden Hakan beye yaptıracağım ocak 4 çıkışlı olacak ve 350 tl vergi fiat ödeyecek aracım şuan fırat oto bayinde yatıyor :)

berk beya racı tam oalrak kaça aldınız ?

motor delisi
04/01/2012, 11:49
berk beya racı tam oalrak kaça aldınız ?
hangisini evoyumu gp yimi evoyu soruyorsan kasko falanda yaptırdım siteden birine işte her türlü masrafı vs si 36 200 e falan geldi bu arada mtv yarısını ben ödemedim

since1453
04/01/2012, 11:51
hangisini evoyumu gp yimi evoyu soruyorsan kasko falanda yaptırdım siteden birine işte her türlü masrafı vs si 36 200 e falan geldi bu arada mtv yarısını ben ödemedim

evoyu sormuştum daha önce 34800 demiştiniz şimdi 36200 diyince şaşirdim 34800 gerçekten çok ama çok uygun bşr fiyattı keşeke o fiayttan alabilseydiniz neden yükseldi fiyat sonradan

since1453
04/01/2012, 11:53

birde mtvnin yarısını niey ödedinizki zatena racı ocakta çıkardınız 60 tl bir fark ödemeniz alzımdı

motor delisi
04/01/2012, 11:54
evoyu sormuştum daha önce 34800 demiştiniz şimdi 36200 diyince şaşirdim 34800 gerçekten çok ama çok uygun bşr fiyattı keşeke o fiayttan alabilseydiniz neden yükseldi fiyat sonradan
yok zaten 34 800 küsüre bayiden çıkış faturasında böyle yazıyor buna sadece plaka + ruhsat dahil + mtv yide onlar ödedi bana arbanın masrafı 36 ya geldi kaskodur vs dir falan yoksa arabanın anahtar teslim fiyatı 34.855 miydi neydi bugün teslim alıcam kısmetse 8bintl kredi kullandığım için bayiden çıkartmadan önce kasko yaptırmak zorundaymışım plakam daha dün çıktı yok mtv yi ödemedim yarısını bandrol olarak onlar ödedi yarısını temmuzdan sonra ben ödüycem ama 59 tl fark var sanırım

since1453
04/01/2012, 12:01
yok zaten 34 800 küsüre bayiden çıkış faturasında böyle yazıyor buna sadece plaka + ruhsat dahil + mtv yide onlar ödedi bana arbanın masrafı 36 ya geldi kaskodur vs dir falan yoksa arabanın anahtar teslim fiyatı 34.855 miydi neydi bugün teslim alıcam kısmetse 8bintl kredi kullandığım için bayiden çıkartmadan önce kasko yaptırmak zorundaymışım plakam daha dün çıktı yok mtv yi ödemedim yarısını bandrol olarak onlar ödedi yarısını temmuzdan sonra ben ödüycem ama 59 tl fark var sanırım

tmm siz ksko fiatınıda kattınız işe temmuzda yatıcak olan para neyazıkkı 340 tl civarı :( ve hepimiz ödemek zorundayızzz :(
hakan beymi yaptı kaskonuzu anadolu sigortadan eğer o yaptıysa işlem süreci nasıl oluyor

motor delisi
04/01/2012, 12:05
tmm siz ksko fiatınıda kattınız işe temmuzda yatıcak olan para neyazıkkı 340 tl civarı :( ve hepimiz ödemek zorundayızzz :(
hakan beymi yaptı kaskonuzu anadolu sigortadan eğer o yaptıysa işlem süreci nasıl oluyor
hakan abi herşeyi hallediyo valla hiç gidip uğraşmadım bile bi talimatla işlemi bitiriyor :)

cenge
04/01/2012, 12:10
34850 dynamic dualogic skydome lu arac için cok uygun..biz mylife dualogic i 33 e aldık size skydome ve asist kit bedavaya gelmiş resmen...

motor delisi
04/01/2012, 12:12
34850 dynamic dualogic skydome lu arac için cok uygun..biz mylife dualogic i 33 e aldık size skydome ve asist kit bedavaya gelmiş resmen...
ben 2 ayda 2 adet fiat araç aldığım için gümüş üye oldum ordan %2 indirim sağladılar + fiat %5 tofaş ve %5 bişey dahavardı tam hatırlamıyorum %12 ye kadar indirim yapabiliyor ( tabi isterlerse bana %12 yapılmadı bu arada ) ve + olarak bayi iskontosuda eklenıyor aracda ankara bayiye gidicekken lojistikten çektirdik bursadaydı tanıdık biri var mehtap hanım sağolsun halletti :)

cenge
04/01/2012, 12:16
ben 2 ayda 2 adet fiat araç aldığım için gümüş üye oldum ordan %2 indirim sağladılar + fiat %5 tofaş ve %5 bişey dahavardı tam hatırlamıyorum %12 ye kadar indirim yapabiliyor ( tabi isterlerse bana %12 yapılmadı bu arada ) ve + olarak bayi iskontosuda eklenıyor aracda ankara bayiye gidicekken lojistikten çektirdik bursadaydı tanıdık biri var mehtap hanım sağolsun halletti :)
bana bayi tanıdık olmasına rağmen 34750 ye sadece dynamic dualogic aracı veriyorlardı..ne skydome nede asist kit vardı..siz dediğim gibi skydome ve asist kiti bedavaya almıssınız...

motor delisi
04/01/2012, 12:21
bana bayi tanıdık olmasına rağmen 34750 ye sadece dynamic dualogic aracı veriyorlardı..ne skydome nede asist kit vardı..siz dediğim gibi skydome ve asist kiti bedavaya almıssınız...
acıkcası eğer lojistikte değilse bursada bayi dağıtımında bekleyen araba varsa bunda iyi bir indirim yapabilir ama direk siz bayinin stoğundaki aracı aldıysanız böyle indirim yapması zor ben gp yide aynı şekilde daha uguna almıştım tek istemediğim nokta siyah istiordum evoyu ama beyaz düştü şanzımıza..

aykut_1914
04/01/2012, 12:31
beyaz daha güzel bence berk :)

motor delisi
04/01/2012, 12:32
beyaz daha güzel bence berk :)
bende hep siyah olsun istemiştim gp yide kırmızı istemiştim ikiside beyaz düştü şansımıza 500deki gibi sedef beyaz olsa güzel olurdu ama bu opak

since1453
04/01/2012, 12:39
bende hep siyah olsun istemiştim gp yide kırmızı istemiştim ikiside beyaz düştü şansımıza 500deki gibi sedef beyaz olsa güzel olurdu ama bu opak

bende siyah diye çıktım yola ama beyaz kendini daha çok gösteriyorr
bide en yakın zamnda fotoları bekliyorum

motor delisi
04/01/2012, 12:43
bende siyah diye çıktım yola ama beyaz kendini daha çok gösteriyorr
bide en yakın zamnda fotoları bekliyorum
ekliycemm tabiki şimdi konuştum bugün 16.30 da teslim edicekler arabamı yarın eklerim fotoğraf :)

aykut_1914
04/01/2012, 15:07
sen güven bana kafamı taşlara vuruyorum ben neden evo beyazı almadım diye

ermana
04/01/2012, 15:19
bencede ilk tercihim siyahtı çok şükür bulduk olmadı ikinci tercihim beyazdı zaten bence diğer ara renkleri başarısız.

motor delisi
04/01/2012, 15:20
Hadi bakalım öyle olsun :) Ben farlarımı içi siyah halkalı ve led libir farla değiştirmek istiyorum piyasada hiç göremedim evo için bunu bilen varmı arkadaşlar

since1453
04/01/2012, 15:28
Hadi bakalım öyle olsun :) Ben farlarımı içi siyah halkalı ve led libir farla değiştirmek istiyorum piyasada hiç göremedim evo için bunu bilen varmı arkadaşlar

yanılmıyorsam formun garaj kısmında wardı öyle bir far fotosu ama ördek gibi duruyor araç çok hoşuma gitmedi benim..
bide dikkat etmedim evo mylife ve dynmclerde camlar standartmı lazerle karartılmış mı

motor delisi
04/01/2012, 15:33
yanılmıyorsam formun garaj kısmında wardı öyle bir far fotosu ama ördek gibi duruyor araç çok hoşuma gitmedi benim..
bide dikkat etmedim evo mylife ve dynmclerde camlar standartmı lazerle karartılmış mı
https://www.geceucusu.com/uploads/monthly_10_2009/post-2451-1256582555.jpghttps://www.geceucusu.com/uploads/monthly_10_2009/post-2451-1256582577.jpg

Adam gp ye bunu yapmış süper olmuş aynısı evoya olmazmı bu büyük halka angel gibi far apaçi durmayanlar süper bence

since1453
04/01/2012, 15:38
bu fotoda şık benim gördüğüm çok kötüydü.ama servisten temin etmessen garantiyi bozmuyormu?
bide cam konusunda bir bilgin varmi

motor delisi
04/01/2012, 15:39
CAm konusunda hiç bir bilgim yok garanti bozuluoyor fakat farı alıp fiat servisine taktır garantin bozulmaz

since1453
05/01/2012, 08:35
arkadaşlar dün motor delisi hariç aracını teslim alan varmi ?yada bayiden net teslim tarihi alan

since1453
05/01/2012, 11:19
arkadaşlar nette bulduğum katalogları paylaşmak istiyorum
1)dualogic vites kullanım klavuzu
2)blue me kullanım klv.
3)evo kullanım klv
inşallah faydalı olur

ermana
05/01/2012, 11:56
2)blue me kullanım klv.
3)evo kullanım klv
inşallah faydalı olur

fiattın sitesinde kullanım klavuzları mevcut.

celenlee
05/01/2012, 11:58
2)blue me kullanım klv.
3)evo kullanım klv
inşallah faydalı olur
Dualogic kitabında şu dikkatimi çekti:

Vites değişimi işlemi haricinde
veya Otomatik/Manuel modda
iken elinizi vites kolu
üzerinde bulundurmayın!

Bunun sebebini bilen var mı?

since1453
05/01/2012, 12:03
Dualogic kitabında şu dikkatimi çekti:

Vites değişimi işlemi haricinde
veya Otomatik/Manuel modda
iken elinizi vites kolu
üzerinde bulundurmayın!

Bunun sebebini bilen var mı?

sadece tahmin yürütücem triptonik fiesta kullanırken ilk başlarda elim hep viteste duruyordu.1-2kez yanlışlıkla aracı manuele aldım o tür bir hatayı engellemk içi olabilir...riskli bir durum sonuçta

hakandurak
05/01/2012, 12:10
Punto da araba otomatik de iken manuel müdahale etmenize izin veriyor süper bir durum bu aracı manuele almadan da otomatik de iken oynaya bilirsiniz tık demiyor ne isterseniz yapıyor

celenlee
05/01/2012, 13:20
Punto da araba otomatik de iken manuel müdahale etmenize izin veriyor süper bir durum bu aracı manuele almadan da otomatik de iken oynaya bilirsiniz tık demiyor ne isterseniz yapıyor

O yüzden ben de bir sıkıntı göremedim.

Düz manüel sanzımanlarda, vites kolu direkt şanzıman dişlilerine etki edebileceği için elinizi koymayın denirdi.
Ama bu + - A/M kısmı tamamen elektronik değil mi ki?

N ve R konumundan emin değilim ama kol baya bir hareket ediyor :)

ervatan
05/01/2012, 13:33
vitesin üzerine elinizi koyduğunuzda orada az da olsa bi kuvet baskı vardır bu da ilerde vitesinizin boşluğunun artması veya daha değişik sorunlara yal açabilir düşüncesiyle yazılmış bir nottur hatta benim aracın klavuzunda aynı bu şekilde bi açıklama mevcut

since1453
05/01/2012, 16:43
arkadaşlar 1,5-2 saat sonra evo mu teslim alıcam nelere dikkat etmeliyim teslimat aşamasında?
aracım 1.4 fire evo mylife 77 beygir dualogic

motor delisi
05/01/2012, 16:51
arkadaşlar 1,5-2 saat sonra evo mu teslim alıcam nelere dikkat etmeliyim teslimat aşamasında?
Hayırlısı bakalım konuşmuştuk o sorunlara dikkat edersen süper olur :) İnşallah bi sıkıntı çıkmaz abi sende

ermana
05/01/2012, 17:17

hayırlısı olsun.
sağına soluna bakın renk boya farkı vuruk çizik olmasın en başında sonra tüm donanımlarının tam olup olmadığına ayrıntısına kadar bakın. daha sonrada bu donanımların düzgün çalışıp çalışmadığına bakın. aracı tanıcaklar her şeyi iyice sorun öğrenin çekinmeyin. ( şahsen ben motor ve şasi nolarını ruhsat ve fatura ile bile inceledim.

since1453
06/01/2012, 11:24
Arkadaşlar dün aracımı teslim aldım.(1.4 fire evomylife dualogic) sizlerle ilk izlenimlerim paylaşmak istiyorum.
ARAÇ İÇİ
1)gerçekten çok ferah ve dizayn olarak estetik
2)bazı arkadaşlar araçlarda tutamaç olmadiğini söylemişlerdi tutamaçlar mevcut
3)bazı arkadaşlar bağaj içi aydınlatma yok demişti mevcut
4)araç içi aydınlatma yok diyen arakdaşlar vardı sağ ve sol taraf olamk üzere 2 aydınlatma mevcut (örneğin söför taarfını açtiğinizda diğer taarf loj ışıkta kalıyor çok hoşuma gitti)
5)orjinal halı paspas vardı rica ettim kauçuk paspasıda hediye verdiler
6)söför tarfında gizli bir göz var bazıa raçlarda yokmuş.çok kullanışlı
DONANIM
1)dualogicte vites geçişleri kesinlikle hissedilmiyor.ve gerçekten çok kullanışlı sistem kesinlikle sapıtmadı hiç manuele alma ihtiyacı duymadim hiç.servise sormadım ama belki güncelleme gelmiş olabiir sorunu olan arakdaşlar servisle görüşsün.
2)eko modda bile rampaya özellikle yavaş girdim baktım araç boğuluyor gazı arttırdım hiç zorlanman çıktı.eco kapalıyken performansı gayet güzel araç gitmiyor çıldırtır diyenlere şok oldum bu sabah 30 km de araçla 120 yaptm banamısın demedi zorlanmadı bile...bence arakdaşalr kusuru kendinde aramalı ? 2011 oto 96 beygir fiesta kullandım inanın evo çok daha atik
3)start stop süper bir olar.2 km gitmeden durdum ss devreye girdi devreden çıkarmak içinfrenden çekip tekrar frene basmak yetrli
4)hill holder süper en dik rampada 1 mm kaymadı 2-3 sn den fazla tutuyor zaten o sürede aracı kaldıramıyorsak arabaya binememek lazım
5)blue me harika tuşa basıp isim söylüyorum arıyımmı diye soruyor evet dersem arıyor hayır dersem kapıyor.ttuşa masıyorum media ya bağlanıyımmı diyor evet dersem müziklere ulaşıp teledeki müzikleri çaliyor.ve hands kullanırken kesinlikle cızırtı yok.
6)radyo nun cızırtılı olduğunu diyorlardı kesinlikle sorunsuz çekiyor
7)usb iel müzik dinledim gayet iyi
DIŞ GÖRÜNÜŞ
1)kesinlikle beyaz renk piano siyah tampon ilgili üstüne çekiyor.
2)park sensörü taktırmıştım boyasını birebir yapmişlar(piano kısımlara siyah tampona denk gelen kısımlara da beyaz).
3)camların karartılmış olması estetk.
4)sis farı ve çelik jant değişik bir hava katıyor.

Allah nazardan saklasın teslim eden arkadaş abi çok şanslısın bütün donanım ve aksesuarların tam dedi.sadece yedek anahtar araca uyumsuz çıktı spariş verdiler haftaya vericekler

fota
06/01/2012, 11:28
Arkadaşlar dün aracımı teslim aldım.(1.4 fire evomylife dualogic) sizlerle ilk izlenimlerim paylaşmak istiyorum.
ARAÇ İÇİ
4)araç içi aydınlatma yok diyen arakdaşlar vardı sağ ve sol taraf olamk üzere 2 aydınlatma mevcut (örneğin söför taarfını açtiğinizda diğer taarf loj ışıkta kalıyor çok hoşuma gitti)
DONANIM
1)dualogicte vites geçişleri kesinlikle hissedilmiyor.ve gerçekten çok kullanışlı sistem kesinlikle sapıtmadı hiç manuele alma ihtiyacı duymadim hiç.servise sormadım ama belki güncelleme gelmiş olabiir sorunu olan arakdaşlar servisle görüşsün.
2)eko modda bile rampaya özellikle yavaş girdim baktım araç boğuluyor gazı arttırdım hiç zorlanman çıktı.eco kapalıyken performansı gayet güzel araç gitmiyor çıldırtır diyenlere şok oldum bu sabah 30 km de araçla 120 yaptm banamısın demedi zorlanmadı bile...bence arakdaşalr kusuru kendinde aramalı ? 2011 oto 96 beygir fiesta kullandım inanın evo çok daha atik
3)start stop süper bir olar.2 km gitmeden durdum ss devreye girdi devreden çıkarmak içinfrenden çekip tekrar frene basmak yetrli
4)hill holder süper en dik rampada 1 mm kaymadı 2-3 sn den fazla tutuyor zaten o sürede aracı kaldıramıyorsak arabaya binememek lazım
5)blue me harika tuşa basıp isim söylüyorum arıyımmı diye soruyor evet dersem arıyor hayır dersem kapıyor.ttuşa masıyorum media ya bağlanıyımmı diyor evet dersem müziklere ulaşıp teledeki müzikleri çaliyor.ve hands kullanırken kesinlikle cızırtı yok.
DIŞ GÖRÜNÜŞ
2)park sensörü taktırmıştım boyasını birebir yapmişlar(piano kısımlara siyah tampona denk gelen kısımlara da beyaz).

Allah nazardan saklasın teslim eden arkadaş abi çok şanslısın bütün donanım ve aksesuarların tam dedi.sadece yedek anahtar araca uyumsuz çıktı spariş verdiler haftaya vericekler

hayırlı ugurlu olsun kardeş. allah kazasız belasız sürmek nasip etsin.

since1453
06/01/2012, 11:30
hayırlı ugurlu olsun kardeş. allah kazasız belasız sürmek nasip etsin.

amin kardeşim allah hepimize kazasız belasız kullanmayı naip etsin

motor delisi
06/01/2012, 11:48
ARAÇ İÇİ
DONANIM
DIŞ GÖRÜNÜŞ

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin abi, ne yalan söyleyeyim şuanda blue me ye çok özendim :)

ermana
06/01/2012, 11:57
ARAÇ İÇİ
DONANIM
DIŞ GÖRÜNÜŞ

diğer yazdıkların tamam ancak vites geçişleri 1-2-3 arasında gayet hissediliyor. daha önce tam otomatik kullandığımdan o aracımda kesinlkikle anlaşılmıyordu evo da çok bariz birinin devriyaja basmasını bekliyorsunuz.

celenlee
06/01/2012, 12:52
ARAÇ İÇİ
DONANIM
DIŞ GÖRÜNÜŞ

Hayırlı olsun. Kaça aldınız acaba aracı?
1.4 Dualogic hiç bir versiyonda elimizde yok dedi bayilerin çoğu, ben de aramayı kesmiştim 2 hafta önce. En az 1-2 ayı bulur vs dediler.

Siz nerden aldınız acaba?

celenlee
06/01/2012, 12:55
diğer yazdıkların tamam ancak vites geçişleri 1-2-3 arasında gayet hissediliyor. daha önce tam otomatik kullandığımdan o aracımda kesinlkikle anlaşılmıyordu evo da çok bariz birinin devriyaja basmasını bekliyorsunuz.

Vites geçiş süresi ile vites geçişinin hissedilmesi farklı mevzular kafaları karıştırmayalım ;)

Evet vites geçiş süresi epeyce uzun, ama vites geçişi gayet sarsıntısız (bendeki araç 44000'de olmasına rağmen.)
Arkadaşın bahsettiği olay da anladığım kadarıyla bu.

motor delisi
06/01/2012, 12:55
1.4 Dualogic hiç bir versiyonda elimizde yok dedi bayilerin çoğu, ben de aramayı kesmiştim 2 hafta önce. En az 1-2 ayı bulur vs dediler.

isterseniz size bir numara vereyim eğer alcaksanız o size ayarlar dualogıc.

cenge
06/01/2012, 13:24
ARAÇ İÇİ
DONANIM
DIŞ GÖRÜNÜŞ

arabanıza gule gule binin allah nazarlardan saklasın...bende bu sabah 10 da aracımı teslim aldım kıvanc ın butun dediklerine katılıyorum denediği uyguladıgı herseyi uyguladım gercekten cok basarılı...artı olarak bnm ilave ediceklerim;

start&stop cok basarılı umdugumdan cok daha iyi istanbul trafiğindede cok gerekli...

arabanın iç tasarımı muhemmel grande punto aracımın iç tasarımını begeniyordum bununkine bayıldım desem yeridir...

aracım siyah alırken beyaz olsun istiyordum ama siyah iç döşeme ve konsollarla harika görünüyor...

blue me mukemmel ozellik rehberimden isim söylüyorum direk aransınmı diye soruyor evet dediğiniz anda arıyor..ayrıyeten sesli olarak yardımcı olmasıda gusel bir ozellik, aracı dynamic alıp blue me almasaydım uzulurdum gercekten cok gereki bir şey arabayı daha cok esim kullanacağı için ozellikle bayanlar için...

esim daha once panda kullanıyordu oda dualogic di bende birkac kez kullanmıstım vites gecişleri hissediliyordu ama bunda cok az hissediliyor...

aracın bana gore suan için eksi bir yanı yok bizim için yeterli olacak bir arac her yönüyle cok basarılı buldum acıkcası....

since1453
06/01/2012, 13:26

geçişi sadece 1 yerde hissettim oda rampa çıkarken inanki hissettirmiyor...
daha önce sadece 1.4 2011 fiesta oto kullandım aralarında pek bir fark yok gibi geldi ama eco açıkken rampa çıkarken gaz ayarına dikkat etmek lazım

since1453
06/01/2012, 13:31

33000 tlye aldım 17bin peşin 16bin tl 24 ay 0 faiz ile park sensörü flnda hediye
İstanbul kartal medostan aldım ellerinde varmı bilmiyorum ama satış danışmanım ibrahim bey çok değerli biri çok yardımcı oldu.size cep telini veriyim yardımcı olur sizede kıvanç çiftçinin arkadaşıyım diyin
0535-924-13-50

since1453
06/01/2012, 13:42
arabanıza gule gule binin allah nazarlardan saklasın...bende bu sabah 10 da aracımı teslim aldım kıvanc ın butun dediklerine katılıyorum denediği uyguladıgı herseyi uyguladım gercekten cok basarılı...artı olarak bnm ilave ediceklerim;

start&stop cok basarılı umdugumdan cok daha iyi istanbul trafiğindede cok gerekli...

arabanın iç tasarımı muhemmel grande punto aracımın iç tasarımını begeniyordum bununkine bayıldım desem yeridir...

aracım siyah alırken beyaz olsun istiyordum ama siyah iç döşeme ve konsollarla harika görünüyor...

blue me mukemmel ozellik rehberimden isim söylüyorum direk aransınmı diye soruyor evet dediğiniz anda arıyor..ayrıyeten sesli olarak yardımcı olmasıda gusel bir ozellik, aracı dynamic alıp blue me almasaydım uzulurdum gercekten cok gereki bir şey arabayı daha cok esim kullanacağı için ozellikle bayanlar için...

esim daha once panda kullanıyordu oda dualogic di bende birkac kez kullanmıstım vites gecişleri hissediliyordu ama bunda cok az hissediliyor...

aracın bana gore suan için eksi bir yanı yok bizim için yeterli olacak bir arac her yönüyle cok basarılı buldum acıkcası....

benim iç düşeme ve konsolda siyah gerçekten çok spor duruyorr...bu sabah servisteydim 9.30 civari ayrıldım servisten sizin aracıda gördüm gerçekten çok zariftii :) plakanız u harfiyle başliyor :)

servis sağolsun dün aarcı teslim aldım servisin rampayı çıktım araç stop etti.ss devredışı diyor motor kapanıyor.tammam dedim motor delisine olmaz öyle şey dedik başima geldi dedim :)servisten geldiler hemen benzin bitmiş :)
benzinciden benzin getirip koydular bu sefer kapak kitlenmiyor.benziciye gittim oda kitliyemiyor.sabah götürdüm servise meğer benzini doldurdukları bidon sıfırmış.içindki tırtıllı halka benzin kapak giriş yerine düşmüş kapaği takıncada conta gibi kapağin iine geçmiş.usta kapaği ters tuttu salladı düştü aşağya :::::)

ama allahtan gitmişim geri viteste takınca park sensörü ötüyordu meğer 1 tane sensöz arzalımış onuda değiştiler :)

bide kullanım klavuzu yoktu içinde başka bir evodan aldı verdiler inşallah senin kinden değildir :)

bide kolçağa 200tl ye anlaştim haftaya taktırıcım orjinal 10 taksit :)

celenlee
06/01/2012, 13:49
33000 tlye aldım 17bin peşin 16bin tl 24 ay 0 faiz ile park sensörü flnda hediye
İstanbul kartal medostan aldım ellerinde varmı bilmiyorum ama satış danışmanım ibrahim bey çok değerli biri çok yardımcı oldu.size cep telini veriyim yardımcı olur sizede kıvanç çiftçinin arkadaşıyım diyin
0535-924-13-50

Hayırlı olsun.
Ben orayı aramadım 4-5 bayiden aynı cevabı aldıktan sonra :S
23000TL 2009G.Punto Aldım
Üstüne 10000/20Ay vermeye hazırdım halbuki;(

MyLife'ın bendikten klima ve arka cam yönünden eksiği ve blue me+çelik jant yönünden artılarıı var.
hele ki 0km araç için 20 ay sıkıntıya girmeye değerdi sanırım..

cenge
06/01/2012, 14:12
benim iç düşeme ve konsolda siyah gerçekten çok spor duruyorr...bu sabah servisteydim 9.30 civari ayrıldım servisten sizin aracıda gördüm gerçekten çok zariftii :) plakanız u harfiyle başliyor :)

servis sağolsun dün aarcı teslim aldım servisin rampayı çıktım araç stop etti.ss devredışı diyor motor kapanıyor.tammam dedim motor delisine olmaz öyle şey dedik başima geldi dedim :)servisten geldiler hemen benzin bitmiş :)
benzinciden benzin getirip koydular bu sefer kapak kitlenmiyor.benziciye gittim oda kitliyemiyor.sabah götürdüm servise meğer benzini doldurdukları bidon sıfırmış.içindki tırtıllı halka benzin kapak giriş yerine düşmüş kapaği takıncada conta gibi kapağin iine geçmiş.usta kapaği ters tuttu salladı düştü aşağya :::::)

ama allahtan gitmişim geri viteste takınca park sensörü ötüyordu meğer 1 tane sensöz arzalımış onuda değiştiler :)

bide kullanım klavuzu yoktu içinde başka bir evodan aldı verdiler inşallah senin kinden değildir :)

bide kolçağa 200tl ye anlaştim haftaya taktırıcım orjinal 10 taksit :)
benim aractaki kullanım klavuzunu bulamadılar sanırım sana verdiler bana bursadan yeni kullanım klavuzu gelcekmiş onu beklicem..neyse canın saolsun ben az cok biliorum aracı sen iyice öğrenmiş olursun :)

bende 200 taktırdım kolcagı 10 taksit :) benimki hazırdı onceden soylemiştim cunku...

since1453
06/01/2012, 14:23
Hayırlı olsun.
Ben orayı aramadım 4-5 bayiden aynı cevabı aldıktan sonra :S
23000TL 2009G.Punto Aldım
Üstüne 10000/20Ay vermeye hazırdım halbuki;(

MyLife'ın bendikten klima ve arka cam yönünden eksiği ve blue me+çelik jant yönünden artılarıı var.
hele ki 0km araç için 20 ay sıkıntıya girmeye değerdi sanırım..

hayırlısı ama size birşey diyiyim fırsatınız olursa blue me olan bir aracı inceleyin nekdar kullanışlı olduğunu göreceksiniz...ilaveten perde hava aystığı da var

since1453
06/01/2012, 14:25
benim aractaki kullanım klavuzunu bulamadılar sanırım sana verdiler bana bursadan yeni kullanım klavuzu gelcekmiş onu beklicem..neyse canın saolsun ben az cok biliorum aracı sen iyice öğrenmiş olursun :)

bende 200 taktırdım kolcagı 10 taksit :) benimki hazırdı onceden soylemiştim cunku...

seninki hazır değildi 9.20 civari başladılar montaja :)
bilsem senin araçtakini aldırmazdım başka araçtan geitrtirdim kesin bendekinide başaksına verdiler :)

since1453
06/01/2012, 14:32
evo alan arkadaşlar aracın şöför tarafında gizli bir göz varmı(çekmece gibi),birde araçlarınızda tutamaç mevcut mu

aykut_1914
06/01/2012, 15:09
evo alan arkadaşlar aracın şöför tarafında gizli bir göz varmı(çekmece gibi),birde araçlarınızda tutamaç mevcut mu

bendede var o,kullanışlı gelmedi bana pek ama :)

motor delisi
06/01/2012, 15:28
kıvanç abi bende tutamaç var ama gizli bölme derken fark etmedim hiç bakarım bugün ama torpidom var :D:D

since1453
06/01/2012, 15:32
kıvanç abi bende tutamaç var ama gizli bölme derken fark etmedim hiç bakarım bugün ama torpidom var :D:D

ya dün benim kuzen açtı gösterdi gizli bölme değil mylife larda navigasyon bağlantı yerinin yanında parlak bir cep var kapaklı işte onun kadar bir göz daha var dediğim yerde

motor delisi
06/01/2012, 15:45
ya dün benim kuzen açtı gösterdi gizli bölme değil mylife larda navigasyon bağlantı yerinin yanında parlak bir cep var kapaklı işte onun kadar bir göz daha var dediğim yerde
foto koyabilirmisin abi merak ettim

since1453
06/01/2012, 15:56
ok ceple çekicem akşam net çıkasa koyarım çıkmassa yarın sabah çeker koyarım fotoyu

srkaradag
06/01/2012, 16:31
bendede var o,kullanışlı gelmedi bana pek ama :)
aynen katılıyorum.

since1453
06/01/2012, 16:37
aynen katılıyorum.

ruhsat türü birşey konur kolçaği olana gereksiz ama öbür türlü iş yapar azda olsa :)
yanlız torpido çok küçük kullanım klavuzu (cenge arkdaşim sağolsun :)
navigasyon
3 paket fln ıslak mendil nerdeyse tıka basa doldu sırf gözlüğümü fln koymaya kolçak yaptırıcam

srkaradag
06/01/2012, 16:38
ARAÇ İÇİ
DONANIM
DIŞ GÖRÜNÜŞ

Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Dulalogic kullanıcısı olarak araçtan memnunum ancak vites geçişlerinin hissedilmediğini söylemek bence doğru değil neticede tek kavramalı robotize şanzuman.
Start stop konusunda: ayağınızı frenden çekince araç çalışır,eğer geri kaçırmasın diye tekrar frene basıyorsanız gerek yok ayağınızı frenden çekmeden vitesi + ve- yönde dokunduğunuzdada araç çalışır.
Tekrar hayırlı olsun

motor delisi
06/01/2012, 16:42
ruhsat türü birşey konur kolçaği olana gereksiz ama öbür türlü iş yapar azda olsa :)
yanlız torpido çok küçük kullanım klavuzu (cenge arkdaşim sağolsun :)
navigasyon
3 paket fln ıslak mendil nerdeyse tıka basa doldu sırf gözlüğümü fln koymaya kolçak yaptırıcam
puntonun orjinal kolçağına gözlükte sığmaz malesef :) hele bravonunki sanki kredi kartı konulsun diye yapılmış :D

since1453
06/01/2012, 16:43
Aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
Dulalogic kullanıcısı olarak araçtan memnunum ancak vites geçişlerinin hissedilmediğini söylemek bence doğru değil neticede tek kavramalı robotize şanzuman.
Start stop konusunda: ayağınızı frenden çekince araç çalışır,eğer geri kaçırmasın diye tekrar frene basıyorsanız gerek yok ayağınızı frenden çekmeden vitesi + ve- yönde dokunduğunuzdada araç çalışır.
Tekrar hayırlı olsun

teşekkürler vites kısmını bilmiyordum +, - olayını
hissetme olsa bile formda yazılanlar gibi at tepmesi gibi sarsıntılı sürüş kondorunu dibe vuran bir geçiş değil
yada aracın performansı bastonlu yaşlı bir dede gibi değil eğer 30 km de araç hiç zorlamadan e5 te 120-130 yapıyorsa vitesin bayıldığı yerde gazı artırmak yada dip gaz yapmak aracı canlandırıyorsa benim için yeterlidir performansı.ama araç bastonla gidiyorsa ben bunu kullanıcının aracın dilinden anlamamasına bağlarım.
bide Allah nazardan saklasın frenleri çok hoşuma gitti

srkaradag
06/01/2012, 17:01
teşekkürler vites kısmını bilmiyordum +, - olayını
hissetme olsa bile formda yazılanlar gibi at tepmesi gibi sarsıntılı sürüş kondorunu dibe vuran bir geçiş değil
yada aracın performansı bastonlu yaşlı bir dede gibi değil eğer 30 km de araç hiç zorlamadan e5 te 120-130 yapıyorsa vitesin bayıldığı yerde gazı artırmak yada dip gaz yapmak aracı canlandırıyorsa benim için yeterlidir performansı.ama araç bastonla gidiyorsa ben bunu kullanıcının aracın dilinden anlamamasına bağlarım.
bide Allah nazardan saklasın frenleri çok hoşuma gitti
Kesinlikle size katılıyorum özellikle alıştıktan sonra çok keyifli ve ekonomik bir araç tekrar hayırlı olsun

aykut_1914
06/01/2012, 19:30
şu gizli bölme için bi arkadaşım bana uzun yolda buzdolabı niyetine kullanabilirsin demişti,gerçek mi o ya? :)
dalga geçmek içinde sölemiş olabilir :D

since1453
06/01/2012, 20:14
şu gizli bölme için bi arkadaşım bana uzun yolda buzdolabı niyetine kullanabilirsin demişti,gerçek mi o ya? :)

walla ben ceptel için olan blotooth kulaklığı koydum içine bide kgs niyetine kullandiğim dıt kartı birde benzin alırken okuttuğumuz opet kartı :)

since1453
06/01/2012, 20:15

desene benim bloototh kullaklık dondu gitti dolapta

aykut_1914
06/01/2012, 22:17
desene benim bloototh kullaklık dondu gitti dolapta

:D
klimayı sogukta çalıştırmak gerek demişti tabi

since1453
08/01/2012, 01:56
arkadaşlar aracım 210 kmde ve yakıt ortalaması 6.3 sizce nasıl?
tamamı şehir içi.....
25 km de civari e5 te yoğun trafikte,
10 km civari minubus yolu trafik+ışıklar
100 km anadoludan avrupa yakasına git-gel
gerisi karişik istanbul içi
sizde durum nasıl?

since1453
09/01/2012, 10:42
cenge blue me ye aliştinmi ?
kitapçiği mutlaka oku çünkü radyoyu sesle kontrol edebiliyorsun
windows tuşuna basınca;
media player diyince usb den müzik başliyor.dur diyince pause yapıyor çal diyince çaliyor.
klasor ara diyince albumleri tarıyor.
karişik çal,tekrar çal vb ...
nerdeyse elle müdehale etmeye gerek yok
ve maşallah benim blackberry ile sorunsuz eşleşti ne bir cızırtı konuşurken nede kopma

since1453
09/01/2012, 11:04
arkadaşlar yakıt işini nasıl yapıcazzz ?
opeteee kötü diyorlar PO +100 km gaarntisi veriyormuş
off yaaaaaaaa

cenge
09/01/2012, 11:31
cenge blue me ye aliştinmi ?
kitapçiği mutlaka oku çünkü radyoyu sesle kontrol edebiliyorsun
windows tuşuna basınca;
media player diyince usb den müzik başliyor.dur diyince pause yapıyor çal diyince çaliyor.
klasor ara diyince albumleri tarıyor.
karişik çal,tekrar çal vb ...
nerdeyse elle müdehale etmeye gerek yok
ve maşallah benim blackberry ile sorunsuz eşleşti ne bir cızırtı konuşurken nede kopma

bak bu radyo olayını bilmiyordum ayrıca mesaj okuyucuda bir turlu beceremedim sanırım telefon uyumı değil(nokia e71) bana acilen katalog lazım internette orjinalin aynısını bulunurmu?

since1453
09/01/2012, 11:44
bak bu radyo olayını bilmiyordum ayrıca mesaj okuyucuda bir turlu beceremedim sanırım telefon uyumı değil(nokia e71) bana acilen katalog lazım internette orjinalin aynısını bulunurmu?

sayfa 51-52-53 ü oku
mesaj okuyucu için
"meajlar"
"gelen mesajlar"
"oku" ,"sonraki"

cenge
09/01/2012, 11:57
sayfa 51-52-53 ü oku
mesaj okuyucu için
"meajlar"
"gelen mesajlar"
"oku" ,"sonraki"
bu dediklerini yaptıgım zaman araba hafızasında mesaj yok diyor..telefona msj geldiği zaman arac gormuyor zaten sanırım telefon uyumlu deil nokialarda msj okuyuzu calısmıyormus internette oyle birsey gordum...

since1453
09/01/2012, 12:02
bu dediklerini yaptıgım zaman araba hafızasında mesaj yok diyor..telefona msj geldiği zaman arac gormuyor zaten sanırım telefon uyumlu deil nokialarda msj okuyuzu calısmıyormus internette oyle birsey gordum...

kataloğundada her telle uyumlu değil diye uyarı var

Notifikasyon ayarlar menüsünden
GÖRSEL+AKUSTİK notifiskasyonunu
veya GÖRSEL DEĞİL notifikasyonunu
ayarlaynz.
MESAJ OKUYUCU, SMS MESAJLARI, NOTİFİKASYON
AYARLARI Bölümü

bide bunu deneyin

since1453
18/01/2012, 15:01
Arkadaşlar ocak ayının başında araçlarımızı teslima aldık.Aracımı kurcaladıkça yeni özelliklerini görüyorum.belki tembellik edip okumamamdan kaynaklıdır.Aracımı kurcaladıkça bulduğum bazı özellikleri paylaşmak istiyorum.

-Aracı pak ettiğinizde uzun farları 3-4 sn absılı tutarsanız follow me home farlar devreye giriyor(30sn) kolu her çektiğinizde açık kalma süresi 30 sn artıyor. 30-60-90-120 sn

-sürücü sol diz hizasına geln yerde sis farı tuşlarının sol yanında bi çekmeceye benzer göz var

-sis farını açma-kapama tuşunun olduğu yerde menu tuşuna basarsanız ;

1)ön panaldeki götergeler ve teyp dahil bütün aydınlatmaların parlaklığını ayarlıyabiliyorsunuz
2)radyo bilgilerini yol bilgisayarına aktarabiliyorsunuz
3)bir hız limiti belirleyerek o hızı aşınca aracın sesli uyarı vermesini sağlıyabiliyorsunuz.
4)Kapıların belli hızdan sonra otomatik kilitlenmesi

-radyonun menu tuşuna bastığınız zaman menuden hız arttıkça media playerdan gelen sesin hıza orantılı artmasını sağlıyabiliyorsunuz.

-My life ve blue me si olan dymncler için ;
usb den müzik dinlerken bütün klasorleri göstermiyordu.kafayı yemiştim sinirden bir yol buldum
sesli kontrol tuşuna basıp sırayla
-media player
-ileri usb seçenekleri
-klasör ara
bu komutları sesli söyleyince yol bilgisayarına klasor isimleri geliyor.direksiyondaki aşşaği yukarı tuşları ile istediğim klasore geçiyorum bide bunu yaptıktan sonra tüm kalsorleri görmeye başladı :)

Bu yazdiğim özelliklerin bir kısmını kataloğu kariştirirken,bir kısmını kariştirdikça bir kısmınıda formda bilgilerini paylaşan değerli arkadaşlarımız sayesinde öğrendim.Bu başlık altında hepimiz bildiğimiz bu tür şeyleri paylaşirsak en iyi katalogtan daha faydalı bir şey ortaya çıkar ve belkide yıllarca kullanıp aracımızı sattığımızda bile bilmediğimiz için kullanaadığımız birçok şey olucak.Herkez aynı özveriyi gösterir inşallah

must
18/01/2012, 15:10
Okumadan zamanla kesfetmek cok daha zevkli gercekten=D ama bi kac ay sonra okumani tavsiye ederim. Guvenlik ve teknik bolumleri ozellikle. Usb den klasor bulmamasi beni de cildirtmisti. Aracin icinde robot hatunla anlasmaktansa; direksiyon ustundeki menu -mediaplayer- usb secenekleri-klasorler diyip de yapabiliyorsun=) hatali yazmis olabilirim ama dedigim yerden kurcalayip bulursun ;)

since1453
18/01/2012, 15:20
Okumadan zamanla kesfetmek cok daha zevkli gercekten=D ama bi kac ay sonra okumani tavsiye ederim. Guvenlik ve teknik bolumleri ozellikle. Usb den klasor bulmamasi beni de cildirtmisti. Aracin icinde robot hatunla anlasmaktansa; direksiyon ustundeki menu -mediaplayer- usb secenekleri-klasorler diyip de yapabiliyorsun=) hatali yazmis olabilirim ama dedigim yerden kurcalayip bulursun ;)

ben o hatunla iyi anlaşaiyorum bazen araçta araca ilkkez binen biri varsa hava olsun diye tuşa basıp dur diyorum çalma durduruldu diyice hatun misafir bir şoka giriyor :)
O şoktan çıkmadan çal diyorum çalmaya başliyor çok şamata oluyor.
Akrabam İ20 sinin galariden gelmeden 2-3 gün önce aracımı aldım.
2 aarcı kıyaslamak için aracıma bindi sözüyor özellikleri şu özellik bende var o özellik var fln
dediki " sesi nasıl teybin"

Benim cvp az ve özdü

tuşa bastım
-media player dedim
-ardından çal dedim
müzik çalmaya başlıyınca bir anda kuzen şoka girdi abi bua raç süper dedi

zaten çelik jant,karartılmış farlar, özelliklede arka stopları görünce zaten pişmanlık duymuştu.sesli komutlardan sonra ??????? :)
bide farlar açık araçtan inip anahtarı kontaktan çıkarınca abi akü bitçek farları kapasana dedi.bende gerek yok araç akıllı kendi kapar dedim :) sesli komutlardan sonra ??????? :)

x-ray
25/01/2012, 22:23
-sis farını açma-kapama tuşunun olduğu yerde menu tuşuna basarsanız ;

1)ön panaldeki götergeler ve teyp dahil bütün aydınlatmaların parlaklığını ayarlıyabiliyorsunuz

ben bu fonksiyonu hatırlamıyorum menude. dinamikte mi yok yoksa ben mi bulamadım. menudeki yeri ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.
allaha emanet olun...

motor delisi
25/01/2012, 23:49
ben bu fonksiyonu hatırlamıyorum menude. dinamikte mi yok yoksa ben mi bulamadım. menudeki yeri ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.
allaha emanet olun...
Benimkide inamik menu tuşuna basın ve yanında + - var altlı üstlü oradan menude ilerleme yapabilirsiniz girmek içi,nde tekrardan menu tuşuna basmanız yterli tüm fonksiyonlar mevcut

x-ray
26/01/2012, 00:17
Benimkide inamik menu tuşuna basın ve yanında + - var altlı üstlü oradan menude ilerleme yapabilirsiniz girmek içi,nde tekrardan menu tuşuna basmanız yterli tüm fonksiyonlar mevcut

menu tuşunu kullanmayı biliyorum ama gösterge ve radyo/cd çalar ışık ayarını sormuştum. ilginize teşekkür ederim. eğer ışık ayarı varsa onu bulamadım.
allaha emanet olun, sağlıcakla kalın.

since1453
26/01/2012, 14:34
menu tuşunu kullanmayı biliyorum ama gösterge ve radyo/cd çalar ışık ayarını sormuştum. ilginize teşekkür ederim. eğer ışık ayarı varsa onu bulamadım.
allaha emanet olun, sağlıcakla kalın.

ismail bey tam detaylı hatırlamıyorum ama mylife ve dinamiklerde mevcut activelerde varmı bilmiyorum.
dikkatli olun radyodaki menu tuşu değil sol dizinizin üstüne denk gelen menu tuşu...
kariştirsanız bulursunuz bence

x-ray
26/01/2012, 17:32
bugün tekrar baktım gösterge ve radyo/cd çaların ışık ayarını bulamadım.
soldaki sis farı - far yüksekliği ayarlarının ordaki menü tuşundan aradım bulamadım.

since1453
30/01/2012, 10:48
Arkadaşlar aracım 750 kmde depoyu fulledikten sonra sarı ışık yanınca depoyu fulleyip ortalama yakıt tüketimini en net şekilde hesaplamayı amaçlamiştim.Fakat Sarı ışık yanmadan önce depoyu fulledim :) depo resmen taşıncaya kadar doldurttum 36 lt benzin aldı yani depoda 9 lt benzin kalmişti.

Kısaca 36 lt benzin ile istanbulda şehir içi 500 lt yol yaptım

1 km de 0,072 lt = 0,31 tl

bu soğukta istanbul trafiğinde otomatik bir araç için 31 kuruş gerçekten ekonomik geldi bana

36 lt 500 km
x lt 100 km

7,20 lt ortalama tüketim yapmişim.sizce nasıl bir ortalama?
birde diğer arakdaşlar da paylaaşbilirse daha net değerler görebiliriz

motor delisi
30/01/2012, 10:53
Arkadaşlar aracım 750 kmde depoyu fulledikten sonra sarı ışık yanınca depoyu fulleyip ortalama yakıt tüketimini en net şekilde hesaplamayı amaçlamiştim.Fakat Sarı ışık yanmadan önce depoyu fulledim :) depo resmen taşıncaya kadar doldurttum 36 lt benzin aldı yani depoda 9 lt benzin kalmişti.

Kısaca 36 lt benzin ile istanbulda şehir içi 500 lt yol yaptım

1 km de 0,072 lt = 0,31 tl

bu soğukta istanbul trafiğinde otomatik bir araç için 31 kuruş gerçekten ekonomik geldi bana

36 lt 500 km
x lt 100 km

7,20 lt ortalama tüketim yapmişim.sizce nasıl bir ortalama?
birde diğer arakdaşlar da paylaaşbilirse daha net değerler görebiliriz
Kullanımdan kullanıma fark var abi ben ayıptır söylemesi heyvan gibi çok seri ve sert kullanıyorum 13 lt yaktım :)

aykut_1914
30/01/2012, 11:48
maşşallah beyler :D

since1453
30/01/2012, 11:56
maşşallah beyler :D

Aykut bey inşallaha maşallahı yok :)

aynen dediğim gibi 36 lt benzin 500 km yok 4,36 tl den :)

Semih Kurtulmus
30/01/2012, 16:16
Bu yakıt ne zaman düşecek ya hala ortalama yakıt 6.4 lt , anca sakin kullandım o kadar oluyor bassam ne olacak acaba :D
800 km oldu daha

alfo
30/01/2012, 18:54
Bende de evo 1.4 vardı hevesle sıfır aldığım arabamdan artık hoşlanmamaya başlamıştım yakıt 6,5-7 olmasına rağmen araç gitmiyordu. Torku çok düşük çekmiyor araba ilk arabayı aldığımda çok şaşırmıştım dizeli ise yapıştırıyor.. İyi ki de satmışım Alırsanız dizel alın hem az yakıyor hem de hızlı...

Semih Kurtulmus
30/01/2012, 19:06
Bende de evo 1.4 vardı hevesle sıfır aldığım arabamdan artık hoşlanmamaya başlamıştım yakıt 6,5-7 olmasına rağmen araç gitmiyordu. Torku çok düşük çekmiyor araba ilk arabayı aldığımda çok şaşırmıştım dizeli ise yapıştırıyor.. İyi ki de satmışım Alırsanız dizel alın hem az yakıyor hem de hızlı...

Dizelin bu motor hacmi ve beygirine göre iyi kaçıyor ki ben daha aracı sıkıştırmadım hele gelsin 3 4 bin km ye o zaman güzel bi açarım zaten şimdi basınca uzun yolda zevk vermiyor geçen bi bastım 140 motor nasıl bağırıyor rahatsız oldum bıraktım :D :D

since1453
23/04/2012, 23:07
arkadaşlar 4 aydan sonraki genel yorumlar ?

araçlarımız beklentilerimizi karşıladımı

motor delisi
24/04/2012, 07:53
arkadaşlar 4 aydan sonraki genel yorumlar ?

araçlarımız beklentilerimizi karşıladımı
ben bile memnunum abi okadar yani düşün :D Ama 600rr dan inip puntoya binince attan inip kaplumbağya binmiş gibi oldum 15 bin devirde redlıne yapar öyle vites atardım şimdi ise 2.5 3 k devir :D araba sürmeye yavaş yavaş alışıyorum ama sıkıntı yok :D

cenge
24/04/2012, 12:25
fiyat-performans karşılaştırmasına göre 10 üzerinden 10 verebilirim..2. kez punto aldığıma pişman olmadım..şehir içinde eco mod da 6.3-6.6 arası benzin yakiorum bunu hiçbir otomatik ile yakalayamazdım.. vites geçişleri harika gecenlerde arkadasın c4 üne bindim vitesler cok sarsıntılı geçiyor.

aracı alırken dynamic ile mylife arasında kalmıştım şimdi iyiki 2000 lira daha fazla verip dynamic almamısım diyorum mylife işimi yeterince görüyor.sonuç olarak çok memnunum şuan için cok doğru tercih yaptığımı düşünüyorum...

since1453
24/04/2012, 14:18
fiyat-performans karşılaştırmasına göre 10 üzerinden 10 verebilirim..2. kez punto aldığıma pişman olmadım..şehir içinde eco mod da 6.3-6.6 arası benzin yakiorum bunu hiçbir otomatik ile yakalayamazdım.. vites geçişleri harika gecenlerde arkadasın c4 üne bindim vitesler cok sarsıntılı geçiyor.

aracı alırken dynamic ile mylife arasında kalmıştım şimdi iyiki 2000 lira daha fazla verip dynamic almamısım diyorum mylife işimi yeterince görüyor.sonuç olarak çok memnunum şuan için cok doğru tercih yaptığımı düşünüyorum...

mylife tan bende çok memnunum.ama ne yalan söyliyim kararan dikiz aynası ile dijital klimada olsa tadından yenmezdi :)
ama;

-çelik jant
-perde hava yastığı
-blue&me
-viraj içi aydınlatan ön sis farları
-gövde rengi kapı kolları
-piano black tamponlar
-deri direksiyon+vites
-tom tom ön hazırlık

active modele göre epey bir donanım sağlıyor ve gerçekten çok az bir farkla.
hatta ben activeden 250 tl fazla farkla almiştim :)
yanlış hatırlamıyorsam sizde aynı şekilde :)

motor delisi
24/04/2012, 15:06
o yüzden en iyisi dynamıc :))

since1453
24/04/2012, 15:16
o yüzden en iyisi dynamıc :))

berkim eniyisi oda 2000TL fark var.(1850 demedim mylifelarda servis park sensörünü hediye ediyor :))

-estetik iç aydınlatma
-dijital klima
-diz hava yastığı
-arka camlar otomatik
-döşeme rengi(tamamen zevk meselesi tercihim herzamn sade olandan yana :))

eksileri

-perde hava yastığı
-blue&me
-tom tom navigasyon ön hazırlık

berk kardeş bu noktada bütçe ve şahsın seçimi devreye giriyor.o anki bütçem ve isteklerim doğrultusunda mylife dedim.ama bütçem daha uygun olsa dynmc diyebirdim.ama pişman değilim

-çelik jant
-perde hava yastığı
-blue&me
-viraj içi aydınlatan ön sis farları
-gövde rengi kapı kolları
-piano black tamponlar
-deri direksiyon+vites
-tom tom ön hazırlık

bunlar yetiyor :) ama dediğim gibi yazın dijital klima fena olmadı :)

motor delisi
24/04/2012, 15:27
valla evo active bile olursa olsun ama skydomesuz olmasın abi şu havalarda süper oluyo :) içeri az rüzgar giriyor temiz hava giriyor tuhaftırki ses gelmiyor :)

since1453
24/04/2012, 15:28
valla evo active bile olursa olsun ama skydomesuz olmasın abi şu havalarda süper oluyo :) içeri az rüzgar giriyor temiz hava giriyor tuhaftırki ses gelmiyor :)

kullanım olarak bilmiyorum kullanmadım hiç ama beyaz evolarda süper gözüküyor

Mehmet SOVUK
28/04/2012, 14:41
Arkadaşlar ben de 1 hafta önce Göker Otomotivden 5K EASY 1.3 MULTIJET 75HP Titanyum Gri Modelini aldım. Araca ekstra olarak ESP/MSR/ASR/HBA/HILLHOLDER + Park Sensörü ve Spoiler koparabildim. Kampanyalı liste satış fiyatı 40.740 TL ben 40.000 TL'ye aldım. Sizce fiyat olarak nasıl? Bi de forumda dikkat ediyorum alım konusunda hep Evo tercih ediliyor. Mesela Evo'nun benimle aynı donanımda olanı daha ucuz gibi geldi bana.

since1453
28/04/2012, 18:42
aracınız hayırlı olsun.
aracınızın dengi evo active

Mehmet SOVUK
28/04/2012, 21:17
aracınız hayırlı olsun.
aracınızın dengi evo active

Tesekkurler.
Evo activive'in liste fiyati 38.280 benimkinin liste fiyati 40.700 bi de bu fiyata yukarida soylemis oldugum ozellikler de normal sartlarda dahil digil madem birbirine denk ise neden fiyat farki var onu anlayamadim. Nerden baksaniz liste satis fiyatlarinda 2.400 TL fark var birbirine denk demenize anlam veremedim dogrusu?

tonymontana
28/04/2012, 21:46
Tesekkurler.
Evo activive'in liste fiyati 38.280 benimkinin liste fiyati 40.700 bi de bu fiyata yukarida soylemis oldugum ozellikler de normal sartlarda dahil digil madem birbirine denk ise neden fiyat farki var onu anlayamadim. Nerden baksaniz liste satis fiyatlarinda 2.400 TL fark var birbirine denk demenize anlam veremedim dogrusu?

aracınızın dengi my life. my life'tan 1-2 eksiği var sadece. en azından garip tamponlarınız yok :) güle güle kullanın.

karizmatik_boy
28/04/2012, 21:54
Tesekkurler.

Hocam bende Punto çok düşünmüştüm. Özellikle Evo mylife çok hoşuma gitmişti... Ancak bir kaç bayi ile son görüştüğümde evo ların artık üretilmediği cevabını almıştım... Bunun yerine yeni punto tavsiye ediyorlardı. Ben hem fiyat hemde görüntü itibari ile tercihimi başka markadan kullandım...Yeni puntoyu almadım... ( Dış tasarım ve bazı özelliklerini koymadıkları için )

Aracınızı güzel günlerde kullanırsınız inşallah... Çok düşünmeyin fiyat mevzusunu yeni temiz güzel bir araç almışsınız keyfini sürün... Aracınız gayet güzel dizelse zaten mjet in namını kullananlara sorduğunuzda duyduklarınızdan dolayı memnun kalacaksınız...Tekrar hayırlı uğurlu olsun... Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Mehmet SOVUK
28/04/2012, 22:16
Anladim arkadaslar. Ben de bayiye sordugumda bana da evo'nun artik uretilmedigini ve en son kasanin evo punto digil, punto oldugunu soylemislerdi. Ben de biraz kazik mi yedim diye dusunmeye baslamistim.