PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abarth'a attığım mail ardından fiattan gelen telefon :)

Bozok
08/12/2011, 21:32
Geçen gün appstore da gezinirken abarth ın uygulamasını bulup yükledim telefona, ardından uygulama aracıyla abarth müşteri hizmetlerine Türkiye'de abarth taraftarları olarak bu abarthcars ın ithal edilmediği hakkında yakınmalarımı dile getirdim. Bütün firmalar rc rs gti modellerini Türkiye'ye getirdiklerini, fiat ın abarth getirmemesinin yanında punto evoda bile en performanslı motorun 105ps turbosuz multiair olduğunu söyledim. En azından multiair turbolu 135ps lik motoru Türkiye'deki evolarda kullanılabilir yazmıştım. Bu sabah fiat Türkiyeden telefon geldi ve abarth italya'nın attığım mail ile ilgili sorularımı dinlemelerini istediklerini söylediler ve mailde yazdıklarımı aynen adama söyledim. Bu konuyu ilgili yerlere ileteceğini söyledi. Şaşırdım doğrusu :)

krm1983
08/12/2011, 21:41
Hadi bakalım

uLTRa GP
08/12/2011, 21:47
vay gözlerim yaşardı biz türkiyede ulaşamıyoruz müşteri hizmetlerine :)

takres
08/12/2011, 21:58
üzgünüm ama hepsi göz boyama...:(

OzzY
08/12/2011, 22:01
bu konuda telefonun kapandı an kapanmıştır %99 :)

ozdem
08/12/2011, 22:50
vay gözlerim yaşardı biz türkiyede ulaşamıyoruz müşteri hizmetlerine :)

Açıkcası, Fiat'ın o kadar da ulaşılmaz olduğunu düşünmüyorum,
gece 2 de yazdığım mesaja ertesi sabah 9'da dönüp,
1.680 TL.'lik masrafı sorgusuz karşıladılar...

uLTRa GP
08/12/2011, 22:56
Açıkcası, Fiat'ın o kadar da ulaşılmaz olduğunu düşünmüyorum,
gece 2 de yazdığım mesaja ertesi sabah 9'da dönüp,
1.680 TL.'lik masrafı sorgusuz karşıladılar...

benimde şimdiye kadar çözdüler sorunlarımı ama çoğunda hergün bir kaç kez aradım biraz sıkıştırınca yaptılar ama yinede memnunum zor durumlarda yardımcı oluyorlar

Bozok
08/12/2011, 23:00

Bende öyle düşünüyorum ama multiair turbo motor için çok az bir umudum var :)

ugurozer
08/12/2011, 23:47
.

SKELETER
09/12/2011, 04:33
Fiat'a maille sorduğum bir soruyu ertesi günü telefonla yanıtladılar. Bence müşteri hizmetleri iyi.

1ocak2011
09/12/2011, 08:41

Sonuna kadar katılıyorum...

Luc
09/12/2011, 09:10
Evo Sport 135PS Multiair gelirse iyi olur ya, deli makine :D

asil
09/12/2011, 09:54
abarth türkiye showrumlarında şart .............

ozdem
09/12/2011, 14:29
benimde şimdiye kadar çözdüler sorunlarımı ama çoğunda hergün bir kaç kez aradım biraz sıkıştırınca yaptılar ama yinede memnunum zor durumlarda yardımcı oluyorlar

yazılı olarak şikayet formunu doldurursanız, hem uzuuuun uzuuuun
içinizi dökmüş oluyorsunuz hem de daha etkin oluyor... :)

özlem hangi masrafı karşıladılar?

aracım arma oto daydı ve çalışır vaziyette bırakmıştım, bir kaç gün sonra aracın çalışmadığını elektronik beyinde hata
verdiğini söylediler ve bana 1.680 TL. maliyet çıkarttılar. Bende çalışır durumda bıraktığımı ve ödemeyeceğimi söyleyip,
Arma oto ile bir kaç gün cebelleştikten sonra baktık olmuyor Tofaş'a yazdım, hemen ETCU parçasını Tofaş yolladı ve değişti...

Servislerle aslında çok mücadeleye girmeden direkt Tofaş la irtibata geçmek gerek ve gerçekten eğer bir sorun yaşıyorsak
servisleri hiç üşenmeden şikayet etmeliyiz...

izoci
09/12/2011, 17:17
Sıkıntı :D

tayfux
09/12/2011, 21:33
yürü be yağmasa da gürlüyor :)

Romeo_er2
10/12/2011, 08:38
Ankara merkezli suprizimizi bekleyin o zaman..Akrep istilasi olucak TR de ;)

izoci
10/12/2011, 11:49
Ertuğ Neler karıştırıyorsun ? :D

Romeo_er2
10/12/2011, 23:56
Ertuğ Neler karıştırıyorsun ? :D

Yakında kokusu yayılır süpriz olsun kardeş ;)

Bozok
12/12/2011, 02:46
Ankara merkezli suprizimizi bekleyin o zaman..Akrep istilasi olucak TR de ;)

Orjinal italyan akrepleri istila eder umarım :)

ABNEW
12/12/2011, 15:18
Geçen gün appstore da gezinirken abarth ın uygulamasını bulup yükledim telefona, ardından uygulama aracıyla abarth müşteri hizmetlerine Türkiye'de abarth taraftarları olarak bu abarthcars ın ithal edilmediği hakkında yakınmalarımı dile getirdim. Bütün firmalar rc rs gti modellerini Türkiye'ye getirdiklerini, fiat ın abarth getirmemesinin yanında punto evoda bile en performanslı motorun 105ps turbosuz multiair olduğunu söyledim. En azından multiair turbolu 135ps lik motoru Türkiye'deki evolarda kullanılabilir yazmıştım. Bu sabah fiat Türkiyeden telefon geldi ve abarth italya'nın attığım mail ile ilgili sorularımı dinlemelerini istediklerini söylediler ve mailde yazdıklarımı aynen adama söyledim. Bu konuyu ilgili yerlere ileteceğini söyledi. Şaşırdım doğrusu :)

İbrahim, böyle taleplerle Tofaşın değişebileceğine inanıyorum ben de.Tofaş vizyonunu değiştirse Türkiyede Fiat çok daha kolay hakettiği konuma gelecek,

Umarım tüm modelleri yakında ülkemizde de görürüz...

Budweiser
12/12/2011, 20:54
Ertuğ umarım güzel işler olur her zaman destekciyiz bu konularda ama, Türk insanının kafasına bir kere yerleşmiş Fiat ın Tofaş olduğu her arabanın şahin kalitesinde olduğu, bu bilinç atlatılmadan Fiat ta Buraya abarth araçlarını göndermez. Alan ancak sayılı müşteri olur Bir 207 RC veya polo gti Seat Cupra gibi satılmaz araçlar. Çünkü adım gibi eminim gelecek olan abarth araçlar 50bin liradan aşağı olmayacaktır. İnsanlar o fiyatı Abarth a vermek yerine çeşitli alternatiflere piyasası olan araçlara yönelecektir. Türk insanı bu kuruşunun hesabını yapar. Koltuğunda 1 dikiş olmasın bunun hesabını sorar kimse alınmasın gücenmesin forumda bile bir park ampulü alırken 1 2 tl nin hesabını yapan var bu ölücülükle Abarth tı Turbo Multiair dı bence biraz hayal vericeksin 1.3Mjet i 1.4 Fire ı da lpg li tamam. Uzun lafın kısası Hayırlısı...

mert_all
13/12/2011, 15:09
kaan oncelıkle bazı konularda sana hak verıyorum biz puntoya olan hayranlımızdan dolayı bole dusunuyoruz benım...cogu zaman formda araçlarımız hakkında hep arıza vs vs gundeme gelıyor mısalen gecen gun arkadasım polo gti almıs dedım kı bu araba yaktta bas edemessın aracın performansı hakıkaten coook coook ust ama o şekılde bır arabanın sehır ıcı 6.2 lt yakması benı sasırttı 1.4 tsi motora olan on yargımı astı pekı bızım araclarımızda da bır alman konforu guvenlıgı varmı ona bakmak lazım rakıplerı neden guclu onuda arastırmak lazım bence

Budweiser
13/12/2011, 16:50
kaan oncelıkle bazı konularda sana hak verıyorum biz puntoya olan hayranlımızdan dolayı bole dusunuyoruz benım...cogu zaman formda araçlarımız hakkında hep arıza vs vs gundeme gelıyor mısalen gecen gun arkadasım polo gti almıs dedım kı bu araba yaktta bas edemessın aracın performansı hakıkaten coook coook ust ama o şekılde bır arabanın sehır ıcı 6.2 lt yakması benı sasırttı 1.4 tsi motora olan on yargımı astı pekı bızım araclarımızda da bır alman konforu guvenlıgı varmı ona bakmak lazım rakıplerı neden guclu onuda arastırmak lazım bence

Aynen aynı şeyden bahsediyoruz. Tamam arabamı çok seviyorum fakat 62bin liram olsa abarth alacağıma kimse kusura bakmasın VW Golf 1.4TSI DSG alırım. yada Polo GTi bu nedenden dolayı Fiat Multiair Turboyu getirmiyor. Fiat fiyat konusunu Türkiyede gözden geçirmesi lazım ürettiği arabaların bir çoğunu burada imal edip yurtdışında satıyor Avrupada 9bin pounda satılan Puntolar en boşu 30bin liradan başlıyor. Gerçi iş birazda devlette bitiyor öyle bir vergi var ki anasını satayım. Kim suçlu çözemiyorum açıkçası devletmi Fiat mı 3 kuruşun hesabını düşenen güzel insanlarımız mı? yada onu 3 kuruşa muhtac eden yine devletimiz mi?
Hayırlısı olsun inşallah Abarth ta Multiair Turbo da gelir Puntolara Fiyatlarda can yakmadan satışa çıkar bizlerde koşa koşa gider alırız.

ABNEW
13/12/2011, 20:50
Şuna da dikkat etmek gerekiyor tabi: Punto Abarth, GTI, OPC, Cupra, RC gibi küçük sınıf sporcularla gerek performans gerekse fiyat olarak başedebilmeli.Zaten önyargıyı bir kenara koyabilirsek Abarth ın diğerlerinden hiçbir eksiği yok.Hatta ''Abarth'' ın değeri çok daha fazla diğerlerinden...

Romeo_er2
13/12/2011, 22:58
bazı şeyleri showroomda gördükten sonra bakış açısı ve kalite unsuru çok değişecek emin olun =)

uraaal
13/12/2011, 23:04
ingilterede abarth var seat falan zor direk abarth italyada oyle diyorlar ama türkiyeyi falan bilmiyorum :D

Budweiser
14/12/2011, 00:43
bazı şeyleri showroomda gördükten sonra bakış açısı ve kalite unsuru çok değişecek emin olun =)

+1 kesinlikle katılıyorum. "Lan Fiat a bak ne arabalar yapmış" diyecekler o şahinle puntoları aynı kefeye koyanlar. Diğer insanlar zaten Abarthın ne olduğunu bildiğinden sıkıntı olmayacak.

Bozok
14/12/2011, 00:45

Abarth Türkiyeye gelecek de hadi sen de rahatla biz de rahatlayalım bilader :)

sahankaya
14/12/2011, 04:45
Ah bi gelse

emre1307
14/12/2011, 06:22
fiat bence artik citasini yukseltmek zorunda biraz cesitlilik gelmesi gerekiyor.Multijet,multijet nereye kadar guclu araba getirsinler artik.

ultraslan33
25/12/2011, 12:55
Aynen aynı şeyden bahsediyoruz. Tamam Avrupada 9bin pounda satılan Puntolar en boşu 30bin liradan başlıyor. Gerçi .
kusura bakmayın ama dünyadan haberiniz yok 1.00 GBP =2.96054 tldir.....yani dediğiniz 9000 pound = 26664 tl.....

diesel32
25/12/2011, 13:18
+1 kesinlikle katılıyorum. "Lan Fiat a bak ne arabalar yapmış" diyecekler o şahinle puntoları aynı kefeye koyanlar.

şu lafı 4 farklı insandan aracıma bindiklerinde işittim... fiat böyle araba da mı yapıyormuş mantığında insanlar... hala bunları şahin doğan gibi görenler içine binince anlıyorlar... :thumbup1:

girgin_84
29/12/2011, 04:33
şu lafı 4 farklı insandan aracıma bindiklerinde işittim... fiat böyle araba da mı yapıyormuş mantığında insanlar... hala bunları şahin doğan gibi görenler içine binince anlıyorlar... :thumbup1:

serhat gözle değil şaseyle alakalı sac milimi kaç fiatın birde hyundainin sac milimi kaç onu bi söylermisin yerli fiat yerli hyundai sac farklılıklarına bakarmısın benim fikrim bu alınmaca gücenmece yok

Luc
29/12/2011, 08:56
serhat gözle değil şaseyle alakalı sac milimi kaç fiatın birde hyundainin sac milimi kaç onu bi söylermisin yerli fiat yerli hyundai sac farklılıklarına bakarmısın benim fikrim bu alınmaca gücenmece yok

Arkadaslar euro ncap'i izleyin. Sac kalinligini gorursunuz. Fiat'in tum araclari 5 yildizdir. Hyundai.nin 1 yildiz, 1.5 yildiz araclarini biliyorum. Konuyu tam anlamadim ama eger mukayese yapiyorsaniz. Fiat, Hyundai ile mukayese edilecek bir marka degil, bilginiz olsun.

Sent from my GT-I9100

ABNEW
29/12/2011, 13:03
Zaten konu güvenlikse saç kalınlığının bir önemi yok.Daha doğrusu saç kalınlığı ile güvenlik arasında doğru orantı değil ters orantı var...

Ayberk0616
29/12/2011, 13:11
Multiair turbo motor hakkında bir gelişme var mı ? bi kaç ay sonra t-jet alıcam gelsede onun yerine multiair turbo alsak :D

ABNEW
29/12/2011, 13:33
Multiair turbo motor hakkında bir gelişme var mı ? bi kaç ay sonra t-jet alıcam gelsede onun yerine multiair turbo alsak :D

Ayberk, 135bg lik model gelebilir, bir süre bekle bence.Ancak ikinci el t-jetle sıfırı arasında 15000TL kadar fark olur maalesef...

Ayberk0616
29/12/2011, 14:05
Ayberk, 135bg lik model gelebilir, bir süre bekle bence.Ancak ikinci el t-jetle sıfırı arasında 15000TL kadar fark olur maalesef...
İllaki fark olucak ama sonuç olarak 2012 model olucak:D sıfır olucak garantili olucak ve daha performanslı olucak.Gelse fiyatını bilsekte ona göre niyetlensek

Romeo_er2
29/12/2011, 14:52
Beyler tekrar altini ciziyorum abarthlar FİAT DEĞİL..konuyla alakalari dahi yok..ben abarth istiyorum diye fiat a tofas a yazarsaniz bize ne derler :) nasil fiat catisi altinda alfa-ferrari-maserati vs varsa abarth da onlar gibi ayri bir marka..sadece araclar ortak gibi gorunuyor ama degil..kalitesi isciligi va olsun cok farkli yapilmis hepsi..tecrube ettim ondan soyluyorum..o yuzden abarth 695 tributo ferrarinin fiyati 35.000 €..bildiginiz kucuk sinif supercar fiyati :D yani demek istedigim abarth fiat in modifiye firmasi degil abt-opc-amg vs gibi degil.

Ayberk0616
29/12/2011, 17:45
Beyler tekrar altini ciziyorum abarthlar FİAT DEĞİL..konuyla alakalari dahi yok..ben abarth istiyorum diye fiat a tofas a yazarsaniz bize ne derler :) nasil fiat catisi altinda alfa-ferrari-maserati vs varsa abarth da onlar gibi ayri bir marka..sadece araclar ortak gibi gorunuyor ama degil..kalitesi isciligi va olsun cok farkli yapilmis hepsi..tecrube ettim ondan soyluyorum..o yuzden abarth 695 tributo ferrarinin fiyati 35.000 €..bildiginiz kucuk sinif supercar fiyati :D yani demek istedigim abarth fiat in modifiye firmasi degil abt-opc-amg vs gibi degil.
Ertuğ abartın fiatla alakası yok demişsin peki tr ye kimin bünyesi altında satılıcak bu araçlar? Abarth olabilir ama araç sonuçta fiat punto değil mi? Gelirse fiat bunyesinde gelir bence tek başına gelmesi zor gibi

Romeo_er2
29/12/2011, 18:00
Ertuğ abartın fiatla alakası yok demişsin peki tr ye kimin bünyesi altında satılıcak bu araçlar? Abarth olabilir ama araç sonuçta fiat punto değil mi? Gelirse fiat bunyesinde gelir bence tek başına gelmesi zor gibi

Yok kardesim tek basina geliyo..araclar zaten fiat grande punto abarth diye olmuyo,Abarth punto oluyo..showroom,servis,aksesuar hepsi kendi bunyesinde
calisiyor yurtdisinda..yada ozel galerilerde satiliyo bizdeki galeri sistemi gibi..

ABNEW
29/12/2011, 19:07
Ertuğ, abarth tabiki Puntonun bir modeli değil.Yıllardır Fiat Grubunu yarışlara hazırlayan, resmi araç modifiyesi yapan tüzel kişiliği olan bir marka.Sonuçta sen de belirtmişsin Grubun diğer üyeleri (Maserati, Alfa Romeo) gibi Abarth da Fiat Çatısı altında olan bir marka.Ancak Abarth ı diğerlerinden ayıran şey bu kuruluşun sıfırdan araç üretmemesi.Fiatın ürettiği modellere görsel ve teknik modifikasyon yapmakta Abarth

Tofaş daha normal modellerin birçoğunu getirmiyorken Abarth Logosunu getirmesi zor.Ancak eğer gelirse tahminim Fiat Bayilerinin içinde olacağı.Ayrı bir bayi olması zor.Diyelim ki oldu :) O zaman bile bu firmanın distiribütörü Tofaş-Fiat olacaktır...

Bu arada Abarth tabiki Opc, Gti...değil, çok daha fazlasıdır ;)

Ayberk0616
29/12/2011, 19:58
Yok kardesim tek basina geliyo..araclar zaten fiat grande punto abarth diye olmuyo,Abarth punto oluyo..showroom,servis,aksesuar hepsi kendi bunyesinde
calisiyor yurtdisinda..yada ozel galerilerde satiliyo bizdeki galeri sistemi gibi..
Galeri sistemi ile geldiğinde araçların fiyatları ulaşılabilirin üstünde olur bu pek iyi olmadı :( normal fiat getirse evo 35 iken 40 a abarth satsa ulaşılır ama galeri sistemi ile gelir fiyatıda olursa 50ve üstünde tr şartlarında pek tutmaz malesef

Budweiser
29/12/2011, 21:15
Abarth bencede Saleen - Ford, Shelby-Ford, Opel - Vauxhall, Honda-Acura gibi değilde, Ford-Cosworth , BMW Alpina, Mercedes-Brabus, Opel - bertone, Honda - Mugen Gibi diyelim.

girgin_84
29/12/2011, 23:03
Arkadaslar euro ncap'i izleyin. Sac kalinligini gorursunuz. Fiat'in tum araclari 5 yildizdir. Hyundai.nin 1 yildiz, 1.5 yildiz araclarini biliyorum. Konuyu tam anlamadim ama eger mukayese yapiyorsaniz. Fiat, Hyundai ile mukayese edilecek bir marka degil, bilginiz olsun.

Sent from my GT-I9100
ben mukayese olarak söylemiyorum euro ncap'i biliyorum şayet dikkat etmediğimiz bişey var bu araçların türkiye ayağındaki üretimi işte bu noktaya değinmek lazım hepimiz sanıyoruzki euro ncap testinden geçen araçları kullanıyoruz peki söylermisin euro encap türkiyedeki üretimlerin % kaçını denetliyo bence % 40 ını bile değil ancak türkiyedeki üretimlerde asıl yarışta şurda başlıyo bana göre rekabet amaçlı işçilik malzeme v.s v.s sırf hyundai ile kıyaslamak mantığındada değilim madem öyle pekala fiat euro encap te 5 yıldızı alıyo ancak peki mercedes sizce ne alıyo bu eşitlemede ben en basit örneği söylüyorum sizlere ki artık çoğu araçta sac milimi bir yana çürümeyi önlesin diye kaporta boya esnasında galvanizle kaplıyolar biraz bunu düşünmek lazım en vasat örnek hyundainin getz ler 1300 kilo civarı görünüyo ruhsatlarda peki puntonun azami ağarlığı ne ?

girgin_84
29/12/2011, 23:12
Zaten konu güvenlikse saç kalınlığının bir önemi yok.Daha doğrusu saç kalınlığı ile güvenlik arasında doğru orantı değil ters orantı var...
arda bence var sacın kalitesinde güvenliğin alakası var örnek alarak bakarsan eski volvolara bi bak kaza esnasında aracın sağlamlığı nasıl ön plana çıkıyo çünkü araçtaki sac kalitesi yerli araçlara göre çok çok yüksek ve hala çürümeyen nice araçlar var yani benim yerli otomobilde beklediğim şey özellikle üretiminde biraz olsun özen gösterilmesi ama malesef bizler avrupadaki gibi işçiliğe yüklü para istemiyoruz ve herşeyimizde bu gibi şeylerle sorun yaşıyoruz ve gördüğüm kadarı ile koç grubu ençok forda yükleniyo türkiyede ve özen göstererek çalışıyo ama fiatta okadar özen yok benim şikayetim bu yani bence güvenliğin saclada alakası var düşüncem bu yani kusura bakmayın

Bozok
30/12/2011, 01:59
Yani sonuç olarak abarth ın Tr ye gelmesi hakkında umutlanabilirmiyiz biri buna cevap verebilir mi :)

krm1983
30/12/2011, 11:30
arda bence var sacın kalitesinde güvenliğin alakası var örnek alarak bakarsan eski volvolara bi bak kaza esnasında aracın sağlamlığı nasıl ön plana çıkıyo çünkü araçtaki sac kalitesi yerli araçlara göre çok çok yüksek ve hala çürümeyen nice araçlar var yani benim yerli otomobilde beklediğim şey özellikle üretiminde biraz olsun özen gösterilmesi ama malesef bizler avrupadaki gibi işçiliğe yüklü para istemiyoruz ve herşeyimizde bu gibi şeylerle sorun yaşıyoruz ve gördüğüm kadarı ile koç grubu ençok forda yükleniyo türkiyede ve özen göstererek çalışıyo ama fiatta okadar özen yok benim şikayetim bu yani bence güvenliğin saclada alakası var düşüncem bu yani kusura bakmayın

euro ncap'in 5 yıldız verdiği bir otomobilin de mukavva, plastik olabildiğini öğrenmemi sağlamış araç.

"zaten araç çarpışmada ne kadar çok hasar alıyorsa o kadar güvensiz demek diye biliyorum ben. darbe emme, kinetik enerjiyi azaltma gibi şeyler nedir hiç bilmiyorum, arabayı karbon çelikten üretiyorlar sanırım yıllardır. en güvenli arabalar da eski amerikanlar tabii. sağlamlıkla güvenliği sıklıkla birbirine karıştırırım ben. araba 90la ağaca girdiğinde ben de 90la direksiyona gireyim istiyorum. clioların da kaportasının bir kısmının plastikten üretilmiş olduğunu biliyorum ama çaktırmıyorum. hem punto'ya "ya doğan, şahin vıdı vıdı" diyorum ama clio'ya "reno 12 toros vardı hatırlatırım. reno böyk!" diyemem, ayıp olur fransa'ya karşı. hatta türkiye'nin fiat'ın üçüncü büyük pazarı olduğundan ve kuş serisinin yalnızca talep düşmediği için yıllarca üretimde kaldığından, ve hatta üretimden kalktığında fiat türkiye'nin uzun süre sendelediğinden de haberim yok. bu adamlar araba tasarlamayı bilmiyor sanıyorum.

tasarım ne demektir haberim yok, guigiaro kimdir, nedir hiç bilmem. bu alet maserati takliti olmuş, onu iyi bilirim. maserati de ferrari'nin, değil mi? zaten ferrari'nin tasarımlarının süper, gerisinin boş olduğunu biliyorum. ferrari de fiat'ın mı? yok artık lebron james! çocuk mu kandırıyorsunuz? olsun bir şey olmaz. zaten ben sokakta vectra'yla uno'yu, clk ile xc90'ı da birbirine karıştırıyorum zaten. bakın bu da corsa... yok yok punto galiba. neyse...

iç hacim benim için herşey, alacağım araba yürüyen en geniş araba olsun istiyorum. arabayla at taşımayı düşünüyorum, hem otomobil sınıfları da nedir, sınıfının en geniş iç hacmi ne demektir hiç bilmem. hepsinden geniş olsun istiyorum. evet evet ben en iyisi yürüyen bir buick alayım, ön koltukta 3 kişi otururuz.

ah ben 10 yaşında tipoların hala 10.000ytl'ye alıcı bulduğunu da bilmiyorum. bu araç da kesin 5 paraya alıcı bulamaz. gerçi ben sıfırını diğerlerinden ucuz aldığım arabayı ikinci elde hepsinden pahalı satayım istiyorum ama olsun, beni böyle kabul edin.

bu arabanın malzemesi kötü. içi bildiğin plastik. halbuki ben 25000 liraya aldığım arabada altın direksiyon simidi, gümüş vites topuzu isterim.

ben araba pahalı araba iyidir diye bilirim. sürümden satmak ne demek, pazar payı ne demek hiç anlamam. hem bakımlarda tamiratlarda da servislerin ******** kan almasından çok hoşlanıyorum. opel'in hastasıyım mesela. astra aldım ilk çıktığında en üst spor modelinden, 2 ay boyunca her hafta düzenli olarak yolda kaldım, opel her seferine arızayı giderdiğini söyledi ve arabayı geri almadı. mahkemeyle zorla geri aldılar.* o kadar memnun oldum ki... mahkemelerle, avukatlarla uğraşmaya da bayılırım, opel alayım yine ben, vectra alırım mesela, lastiğini bile serviste şişirtirim. hahayt çok mutluyum!
punto mu? konu neydi?"

hiç anlayabilmiş değilim niye insanların fiat'a bu kadar *** attığını. nihayetinde bir arabadır, eskilerle ya da diğer modellerle alaksı yoktur, seven alır, sevmeyen almaz. ama euro ncap'in 5 yıldızı varken alete mukavva bile deniyorsa bir bokluk vardır bu işte bence. fiat manyağı değilim. mesela stilo oldukça güzel bir model olmasına rağmen mantıksız etiketlere sahipti. v40 fiyatına stilo satmaya çalışmak büyük bir hataydı bence. ama bu alet güzel, ucuz, güvenli, sınıfındaki diğer tüm araçlardan zengin bir donanıma sahip. kötü yanları söylenmeli ama durduk yerde mukavva, mika gibi yakıştırmalar yapmak, doğan'a, şahin'e benzetmek, araç piyasaya çıkalı 3 gün olmuşken ikinci el fiyatı hakkında kehanetlerde bulunmak bir nevi marka düşmanlığı gibi geldi bana.

Ayberk0616
30/12/2011, 13:43
Konuya farklı yorumlar farklı mesajlar girmiş sonuç nedir? abarth punto esseesse gelicek mi tr ye?

bahadir77
30/12/2011, 14:39
euro ncap'in 5 yıldız verdiği bir otomobilin de mukavva, plastik olabildiğini öğrenmemi sağlamış araç.

"zaten araç çarpışmada ne kadar çok hasar alıyorsa o kadar güvensiz demek diye biliyorum ben. darbe emme, kinetik enerjiyi azaltma gibi şeyler nedir hiç bilmiyorum, arabayı karbon çelikten üretiyorlar sanırım yıllardır. en güvenli arabalar da eski amerikanlar tabii. sağlamlıkla güvenliği sıklıkla birbirine karıştırırım ben. araba 90la ağaca girdiğinde ben de 90la direksiyona gireyim istiyorum. clioların da kaportasının bir kısmının plastikten üretilmiş olduğunu biliyorum ama çaktırmıyorum. hem punto'ya "ya doğan, şahin vıdı vıdı" diyorum ama clio'ya "reno 12 toros vardı hatırlatırım. reno böyk!" diyemem, ayıp olur fransa'ya karşı. hatta türkiye'nin fiat'ın üçüncü büyük pazarı olduğundan ve kuş serisinin yalnızca talep düşmediği için yıllarca üretimde kaldığından, ve hatta üretimden kalktığında fiat türkiye'nin uzun süre sendelediğinden de haberim yok. bu adamlar araba tasarlamayı bilmiyor sanıyorum.

tasarım ne demektir haberim yok, guigiaro kimdir, nedir hiç bilmem. bu alet maserati takliti olmuş, onu iyi bilirim. maserati de ferrari'nin, değil mi? zaten ferrari'nin tasarımlarının süper, gerisinin boş olduğunu biliyorum. ferrari de fiat'ın mı? yok artık lebron james! çocuk mu kandırıyorsunuz? olsun bir şey olmaz. zaten ben sokakta vectra'yla uno'yu, clk ile xc90'ı da birbirine karıştırıyorum zaten. bakın bu da corsa... yok yok punto galiba. neyse...

iç hacim benim için herşey, alacağım araba yürüyen en geniş araba olsun istiyorum. arabayla at taşımayı düşünüyorum, hem otomobil sınıfları da nedir, sınıfının en geniş iç hacmi ne demektir hiç bilmem. hepsinden geniş olsun istiyorum. evet evet ben en iyisi yürüyen bir buick alayım, ön koltukta 3 kişi otururuz.

ah ben 10 yaşında tipoların hala 10.000ytl'ye alıcı bulduğunu da bilmiyorum. bu araç da kesin 5 paraya alıcı bulamaz. gerçi ben sıfırını diğerlerinden ucuz aldığım arabayı ikinci elde hepsinden pahalı satayım istiyorum ama olsun, beni böyle kabul edin.

bu arabanın malzemesi kötü. içi bildiğin plastik. halbuki ben 25000 liraya aldığım arabada altın direksiyon simidi, gümüş vites topuzu isterim.

ben araba pahalı araba iyidir diye bilirim. sürümden satmak ne demek, pazar payı ne demek hiç anlamam. hem bakımlarda tamiratlarda da servislerin ******** kan almasından çok hoşlanıyorum. opel'in hastasıyım mesela. astra aldım ilk çıktığında en üst spor modelinden, 2 ay boyunca her hafta düzenli olarak yolda kaldım, opel her seferine arızayı giderdiğini söyledi ve arabayı geri almadı. mahkemeyle zorla geri aldılar.* o kadar memnun oldum ki... mahkemelerle, avukatlarla uğraşmaya da bayılırım, opel alayım yine ben, vectra alırım mesela, lastiğini bile serviste şişirtirim. hahayt çok mutluyum!
punto mu? konu neydi?"

hiç anlayabilmiş değilim niye insanların fiat'a bu kadar *** attığını. nihayetinde bir arabadır, eskilerle ya da diğer modellerle alaksı yoktur, seven alır, sevmeyen almaz. ama euro ncap'in 5 yıldızı varken alete mukavva bile deniyorsa bir bokluk vardır bu işte bence. fiat manyağı değilim. mesela stilo oldukça güzel bir model olmasına rağmen mantıksız etiketlere sahipti. v40 fiyatına stilo satmaya çalışmak büyük bir hataydı bence. ama bu alet güzel, ucuz, güvenli, sınıfındaki diğer tüm araçlardan zengin bir donanıma sahip. kötü yanları söylenmeli ama durduk yerde mukavva, mika gibi yakıştırmalar yapmak, doğan'a, şahin'e benzetmek, araç piyasaya çıkalı 3 gün olmuşken ikinci el fiyatı hakkında kehanetlerde bulunmak bir nevi marka düşmanlığı gibi geldi bana.

+1

uraaal
31/12/2011, 01:40
abarth trye gelirse puntoların fıyatı patlar o derece bir makina

ABNEW
02/01/2012, 15:22

Erkan, dediğim gibi tabiki saç kalınlığı önemli.Ancak ters orantılı,

Araç içindekileri koruyan aracın sacı değil.Bizler bunu yanlış biliyoruz maalesef.Konu güvenlikse saç kalınlığı ince olmalı.Saç ne kadar kalın olursa bizleri o kadar fazla yaralar.Önemli olan şasi sağlamlığı, araç sütunları, kapı içi çelik bar, hava yastıkları, motor bloğu...Bunlar modern araçlarda sağlam fakat darbeyi emebilecek şekilde tasarlanmakta.En basitinden kaza anında motor kabine girmesin diye darbe anında kulaklarından koparak yere düşmekte,

Senin örneğinden yola çıkarsak 30 yıllık volvo ile küçücük Renault Modus kafa kafaya çarpıştırılmıştı 5. Vites programında.Kalın saçlı kocaman volvonun içindekiler küçücücük Renaultdakilere göre çok daha fazla zarar görmüştü,İnternette arama yaparak bulunabilir.Yani bizleri koruyan aracın sacı değil kesinlikle.Sacın kalitesi daha çok boya kalitesi ya da paslanmayla ilişkilendirilebilir,

Bizim araçların kalitesini Koç belirleyemez.Tofaş Çatısı altındaki birçok model zaten İtalya Üretimi.Yani burada herhangi bir işlem, üretim vs. yapılmamakta.Puntolar İtalyadan gelir burada satılır.Bravo, 500 ve Panda da aynı şekilde.Fordun da kesinlikle Fiattan bir farkı yok.İç mekan işçilik ve plastik kalitesi olarak bile Fiatla aynı.Hatta bazı modellerde daha bile kötü denebilir.Tek farkı sanıyorum imaj:) Bu da bizlerin algısını fazlaca etkilemekte maalesef...

fota
02/01/2012, 16:11
her ne kdar evo dan yana şikayetim olsa da seviyorum abi napıyım :):) hoşuma gidiyor onu kullanmak diğerlerinden onun kadar zevk almadım, abarth mıyorum :) abarth ı TR ye istiyorum :)