PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maalesef ilk kazamı yaptım

must
08/12/2011, 10:33
Arabanin tam bir yili dolmustu ki dikkatsizligim yuzunden arkadan birine carptim. Neyseki 5 gun once biten sigortami yeniletmistim. Kasko bozulmadan halledilir artik=) eskisehir yolunda soldan giderken bilkent koprusunu gectikten sonra sag seritlere dogru gecmek uzere sinyalimi yaktim, aynada bakiyim dedim 1 saniyeligine kafami cevirdim bi dondum sol seritte ani yavaslama olmus. Aninda debriyan fren yaptim, o arada yan serit musait mi diye bidaha baktim carpacagimi anlayip. Ama ne yazikki doluydu ve gecemedim. Neyse abs filan devreye girdi. Baya dustu hizim ama yetmedi ondeki hyundai getz e carptim. Kiz panikle cikti, annem ve kardesim yanimdaydi ben de ciktim ozur filan diledim. Onun araci benim plaka baya kesmisti. Tamponda bi 40 cm lik kesikler ve boya kalkmasi olmustu. Benim tampon fena degildi, bi kac yeri kirilmis, sinyal catlamis ve tampon gecme yerlerinden cikmis. Detayli fotolari eklerim. Kasko bozulmadan hallolur dedi sigortaci(kuzenim zaten:)). Simdi sizce tampon degismeli mi kalsin mi boyle diye sizlere danismak istedim. Birazdan hasarimin detayli fotolarini eklerim.

kadir07
08/12/2011, 10:53
çok geçmiş olsun.tamponunuz çok kötü durumda değil değiştirmeyi gerektirecek bişey yok gibi. bence auto kinge falan götürürseniz tamponunuzu tamir edip boyayarak eski haline getirirler...
ayrıca kaskonuzda mini onarım hakkınız varsa kaskoyu deldirmeden yaptırmış olursunuz...

must
08/12/2011, 11:11
Tesekkur ederim. Bakalim bi gidicez heralde. Detayli cektim tamponun icten baglanti yerleri kirilmis. Farin baglantisi da kirilmis hafif oynuyo elimle sarsinca.
Sinyalin cami kirilmis icten de biraz asagi dusmus. Kaputu acip bakmamistim, simdi acinca baglanti yerlerindeki kirigi gordum o yuzden degismeli mi acaba diye soru isari olustu kafamda.

Engin_T
08/12/2011, 11:39
Geçmiş olsun çok önemli birşey yok gibi, eskişehir yolundaki trafik gerçekten çok kötü oldu, trafik birden sebepsiz yere duruyor bende hergün aynı yolu kullanıyorum çok dikkatli olmak lazım tekrar geçmiş olsun :(

kadir07
08/12/2011, 11:40
merak etme onlar tamiratını yaparlar hem tamponun hemde farın ayakalrını tamir edebilirler benim tamponum daha kötü haldeydi gayet iyi tamir edip boyamışlardı..

fota
08/12/2011, 12:17
geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Solitude
08/12/2011, 12:25
Çok geçmiş olsun, tampon çok kötü durumda değil bencede tamir ettirmeyi düşünebilirsiniz.

timurgoksel
08/12/2011, 12:34
çok geçmiş olsun kardeş,allah beterinden korusun hepimizi...

cck1
08/12/2011, 12:53
Geçmiş olsun ALLAH beterlerinden korusun

fotobelit
08/12/2011, 13:20
Geçmiş olsun..Getz e baktımda ben onları teneke gibi görüyordum ki senin hasara bakınca çok şaşırdım.Kafandaki o soru işaretinin kalkmasını istiyorsan tamponu değiştir derim.Bana kötü gibi geldi çatlaklar....Sanki kaputla çamurluk arasıda açılmış gibi geldi..

takres
08/12/2011, 13:24
geçmiş olsun...

must
08/12/2011, 13:49
Verilmis sadakamiz varmis ucuz atlattik. Servisle konustum aviva ydi kaskom birmotta yapilabilirmis ama kasko bozulur dediler, avivayi aradim otto zenith le anlasma varmis hasar ne kadar olursa olsun suclu sucsuz farketmeden kaskoyu bozmadan hallediyorlarmis. Hasarsizlik indirimim de dusmeyecek sadece bu sene sabitlenecek dediler. Suan ostimdeki subelerine geldim. Bakalim hallolucak gibi, ama farimin degismesi lazim buyuk ihtimal cunku baglanti yeri kirilmis. Gelismeleri aktaririm. Yardiariniz icin cok tesekkurler

comanchee
08/12/2011, 13:54
Geçmiş olsun komple tampon bile alsan 200 tl gibi bir fiyata olması lazım.önemli bir hasar değil.ya benim gibi ferrari ile çarpışsan ne olacaktı :)

xarsi
08/12/2011, 13:59
geçmiş olsun :(

must
08/12/2011, 14:02
=D benim de onumde fazla luks araba giderken hep "ya carparsam" diye geciyor aklimdan.

byspayn
08/12/2011, 14:31
geçmiş olsun. oluyor trafikte malesef...

tayfux
08/12/2011, 14:51
geçmiş olsun kardeşim Allah beterinden korusun..

xvlkn
08/12/2011, 15:29
Geçmiş olsun. Gectıgımız pazar benımde basıma buun bıraz daha hafıfı geldı. Arka tampon servıste lokal boya ve tamır yapılıyor. Halledılebılır bır durum.

aykut_1914
08/12/2011, 16:10
bu kazada kaskonun bozulmaması durumu var mı?
biz bosuna bozdurmusuz o zaman:(

etufan
08/12/2011, 16:52
o şekilde kırlımış iki farımda değişmişti benim.

sehzadeamasya
08/12/2011, 16:57
çok büyük geçmiş olsun

krm1983
08/12/2011, 17:04
Çok geçmiş olsun neyseki fazla hasar yok.

must
08/12/2011, 17:06
bu kazada kaskonun bozulmaması durumu var mı?
biz bosuna bozdurmusuz o zaman:(

Valla hocam avivanin ozelligiymis o durum. Araba perte dahi ciksa kasko bozulmuyormus. Hasarsizlik indirimim de dusmedi sabitlendi. Tam bugun saat 12 de bitiyordu kaskom yenisini ayarlamis babam ama 200tl ucuz diye baska firmadan yaptirmis sanirim. Kazayi da sabah 8 de yapmistim tutanak filan tutulmustu o yuzden avivadan yapildi. Ucuz atlattim kisaca =)

must
08/12/2011, 17:08
Çok geçmiş olsun neyseki fazla hasar yok.

Tesekkurler hocam ben de kazadan sonra ilk izlenim olarak aa ne guzel sadece tampon cikmis dedim ama kaputu acinca tirnaklarin gecme yerlerinin kirildigini gorunce durumu anladim. Far, sinyal degisecek komple, bi 400-500 liralik masraf var sanirim. Ama neyseki en hafif zararla attim givi durumu

Chief_Engineer
08/12/2011, 23:58
büyük geçmiş olsun kardeş. yanlız bi arkadaşın dediği gibi getz de sanki çok büyük bi hasar yok ama sende oluşan hasar fazla gibi acaba sıkıntılı bir durum mu var diye düşünüyorum. bir taraftanda araç içerisine zarar gelmemesi için tampon tüm enerjiyi çok mu yayıyor bilemedim. biraz kafam karıştı. tekrar geç miş olsun allah beterinden saklasın

aykut_1914
09/12/2011, 16:40
Valla hocam avivanin ozelligiymis o durum. Araba perte dahi ciksa kasko bozulmuyormus. Hasarsizlik indirimim de dusmedi sabitlendi. Tam bugun saat 12 de bitiyordu kaskom yenisini ayarlamis babam ama 200tl ucuz diye baska firmadan yaptirmis sanirim. Kazayi da sabah 8 de yapmistim tutanak filan tutulmustu o yuzden avivadan yapildi. Ucuz atlattim kisaca =)

valla abi iyi yırtmışın cidden :)
seneye için aviva sigorta aklımda o zaman :rambo:

berko
09/12/2011, 21:29
çok geçmiş olsun