PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camdaki Suyu İtici

kayya
08/12/2011, 00:04
Su tici - Anasayfa (https://www.suitici.com/)

Bu adresteki üründen almayı planlıyoruöm. Ama bazı yerlerde yan camlara uygulamayın, açma kapama mekanizmasını bozuyor diyorlar.

Sizlerin görüşü nedir? Bu türü ürünleri kullananınız var mı?

USTA
08/12/2011, 00:13
İşe yarar,ben Kangoo nun yan camlarında benzer bir ürün kullanıyorum sıkıntı olmadı bugüne kadar...

blackhawk
08/12/2011, 10:21
Kaya bence o kadar para yatırma ben düzenli araba cilası ile cilalıyorum hem su tutmuyor hem de silecek silerken iz de bırakmıyor.Tüm camlara uygulayabilirsin. Ve daha az maliyetli en azından dene memnun kalırsın bence.

IVAA
08/12/2011, 13:04
fiyatı ne kadar ben hepsiburadan bu ürünü aldım camlara uyguladım ama yağmurda hiç kullanmak nasip olmadı :) NanoLife Yağmur Kaydırıcı 1 Yıl / 20000 KM 842334 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (https://www.hepsiburada.com/Liste/nanolife-yagmur-kaydirici-1-yil-20000-km-842334/productDetails.aspx?productId=otm842334&categoryId=20024792)

kayya
08/12/2011, 20:37
Peki cila ışığı yansıtıyor mu? Yani demek istediğim, özellikle sabah erkenden ya da akşam güneş batarken araba kullandıysanız, güneş bazen öyle bir açıdan geliyor ki, camdaki herhangi bir madde görüşü tamamen kapatacak kadar yansıma yapıyor. Oysa normalde hiçbir sorun yok, yani camda bir leke bile yok... Ben bunu buğu önleyicilerden biriyle yaşamıştım, ucuz adi birşeydi. Cama sıktıktan sonra bir gün tam güneş batarken kullanıyordum ki, inanın arabayı sağa çekip dakikalarca sildim önümü göremediğimden...

Sonuç olarak cila sürünce su kayıyor diyorsun ama bir de güneşi göz alacak ya da görüşü engelleyecek bir şekilde yansıtmıyorsa oh ne ala, para vermeye gerek yok, bagajda var cila :)

Fiyatı 25 lira civarıydı...

guguk
08/12/2011, 23:38
Ben 15 tlye yağmur kaydırıcı almıştım shellden yağmur cama deydiğinde yukarıya doğru kayıyor güzel birşey fıs fıs şekilde cama sıkıp camı siliyorsunuz sonra yağmurun dansını izliyorsunuz :)

blackhawk
09/12/2011, 10:52
Peki cila ışığı yansıtıyor mu? Yani demek istediğim, özellikle sabah erkenden ya da akşam güneş batarken araba kullandıysanız, güneş bazen öyle bir açıdan geliyor ki, camdaki herhangi bir madde görüşü tamamen kapatacak kadar yansıma yapıyor. Oysa normalde hiçbir sorun yok, yani camda bir leke bile yok... Ben bunu buğu önleyicilerden biriyle yaşamıştım, ucuz adi birşeydi. Cama sıktıktan sonra bir gün tam güneş batarken kullanıyordum ki, inanın arabayı sağa çekip dakikalarca sildim önümü göremediğimden...

Sonuç olarak cila sürünce su kayıyor diyorsun ama bir de güneşi göz alacak ya da görüşü engelleyecek bir şekilde yansıtmıyorsa oh ne ala, para vermeye gerek yok, bagajda var cila :)

Fiyatı 25 lira civarıydı...

Hayır ben yaklaşık 5-6 yıldır aldığım her aracın camına cila atıyorum şimdiye kadar hiçbirinde görüş sorunu yaşamadım. cila diğer kaydırıcılar gibi kalın tabaka olarak kalmıyor camda yeter ki güzel kullan. Ben cilayı beze döküp iyice yediriyorum sonra kuru mikrofiber bezle güzelca parlatıyorum yağlı olmadığı için gayet güzel temizleniyor hatta far ve sinyal camlarınıda aynı şekilde yapıyorum güneşten de etkilenmiyorlar bu şekilde.İstersen camın sağ tarafına yap güneşli havada sonra su dök üzerine nasıl kaydığını gör daha sonra güneşe çık bak bakalım yansıma var mı...

blackhawk
09/12/2011, 12:11
Açıkçası sağanak yağmurda silecek lastiklerim sorunlu olduğu için gayet rahat gidip lastiklerimi değiştirmiştim. Hele 80-90 la gidiyorsanız çoğu zaman silecek kullanmaya gerek kalmıyor...
En azından deneyin zararlı çıkmazsınız. Yalnız olabildiğince güzel parlat...
Sonrasında hayır dualarınızı alırım :)