PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo hk. bilgi almak istiyorum

motor delisi
06/12/2011, 08:34
merhaba arkadaşlar son bir çare aracı takas olarak düşünüyorum bayi baya mantıklı fiyatta alıyor aracımı takas içinde Punto Evo istiyorum fakat fiyat kabarmasın istiyorum.

Size sorum şu ; MY LIFE ve DYNAMIC bunların birbirinden ne eksiği yada ne fazlalığı var çok araştırdım bulamadım yardımcı olabilirmisiniz.
Araçta istediğim özellikler ise içi bordo renk olsun otomatik vites 1.4 77hp ve + olarak skydome bunun dışında ise assıst kıt istiyorum bir sorum daha olacak.

mylıfe olarak hesapladığımda 37,737 tl oluyor fiatın sitesinden hiç bişey anlamıyorum bu doğru fiyatmı ve bu aracın içini bordo almak için ayrı ücret ödüyormuyuz evet evocular yardımlarınızı bekliyorum :)

maceraci95
06/12/2011, 08:37
My life alırsan aracın içi sadece siyah olur. Bordo istiyorsan dinamik tercih edeceksin.

USTA
06/12/2011, 08:59
Dynamic den şaşma derim,ne ararsan var...

motor delisi
06/12/2011, 11:07
My life alırsan aracın içi sadece siyah olur. Bordo istiyorsan dinamik tercih edeceksin.

Dynamic den şaşma derim,ne ararsan var...
Teşekkür ederim arkadaşlar alırsam eğer kesinlikle içi bordo olsun istiyorum ozaman dinamik en iyisi olacak cumartesi zararımı az bi şekilde takasa girerlerse eğer evo ile karşınızda olacağım :) Birde merak ettiğim birşey daha var skydome aldığımızda 2 cam oluyor fakat 2 side açılıyormu yoksa sadece öndekimi açılıyor ?

lektonstar17
06/12/2011, 12:16
Ben hiç bulaşma derim imkanın varsa başka markalara bak yada enazından 1.4 ten uzak dur,sonra çok pisman olursun.burda kaç arkadaşımız 1.4 aldı şimdi kafasını duvarlara vuruyo biçogu.ZAMANI GELDİĞİNDE BU YAZDIKLARIMI HATIRLATIRIM

motor delisi
06/12/2011, 13:12
Ben hiç bulaşma derim imkanın varsa başka markalara bak yada enazından 1.4 ten uzak dur,sonra çok pisman olursun.burda kaç arkadaşımız 1.4 aldı şimdi kafasını duvarlara vuruyo biçogu.ZAMANI GELDİĞİNDE BU YAZDIKLARIMI HATIRLATIRIM
neden böyle dediniz peki performans açısındanmı ?

comanchee
06/12/2011, 14:41
merhaba arkadaşlar son bir çare aracı takas olarak düşünüyorum bayi baya mantıklı fiyatta alıyor aracımı takas içinde Punto Evo istiyorum fakat fiyat kabarmasın istiyorum.

Size sorum şu ; MY LIFE ve DYNAMIC bunların birbirinden ne eksiği yada ne fazlalığı var çok araştırdım bulamadım yardımcı olabilirmisiniz.
Araçta istediğim özellikler ise içi bordo renk olsun otomatik vites 1.4 77hp ve + olarak skydome bunun dışında ise assıst kıt istiyorum bir sorum daha olacak.

mylıfe olarak hesapladığımda 37,737 tl oluyor fiatın sitesinden hiç bişey anlamıyorum bu doğru fiyatmı ve bu aracın içini bordo almak için ayrı ücret ödüyormuyuz evet evocular yardımlarınızı bekliyorum :)

bende almak istediğiniz aracın aynısı var.ben memnunum.ama start stop ve dualogic şanzumana alışamak biraz zamana aldı.Bazı arkadaşlar gıcırıtılarda şikayetçi.Bende şu an için gıcırtı tıkırtı vs yok.Motor LPG ile uyumlu landi taktırın hiç çekinmeyin.Kronik sorunu arka kapı gıcırıtısı (garantiden değiştiriyorlar),bagaj kapağından yağmur veya yıkama sonrası su akması,çok az araçta duyduğum stoplarda buğulanma ve kalorifer borularından genleşme ve sürtünme nedeni ile ses gelmesi (direksiyon altından) gibi basit problemleri var

ognya
06/12/2011, 14:50
dostum benim aracım evonun en dolu modeli ne ararsan var..:D sanada tavsiye ederim dinamikten şaşma derim skydome da da iki cam var ama sadece ön açılıyo.otomatik vitesin kullanımı ise acayip rahat inşallah alırsın o zaman göreceksin...

aykut_1914
06/12/2011, 19:01
bende almak istediğiniz aracın aynısı var.ben memnunum.ama start stop ve dualogic şanzumana alışamak biraz zamana aldı.Bazı arkadaşlar gıcırıtılarda şikayetçi.Bende şu an için gıcırtı tıkırtı vs yok.Motor LPG ile uyumlu landi taktırın hiç çekinmeyin.Kronik sorunu arka kapı gıcırıtısı (garantiden değiştiriyorlar),bagaj kapağından yağmur veya yıkama sonrası su akması,çok az araçta duyduğum stoplarda buğulanma ve kalorifer borularından genleşme ve sürtünme nedeni ile ses gelmesi (direksiyon altından) gibi basit problemleri var

madem sorunlara deginildi,bende öveyim az evoyu,bunların hiç biri benim başıma gelmedi :clapping:
seviyorum evoyu.

ayrıca bordo istiyosan dinamik almak zorundasın mylifeta seçme şansın yok

motor delisi
06/12/2011, 20:02
dualogic dediğiniz otomatik vitesmi oluyor, bu ses gıcırdamalar vs ler her punto evoda varmı ben 2012 gp sahibiyim taş gibi maşallah fakat gel gelelim vites manuel

menesi
06/12/2011, 20:29
hocam ben bursa banoto satış danışmanıyım.blue me özelliği istemiyorsan my life almanın hiç bi anlamı yok.eğer pazarlamacı gibi araba ile uzun yol fln yapmıyorsan hiç uğraşma boşuna blue me ye para verme dynamic modelini al derim...

motor delisi
06/12/2011, 23:25
hocam ben bursa banoto satış danışmanıyım.blue me özelliği istemiyorsan my life almanın hiç bi anlamı yok.eğer pazarlamacı gibi araba ile uzun yol fln yapmıyorsan hiç uğraşma boşuna blue me ye para verme dynamic modelini al derim...
km çok az yapıyorum zaten 2.5 aylık 2012 gp sahibiyim araba 650 km de hala bana içi kırmızı olsun otomatik olsun yeterli evo için teknik bişey pek beklemem açıkcası :)

menesi
06/12/2011, 23:40
km çok az yapıyorum zaten 2.5 aylık 2012 gp sahibiyim araba 650 km de hala bana içi kırmızı olsun otomatik olsun yeterli evo için teknik bişey pek beklemem açıkcası :)

o zaman dynamic modelini 37.500 gibi alırsın biraz zorlarsan...

motor delisi
07/12/2011, 07:47
o zaman dynamic modelini 37.500 gibi alırsın biraz zorlarsan...
39615 TL ye dynamic modeli + skydome lu, fakat dynamic olunca direk bordomu oluyor içi yoksa bordo içinde 3 5 bişeyler istiyorlarmı ?

lektonstar17
07/12/2011, 10:26
illa alıcam diyorsan o zaman en azından 1.3 dynamic esp+ak al.yada yok ben benzinli alıcam diyorsan.multair motor dynamic al.

motor delisi
07/12/2011, 10:34
illa alıcam diyorsan o zaman en azından 1.3 dynamic esp+ak al.yada yok ben benzinli alıcam diyorsan.multair motor dynamic al.
Dizel asla düşünmem çünkü dizellere karşı hiç ısınamadım yol yapan biri değilim 3 ayda 600 km yapamadım dizellerde ses olduğu için asla düşünmüyorum. Annem otomatik vites istiyor şuanda manuel mevcut multair düşünmedim değil 105 bg fena olmazdı fakat malesef otomatik vitesi yokmuş onun manuelde kullanamıyor evdekiler geçen gün puntoyu polise çarpıyordu annem el frenıyle durdurdum arabayı ::welcome:

fota
07/12/2011, 10:38
dizellerde ses bence çok fazla gelmiyor (şahsi düşüncem)

motor delisi
07/12/2011, 10:49
dizellerde ses bence çok fazla gelmiyor (şahsi düşüncem)
Her dizel araba ses yapıyor içeri almasından değil dıştanda ses yapıyor abim de a6 var 2011 dizel içe almasa bile ses yapıyor benım gp daha sessiz çalışıyor.

akca37
07/12/2011, 15:52
dostum benim aracım evonun en dolu modeli ne ararsan var..:D sanada tavsiye ederim dinamikten şaşma derim skydome da da iki cam var ama sadece ön açılıyo.otomatik vitesin kullanımı ise acayip rahat inşallah alırsın o zaman göreceksin...

Dostum aracınız hayırlı uğurlu olsun, bilmiyorum ne zaman aldınız, bir mahsuru yoksa aracınızı paketleriyle birlikte kaça aldınız, benim aracımda Türkiyedeki ilk 95 liklerden, tahminen (kendi tahminim) ilk 5 içindeyim, hatta tüm paketleri alınmış olarak 2. olabilirim, güle güle kullanın, benimde tüm yeni evo alacaklara arkadaşlara tavsiyem, dynamic almaları çünkü dynamic çok çok farklı, diğer markalarda otomatik klima örn: en üst modellerde varken punto da dynamic te 4 cam sıkışma sensöründen tutunda, sürüşe duyarlı sis farı, dijital klima , çift renk koltuk döşemeleri, kolçak, park sensörü, çelik jant vs vs ... Allah herkesin hakkında hayırlısı olan aracını nasip etsin...

tedirgin_08
14/12/2011, 19:05
bende ayın 20 si gibi fiat bayisine gidip ,anlaşırsam ,,,DYNAMIC Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP +skydome+asiskit+abart cant +hilholder ,,, almayı düşünüyorum . sıkı pazarlık yapsam kaça bitiririm .. bilgisi olan yazarsa sevinirim ... bu özellikler vede benzeri alan herkesin yorumlarını bekliyorım