PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrasında

xvlkn
05/12/2011, 22:25
Bugün tampon için fırat oto ve maslak autokinge gittim.330 ile 400 lira arasında bir fiyat çıkardılar.Arka sis yerinden çıkmıştı eğer ayakları kırıksa onun içinde 67 lira bir bedel istedi fırat oto autoking siz alın dışardan biz takarız dedi.Çarpmadan nedeniyle tamponda esnemeden dolayı tamponun üstünde boya çatlakları var onun için komple boya yapılacak dediler.

Karşı tarafın kaskosu yok trafik sigortasından yaptıralım dedik HDI sigortanın ne autokingle nede fırat otoyla anlaşması yok.Kaskomdan yaptırayım lanet olsun dedim Ankara sigortanın yeni dönemde autokingle anlaşması yokmuş.HDI sigorta tampon için esenyurttaki ümraniyedeki özel servislerine gitmem gerekiyordu.İçime sinmedi baktım böylede olmayacak arkadaşla konuştum durumu izah ettim kaza günü 180 lirasını almıştım 200 lira daha alarak helalleştik.

Kaza akşamı ruhsatını istedim abi polis çevirir falan filan diyerek kandırdı beni bende 180 lirasını ve ehliyetini almıştım.Meğer trafik sigortası bitmiş ondan vermemiş daha sonra telefon açarak söyledi bana.
En büyük hatamda arabamda kaza tutanağı yoktu şimdi bir düzine var:evet:Arabanızda mutlaka kaza tutanağı bulunsun ve kaza sonrasında haklı veya haksız olun ehliyet ve ruhsata bakın.Kazanın nerde ne zaman olacağı hiç belli değilmiş tecrübe etmiş oldum.

Punto_Can
05/12/2011, 22:37
geçmiş olsun, aracınız grande olsaydı elimde orjinal çıkma bir arka tampon vardı :)