PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto 1.4 Starjet Dynamic Hakkında Yardım!

Selman_sen
30/11/2011, 19:52
Öncelikle herkeze selam.

Aranızda yeni bulunmaktayım :) konum şu;

Yeni ve ilk aracımı sanırım alıyor aşamasındayım. araba hakkında hiç bilgim yok nasıldır ne yakar nasıl kaçar 95bg performansı nasıldır?

Çok yakıyorsa lpg mi takmam gerekir donanımlarınıda merak ediyorum ve birde orjinal ses sistemi nasıl?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selman_sen
30/11/2011, 20:06
Kimse yardımı sevmiyor galiba :)

takres
30/11/2011, 20:15
yok herkes sever bizde yardımı...gören olmamıştır daha...
bildiğim kadarıyla yazayım lpg işin ehline yapılmazsa starjette sıkıntı oluyormuş...eğer bulabilirseniz 1.3 dizel almaya çalışın...

emrgnc
30/11/2011, 20:27
takres e katılıyorum, egzoz filtre takmam motoru sıkıştırmam temiz bakarım diyosanız mjet alın lpg ile uğraşmayın. zaten bagajı kısıtlı bide orayı küçültmüş olmayın :)

Selman_sen
30/11/2011, 20:29
Peki lpg'den kastım belki ilerde taktırırım diye yoksa ben benzinde kullanmayı seviyorum arabayı birde nekadar yakıyor ortalama 300kurş yakıyormu bu araba? aracı almak istiyorum çünkü boya yok kaza yok araba ful orjinal 18.5m 2006 model 66binde sizce iyi değilmi ?

takres
30/11/2011, 20:32
Peki lpg'den kastım belki ilerde taktırırım diye yoksa ben benzinde kullanmayı seviyorum arabayı birde nekadar yakıyor ortalama 300kurş yakıyormu bu araba? aracı almak istiyorum çünkü boya yok kaza yok araba ful orjinal 18.5m 2006 model 66binde sizce iyi değilmi ?

aracın fiyatı gerçekten iyiymiş...starjet olduğu için performansı da sizi memnun eder...kullanan arkadaşlar yakıt tüketimini söyleyeceklerdir...

emrgnc
30/11/2011, 20:34
bencede fiyatı çok iyi.. üstelik boyasızsa kaçırmayın, şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

Selman_sen
30/11/2011, 20:34
Evt zor zar ikna ettim 19.5m fiyat çekti yarın ustama götürcem bir sıkıntı olmazsa alıcam inş plaka tramer attım temiz cıktı ordada temiz çıkarsa acıkcası kaçırmak istemiyorum peki son birşey sorucam bu city sorunu ney bende karşılaşırmıyım yada ustamı uyarmam gereken yer warmı ? şurasına iyi bak vs vs gibi

Selman_sen
30/11/2011, 20:36
bencede fiyatı çok iyi.. üstelik boyasızsa kaçırmayın, şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

teşekkür ederim :)

hasanozcan
30/11/2011, 20:41
hocam aynı araçtan ben 5 ay önce aldım güzel araç benzinli aracım 320 340 gibi yakıyor ama benim aracın ağır bakımı geldi birde aldığımda araç 1 sene gibi yatmıştı motor daha yeni kendine geliyor. lpg bende taktıracam biraz araştırdım lazdirenzo uyum sağlıyormuş bizim araçlarda. 6 ileri sanırım araç mümkünse araçla deneme sürüşü yap.

Selman_sen
30/11/2011, 20:41
Kullanıcısı varsa yakıtı hakkında bilgi verebilirlerse çok sevirimm

tşekkrler:)

Selman_sen
30/11/2011, 20:43
hocam aynı araçtan ben 5 ay önce aldım güzel araç benzinli aracım 320 340 gibi yakıyor ama benim aracın ağır bakımı geldi birde aldığımda araç 1 sene gibi yatmıştı motor daha yeni kendine geliyor. lpg bende taktıracam biraz araştırdım lazdirenzo uyum sağlıyormuş bizim araçlarda. 6 ileri sanırım araç mümkünse araçla deneme sürüşü yap.

Anladım hocam çok teşekkür ederim. test sürüşü yapıcam elbet ama ben çok ta birşey anlamam. 300 320 arası yaksın birşey demem aracın performansı çok güzel diye duydum. bilgilerin için teşekkrleer

sedini
30/11/2011, 20:43
2. Aracim.. 2 side starjet.. Eski ev arkadasimda starjet aldi benim araci gordukten sonra.. Ben aracimikazasiz boyasiz 68500kmde 20.5 e satmistim 18.5 cok iyi bir rakam.. Aracin 6 vites olmasi ve 16v olmasi guzel bir olay.. Malum firelar 8v 5 vites.. 6. Vitrs guclu degildir.. Fakat uzun yolda az yaktirir.. Ben 4.5 lt yi cok rahat yakaliyorum.. Bu da yaklasik 18-20 kurusa tekabul eder.. Sehir icinde 7.0-7.5 ortalamam var.. Sehir disinda da genelde 120 ile giderek 5-5.2 civari yakiyorum.. Basarsan daha da cok yakar tabi.. Turbosuz bir arac icin performansi iyi.. Ben lpg ye gerek duymadim.. Fakat eski ev arkadasim lpg taktirdi.. BRC My 10 kit var.. Tekleme vs gibi bir problemi yok.. My 11 ler daha da uyumlu.. Landirenzolar zaten birebir uyumlu.. Yazilimsal olarakta net uyuyor.. Fakat atiker falan uymaz.. Kisaca arac lpg kitini seciyor :) bakimlari falanda gayet uygundur.. Ses sistemi ortalamadir.. Hemen hemen butun fiatlarla aynidir (hi-fi olanlar haric aynidir).. Ben aractan gayet memnun kaldim.. Tavsiyemle ve deneyerek alan arkadasimda son derece memnun.. Tavsiye ederim..

Sent from my iPhone using

hasanozcan
30/11/2011, 20:44
birde ağır bakımları yapılımı 2006 model ve tiriger seti değişmesi gerekiyor

Selman_sen
30/11/2011, 20:48
2. Aracim.. 2 side starjet.. Eski ev arkadasimda starjet aldi benim araci gordukten sonra.. Ben aracimikazasiz boyasiz 68500kmde 20.5 e satmistim 18.5 cok iyi bir rakam.. Aracin 6 vites olmasi ve 16v olmasi guzel bir olay.. Malum firelar 8v 5 vites.. 6. Vitrs guclu degildir.. Fakat uzun yolda az yaktirir.. Ben 4.5 lt yi cok rahat yakaliyorum.. Bu da yaklasik 18-20 kurusa tekabul eder.. Sehir icinde 7.0-7.5 ortalamam var.. Sehir disinda da genelde 120 ile giderek 5-5.2 civari yakiyorum.. Basarsan daha da cok yakar tabi.. Turbosuz bir arac icin performansi iyi.. Ben lpg ye gerek duymadim.. Fakat eski ev arkadasim lpg taktirdi.. BRC My 10 kit var.. Tekleme vs gibi bir problemi yok.. My 11 ler daha da uyumlu.. Landirenzolar zaten birebir uyumlu.. Yazilimsal olarakta net uyuyor.. Fakat atiker falan uymaz.. Kisaca arac lpg kitini seciyor :) bakimlari falanda gayet uygundur.. Ses sistemi ortalamadir.. Hemen hemen butun fiatlarla aynidir (hi-fi olanlar haric aynidir).. Ben aractan gayet memnun kaldim.. Tavsiyemle ve deneyerek alan arkadasimda son derece memnun.. Tavsiye ederim..

Bende Şehir içi kullanıcam fakat çok basmayı sevmiyorum uzun yol olmadıktan sonra 120i geçmem bile :) araç gerçekten başarılı demekki lpg belki biraz ilerde taktırırım yakıtı beni çok sarsmaz cünkü hergün altıma almıcam aracı.

bilgilerin beni baya tatmin etti gönül rahatlığı ile alabilirim inş kazasız boyasız çıkması durumunda.

teşekkür ederim .)

sedini
30/11/2011, 20:49

Ha bak bu konuda hasanozcan hakli benim aracin agir bakimlari yapiliydi triger seti v kayis ve rulmani yagi suyu herseyi yeniydi.. Sormak istedigin birsey varsa konuyu telefondan takip edemiyorum ozeldende sorabilirsin daha rahat cevaplarim..

Selman_sen
30/11/2011, 20:50

bilmiyorum sormadım fakat 2. sahibiymiş ve 44binde orjinal klometrede almş sanırım yanlş hatırlamıyorsam 8 yada 12 aydır bende dedi onu sormadım 4 lastik orjinal hali duruyormuş 17 inç takmış jantlarla birlikte orjinalleride hediye edicem dedi. fakat bu triger seti vs bakımı geldiyse nekadara patlar bana normal olarak ustam abim gibidir ona yada servise yaptırcam gerçi bilgim yok hiç ilk arabam olucak !:):)

Selman_sen
30/11/2011, 20:51
Ha bak bu konuda hasanozcan hakli benim aracin agir bakimlari yapiliydi triger seti v kayis ve rulmani yagi suyu herseyi yeniydi.. Sormak istedigin birsey varsa konuyu telefondan takip edemiyorum ozeldende sorabilirsin daha rahat cevaplarim..

Son birşey sorsam yeter hocam zaten pekte birşey kalmadı :)

Nekadara patladı o bakımlar ?

sedini
30/11/2011, 20:58
Serviste yada sanayide fiya degisir..serviste 1.500 civari tutar.. Disarida bujiler balatalar dahil 700-800 civari yaptirirsin.. Ben balatalar haric 650 civari bir rakama yaptirdim ama ustam tanidikti 100 lira aldi.. 500 civari tuttu parcalar..

Selman_sen
30/11/2011, 21:00
Serviste yada sanayide fiya degisir..serviste 1.500 civari tutar.. Disarida bujiler balatalar dahil 700-800 civari yaptirirsin.. Ben balatalar haric 650 civari bir rakama yaptirdim ama ustam tanidikti 100 lira aldi.. 500 civari tuttu parcalar..

Anladım adama onu sormak gerek gerçi usta baktığında bu durumu söyler dimi benimde abim gibi bende o fiyata yaptırabilirim ozaman :) ama usta baktığında anlıyabilir dimi bu eksikleri?

sedini
30/11/2011, 21:08
Triger falan anlasilmaz sanurim sokmeden .. Ama bundan emin degilim belki anlar.. Triger degisimi 5yil 120bin km dir.. 2006 model aracin degismesi gerekir.. Degismemisse mutlaka vakit kaybetmeden degistir..

hasanozcan
30/11/2011, 21:20
kimi söyler kimi söylemez ama sen mutlaka sor ustan iyiyse usatana değilse servise git derim sen bilirsin bizim araçlar biraz nazik herkes anlamaz fiattan
benimde çok iyi ustam var ama ben servise gidecem riske sokamam bence sende öyle yap

Selman_sen
30/11/2011, 21:31
kimi söyler kimi söylemez ama sen mutlaka sor ustan iyiyse usatana değilse servise git derim sen bilirsin bizim araçlar biraz nazik herkes anlamaz fiattan
benimde çok iyi ustam var ama ben servise gidecem riske sokamam bence sende öyle yap

Servise aldıktan sonra giderim sorarım sonuçta adam bunu fiyattan düşmücek :) Tabi önemli birşeyse değişmesi grekiyosa değişcek yapcak birşey yok ama inş bna çok masraf kapısı açmaz ya birde kaskosu nekadara olur bu aracın? sonuçta kaza bela yok ? bilginiz varmı

Selman_sen
30/11/2011, 21:32
Sedini senin bilgin vardır mutlaka bunların kaskolarını nekadara yaparlar usta?

hasanozcan
30/11/2011, 21:42
benim araçtan 1500 en ucuzu istemişlerdi işlerimden dolayı kaynadı gitti zaten şirket aracı var araç evde yatıyor işlerim hafiflediğinde ilk işim servise gitmek

Selman_sen
30/11/2011, 21:43
çok istemişler ya bende acemiyim ama kısa dönem yaparm artık bilemiyorum :)

hasanozcan
30/11/2011, 21:53
ama benim araçta benden önceki sahibinde ufak birkaç kazası vardı ondan fiyat kabarık senin araç dediğin gibi çıkarsa daha ucuz olur

barisunye
30/11/2011, 22:26
2008 starjet dınamık guvenlık paketlı celık cantlı aracım vardı landı renzo lpg yenı lastık agır bakımları yapılı hatasız 22750 sattım..
arac benzınde 30 40 kurus arası tuketıyordu...lpg den sonra 33lıtre lpg uzun yolda 410 km falan gıdıyordu...20 kurus cıvarı yakıyrdum....lpg landı renzo dısında markalarda soerun yasarsın
kasko allıanz fıat kasko 1 yıl ındırımı ıle 640 tl ıdı..
trıgerın değişimi servısde yaklasık 300 tl ıdı tam net hatırlamıyrm baska ıslemlerde vardı...
kronık sorun elbettekı denk gelecektır ya da gelmıstır:)bana sınyal kumanda sorunu ve dıreksıyon kutusu sorunu geldı..bu kmde ve bakımlı olmasına ragmen....

Selman_sen
30/11/2011, 23:17
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar yarın inş alırım güzel haberlerle dönerim size çok teşekkürler.

kara kız
01/12/2011, 14:54

bu arada 18.500 full orjınal 66.000 de bir starjet dynamıc bulamassınız.var isede orjınal değildir.tek kapımı çift kapımı tabı buda buyuk etken..
2006 yılından beri 0 km aldığım starjetimi kullanıyorum..su an 80.000 km de.yakıt konusunda oldukça dalgalı bır grafiği var..sakin kullanımda uzun yolda bir depoyla 830-850 km kadar gidebilirsiniz 120 km yi geçmemek satıyla.tabi bu oran bakımlarının nasıl yapıldığlada alakalı.karma yakıt tüketiminde kendi aracım için soyluyorum 0,25 ile 0,30 arasında gidersiniz.ama tekrar soyluyorum acıl bır durum vs bır sey olmadığı surece bu fiyata bahsettığnız bır aracı bulmanız imkansız...fiyat çok düşük..

sıfırdan kasko yaparsanız kasko şirketine göre değişir..ortalama 950 lira olorak bakabılırsınız...

Selman_sen
01/12/2011, 18:31
bu arada 18.500 full orjınal 66.000 de bir starjet dynamıc bulamassınız.var isede orjınal değildir.tek kapımı çift kapımı tabı buda buyuk etken..
2006 yılından beri 0 km aldığım starjetimi kullanıyorum..su an 80.000 km de.yakıt konusunda oldukça dalgalı bır grafiği var..sakin kullanımda uzun yolda bir depoyla 830-850 km kadar gidebilirsiniz 120 km yi geçmemek satıyla.tabi bu oran bakımlarının nasıl yapıldığlada alakalı.karma yakıt tüketiminde kendi aracım için soyluyorum 0,25 ile 0,30 arasında gidersiniz.ama tekrar soyluyorum acıl bır durum vs bır sey olmadığı surece bu fiyata bahsettığnız bır aracı bulmanız imkansız...fiyat çok düşük..

sıfırdan kasko yaparsanız kasko şirketine göre değişir..ortalama 950 lira olorak bakabılırsınız...

Yroumların için teşekkürler arkadaşım ama bu fiyata aldım bugun ve arabada boya ve her hangi bir değişim çıkmadı plakasıda temiz km orjinal aciliyeti vardır belki onu bilemem ama lambur lumbur satılmasını beklemek istemiyen biride olabilir bugun aracı aldım ve tek kapı ve cok diri duruyor bilmiyorm piyasayı ama şansıma denk geldi belki ama aldm vallahi :) inşallah bir sıkıntısı cıkmaz 10bin k.mtre sonra bakımları gelmiş bulunmakta birtek bu var başka sorun yok hepinize teşekkürler

Selman_sen
01/12/2011, 18:32
Aracı aldım ve artık aranızda bulunmaktayım. herkeze saygılar sevgiller..

krm1983
01/12/2011, 18:37
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

fotobelit
01/12/2011, 19:10
Hayırlı olsun..

omer06
01/12/2011, 19:25
hayırlı olsun

hasanozcan
01/12/2011, 20:06
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmek nasip etsin
peki ağır bakımları yapılmışmı

emre1307
01/12/2011, 20:25
Kullanıcısı varsa yakıtı hakkında bilgi verebilirlerse çok sevirimm

tşekkrler:)

hafta sonu depoyu fulledim 276 yakiti sehirici kullanim.cok sikistirmadikca 300 u bulmaz.

Selman_sen
01/12/2011, 22:13
Fiat Punto Grande 1.4 Starjet Dynamic 2006 Model 19.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Lacivert renk - Pasif İlan - 65296865 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-boya-kaza-degisen-yok-istediginiz-yere-gostere-biliriz-65296865/pasif-ilan/#classifiedTitle)

şimdilik ilan resimlerine bakabilirsiniz yakında foto koyucam çok teşekkür ederim ALLAH KAZADAN BELADAN UZAK tutar inş hepimizii .

Baktırdım bi 20bin k.metre sonra triger değişcek şimdilik bir masrafı olmadığını söledi ustam işte 15 gün sonra getirirsin ufak tefek balans ayarlarına flan yağına bakarız dedi bu ama çok temiz bir araba blduğumuda not düştü gerçekten. :) hadi hayırlısı.

rehber28
01/12/2011, 22:25
arkadasım oncelıkle hayırlıolsun guzel arac almısın bende de var 4 kapılısı sık kullanmıyorsan aracı lpg taktırma bence derım okadar cok yakmıyor tekrar hayırlı olsun

comanchee
01/12/2011, 22:36
hayırlı olsun inşallah güle güle kullanın

Selman_sen
01/12/2011, 23:03
arkadasım oncelıkle hayırlıolsun guzel arac almısın bende de var 4 kapılısı sık kullanmıyorsan aracı lpg taktırma bence derım okadar cok yakmıyor tekrar hayırlı olsun

bende öyle düşünüyorum bugun trafikte var yok gibi birşeydi 30 lira attık baya bi gezdik işlemler için ordan oraya ordan oraya eve geldiğimde bitti benzin çokta zorlamıcak beni gibi o yüzden lpg taktırmıcam tekrardan teşekkürler :)

sedini
01/12/2011, 23:16
hayırlı olsun bu araç bana tanıdık geldi ya eski bir forum üyesinin aracıydı sanki..

takres
01/12/2011, 23:31
hayırlı olsun....

Selman_sen
01/12/2011, 23:37
Forumdan bahsetmişti banada oda araştırmış sanırım almadan önce muhabbet arasında geçti formun adı :)

kara kız
02/12/2011, 11:02
Yroumların için teşekkürler arkadaşım ama bu fiyata aldım bugun ve arabada boya ve her hangi bir değişim çıkmadı plakasıda temiz km orjinal aciliyeti vardır belki onu bilemem ama lambur lumbur satılmasını beklemek istemiyen biride olabilir bugun aracı aldım ve tek kapı ve cok diri duruyor bilmiyorm piyasayı ama şansıma denk geldi belki ama aldm vallahi :) inşallah bir sıkıntısı cıkmaz 10bin k.mtre sonra bakımları gelmiş bulunmakta birtek bu var başka sorun yok hepinize teşekkürler

o zaman adına gercekten sevindim..güle güle kullan.yazımdada belirttiğim gibi tek kapıdır diye düşünmüştüm hayıylı olsun allah kaza bela vermesin..,

emrgnc
02/12/2011, 14:00
hayırlı olsun Allah kaza bela vermeden zevkle binmeyi nasip etsin

rehber28
03/12/2011, 00:12
bende öyle düşünüyorum bugun trafikte var yok gibi birşeydi 30 lira attık baya bi gezdik işlemler için ordan oraya ordan oraya eve geldiğimde bitti benzin çokta zorlamıcak beni gibi o yüzden lpg taktırmıcam tekrardan teşekkürler :)

tekrar hayırlı olsun benım gozlemlerıme gore devrınde kullanırsan normal yakıyor hele uzun yolda actıvlerden bıle az yakıt tuketımı var dıyebılırım

fiery_hunter
03/12/2011, 00:41
kazasız belasız