PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viraj aydınlatma ve ceza hadi burdan buyrun.

maccoder
30/11/2011, 10:30
Dün akşam lambalardan dönüş yaparken köşede duran polis çevirdi ve sis lamban yanıyor diyerek ceza keseceğim dedi kendisine onlar viraj aydınlatma direksiyonu çevirince kendisi yanıyor desemde ve göstermeme rağmen hayır sislerin yanıyordu beni görünce kapattın diyip cezayı yapıştırdı. Resmen sinir oldum adama bir türlü izah edemedim nuh diyor peygamber demiyor ya bu cezaya nerde ve nasıl bir itiraz edebilirim acaba bilen var mı?

jrgakbulut
30/11/2011, 10:35
ben böle bi mallık olacagini tahmin ediyodum usta hemen git bi karakola itiraz et bence

1ocak2011
30/11/2011, 10:43
O arada oradan hiç, Jetta, Golf, Passat geçmedimi? Sicilini vs alıp direk trafik mahkemesine itirazda bulun ama bu arada cezayıda indirimde öde...Çok sinirlerim zıpladı sabah sabah

maccoder
30/11/2011, 10:47
nerde onlarda c180 leri çevirecek g...t yok ki bizim gibi garibanı çevirirler zaten.

Misafir047
30/11/2011, 10:49
içimden eşoleşek demek geliyor

SRDR KRKC
30/11/2011, 10:51
Mahkemeye Ver Arkadaşım. Tek Yol O Cezayı Ödeyeceksin Ve Mahkemeye Vereceksin.

jrgakbulut
30/11/2011, 10:53
usta orayi bilmem ama istanbulda c 180lere karşi bi takinti var :) bi gecede 5 kez cevirdiler bizi :)

Ayberk0616
30/11/2011, 10:58
Ciddi şekilde itiraz etseydiniz keşke olay çıkartsaydınız başka ekip gerekirse karakol polisi çağırsaydınız.Bana böyle bi durum olaydı polisle kesin kavga ederdim.Kamera şakası gibi bi olay.Sağlam bir avukat bulup polis hakkında işlemde yaptırmak lazım.Anlasın bakalım neyin ne olduğunu

Mugen_punto
30/11/2011, 11:05
Geçmiş olsun. önce cezayı ödeyip sonra dava açabilirsin.. zaten ceza makbuzunda memur hakkında bilgiler mevcuttur..

Gokdeniz34
30/11/2011, 11:14
Böyle cahil polise bisey anlatmak isteyipte anlamamazliktan gelmesi insanı kanser eder
Böylelerine kafa atasim geliyor

Sent from my iPhone using

takres
30/11/2011, 11:15
çok sakat var çook...

paraddoxx
30/11/2011, 11:24
Yok artık ya...
Ama hocamın dediği gibi bunların gücü garibanlara yetiyor. Konuyla alakası yok belki ama gözümün önünde adam 2 polisi tartakladı birinin ağzı yüzü dağıldı, diğerinin gömleğinde sağlam düğme kalmadı adam bir gece nezarette bile kalmadı. Gitti evine uyudu.
Gücü yeten yetene bu ülke de :realmad:
Mutlaka dava aç hocam...

uzuncocuk
30/11/2011, 11:42
bu aracta vıraj ıcı aydınlatmayı sıs farına koymak kullıyen yalnıs... fartoplulugu ıcıne konsaydı eger hıcbır sorun yasanmazdı....

izoci
30/11/2011, 13:11
:@ ben bıktım bu polislerden

Ziyaretci037
30/11/2011, 13:36
Bakalım ilk kim bu yüzden ceza yicek diye bekliyordum,şansızlıkki size denk gelmiş..

Sakın ödeyip bi kenara çekilmeyin,mutlaka dava açın !

aykuttt89
30/11/2011, 13:43
böyle saçmaıkmı olur yaa..sen cezanı 1 hafta içinde öde indirimli şekilde sonrada bu işin peşini bırakma derim ben..!

siromar
30/11/2011, 13:55
keşke arabayı çalıştırıp direksyonu cevirip gosterseydin,gerçi boyle araba mı olur sen sonradan yapmıssındır derdi o mallıktaki bir adam, ben de sinyali yakınca da yanıyor ne yani sinyal de mi vermeyelim :)
Allah sabır versin valla ben o sinirle direksyon simidini mi yerdim ustumu basımı mı yırtardım bilmiyorum...

maccoder
30/11/2011, 15:11
keşke arabayı çalıştırıp direksyonu cevirip gosterseydin,gerçi boyle araba mı olur sen sonradan yapmıssındır derdi o mallıktaki bir adam, ben de sinyali yakınca da yanıyor ne yani sinyal de mi vermeyelim :)
Allah sabır versin valla ben o sinirle direksyon simidini mi yerdim ustumu basımı mı yırtardım bilmiyorum...

Gösterdim hocam göstermezmiyim bakın dedim direksiyonu çevirdiğim taraftaki sis lambası yanacak dedim sinyal yakıncada yanıyor dedim hepsini gösterdim yok adam inanmıyor birde bana sen yaptırmışsın böyle hava için diyor saç baş yoldum sinirden adam komedi gibiydi.

Neyse avukat bir akrabam var ve ona gittim davayı açacağız yanlız bana kanıt lazımmış sislerimin açık olmadığına dair onuda oradaki esnafların güvenlik kameralarından kanıtlayacağız.

SKELETER
30/11/2011, 16:23
Bu aralar trafik polislerinin kota sorunu var galiba. Hepsi ceza avına çıkmış.

Ziyaretçi034
30/11/2011, 16:31
Bu aralar trafik polislerinin kota sorunu var galiba. Hepsi ceza avına çıkmış.

deprem vergilerinden yol yapınca, bedelliden gelecek para yetmemiştir van'a yapılacak yatırımlara. her ay 1 koçan yerine 2 koçan veriliyordur memurlara herhalde

pkn87
30/11/2011, 16:40
benzer durum benimde başıma gelmişti. kota sıkıntısı olan polisler herşeye ceza yağdırırken şehir içinde akşam çevirmeye takıldım. ama dikkatlerini çekmiş ilk seferde çevirmemişler :D sen sürekli buralardan dönerken sisleri açıp kapatıyosun gibi bişeyler söyledi bende açıkladım durumu. direksiyonu çevirdikçe sislerin yandığını görünce söylediği tek şey " ben diğer arkadaşlara da söyleyimde seni görünce ceza yazmasınlar" oldu :) daha sonrası malum kaça aldın kaç model muhabbetine girdiler :D

USTA
30/11/2011, 16:54
Bizim Adminlerden birinde Megane RS var,arkada standart çift çıkışlı egzozt takılı,polisleri ikna etmekten veya edememekten sıkıldığı için aracında olmayan kullanım klavuzunu tekrar satın aldı,şimdi polislere aracın klavuzunu gösteriyor ve geçiyor.
Demem o ki hepimiz klavuzları araçlarımızda taşıyalım...

siromar
30/11/2011, 17:03
Gösterdim hocam göstermezmiyim bakın dedim direksiyonu çevirdiğim taraftaki sis lambası yanacak dedim sinyal yakıncada yanıyor dedim hepsini gösterdim yok adam inanmıyor birde bana sen yaptırmışsın böyle hava için diyor saç baş yoldum sinirden adam komedi gibiydi.

Neyse avukat bir akrabam var ve ona gittim davayı açacağız yanlız bana kanıt lazımmış sislerimin açık olmadığına dair onuda oradaki esnafların güvenlik kameralarından kanıtlayacağız.

Valla Allah sabir versin hocam baskalarindan korusun:)

lektonstar17
30/11/2011, 17:17
Vay.be.sitede.ne.kadar.çok.emniyet,polis.düşmanı.v armış.ama.araç.sahibi.haklı.bu.konuda.

tayfux
30/11/2011, 17:45
yeni araçların özelliklerine göre biz öğretmenlere nasıl hizmet içi eğitim veriliyorsa trafik polisi arkadaşlarada verilmeli..

krm1983
30/11/2011, 18:45
Yeni mezun hiçbir şey olamayan bir kısım insan polis olursa olacağı o.Sözüm meclisten dışarı(iyi polisleri tenzih ederim)

hasanozcan
30/11/2011, 20:07
hocam geçmiş olsun cezayı öde gerkeni yap
ben aracı yeni aldığımda memleketten dönerken benim sisler yanıyordu polis durdurdu ceza kesecekti yıktım ortalığı bi 15 dk tartıştıktan sonra 5 ceza puanı kestiler gönderdiler keşke sende biraz bastırsaydın

sehzadeamasya
30/11/2011, 20:51
ya böyle sığırlar var mı Allah hepimizi korusun böyle at gözlülerden

SteinGP
30/11/2011, 21:03
Vay.be.sitede.ne.kadar.çok.emniyet,polis.düşmanı.v armış.ama.araç.sahibi.haklı.bu.konuda.

polisler ellerinde ceza koçanı sokakta araç kovalarlarsa,kimseninde onlarla dost olmasını bekleyemezsiniz.

engincantan33
30/11/2011, 21:06
Dün akşam lambalardan dönüş yaparken köşede duran polis çevirdi ve sis lamban yanıyor diyerek ceza keseceğim dedi kendisine onlar viraj aydınlatma direksiyonu çevirince kendisi yanıyor desemde ve göstermeme rağmen hayır sislerin yanıyordu beni görünce kapattın diyip cezayı yapıştırdı. Resmen sinir oldum adama bir türlü izah edemedim nuh diyor peygamber demiyor ya bu cezaya nerde ve nasıl bir itiraz edebilirim acaba bilen var mı?

daha önce benzer konu açmıştım bende...benım sısler yanarken durdurdu ve sıslerın yanıyor dedı bende tersını ıddaa etmıstım vıraj ıcın aydınlatma dıye..yemıstı bızımkı hatta burda konu da açmıstım...keske dedıgım gıbı ıtıraz edıp hatta kavga cıkarsaydınız :))) gecmıs olsun herseye ragmen

Ersal
30/11/2011, 21:52
Polisle kavga edeceklere ve kavga et diyenlere sesleniyorum.Polisle kavga etmenin cezasının ne olduğunu bilerek mi söylüyorsunuz bilmeden mi söylüyorsunuz kavga et diye?Eminim bilmeden söylüyorsunuzdur.Bilseniz söylemezseniz bundan da bu kadar eminim.Görevli Polis Memura mukavemet artı görevli Polis memurunun görev yapmasını engellemekten hakkınızda iki suçtan dava açılır.C.Savcısı mevcutlu ister böyle durumlarda.Bir gece nezarethanede misafir edilirsiniz.Ertesi gün C.Savcısı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk eder.Mahkeme % 90 tutuklar ama merak etmeyin öbür mahkemede % 100 ser kalırsınız.Ama öbür mahkeme ne kadar zaman sonra olur bilemem tahmini 30-40 gün sürer diye biliyorum. Sonra hakkınızdaki davalar neticesinde 2 sene kadar adliyeye gider gider gelirsin.2-3 Mahkemeye katılmazsın hakim karar verecektir ama sen yoksundur.Bu defa mahkeme hakkında yakalama emri çıkartacak ve polis sabah 5 de evin kapısını çalacak ve karakola götürüp mesai saati başlayınca mahkemeye çıkartacak seni.Hakimden yiyeceğin fırçayı söylemiyorum daha.Karar neticesinde ise muhtemelen 7-8 bin TL kadar para cezası alacaksın.Bu parayı ödeyemezsen hakkında icra takibi başlayacak icra parayı tahsil edemezse 7-8 bin TL nin karşılığı kaç güne denk geliyorsa o kadar cezaevinde yatacaksın.Sonrada cezaevinde yediğin yemeğin parasını sen cezaevinde iken ailenden tahsil edecekler.Bunu polisle kavga edecek arkadaşımız varsa bilsin öyle kavga etsin.Burada hiçbir arkadaşımızın başına bunların gelmesini istemem.Onun için öyle bilmeden sallamak yok kimseyi yanlış yönlendirmeyin.

Ersal
30/11/2011, 22:04
yeni araçların özelliklerine göre biz öğretmenlere nasıl hizmet içi eğitim veriliyorsa trafik polisi arkadaşlarada verilmeli..

İşte bu...+1000 Tayfun hocam sizi alkışlıyorum.Millet olarak tek eksiğimiz var o da eğitim..

Mehmet Gazihan
30/11/2011, 22:08
Anlatamazsın.. Geçmiş olsun.

egzo-evo
30/11/2011, 22:13
bu aracta vıraj ıcı aydınlatmayı sıs farına koymak kullıyen yalnıs... fartoplulugu ıcıne konsaydı eger hıcbır sorun yasanmazdı....

ümit arkadaşım dediğin gibi olsaydı kesinlikle cezaya söz konusu olmazdı.

bende trafik polislerinin dönem dönem sis farlarıyla ilgili hassasiyet gösterdiklerini biliyordum ve acaba diyordum ki arkadaşımızın başına gelmiş.

benim bir endişimde ceza maddesi 64/1-b/6 yani "Sadece park lambaları ile seyretmek". biliyorsunuz araçlarımızda gündüz sürüş farı özelliği var. avrupa ülkelerinde pasif güvenlik unsuru olarak gündüz bile far yakma zorunluluğu vardır. bunun sonucu olarak gündüz sürüş farı özelliği araçlarımızda var ama kısa lambalar kadar canlı yanmadığı için park lambası gibi algılanıp ceza kesilmesi olasılığı yüksek diye düşünüyorum. zaten kullanım kitabıda uyarmış:

Gündüz sürüş farları, gündüz farların yakılmasının mecbur olduğu veya olmadığı ülkelerde
kısa farlara alternatif olarak kullanılabilir.
Gündüz sürüş farları gece ve tünellerde kısa farların yerine kullanılamaz.
Gündüz sürüş farlarının kullanılması, bulunduğunuz ülkenin Karayolları Kanunu ile düzenlenmiştir.
Yasalara uyunuz.

yakında gündüz sürüş farının park lambası olarak algılanması nedeniyle de bir ceza yenirse hiç şaşırmayacağım :welcome: :no000000:

pdr42
30/11/2011, 22:18
öncelikle ersal hocama katıldıgımı belirtmek isterim. Polise mukavemet değil sadece ne bakıyosun görevini yapsana diye bagıran bir arkadas iki yıl mahkemelerde ugrastı. asıl konuya dönecek olursak yakın bir zamanda 1 yıl daha olmadı . gunduz sis farı acık gezen arkadası bundan viraj aydınlatmasıda yok bildiginiz düz acmıs bir sekilde gezerken polis ceviriyor ve ceza kesiyor polise itiraz ediyor bana hangi kanun hangi maddeye göre ceza kestigini söylermisin diye. onlarda biz cezayı keseriz demişler ve kesmişler. ARkadaş önce mahkemeden cezayı iptal ettirdi. ARdından görevli polisler icin suc emniyete dilekce vererek görevi suistimal ettiklerine dair(burasını tam bilmyiorum ama) daha sonra amirleri arayarak dilekcesini geri alması icin epey bir dil döktüler bizzat arkadasım yasamıstır. kısacası sis farı acmanın cezayı mueyyidesi yok

Ersal
30/11/2011, 22:25
Hiç gerek yok tartışmaya kavgaya.Mahkemeler var cezayı ödemeden bile mahkemeye başvurulursa hakim cezayı iptal edebiliyor.Tabi mahkeme kararını alıp maliyeye işletmek gerekiyor.Yoksa katlanıp gelir yenilen trafik cezası

egzo-evo
30/11/2011, 22:29
öncelikle ersal hocama katıldıgımı belirtmek isterim. Polise mukavemet değil sadece ne bakıyosun görevini yapsana diye bagıran bir arkadas iki yıl mahkemelerde ugrastı. asıl konuya dönecek olursak yakın bir zamanda 1 yıl daha olmadı . gunduz sis farı acık gezen arkadası bundan viraj aydınlatmasıda yok bildiginiz düz acmıs bir sekilde gezerken polis ceviriyor ve ceza kesiyor polise itiraz ediyor bana hangi kanun hangi maddeye göre ceza kestigini söylermisin diye. onlarda biz cezayı keseriz demişler ve kesmişler. ARkadaş önce mahkemeden cezayı iptal ettirdi. ARdından görevli polisler icin suc emniyete dilekce vererek görevi suistimal ettiklerine dair(burasını tam bilmyiorum ama) daha sonra amirleri arayarak dilekcesini geri alması icin epey bir dil döktüler bizzat arkadasım yasamıstır. kısacası sis farı acmanın cezayı mueyyidesi yok

CEZA MÜEYYİDESİ:
64/1-b-1 .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
Gece sis ışıklarını sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmak.

UYGULANACAK KİŞİ : Sürücülere
CEZA MİKTARI VE UYGULAYACAK KURULUŞ: TRF.POLİSİ
PARA CEZASI:66,00 PEŞİN:49,50 TL

CEZA PUANI:15

arkadaşınızın cezayı iptal ettirebilmesinin en büyük sebebi ceza maddesinin "gece sis ışıklarını..." diye başlamasıdır. bu cezayı gündüz yiyen bir çok kişi ceza maddesinin sadece gece için geçerli olduğunu söyleyerek kesilen cezaları iptal ettirebilmişlerdir. ilginç ve komik ama durum bundan ibaret.

eexelanss
30/11/2011, 22:34
Polisle kavga edeceklere ve kavga et diyenlere sesleniyorum.Polisle kavga etmenin cezasının ne olduğunu bilerek mi söylüyorsunuz bilmeden mi söylüyorsunuz kavga et diye?Eminim bilmeden söylüyorsunuzdur.Bilseniz söylemezseniz bundan da bu kadar eminim.Görevli Polis Memura mukavemet artı görevli Polis memurunun görev yapmasını engellemekten hakkınızda iki suçtan dava açılır.C.Savcısı mevcutlu ister böyle durumlarda.Bir gece nezarethanede misafir edilirsiniz.Ertesi gün C.Savcısı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk eder.Mahkeme % 90 tutuklar ama merak etmeyin öbür mahkemede % 100 ser kalırsınız.Ama öbür mahkeme ne kadar zaman sonra olur bilemem tahmini 30-40 gün sürer diye biliyorum. Sonra hakkınızdaki davalar neticesinde 2 sene kadar adliyeye gider gider gelirsin.2-3 Mahkemeye katılmazsın hakim karar verecektir ama sen yoksundur.Bu defa mahkeme hakkında yakalama emri çıkartacak ve polis sabah 5 de evin kapısını çalacak ve karakola götürüp mesai saati başlayınca mahkemeye çıkartacak seni.Hakimden yiyeceğin fırçayı söylemiyorum daha.Karar neticesinde ise muhtemelen 7-8 bin TL kadar para cezası alacaksın.Bu parayı ödeyemezsen hakkında icra takibi başlayacak icra parayı tahsil edemezse 7-8 bin TL nin karşılığı kaç güne denk geliyorsa o kadar cezaevinde yatacaksın.Sonrada cezaevinde yediğin yemeğin parasını sen cezaevinde iken ailenden tahsil edecekler.Bunu polisle kavga edecek arkadaşımız varsa bilsin öyle kavga etsin.Burada hiçbir arkadaşımızın başına bunların gelmesini istemem.Onun için öyle bilmeden sallamak yok kimseyi yanlış yönlendirmeyin.

Eray bey nekadar doğru yazmış. Birbirimize yanlış şeyler önermeyelim bilmeden. Trafikçiden trafikçiye fark var. beş parmağın beşi bir değil artislik yapacam derken ofsayta düşmeyin. Ortada bir haksızlık varsa yasal yollarla hak aranmalı. Benim şansıma hep insaflı trafikçiler denk geldi sanırsam her defasında uyarıldım. Gıcıklık yapanda oldu ama yine cezasız kurtuldum. 11 yıllık şoförlük hayatımda 1 park cezam 1 de radar cezam var. Haa bide aracımı çekmişlerdi orda yine park cezası ödemiştim :D

ZAK1980
30/11/2011, 23:14
Eray bey nekadar doğru yazmış. Birbirimize yanlış şeyler önermeyelim bilmeden. Trafikçiden trafikçiye fark var. beş parmağın beşi bir değil artislik yapacam derken ofsayta düşmeyin. Ortada bir haksızlık varsa yasal yollarla hak aranmalı. Benim şansıma hep insaflı trafikçiler denk geldi sanırsam her defasında uyarıldım. Gıcıklık yapanda oldu ama yine cezasız kurtuldum. 11 yıllık şoförlük hayatımda 1 park cezam 1 de radar cezam var. Haa bide aracımı çekmişlerdi orda yine park cezası ödemiştim :D
+10000000000

İlgili mahkemeye basvurarak ve yetkılı servıs veya üretıcı dırmadan,bılırkısı raporu gıbı aracınızın sola-saga donuslerde gece gunduz farketmeden sıs farlarının otomatık donanımdan kaynaklandıgı ıcın yandığına daır belge alırsanız hakımde tahmınımce cazayı ıptal eder polısle askerle tartısmaya ne gerek var adama sen benım kım oldugumu bılıyorusun,tarzından yaklasırsanız elbette yazmayacagı varsa yazar.
Normal vatandasada bu sekılde dıklesırsenız ya kufur eder ya dalar

Ersal
30/11/2011, 23:33
+10000000000

İlgili mahkemeye basvurarak ve yetkılı servıs veya üretıcı dırmadan,bılırkısı raporu gıbı aracınızın sola-saga donuslerde gece gunduz farketmeden sıs farlarının otomatık donanımdan kaynaklandıgı ıcın yandığına daır belge alırsanız hakımde tahmınımce cazayı ıptal eder polısle askerle tartısmaya ne gerek var adama sen benım kım oldugumu bılıyorusun,tarzından yaklasırsanız elbette yazmayacagı varsa yazar.
Normal vatandasada bu sekılde dıklesırsenız ya kufur eder ya dalar

+1000000000000

Zeynel kardeşimizinde dediği gibi;Servisten alınacak olan bu belge ile yazılan ceza mahkeme tarafından iptal edilebilir.

engincantan33
30/11/2011, 23:39

benim kavgadan kastım polise yumruk tokat girmek değil tabiki...bana böyle bir konudan HİÇBİR POLİS CEZA YAZAMAZ!!!! BENDE BUNU İDDAA EDİYORUM! EĞER GÖREVİNİ YAPIYORSA BİLECEK YAPTIĞI İŞİ! ÖYLE BELİNE SİLAH AĞZINA DÜDÜK ALMAKLA BİTMİYOR! TABİ ÜLKEMİZDE HER DEVLET İŞİNDE OLDUĞU GİBİ KADROLUYUM KENDİMİ GELİŞTİRMEME GEREK DENİLDİĞİ İÇİN BUNLARI GÖRMEK İMKANSIZ!! BAKIN ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM TÜM POLİSLERDEN BAHSETMİYORUM İŞİNİ MUTLAKA İYİ YAPANLAR VARDIR...

SteinGP
01/12/2011, 02:53
kimsenin polise saldırmak için bahane aradığı yok fakat,polis polisliğini bilecek!polis bir ülkede iç güvenliği sağlamak için vardır,polis VATANDAŞ için vardır.VATANDAŞIN HUZURU EMNİYETİ İÇİN VARDIR.kimseyi kendinizden üstün görmeyin,devletin her organı her kurumu ki buna hükümet başbakan filanda dahil,vatandaş için vardır.Devleti devlet yapan o ülkede yaşayan insandır!.Daha 1-2 hafta önce kendisine kırmızı yandığı halde önüme fırlayan bir polis otosundaki memurla kavga ettim,ki tamamen keyfe keder çıktı yola,bana neden fren yapmıyorsun diye bağırdı megafonundan.Bende camımı açtım ve dedimki;kırmızıda geçtiniz memur bey yol benimdi.BEN POLİSİM DEDİ.Sen polissen bende vatandaşım,sen benim güvenliğim için varsın,yok yere kırmızıda geçip önüme atlamak için yoksun dedim.CEVAP VEREMEDEN DEFOLDU GİTTİ.Bu ülkede polisler sivil gezerken,paralı tuvaletlere para vermemek için Polis kimliklerini gösteriyorlar,yazıklar olsun.

engincantan33
01/12/2011, 02:57
kimsenin polise saldırmak için bahane aradığı yok fakat,polis polisliğini bilecek!polis bir ülkede iç güvenliği sağlamak için vardır,polis VATANDAŞ için vardır.VATANDAŞIN HUZURU EMNİYETİ İÇİN VARDIR.kimseyi kendinizden üstün görmeyin,devletin her organı her kurumu ki buna hükümet başbakan filanda dahil,vatandaş için vardır.Devleti devlet yapan o ülkede yaşayan insandır!.Daha 1-2 hafta önce kendisine kırmızı yandığı halde önüme fırlayan bir polis otosundaki memurla kavga ettim,ki tamamen keyfe keder çıktı yola,bana neden fren yapmıyorsun diye bağırdı megafonundan.Bende camımı açtım ve dedimki;kırmızıda geçtiniz memur bey yol benimdi.BEN POLİSİM DEDİ.Sen polissen bende vatandaşım,sen benim güvenliğim için varsın,yok yere kırmızıda geçip önüme atlamak için yoksun dedim.CEVAP VEREMEDEN DEFOLDU GİTTİ.Bu ülkede polisler sivil gezerken,paralı tuvaletlere para vermemek için Polis kimliklerini gösteriyorlar,yazıklar olsun.

aman efendım bısey demeseydınız sora nezaret falan mazallah(!) sonra gıder dava ederdınız....:shocking:

fotobelit
01/12/2011, 13:05
CEZA MÜEYYİDESİ:
64/1-b-1 .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
Gece sis ışıklarını sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakmak.

UYGULANACAK KİŞİ : Sürücülere
CEZA MİKTARI VE UYGULAYACAK KURULUŞ: TRF.POLİSİ
PARA CEZASI:66,00 PEŞİN:49,50 TL

CEZA PUANI:15

arkadaşınızın cezayı iptal ettirebilmesinin en büyük sebebi ceza maddesinin "gece sis ışıklarını..." diye başlamasıdır. bu cezayı gündüz yiyen bir çok kişi ceza maddesinin sadece gece için geçerli olduğunu söyleyerek kesilen cezaları iptal ettirebilmişlerdir. ilginç ve komik ama durum bundan ibaret.

Aslında hiçte ilginç değil..Yani gündüz sis farı gecede oldugu gibi etkili olmaz..Aslında cezaları çok yerinde buluyorum(EĞER GECE AÇIYORSA)..Karşıdan gözüme gözüme vuruyor adam kısma gereği bile görmüyor dar sokaklarda..onu cezasını ben kesmek istiyorum ama hadi neyse..

akca37
01/12/2011, 15:47

Hocam öncelikle geçmiş olsun, ben eski adalet personeliyim, çalıştığım eski birimde ceza tutanaklarının incelemesine bakıyordu, Trafik Mahkemesi veya Sulh Ceza Mahkemelerine itiraz dilekçen ekinde ceza tutanağı , nüfus cüzdanı fotokopinle, sis farlarını yakmadığını, aracın standart özelliğinin ve fabrika çıkışlı bu şekilde üretildiğini, kitapçığının da o özelliği belirten yerin fotokopisini çek belgeye ekle, bu özelliğin fabrikaca araca konulduğu ve güvenlik önlemlerinden bir tanesi olduğunu da belirt derim . Dava açıp kararı lehine çıkartırsan özel olarak mail ile rica edebilir miyim tekrar geçmiş olsun

maccoder
01/12/2011, 16:01
Hocam öncelikle geçmiş olsun, ben eski adalet personeliyim, çalıştığım eski birimde ceza tutanaklarının incelemesine bakıyordu, Trafik Mahkemesi veya Sulh Ceza Mahkemelerine itiraz dilekçen ekinde ceza tutanağı , nüfus cüzdanı fotokopinle, sis farlarını yakmadığını, aracın standart özelliğinin ve fabrika çıkışlı bu şekilde üretildiğini, kitapçığının da o özelliği belirten yerin fotokopisini çek belgeye ekle, bu özelliğin fabrikaca araca konulduğu ve güvenlik önlemlerinden bir tanesi olduğunu da belirt derim . Dava açıp kararı lehine çıkartırsan özel olarak mail ile rica edebilir miyim tekrar geçmiş olsun

Bilgiler için teşekkürler hocam dava sonucunu size bildirimi.

krm1983
01/12/2011, 18:02

+11111
Altına imzamı atarım

acRep
01/12/2011, 18:24
Bende pek iyisini gormedim yok derken dun gece sislerim yaniyor halde ortakoyden ulusa giderken ani bi cevirme noktasina dustum sisleri kapatmadim cunku gormuslerdi bi defa :) iyi aksamlar beyefendi dedi sislerinizi kapatirmisiniz Usulca kapattim ehliyet ruhsat derken yedim kesin cezayi diyodum ki alkol varmi dedii yok kullanmadim dedim iyi aksamlar dedi ve bizi ugurladi inip opucektim memuru yeminle :)

krm1983
01/12/2011, 18:25
İşte böyle yapıcı polisler görmek istiyoruz.

Mugen_punto
01/12/2011, 19:16
Olumsuz hava muhalefeti dışında sislerimi açmam.. açanada sinir olurum. birde arka kırmızı sis lambası yokmu resmen kör ediyor insanı...

krm1983
01/12/2011, 19:22
Arka sisi açık önümde gidene uzunlarla cevabı veriyorum.

Mugen_punto
01/12/2011, 19:24
Arka sisi açık önümde gidene uzunlarla cevabı veriyorum.

İşte o senin yaptığın suç oluyor artık sellektör yapmak :D allahım sen trafikte gidenlere yardım et ne hallere düştük :)

krm1983
01/12/2011, 19:28
O cezasını çeksin ben razıyım :)

hfguler
01/12/2011, 20:42
Bana geçen kış foça kavşağında sisli havada sislerim açık diye ceza yazmaya kalkmışlardı:))) bu daha iyiymiş... Havadaki sisin görüşe cokta engel olmadığını yakmasamda olurmuş deyip ceza yazmaya kalktılar... Ben de durduğunuz yerden yapılan tespitle seyir halinde durumun farklı olduğunu sürat arttıkça siste görüş mesafeniz kısalır... Diyerek yazmalarını engellemiştim...

seysey37
01/12/2011, 21:32

geçmiş olsun ama kesinlikle doğru bi yaklaşım.. örnek C5 citroen tamda dediğin gibi ve ciddi anlamda viraj içi aydınlatıyor kenarda görmediğin nokta kalmıyor..

tayfux
01/12/2011, 21:35
İşte bu...+1000 Tayfun hocam sizi alkışlıyorum.Millet olarak tek eksiğimiz var o da eğitim..
kesinlikle eğitim..o arkadaşı emniyet müdürlüğü eğitime alsaydı bakın araçlarda artık böyle birşey var durum bu bu bu diye anlatsaydı arkadaş o cezayı yazmaz bizde burda bunları konuşuyor olmazdık diye düşünüyorum..

cnc
01/12/2011, 22:24
arkadasım geçmis olsun aynı olay benim basıma yazın kuşadasında geldi memmue arkadas geldi sisler yanıyı dedi bende hayır yanmıyor dedim kuşadasında kuş beyinli bir polisti hayır dedim onlar viraj içi aydımlatma dedim ama nafile hade bu adam kavşakta düzenlenme yapıyordu işi gücü bıraktı sanki etrafta başka araç yokmuş gibi başladı polimige bide nedese sevinirsiniz benim arabada yok böyle bişey olmadı başka polis daha ona katıldı yok camlar da filimmi var ehliyet ver gibi tabi bu arada kavsak arapaçı eşim emsonunda çıldırdı neneular sizin başka işiniz yokmu be kardeşim yok ceza yazıcaz degince attım suratına ruhsatı kilitledim arabamı sen görürsün dedim o ruhsatı nasıl vereceksindedim tl çıkardım ararmış gibi yaptım dayı dedim böyle böyle dedim memurda duyuyor du sehrin tan neresinde oldugunu söyledim kapadım tel.i ve yürümeye başladı bu arada volkan konak konserveriyordu sahilde baktım arkamdan koşarak yetişti özür diledi bana sordu kimi aradın diye bende dayımı dedim okimdiye sordu seni birazdan aralar dedim ve uzadım

aydintap
01/12/2011, 23:16
Dün akşam lambalardan dönüş yaparken köşede duran polis çevirdi ve sis lamban yanıyor diyerek ceza keseceğim dedi kendisine onlar viraj aydınlatma direksiyonu çevirince kendisi yanıyor desemde ve göstermeme rağmen hayır sislerin yanıyordu beni görünce kapattın diyip cezayı yapıştırdı. Resmen sinir oldum adama bir türlü izah edemedim nuh diyor peygamber demiyor ya bu cezaya nerde ve nasıl bir itiraz edebilirim acaba bilen var mı? mahkemede itiraz ediyorsun hakimler direkt iptal ediyor. "bimer" adında bir site var bütün kamu ile ilgili buraya yazıyorsun. araştırılıyor. o tür işini savsaklayan memurlar çok çekiyorlar bu siteden duyurulur.

santiago
01/12/2011, 23:37
aynısı başıma geldi benimde ama polisi ikna ettim gösterdim inandı kapatmayı falanda gösterdim tabi ama geldi xenonlardan yazdı cezayı :D

opexturk
02/12/2011, 14:16
beni de 2 defa durdurdular aynı sebepten ikisinde de açıkladım ve geçtim sana angutun biri denk gelmiş kötü şans iyi sinirlerini kontrol edip kötü bişey yapmamışsın