PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katkılı mı katkısız motorin mi?

Misafir047
22/11/2011, 11:17
arkadaşlar genelde katkılı alıyorum malum zamlardan sonra cok arttı fiyatlar katkısız almanın bir zararı varmı mesela örnek po da ki katkısız motorin bizim arabalarda sorun yaşatırmı uzun vadede

GP COSKUN
22/11/2011, 14:09
şafak araçlarımız katkısız euro dizele göre ayarlıdır
katkılı katkısızdan kastın kırsal motorinmi eurodizelmi ise kesinlikle eurodizel
kırsal motorin bizim araçlarımıza zararlı
zararlarını tek tek yazsam sayfa dolar emin ol

Misafir047
22/11/2011, 14:24
şafak araçlarımız katkısız euro dizele göre ayarlıdır
katkılı katkısızdan kastın kırsal motorinmi eurodizelmi ise kesinlikle eurodizel
kırsal motorin bizim araçlarımıza zararlı
zararlarını tek tek yazsam sayfa dolar emin ol

coşkun çok teşekkür ederim kastım kırsal değil katkısız eurodizel istasyonlarda 2 çeşit eurodizel varda o yuzden sordum özellikle senin tavsiyene ihtiyacım var hangi markadan alıyım katkılımı katkısız mı yardımcı olursan çok sevinirim tecrübelerine çok güveniyorum

Puntojet07
22/11/2011, 16:08
yanılmıyorsam epdk shell vb yakıt istasyonlarına katkılı yakıtlarını normal yakıtlarıyla aynı fiyata çekmeleri konusunda bir ayar çekmişti, ya da yakında çekecek, bu durumda da ultra mega vs ikincil pahalı ürünler rafa kalkacaktır. Doğru markadan ziyade doğru istasyon tercihi var. En çok km yi petrol ofisi yapıyor, opet temiz bir istasyonda problem çıkarmıyor + yakıt koruma sistemi var, aklı kel den mazotu shell den alalım dediğimizde ilk depoda birşey anlamadık, yakıta alışma evresinden dolayı ama 3. depoda aracın yağ gibi aktığını performansın değiştiğini düşündüm ya da fazla para verince insanın psikolojisi etkileniyor:)))
Benim bulunduğum yerde en temiz istasyon opet orayı tercih ediyorum, yakıt türünün kullanıma etkisi ne kadar bilemiyorum ama 5.2 ortalama tüketim var 75 bg. 1.3 active dizelde. En güvenilir istasyondan alın derim, fazla para verip vermemek de sşze kalmış

takres
22/11/2011, 16:22
opette öyle bir ayrım yok ve mazotu da gayet iyi bence...

kara kız
22/11/2011, 17:10
yoook yookkk en iyi yakıt full de olurmu ?..negerek var fazla para vermeye ;)

GP COSKUN
22/11/2011, 17:12
coşkun çok teşekkür ederim kastım kırsal değil katkısız eurodizel istasyonlarda 2 çeşit eurodizel varda o yuzden sordum özellikle senin tavsiyene ihtiyacım var hangi markadan alıyım katkılımı katkısız mı yardımcı olursan çok sevinirim tecrübelerine çok güveniyorum

opet ve total ın euro dizelini kullanabilirsin şafak

vonali26
23/11/2011, 22:28
Ben Şubat 2011 den beri Opet ten alıyorum. Arkadaşlara katılıyorum kesinlikle önemli olan doğru istasyon. Ayrıca katkılı motorinin fos olduğu ortaya çıktı son epdk uyarısı ile.Epdk bu kadar fark oluşutacak katkı maddesi eklenmediğini söyledi fiyatları normal düzeye çekin dedi.Ve firmalar 2-3 kuruşluk farklarla satıyorlar artık.

bvulgari
23/11/2011, 22:38
ben sürekli ya PO dan alırım yada TOTAL Bonjour lardan..Gayet iyiler..

skystar37
01/12/2011, 14:26
PO ciddi anlamda daha fazla yol yaptırıyor benimde gözlemlediğim bu yönde. En son Ramazan bayramı dönüşünde memleketteki POdan fullemiştim katkılı tabir edilenden doldurmuşlardı ve ortalama 170-180km köy yollarında (1,2 viteslerde 3 imkan yok) geri kalanı ise asfaltta kullandım ve İstanbula geldiğimde fullden (sefaköydeki) depoyu fullettim ve 33lt yakıt almıştı yol bilgisayarındaki km sayacı 765km gösteriyordu. Ağzım açık kalmıştı zira giderken yine fullden fullemiştim (Ramazan ayı nedeniyle sahura kadar indirim baya bir yüksekti) ışık yandığında yaptığım km 700 civarlarındaydı.

Kısacası Fullpet dışında PO ve Opet cidden iyi yakıt ama tabiki istasyonda önemli adam kaçak mazot dolduruyorsa depolarına bilemezsin ki...