PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bir kaza

Puntojet07
20/11/2011, 00:23
Çarşamba günü ışıkları geçtikten sonra önümdeki aracın durmasıyla 4-5 metre gerisinde durdum, çift yönlü trafikteyiz arkam ve yanım dolu, sağ tarafındaki dar sapaktan dönmeye çalışan araca yol vermek için geri gelen kamyonet dikkatsiz şöförü yüzünden kornaya basmama sellektör yapmama rağmen durmadı ve ön tamponuma geri geri çarptı. Tampon ve pancur kırıldı, kaportada hasar yok. Araçların yeri değişmeden resimlerini çektim karşı taraf hatasını kabul etti, anlaşmalı tutanak tuttuk, polis tutanağı istedim,maddi hasarlara biz tutanak tutmuyoruz dedi polis. Karşı tarafın trafik sigortası var, benim sigorta ve kasko. Şimdi duruma göre, ben sigortacıya gittim, yeni yasaya göre trafik sigortasında bana yan sanayi tampon geleceğini belirtti. Ben orjinal istiyorum kesinlikle, bana kendi kaskomdan hasar bildirimi yapmamı, böylece sıfır tampon alabileceğimi kaskomun hasar bedelini karşı tarafın sigortasından tazmin edeceğinden dolayı hasarsızlık indirimimin bozulmayacağını söyledi. Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Sadece tamponda hasar olmasından dolayı kafam her ne kadar rahat olsa da hasarsızlığımın bozulup bozulmayacağından da emin olamıyorum, ayrıca neden trafik sigortası yan sanayi ya da muadil ürün gönderiyor onu da anlamış değilim. Karşı tarafla anlaşsan bile kasko eksperine evrakları uygun bir şekilde sunmak gerekiyor. Kazanın heyacanıyla tutanağa yazdıklarınız haklıyken sizi haksız duruma düşürebilir. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

berko
20/11/2011, 00:36
geçmiş olsun çok kötü bir durum hep kamyonlardan korkarım

fiery_hunter
20/11/2011, 01:56
Çarşamba günü ışıkları geçtikten sonra önümdeki aracın durmasıyla 4-5 metre gerisinde durdum, çift yönlü trafikteyiz arkam ve yanım dolu, sağ tarafındaki dar sapaktan dönmeye çalışan araca yol vermek için geri gelen kamyonet dikkatsiz şöförü yüzünden kornaya basmama sellektör yapmama rağmen durmadı ve ön tamponuma geri geri çarptı. Tampon ve pancur kırıldı, kaportada hasar yok. Araçların yeri değişmeden resimlerini çektim karşı taraf hatasını kabul etti, anlaşmalı tutanak tuttuk, polis tutanağı istedim,maddi hasarlara biz tutanak tutmuyoruz dedi polis. Karşı tarafın trafik sigortası var, benim sigorta ve kasko. Şimdi duruma göre, ben sigortacıya gittim, yeni yasaya göre trafik sigortasında bana yan sanayi tampon geleceğini belirtti. Ben orjinal istiyorum kesinlikle, bana kendi kaskomdan hasar bildirimi yapmamı, böylece sıfır tampon alabileceğimi kaskomun hasar bedelini karşı tarafın sigortasından tazmin edeceğinden dolayı hasarsızlık indirimimin bozulmayacağını söyledi. Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Sadece tamponda hasar olmasından dolayı kafam her ne kadar rahat olsa da hasarsızlığımın bozulup bozulmayacağından da emin olamıyorum, ayrıca neden trafik sigortası yan sanayi ya da muadil ürün gönderiyor onu da anlamış değilim. Karşı tarafla anlaşsan bile kasko eksperine evrakları uygun bir şekilde sunmak gerekiyor. Kazanın heyacanıyla tutanağa yazdıklarınız haklıyken sizi haksız duruma düşürebilir. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

hasarı kaskondan açtır sonradan dosyaya rücu işlenir hasarsızlık indirimine dokunulmaz. neden böyle bi uygulama cıktı dersende sistem yanlış artık millet kahvede otururken bile anlaşmalı tutanak düzenliyo bundan dolayı şirketler zarar etmeye başladı nerden kar etsek diye düşünürken müşteriyi magdur etmeye başladılar. durum bu. hasarsızlıgınada tramer sisteminden aracının plakasını ve tc ni girip bakabilirsin kasko bölümünden en altta yazar hasar dosyan yanındada rücu oranı yazar. bosuna trafıkten onay gelmesini bekleme kaskonda yaptır şirket ugrassın senin adına. geçmiş olsun

xvlkn
20/11/2011, 02:17
Geçmiş olsun trafikte 2 şeyden kaçacaksın birincisi ağır vasıtalar ikincisi motorsikletlerden.Biri dibinde isen seni görmesi zordur.Diğerine bazen görebilmen zordur.Sağından solundan ordan burdan vızır vızır geçerler.Onlara kural yok trafikte.

FeyyazYavuz
20/11/2011, 02:18
yeni tamponu dediğiniz gibi yan sanayi takmaya kalkışacaklardır, kesinlikle kabul etmeyin karşı çıkın. benzer bi durumu babamın arabasında yaşadık sigorta şirketi yan sanayi tampon gönderdi babam şirketi arayıp verip veriştirdi sonra orjinal tampon gönderdiler. Yani kabul etmek zorunda değilsiniz çünkü sigortaladıkları araba sizin orjinal tamponunuzu parçalayacak sigorta şirketide gelip sizin arabanıza yan sanayi tampon takacak.. yok öyle!

OzzY
20/11/2011, 02:28
dosyayı kaskodan açtırın kusur oranında sorun olmazsa(dediğiniz gibi karşı taraf hatasını kabul etsede suçu size verebilirler.) sonrasında yan sanayi gelirse itiraz edersiniz.

büyük ihtimalle far ayaklarıda kırılmıştır onlarıda tamir yoluna gidiceklerdir.

krm1983
20/11/2011, 11:15
Çok geçmiş olsun

fota
20/11/2011, 11:19
geçmiş olsun allah beterinden korusun

takres
20/11/2011, 11:23
geçmiş olsun...

Solitude
20/11/2011, 13:06
geçmiş olsun

clubber_style
20/11/2011, 13:07
gecmıs olsun Allah daha buyuk kazalardan saklasın hepimizi

StrawBeeRy
21/11/2011, 10:04
geçmiş olsun Allah beterinden korusun

GP COSKUN
21/11/2011, 12:12
geçmiş olsun emrah
allah daha beterinden korusun

fotobelit
21/11/2011, 12:15
Geçmiş olsun..

meltdown
21/11/2011, 17:45
geçmiş olsun, dikkatli olalım...

Mr.Freeze
21/11/2011, 17:58
Geçmiş olsun

tayfux
21/11/2011, 18:00
geçmiş olsun hocam..

kadir07
21/11/2011, 18:26
geçmiş olsun allah beterinden korusun...

Puntojet07
21/11/2011, 18:56
Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Araç ekspertize girdi, evraklar fotoğraflar, herşey tamam, sizin de bilginiz olsun diye ekliyorum arkadaşlar, hatalı taraf trafik sigortasını kazadan 2 gün önce yaptırmış, 10 güne kadar olan trafik sigortalarına kasko şirketleri şüpheli gözle bakıyor, benden şahit istediler, polis memuruna bir kağıt imzalat getir vs. vs. Açıkcası kasko şirketi beni yokuşa sürüyor. Karşı taraf net olarak geri manevra yaparken aynalarıma bakmadım, arkamı kontrol etmedim demesine benim aracım da takip mesafesine uygun bir mesafede durur konumda olduğunun belirtilmesine rağmen, polis ya da şahitlik eden kişiden imzalı kağıt getirmezsen parçan bekler işin uzar denildi. Ergo sigorta bu arada kaskom. Demek ki kendim de trafik sigortasından halletsem beni beklet babam bekletecekler. NE malummuş ben önceden kaza senaryosu hazırlamamışsam vs vs. Canım sıkıldı ne demeye dünyanın parasını verip her sene kaskomu yeniletiyorsam. Tampon Panjur Logo işçilik aşağı yukarı 1000 tl masraf var, sağlık işlerim vardı tam zamanına denk geldi, çarpan elemanın kafası rahat ben uğraşıyorum şimdi. Allahtan sadece tampon yoksa iyice sinirlerim gerilecekti.

OzzY
21/11/2011, 22:36
şikayet var tarzı sitelere yazın bence(gerçi ergo sigorta önemsemiyordu geçen sene) karşı taraf suçluyken sizden bu tip birşey istemeleri normal değil bana göre. inanmıyorlarsa çarpan adamdan istesinler bunları sağlayamıyorsada parasını ondan alsınlar. gerekirse tüketici heyetine gidin derim(sigortalar tüketim kapsamındamı bilmiyorum ama)

Ziyaretci037
21/11/2011, 23:30
Geçmiş olsun,allah daha beterinden korusun..

Böyle durumlarda kasko şirketleri önemli,önceki kaskom allianzdı ancak şimdi groupama sigorta ondan 400TL daha ucuza kaskoluyo , yaptırmayı düşünüyorum ama inşallah kaza durumunda böyle sorunlar çıkartmazlar..

bahadir77
21/11/2011, 23:39
Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Araç ekspertize girdi, evraklar fotoğraflar, herşey tamam, sizin de bilginiz olsun diye ekliyorum arkadaşlar, hatalı taraf trafik sigortasını kazadan 2 gün önce yaptırmış, 10 güne kadar olan trafik sigortalarına kasko şirketleri şüpheli gözle bakıyor, benden şahit istediler, polis memuruna bir kağıt imzalat getir vs. vs. Açıkcası kasko şirketi beni yokuşa sürüyor. Karşı taraf net olarak geri manevra yaparken aynalarıma bakmadım, arkamı kontrol etmedim demesine benim aracım da takip mesafesine uygun bir mesafede durur konumda olduğunun belirtilmesine rağmen, polis ya da şahitlik eden kişiden imzalı kağıt getirmezsen parçan bekler işin uzar denildi. Ergo sigorta bu arada kaskom. Demek ki kendim de trafik sigortasından halletsem beni beklet babam bekletecekler. NE malummuş ben önceden kaza senaryosu hazırlamamışsam vs vs. Canım sıkıldı ne demeye dünyanın parasını verip her sene kaskomu yeniletiyorsam. Tampon Panjur Logo işçilik aşağı yukarı 1000 tl masraf var, sağlık işlerim vardı tam zamanına denk geldi, çarpan elemanın kafası rahat ben uğraşıyorum şimdi. Allahtan sadece tampon yoksa iyice sinirlerim gerilecekti.

gelde bır daha ergodan kasko yaptır dımı. yazıklar olsun yaaa..
keske polise adamın alkollu oldugunu dusunuyorum deseydınız o zmana tutmak zorundala. cunkı alkol muayenesı gerekıyor. eger yınede tutmam derse sıcıl numarası isteyip gerekli sıkayetlerde bulunacagınızı belırtın derım.
neyse en kotu kazanız boyle olsun. allah beterınden korusun.

gecmıs olsun.

emre1307
22/11/2011, 05:40
gecmis olsun

gptsport
22/11/2011, 07:15
Geçmiş olsun.

Puntojet07
22/11/2011, 11:00
Ayrıca Ergo nun Giresunda anlaşmalı servisi yok, Trabzonda var, ancak yakın mesafede olsa Trabzona gitmek yerine Giresunda işim vardı ikisini bir arada halledeyim dedim sonuçta çarpan adam benim yakıt masrafımı mı düşünecek iki üç kez git gel, anlaşmalı servise gitmediğim için müşteri hizmetlerinden aradılar, sanırsam anlaşmalı servise gidince işler kolaylaşıyor ancak istediğim servisi tercih etme hakkım var sonuçta bana her türlü kolaylığı sağlayan servisi tercih ederim. Bir dahaki kaskomda kesinlikle müşteri memnuniyetini ön planda tutanı tercih edeceğim, ve sonuna kadar da kaskodan ne hakkım varsa autoking boya bakımı hediyesi Allah ne verdiyse talep edeceğim.

akca37
22/11/2011, 11:41
Geçmiş olsun, dün akşamda benim evin önünde bir evo gördüm, çok enteresan bir kaza yapmış, aracın ön ızgaradan altı sağlam kaput ve sağ far vs gitmiş, herhalde yüksek bir araca çarpmış ancak pert olcak gibi değil, Allah bir daha göstertmesin size ve tüm forum üyelerine...