PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım

mulkerart
12/11/2011, 22:15
(aracım gp starjet modeli) ilk çalıştırdığımda motor tekleyerek çalışıyor motor titriyor, devir saati yüksek ve inip çıkıyor yoğun benzin kokusu geliyor bi süre gaz yemiyor,motor ısınana kadar böyle devam ediyor.yazın da böyle olmuştu servise götürdüm akünün kutup başliği gevşemişti usta sıktı düzelmişti.şimdi havalar soğudu(sivas) tekrar aynı sorun.bir kaç defada akü lambası yandı aküden olabilir mi?

tayfux
12/11/2011, 22:33
muhtemelen yine aynı sorun..kutup başını değiştirin bence..

halils2
12/11/2011, 23:07
araçlarımız elektronik olduğu için akü kutup başında olabilecek bir gevşeme ya da akünün zayıflamasında bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. geçen ayın 17 sinde havalar biraz sertleştiğinde aracım ilk çalıştırmada hararet lambasını yakıyordu. forumda konu açtığımda aküden dediler aküyü değiştim sorun ortadan kalktı. sizinki de benzer bir sorun olabilir kutup başı gevşemesinden dolayı sensörlerden beyine gelen bilgi hatalı olabilir. tabi sensörde sorun yoksa...

mulkerart
13/11/2011, 13:04
benim kafama takılan da bu akünün motorun çalışmasında etkisi olabilir mi

halils2
13/11/2011, 17:01
benim kafama takılan da bu akünün motorun çalışmasında etkisi olabilir mi

ewet kesinlikle var. geçen ayın 10unda havalar soğuduğunda arabaya bindim çalıştıracam marş yaptım hararet lambası yandı ibre sona dayandı hemen kontağı kapadım kaputu açıp kontrol ettim acaba bişey oldu da susuz mu kaldı baktım herşey normal tekrar marş yaptım tekrar yine lamba yaktı bekledim lamba söndü forumda konu açtım hatta ne olabilir die akü dediler gittim akü aldım sorun ortadan kalktı şuan sıkıntım yok çok şükür. elektronik sistemlerde makinalar dahil voltaj dalgalanması sistemde hatalara neden olabiliyor. kendim de elektrikçi olduğumdan bu tip şeylerle çok karşılaştım. gayet normal

krm1983
13/11/2011, 20:31
Aynı sorunu ben de aküyü değiştirerek çözdüm.

mulkerart
14/11/2011, 18:58
Aynı sorunu ben de aküyü değiştirerek çözdüm.

kardeş motor sorununu mu çözdün akü değiştirerek?

krm1983
14/11/2011, 19:26
Hararet lambası sorunu vardı.Çözdü akü değişimi sorunu.