PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürücülük hayatımın ilk kazası

farukileri
10/11/2011, 16:51
Bugün ilk kazamı yapmış oldum.Bir buçuk yıldan fazladır kullandığım çok sevgili Punto'mdan bir haftalığına ayrı kalacağım.Ama bu sayede omer06 kardeşimi görmüş oldum(tekrar yardımları için teşekkür ediyorum buradan) ve Punto_Can ile tanışma fırsatım oldu.Kazalarda da bir hayır varmış anlaşılan :)

Kaza fotoları da bunlar :)

kadir07
10/11/2011, 16:54
geçmiş olsun allah beterinden korusun...

diesel32
10/11/2011, 16:55
geçmiş olsun allah beterinden saklasın...

1ocak2011
10/11/2011, 16:58
Geçmiş olsun...

Engin_T
10/11/2011, 17:01
Geçmiş olsun

tayfux
10/11/2011, 17:02
geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun..

zutuf
10/11/2011, 17:04
Çok geçmiş olsun.
Cana gelmesin, gerisi bir şekilde hallolur...

style07
10/11/2011, 17:29
Geçmiş olsun çok ciddi bir sorun gözükmüyor ucuz atlaatmışsınız.

utku952
10/11/2011, 17:29
Geçmiş olsun... Ankara'da daha cok dikkat etmek lazım :)

cck1
10/11/2011, 17:30
Geçmiş olsun ALLAH beterlerinden saklasın.

farukileri
10/11/2011, 17:40
Bu zamana kadar yazanlara, teşekkür ediyorum çok sağolun

Geçmiş olsun... Ankara'da daha cok dikkat etmek lazım :)

onu tekrar anlamış oldum :) zaten bi gönülsüz giriş yapmıştım acısı çıktı diyeyim :)

Geçmiş olsun çok ciddi bir sorun gözükmüyor ucuz atlaatmışsınız.

çok ciddi bir sorun yok araçta,ama uzun yol gidemeyeceği için bırakmak zorunda kaldım.

fiery_hunter
10/11/2011, 18:16
çok geçmiş olsun dostum

kmrn35
10/11/2011, 18:16
geçmiş olsun dostum

krm1983
10/11/2011, 18:36
Çok geçmiş olsun zaten Ankara'da tehlike atmadan yolculuk etmek şans.

Ziyaretci046
10/11/2011, 19:19
çok geçmiş olsun çok büyük birşey değil allahtan kazasız belasız

Scottie
10/11/2011, 19:27
Gecmis olsun... allah beterinden korusun....

farukileri
10/11/2011, 19:37
Gecmis olsun... allah beterinden korusun....

sağolasın eser abicim...cümlemizi korusun inşalalh

çok geçmiş olsun çok büyük birşey değil allahtan kazasız belasız

Teşekkür ederim,evet fazla bir şey yok allahtan,dümdüz girseydim belki daha fazla hasar çıkartırdım diye düşünmüyorum da değil

Çok geçmiş olsun zaten Ankara'da tehlike atmadan yolculuk etmek şans.

hani bu zamana kadar kaza yapmamış olmam şanstı benim için...o şansı da bugün tüketmiş olduk :)

omer06
10/11/2011, 19:39
Faruğum ne demek abicim biz dostuz arkadaşız kardeşiz.tabikide yardım edicez :)
tekrardan geçmiş olsun :)

GP COSKUN
10/11/2011, 20:36
farukçum geçmiş olsun kardeşim
sende bir şey olmaması sevindirici haber

takres
10/11/2011, 20:40
çok geçmiş olsun...

ZAK1980
10/11/2011, 20:40
Sen İstanbul Trafıgınde kaza yapma gel Ankara trafıgınde yap Faruk olacagı varmıs galıba Sana bırsey olmamıs dostum .
Ömeri nerede gordun ? Müslüm abının dukkandamı?

Punto_Can
10/11/2011, 20:57
tekrar geçmiş olsun...

omer06
10/11/2011, 21:36
Sen İstanbul Trafıgınde kaza yapma gel Ankara trafıgınde yap Faruk olacagı varmıs galıba Sana bırsey olmamıs dostum .
kaza mahalinden geçiyodum baktım faruk durdum hemen :)

OzzY
11/11/2011, 01:22
Geçmiş olsun Faruk, sana birşey olmasın

farukileri
11/11/2011, 01:22
farukçum geçmiş olsun kardeşim
sende bir şey olmaması sevindirici haber

çok sağol coşkun abicim

valla abi bu çok manidar oldu ya :) ömer de yazmış zaten kaza yerinde karşılaştık diye,oradan geçerken gördüm onu da,sağolsun durdu yardım etti.Tam da müslüm abinin yanına giderken kazayı yaptım iyi mi :D

sedini
11/11/2011, 01:30
faruk kardeşim geçmiş olsun.. üzücü bir durum tabi ama allahtan daha büyük bir şey değil ve çok şükür sende birşey yok.. tekrardan çok geçmiş olsun..

fiko
11/11/2011, 01:34
geçmiş olsun

KaMiKaZe
11/11/2011, 08:44
geçmiş olsun ufak atlatmışsınız.
İstanbul ile Ankara trafiğinin dinamikleri farklı, Ankara trafiğini anlamak İstanbul trafiğini anlamaktan daha zor.

FGPUNTO
11/11/2011, 08:52
Geçmiş olsun, bununla atlatmışsınız ya, Bunada şükür.

asukasan
11/11/2011, 08:57
geçmiş olsun, Allah beterinde korusun,
çok büyük bir sorun gözükmüyor, umarım en kısa zamanda aracınızı teslim alırsınız.

krm1983
11/11/2011, 09:52
Istanbul ile ankara trafiğinin dinamikleri farklı, ankara trafiğini anlamak istanbul trafiğini anlamaktan daha zor.
+111111111

can-asan
11/11/2011, 09:57
çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

femoli
11/11/2011, 10:00
geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin ama yinede üzülmemek elde değil ,

Misafir047
11/11/2011, 10:00
çok geçmiş olsun inşallah bu son olur

farukileri
11/11/2011, 10:44
geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin ama yinede üzülmemek elde değil ,

aynen abicim ya,sıkıntı oluyor yine de allahtan fazla bir şey yok...sağolasın

geçmiş olsun, Allah beterinde korusun,
çok büyük bir sorun gözükmüyor, umarım en kısa zamanda aracınızı teslim alırsınız.

evet çok büyük bir sorun yok,haftaya alacağım gibi duruyor arabamı teşekkürler :)

İstanbul ile Ankara trafiğinin dinamikleri farklı, Ankara trafiğini anlamak İstanbul trafiğini anlamaktan daha zor.

gerçekten öyle ama,ankara trafiği istanbul'dan daha fazla dikkat gerektiriyor,ama şu da manidar,bir arkadaşıma kaza yaparım diyorum iki üç gün önce ve kazayı yapıyorum...şom ağzımı açmasaydım iyiyidi :)

faruk kardeşim geçmiş olsun.. üzücü bir durum tabi ama allahtan daha büyük bir şey değil ve çok şükür sende birşey yok.. tekrardan çok geçmiş olsun..

eyvallah abi sağolasın,üzücü olmasına üzücü de aracı büyük hasardan kurtarmak baya iyi oldu hem benim açımdan hem araba açısından...

operatormurat
11/11/2011, 11:02
faruk geçmiş olsun kardeşim,bu trafiğe çıkınca biçok şeyi göze alıp kontağı çeviriyoruz,çamurluğun düzeltilip boyanınca herşey eskisi gibi olur üzülme,canın sağolsun gerisi teferruat...

farukileri
11/11/2011, 11:16
faruk geçmiş olsun kardeşim,bu trafiğe çıkınca biçok şeyi göze alıp kontağı çeviriyoruz,çamurluğun düzeltilip boyanınca herşey eskisi gibi olur üzülme,canın sağolsun gerisi teferruat...

çok teşekkür ettim abi,orası öyle hakikaten her şeyi göze alarak çıkıyoruz,bu kadar olması bile baya ucuz kurtarma aslında :) o geri kalan teferruatla uğraşıcaz işte bakalım :)

bulut
11/11/2011, 12:37
çok geçmiş olsun kardeşim

farukileri
11/11/2011, 12:43
çok geçmiş olsun kardeşim

çok sağol abi :)

clubber_style
11/11/2011, 13:59
gecmıs olsun Allah beterinden saklasın

Ziyaretci036
11/11/2011, 19:57
çok büyük geçmiş olsun

ozdem
12/11/2011, 13:48
Faruk'cum, çok geçmiş olsun... Allah beterinden, tekrarından korusun...

tmac_fuat
12/11/2011, 14:19
Geçmiş olsun Faruk abi...

macsea
12/11/2011, 14:38
geçmiş olsun,cana gelmesinde.

ognya
12/11/2011, 15:00
çok geçmiş olsun..

farukileri
12/11/2011, 18:15
Faruk'cum, çok geçmiş olsun... Allah beterinden, tekrarından korusun...

sağol özlem ablacım,inşallah amin :)

Geçmiş olsun Faruk abi...

sağolasın fuat teşekkür ederim

hilmiusta
12/11/2011, 19:10
gecmıs olsun

SKELETER
12/11/2011, 22:13
Geçmiş olsun cana gelecek mala gelsin. Canını sıkma.

Volvo'cu sıkıştırmış galiba. Kaza nasıl oldu?

bahadir77
12/11/2011, 23:22
cok gecmıs olsun...

ıstanbul trafıgı ıle ankara trafıgının farkını tam olarak anlamıs degılım. 8 senedır arac kullanıyorum toplamda bugun yapıgımla beraber 5 kazam var. tabı bunlar raporu tutulanlar.
ankara trafıgının farkını anlatabılecek varmı???

farukileri
13/11/2011, 08:40
Geçmiş olsun cana gelecek mala gelsin. Canını sıkma.

Volvo'cu sıkıştırmış galiba. Kaza nasıl oldu?

teşekkür ettim :) kaza kimsenin sıkıştırmasından dolayı değil tamamiyle duramamamdan kaynaklı.Tünele tam inişe başladığımda trafiğin durduğunu gördüm frene asıldım,duramayacağımı anlayınca bariyere doğru arabayı kırdım ki en azından araca vurmaktan daha az bir hasarla kurtarabilirim diye düşündüm,ama volvo ile bariyer arasında sıkıştım

berko
13/11/2011, 10:24
geçmiş olsun

krm1983
13/11/2011, 14:00
cok gecmıs olsun...

ıstanbul trafıgı ıle ankara trafıgının farkını tam olarak anlamıs degılım. 8 senedır arac kullanıyorum toplamda bugun yapıgımla beraber 5 kazam var. tabı bunlar raporu tutulanlar.
ankara trafıgının farkını anlatabılecek varmı???

Ankara'da sürücülerde ayna ve şerit kullanımı daha farklı.Ayna kullanılmıyor genelde çatır çutur atıyorlar şeride.Bir de tabelalalar önceden konulmamış.Dönüş yaptığınız yerde tabelalar var.

bahadir77
13/11/2011, 16:27
Ankara'da sürücülerde ayna ve şerit kullanımı daha farklı.Ayna kullanılmıyor genelde çatır çutur atıyorlar şeride.Bir de tabelalalar önceden konulmamış.Dönüş yaptığınız yerde tabelalar var.

demek her yerde ınsanlar aynı.
istanbulda ise sinyal verdinmi 2 sn içinde serit degıstırmen gerekıyo gibi davranıyor ınsanlar. bıde sol seritte hız yasagı var 60-70 le gıdersen en makul olanı...emnıyet serıdı ıse emnıyet mensuplarına aıt demek ouyor ıstanbulda...
bıraz fark varmıs galıba...

SKELETER
13/11/2011, 20:21
teşekkür ettim :) kaza kimsenin sıkıştırmasından dolayı değil tamamiyle duramamamdan kaynaklı.Tünele tam inişe başladığımda trafiğin durduğunu gördüm frene asıldım,duramayacağımı anlayınca bariyere doğru arabayı kırdım ki en azından araca vurmaktan daha az bir hasarla kurtarabilirim diye düşündüm,ama volvo ile bariyer arasında sıkıştım

Çok sinir bir durum. Duramayacağını anladığın o 2 saniye kabir azabı gibi geliyor biliyorum. Tekrar geçmiş olsun.

krm1983
13/11/2011, 20:33
demek her yerde ınsanlar aynı.
istanbulda ise sinyal verdinmi 2 sn içinde serit degıstırmen gerekıyo gibi davranıyor ınsanlar. bıde sol seritte hız yasagı var 60-70 le gıdersen en makul olanı...emnıyet serıdı ıse emnıyet mensuplarına aıt demek ouyor ıstanbulda...
bıraz fark varmıs galıba...
Ankara biraz daha farklı.Kaskla falan geçmek gerekiyor direksiyon başına.

farukileri
13/11/2011, 23:11
Çok sinir bir durum. Duramayacağını anladığın o 2 saniye kabir azabı gibi geliyor biliyorum. Tekrar geçmiş olsun.

bana bariz 3-4 saniye gibi geldi o :) ama evet birazcık öyle göz göre göre vurmak hakikaten böyle bir şeymiş,teşekkür ederim..

Ankara biraz daha farklı.Kaskla falan geçmek gerekiyor direksiyon başına.

ben ankara'da araba kullanmaktan korkuyorum diyordum zaten,ama evet kesin olarak kasklı falan geçmek lazım,hem manyak şoförler var hem de inanılmaz derecede salaklar...(tabi sözüm meclis dışı onu da söylemeliyim)

krm1983
13/11/2011, 23:19
bana bariz 3-4 saniye gibi geldi o :) ama evet birazcık öyle göz göre göre vurmak hakikaten böyle bir şeymiş,teşekkür ederim..

ben ankara'da araba kullanmaktan korkuyorum diyordum zaten,ama evet kesin olarak kasklı falan geçmek lazım,hem manyak şoförler var hem de inanılmaz derecede salaklar...(tabi sözüm meclis dışı onu da söylemeliyim)
İyi soforler azinlikta maalesef :s

bahadir77
14/11/2011, 00:09
anlasıldı. ankaraya gelmeden once ılk ıstıkamet kask satan yere ugramak olacak:)

bu arada kaza yapmadan hemen once frene en son bastıgın anda aracın durmayacagını gorup te vurana kadarkı zaman cok uzun gelıyo. en sınır oldugum ıse ne kadar hızlı vurdugunu bıle bıle inip bakıyorsun ya bısey varmı dıye kendımı kandırmaya calısyorum bısey olmamıstır dıye. ama araba haşata cıkıyor.

neyse allah kımseye kaza bela vermesın. verırsede en kotusu bu kaza gıbı olsun....

tekrar gecmıs olsun.

SKELETER
14/11/2011, 04:02
Aslında Ankara'da iyi sürücüler çok fazladır. Sadece Ankara'nın dinamiklerini anlamak lazım. Ben Ankara da 100 metreden kimin ne yapacağını bilirim mesela. Ankara da sol şeritten uzak durmak lazım. Solda araba kullanmayı bilmeyen bayanlar ve refleksleri zayıflamış yaşlılar olur Ankara da.

Bu durum o kadar benimsenmiştir ki benim gibi çoğu kişi sol boş olsa da sağdan yardırmayı seçer. Aslında bakarsanız sağ şerit Ankara da sola göre çok daha da güvenlidir. Sağdan hızlı giden adam araba kullanmayı bilir çünkü Ankara da. Geçerken önünüze kırmaz, aynasını kontrol eder, zorda kaldığınız an bir şekilde sizi rahatlatmak için yol bulur bir tarafa kaçar.

Son not olarak Türkiye de en fazla bayan sürücü Ankaradaymış. Devlette çalışanları düşünürsek muhtemelen en yaşlı sürücüde Ankara dadır. Aman dikkat diyorum ben.

Ha birde ekleyim Ankara da sol da giden yaşlı yada bayandan yol istemeyin kavga çıkarır. Sağa geçmez, geçmek istese de geçemez uzak durun. Ona fark ettirmeden sağından geçin gidin sakın bulaşmayın. Saatli bomba gibidir kimin elinde kalacağı belli olmaz.

aliserhanuyar
14/11/2011, 07:40
Aslında Ankara'da iyi sürücüler çok fazladır. Sadece Ankara'nın dinamiklerini anlamak lazım. Ben Ankara da 100 metreden kimin ne yapacağını bilirim mesela. Ankara da sol şeritten uzak durmak lazım. Solda araba kullanmayı bilmeyen bayanlar ve refleksleri zayıflamış yaşlılar olur Ankara da.

Bu durum o kadar benimsenmiştir ki benim gibi çoğu kişi sol boş olsa da sağdan yardırmayı seçer. Aslında bakarsanız sağ şerit Ankara da sola göre çok daha da güvenlidir. Sağdan hızlı giden adam araba kullanmayı bilir çünkü Ankara da. Geçerken önünüze kırmaz, aynasını kontrol eder, zorda kaldığınız an bir şekilde sizi rahatlatmak için yol bulur bir tarafa kaçar.

Son not olarak Türkiye de en fazla bayan sürücü Ankaradaymış. Devlette çalışanları düşünürsek muhtemelen en yaşlı sürücüde Ankara dadır. Aman dikkat diyorum ben.

Ha birde ekleyim Ankara da sol da giden yaşlı yada bayandan yol istemeyin kavga çıkarır. Sağa geçmez, geçmek istese de geçemez uzak durun. Ona fark ettirmeden sağından geçin gidin sakın bulaşmayın. Saatli bomba gibidir kimin elinde kalacağı belli olmaz.

Valla Şafak, Ankara için özet ancak bu kadar güzel geçilir. 100 üzerinden 100. Hislerime tercüman olmuşsun her cümlesine kadar :)

GP COSKUN
14/11/2011, 09:27
şafak harika bir özetleme olmuş buna birde ankara trafiğinde herkese bulaşmamayı eklemeliyiz ulen kime korna çalsak sellektör yapsak devlet erkanı çıkıyor
ben ostim lavşağında birini dövmeye indim kamyondan herif savcı çıktı iyimi =))))
ankara bu belli olmaz bir daha anca mehmet (femoli) gibileri görürsem direksiyonda onlara sataşıyorum

SKELETER
14/11/2011, 17:22
Aslında trafikte bu kadar çok kodaman olması da iyi bir şey. Örneğin ben anormal şekilde trafik sıkışıklığı gördüğüm an 155'i arıyorum. Söz konusu il Ankara olunca gayet net bir şekilde niye trafiğin sıkışık olduğunu, alternatif nereleri kullanabileceğimi anlatıyorlar.