PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göğüsden gelen zırıltı

aydintap
03/11/2011, 22:50
arkadaşlar...4-5 aydır. devir 2500 üzaerine çıktığında göğsün sağ tarafından bir zırıltı geliyor. torpido da veya herhangi bir yerde hiç bir şey bırakmadım. yani zırıltının nedeni eşyalarım değil. ısıtma yalıtımı vardı o çoktan haloldu. bu daha derinden ve yukarıdan gelen bir ses. var mı bilgisi olan? bu arada aracım evo 12000 km de.

bir diğer sorunum yakıt. yazın 5.7 leri gördüm şehir içinde ama yakın zamanda fulledim. şimdi 6.8 görünüyor. bunuda ani soğuyan havalara bağlıyorum. sizce ?

burhankutlu
04/11/2011, 00:55
klima hortumlarından abi. kaputu ac hemen karşıda sağ tarafta onları elinle sık birbirine dogru geçer. eğer ses ortadan gelirse bilki motor üzerindeki kapağın arkası yerinden çıkmıştır boru gibi bişey.

ecosi26
04/11/2011, 05:38
ses için bir fikrim yok ama yakıt konusuna gelince herkesde sanırım aynı durum vardır soğuklar başlayınca her arabada yakıt sarfiyatı dahada fazlalaşır bu dizellerde dahada fark eder...

1ocak2011
04/11/2011, 08:40
klima hortumlarından abi. kaputu ac hemen karşıda sağ tarafta onları elinle sık birbirine dogru geçer. eğer ses ortadan gelirse bilki motor üzerindeki kapağın arkası yerinden çıkmıştır boru gibi bişey.

Tam nerede acaba burası benimde aynı yerden bir ses geliyor...

Mugen_punto
04/11/2011, 13:39
Tam nerede acaba burası benimde aynı yerden bir ses geliyor...

Vay abi sendemi aynı dertten muzdaripsin :) benimde aynı ses var artık pek kaale almıyorum. evo nun kükrediğine kanaat getirdim hoşuma gidiyor :D

burhankutlu
04/11/2011, 13:56
motor kaputunu açıyorsunuz yolcu oturma yerinin on tarafına denk geliyor karşıda 2 veya 3 tane boru var sayısını unuttum hemen alt tarafta birbirine dogru elinizle sıkın geçer

1ocak2011
04/11/2011, 14:12
Vay abi sendemi aynı dertten muzdaripsin :) benimde aynı ses var artık pek kaale almıyorum. evo nun kükrediğine kanaat getirdim hoşuma gidiyor :D

Vallahi oradaki sesi gideremediler bir türlü çıldırtıyor o ses beni...

aydintap
05/11/2011, 00:22

burhan kardeşim. bu bahsettiğin klima hortumları değil değil mi?

clubber_evo
05/11/2011, 10:27
Aynı ses bende de var aracın sağ tarfından geliyor, kaputla çözülecek birşey olduğunu sanmıyorum sanki hava kanalından geliyor üzerine bastırınca geçiyor :surrende: inanılmaz rahatsız ediyor beni aracıma çok kılımdır en ufak seste çıldırıyorum.

aydintap
05/11/2011, 10:51
Aynı ses bende de var aracın sağ tarfından geliyor, kaputla çözülecek birşey olduğunu sanmıyorum sanki hava kanalından geliyor üzerine bastırınca geçiyor :surrende: inanılmaz rahatsız ediyor beni aracıma çok kılımdır en ufak seste çıldırıyorum.

size katılıyorum. servise sadece extra gelen seslerden uğrar oldum. en son kalorifer hortumlarından olanını çözdük. bayramdan sonra yine gideceğim. inşallah göğsü dağıtmazlar.

bence de kaputtan değil. sanki iyi skışmayan bir şeyler var. yüksek devirde o titreme yapıyor gibi. ama bende bastırınca geçmiyor. derinlerde zannedersem. siz nereye bastırıyorsunuz bende deneyeyim tekrar.

burhankutlu
05/11/2011, 22:14
burhan kardeşim. bu bahsettiğin klima hortumları değil değil mi?

abi klima hortumu bahsettiğim şey yerini tarif ettim sadece. kaputla alakası yok zaten kaputu açmadan orayı göremez sıkamazsınız demek istedim zırıltı sesi ordan geliyor direk karşıda görürsünüz