PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rehin kaldırıldı Ruhsatı Güncelletmesem Ne olur??

kamilinal
03/11/2011, 09:55
Evet arkadaşlar koç fiat finanstan aldığım kredinin bu ay son taksidini yatırdım ve borcum bitmiş oldu. E-devletten aracımı sorgulattığımda hak mahrumiyeti yok gözüküyor ve rehinli değil..Sormak istediğim soru ilk alırken ruhsatımda rehinli olarak gözüküyor idi , şimdi bu ruhsatı emniyete gidip güncelletmem gerekirmi?..Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?..İlerde bir gün aracımı satarken bir sıkıntı oluşurmu??

fire
03/11/2011, 10:07
öncelikle geçmiş olsun.
benim fiat finans kredi seneye bitecek.
borcunun bittiğine dair kağıdınız gelmiştir sanırım.bu kağıt ile trafiğe gidip yeni ruhsat alınabilir.
ayrıca muhtemelen kaskonuzdada rehinli yazıyordur.bunuda yeniletebilirsiniz.
diğer forumlardan aldığım bilgilere göre rehin kalktı ise ve sadece ruhsatta rehinli yazıyor ise aracı satmadığınız sürece sorun yok zaten satarkende yeni ruhsat çıkacağından yine problem kalmıyor.
şu an için aracınız resmi olarak size ait.
psikolojik olarak rehin yazmasının sıkıntısı yoksa öylece kalabilir.

kamilinal
03/11/2011, 12:54
Daha rehin kalktı yazısı gelmedi. Teşekkürler bilgilendirme için.

KaMiKaZe
03/11/2011, 13:03
yazı falan geleceğini sanmıyorum bana gelmemişti 3 yıldırda rehinli yazıyor ruhsatta herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

GRDEDE
03/11/2011, 14:16
Bu şekilde kalmasının hiç sakıncası yok.Satarken zaten yenilenecek.Şimdi yenilerseniz sadece ödeyeceğiniz harç parası yanınıza kâr kalır.:D

41semih41
03/11/2011, 14:28
satarken sorun olio o yuzden t jet i almaya 1 kere daha fazladan git gel yaptik

pdr42
03/11/2011, 14:36
Aynı durum bende de oldu. Aracın kredisi bitti bankaya gittim.REhin kaldırma yazısı istedim onlarda istersen
biz gönderelim dedi. 10 gun sonra rehin kalkar dedi. nitekimde e devletten de 10 gun sonra rehin kalktı. arabayı satarkende ruhsatta rehinli yazısı vardı. işi bilen adam abi noter sorun çıkartmazsa problem olmaz dedi. nitekim noter satısında herhangi bir rehin yada haciz yoktur alabilrisiniz dedi ve aracı sattım. yani rehin yazısını ruhsaqttan kaldırmak ekstra size masraftır ama siz illaki bende para cok ben kaldıracagım derseniz:)) emniyet hayır demez. gerçi ruhsat yenileme ne kadar bilmiyorum ama:))

kamilinal
03/11/2011, 15:39
Banada öyle geliyor sırf 2 kağıt parçası için işten izin alıp hem zamanımı hemde cebimden çıkacak parayı heba etmek istemem..bizim memlekette belli olmuyor adam sisteme bakıyor eywallah, sana bakıyor bu fotodaki sen değilsin diyor onu geçiyor bu kağittaki sistemle örtüşmüyor türlü bahaneler.Geçen ay cüzdanımı kaybetmiştim sağolsun devlet baba her kağıt için öpüyor alnımızdan..Ek bilgi olarak veriyim Nüfüs Cüzdanı yenileme 67 tl + ehliyet yenileme 75 tl..ruhsatta vardır en az 50-60 tl:(

alfisti
03/11/2011, 18:02
aracınızı rahat rahat kullanın.satarkende herhangi bi belgeye ihtiyaç yok.noter satışındada zaten internetten emniyetin sayfaya baktıkları için sorun olmuyo.

fire
03/11/2011, 18:21
2 kapçak 50+57 tl