PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ben böle bişey görmedim yaaa

omurkuru08
04/06/2007, 12:27
arkadaşlar dün arabayı yıkıyorum basınçlı suyla baktım hiç gerek yok fırçaya başladım tek tek yapmaya ön tampona geldim küçük bi nokta var biraz yaklaştırmam la beraber kaldırıverdi boyayı deli oldum bu şekilde bi sorun çıkmasına ya oyuncak sanki.......:steamed::steamed::steamed::steamed::s teamed:

femoli
04/06/2007, 12:29
bir sorun olmuş olabilir bir servise danış derim belki fabrikasyonda olabilir hata

xtremetrx
04/06/2007, 14:41
çok ilginç bende 2 günde 1 basınçlı sus tutuyorum her tarafına ama hiiç boyası kalkmadı :)
başka bi sorun olabilir

dagored
04/06/2007, 14:55
Pek anlaşılır yazılmamış ama benim anladığım kadarı ile; arkadaşımız basınçlı su ile değil de fırça ile, hem de zorlayarak yıkamış. Eğer ki böyle ise boyanın kalkması bence olası bir ihtimaldir.

Akincl
04/06/2007, 15:06
Fırçayla falan boya kalkmaz.

daha evvel taş gelmiştir.

ya da tampon boyalıdır.plastik astarından çalmışlardır.

fabrikasyon bir hata olucağını sanmıyorum.

Misafir2
04/06/2007, 15:11
muhtemelen tampon sonradan boyanmıştır sakaryada bır arkadasımızdada aynı sorun var sıkıdurun beyaz opak boyanın altından rock sıyah metalık boya çıktı bıraz araştırma yaptık konu hakkında fabrıkada bursada boyanmış dedıler sonradan:))

neysekı ızmıte servıse gıtığımızde herşeyı açığa çıkarıp ona göre hareket edeceğız..

@
emre.efe05
kardeş farların alt kısımları ve ızgaraların alt kısımlarını kontrol et bakalım boya çatlağı vs durum varmı???

ABNEW
04/06/2007, 21:27
Geçmiş olsun.Denildiği gibi daha önce darbe almış, hasar görmüş ya da kuralına uygun boyanmamış hasarlı kısım yıkamayla kalkabilir ancak...

grandecaglar
04/06/2007, 21:35
Pek anlaşılır yazılmamış ama benim anladığım kadarı ile; arkadaşımız basınçlı su ile değil de fırça ile, hem de zorlayarak yıkamış. Eğer ki böyle ise boyanın kalkması bence olası bir ihtimaldir.
bende fırçayla yıkıyorum yumuşak ama çizik bile yapmıyo bilmem

dr_emre
05/06/2007, 01:26
Walla ben fırça sürmüyorum güneşte daire daire çizikler oluyor. En iyisi sünger gibi.. Biraz daha uğraştırıyor ama zevki de başka gibi :) Cocugunuzu yıkar gibi :) ehehe :)

Korhan
05/06/2007, 10:53
Güneşte gözüken daire şeklindeki izler fırçadan değil. Orjinali o şekilde. Fırça izi düzensiz çizikler şeklinde olur.

xtremetrx
05/06/2007, 11:43
arkadaşlar benim gp nin tampona taş gelmiş heralde boyası kalkmış acaba bu garanti kapsamındamı o izi kapatırlarmı ?

Mısafir
05/06/2007, 12:37
arkadaşlar benim gp nin tampona taş gelmiş heralde boyası kalkmış acaba bu garanti kapsamındamı o izi kapatırlarmı ?

Garanti değilde, kaskon yapabilir hasarsızlığı bozmadan.

Qubee
05/06/2007, 12:50
Walla ben fırça sürmüyorum güneşte daire daire çizikler oluyor. En iyisi sünger gibi.. Biraz daha uğraştırıyor ama zevki de başka gibi :) Cocugunuzu yıkar gibi :) ehehe :)
aynen süngerle yıkarken hiç üşenmem hoşuma bile gider :)

omurkuru08
05/06/2007, 13:23
arkadaşlar fırça falan yok aldım elime tabancayı başladım öle yıkamaya o noktaya birazcık yaklaştırınca atıverdi boyayı ayrıca ben genelde de tampona pek baskı uygulamam fırçayla bakalım bi servise gitcez zaten sorunlar artmaya başladı ama soğutamazlar beni

*C@N*
06/06/2007, 09:48
ya fırçayla yıkamak aracı çizer mantığı doğru ama biraz yanlış fırçayı çok iyi kullanabilen ve hiç çizmeden araç yıkayanlarıda tanıyorum.Şahsen ben kullanamam.elim sert hart hurt giriyorum arabaya ondan sonra her bi yan çizik doluyor.Süngerle araba yıkamak bence daha kolay hemde içniz rahat oluyor.Vede şuda var süngerin çizme riski daha çok. eğer araç çok pisse ve süngeri sık aralıklarla temizlemiyorsanız kovaya batırıp arabanın üstündeki minik tozlar minik taşlar süngerle bütünleşik bi şekilde aracı çiziyor.Biizzat gördüm yani bunu.kullanabilen fırçayla yıkasın derim.